Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 25-Apr-2024 2:42:28

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
PostPosted: 14-Oct-2008 8:01:33 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 24-Jul-2008 7:30:28
Posts: 27
Sveicināti,

Jūsu uzmanībai tiek piedāvāta intervija ar Gosh'u no "Yaputhma Sound System" (a.k.a. DJ Snobo).
Iespējams tā ir vairāk saruna, kura, mūsuprāt, sanāca diezgan atklāta, sulīga un diskutējama. Tāpēc, lūdzu, rakstiet kritiku, jautājumus mums & Gosh'am, ieteikumus/padomus.

INQB8R interviews Gosh from "Yaputhma Sound System" (a.k.a. DJ Snobo)

Q: ja Jums būtu iespēja - kādu cilvēku Jūs vēlētos intervēt vai arī redzēt interviju?

Patīkamu lasāmvielu un klausāmvielu :)
http://www.inqb8r.net


Top
   
PostPosted: 14-Oct-2008 8:58:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Tēma plašākai diskusijai. Intervijai pārskrēju ar acīm pāri. Hint. Kaut gan angliski saprotu ļoti ļoti (labi), vienalga - šādas samērā personīgas intervijas angliski nelasās. Vietējiem es domāju nelasās .Tāpēc ieteikums. Vietējai auditorijai tulkot.
Daži punkti no sacītā piedur.
Varbūt izraujot no konteksta - "pop shit" vs underground. Kurš gan no mums nav domājis kas ir kas...un kas :). Iespējams, ka kaut ko nesaprotu un tā, bet uzskatu, ka labu (uzsveru, labu!) popshitu uztaisīt ir, IESPĒJAMS, daudz daudz grūtāk, nekā "oriģinālu" undergraundu (te es domāju par elektronisko mūziku). Otrajam es varu nospiest REC un spēlēt un spēlēt, iespējams, pat visulaiku spēlēt "uz viena akorda". Krāmēju virsū vienu treku uz otra. Neiespringstu par standartiem. Po. Te tādu nav. Finālā man treks gatavs 30 minūtēs. Un tad es saucu visus par lohiem... :). Šāda mūzika nenoliedzami ir "patiesāka", jo ataino šībrīža emocijas, noskaņojumu etc...bet, bet daudzreiz ir daudz "bet".
Ar šo es nekādi nesaku, ka Gosh ir kas tur. Man viņa mūzika piedur. "Yellow Screen" viens no mīļākajiem ~ top 20-30 LV "estrādes" gabaliem. Arī šībrīža gabali maispeisā ir labi. Es runāju vispārīgi. Šis mans prātojums attiecas uz tēmu "vai LV ir daudz izpildītāju, leiblu, kas varētu iegūt ww panākumus". Nemaz nerunāju jau, ka "ww success" un Gosh pieminētie muzikanti pēc definīcijas tādi nevar būt. Tā ir mūzika šauram lokam un "ww success" nevar būt šaurs loks. Ceru, ka uztvērāt.
Manuprāt, šai lietā nav vienas absolūtās patiesības.

o.

p.s. labprāt palasītos intervijas ar Baušķinieku, Grāveri(u?). Pēdējais gan, laikam, attiecināms uz kategoriju "pop-shit" :)


Last edited by overflow on 14-Oct-2008 10:58:43, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 14-Oct-2008 10:19:14 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Man arī nav spēka kafijas pauzēs močīt intervijas iekš english, it īpaši, ja runa iet par vietējā dīķa "slavenībām"(?). Pie tam tik bezsakarīgā veidā saliktas.
Sorry.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
PostPosted: 15-Oct-2008 19:06:11 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Tas viss tiešām, ir tikai pozitīvi, gribētos jau gan palasīt ''ko ziemā ēd'' pašmāju ''amata brāļi'', bet ... šeit man ir jāpiekrīt Fun Fanam, vēl jo vairāk, ja nav svešvalodas līmenis, kaut vai tāds kā overflowam.
Quote:
Man arī nav spēka kafijas pauzēs močīt intervijas iekš english, it īpaši, ja runa iet par vietējā dīķa "slavenībām"(?). Pie tam tik bezsakarīgā veidā saliktas.
Sorry.
:arrow: Varbūt ka nākamreiz var mēģināt citādāk - sakarīgāk. :idea:
:wink:

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 8:42:16 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 24-Jul-2008 7:30:28
Posts: 27
>> ...šādas samērā personīgas intervijas angliski nelasās. Vietējiem es domāju nelasās .Tāpēc ieteikums. Vietējai auditorijai tulkot.

Ieteikums vietējai auditorijai mācīties angļu valodu. Un tad saturs liksies saprotams un sakarīgs.
Netleibla saturs, kā Jūs pamanījāt, ir angļu mēlē. Vārbūt tieši tā mēs varam izrauties no Jūsu pieminētā "šaurā loka" jeb LV.

OK, question to Fun Fan & GTC Studio: kas tieši likās nesakarīgs??? Paskaidrojumus lūdzu, nevis tukšos šavienus gaisā.
Domāju, pa kafijas pauzi tos var izdomāt :)

>> Varbūt izraujot no konteksta - "pop shit" vs underground.

Tā ir intervijas sīka daļiņa, ko pieminēja Gosh, personīgi dalot Latvijas scēnu; to mēs galīgi neaizskarām un neiegremdējāmies - mēs personīgi klausamies dažāda virziena mūziku, nepiedomājot un neieliekot to noteiktos rāmjos. Mēs traktējam to kā "Possible Definition" - mūsu subjektīva birka pie katras relīzes.

>> Nemaz nerunāju jau, ka "ww success" un Gosh pieminētie muzikanti pēc definīcijas tādi nevar būt. Tā ir mūzika šauram lokam un "ww success" nevar būt šaurs loks. Ceru, ka uztvērāt.

Katrā valstī ir šāds "šaurs loks" un sludinot/veicinot mūzikas izplatīšanos sākot no kaimiņvalstīm (EST, LT, RUS...) un tālāk, var pārraut robežu un kļūt atpazīstamam arī ne lokālajā mērogā. Overflow, vai tas jau skaitīsies "ww success"?


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 10:12:44 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
>> ...šādas samērā personīgas intervijas angliski nelasās. Vietējiem es domāju nelasās .Tāpēc ieteikums. Vietējai auditorijai tulkot.

Ieteikums vietējai auditorijai mācīties angļu valodu. Un tad saturs liksies saprotams un sakarīgs.
Netleibla saturs, kā Jūs pamanījāt, ir angļu mēlē. Vārbūt tieši tā mēs varam izrauties no Jūsu pieminētā "šaurā loka" jeb LV.
Neuztvēri ko es gribēju pateikt. Personīgi man, ja kas, ar a.v. ir viss vislabākajā kārtībā.

Tā kā no atbildēm ir jaušams tāds kā \oo/, diskusiju atļaušos pamest :)
Lai jums viss izdodas.

o.


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 10:50:05 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Quote:
Tā kā no atbildēm ir jaušams tāds kā \oo/, diskusiju atļaušos pamest :)
Lai jums viss izdodas.

o.
Piebilstot pie augšminētā, jāatzīmē, ka ar vienu pašu lekšanos nekur tālāk netiksiet, rakstiet kaut spāņu valodā.

Produktīvai diskusijai - Esmu pieradis lasīt intervijas sekojošā formātā:

Lecīga leibla žurnaļuga:
- Cienījamo FF, ko jūs domājat par mūsu stilu publicēt intervijas kā blogu vai e-pastu saraksti?
FF:
- Tas viennozīmīgi sūkā! Informāciju nepārskatāmu padara rāmji un krāsu maiņa, kā arī tas, ka lasot pa diagonāli var pazaudēt jautājuma/atbildes kopainu. Tizli ir arī nopublicēt 2-3 jautājumus uzreiz, lai lasītājs pēc tām meklē, ko par katru no tiem ir teicis intervējamais.
Lecīga leibla žurnaļuga:
- Un ko jūs domājat par nepieciešamību publiskot intervijas angļu valodā?
FF:
- Tas liecina par ambīciju pārsvaru pār veselo saprātu. Divi letiņi intervē viens otru angliski, lai pasniegtu to LV publikai - vai tas jums neliekas drusku slimi? Esmu vairākkārtīgi izteicies, ka šāda pieeja, pārsvarā norāda uz autoru provinciālo domāšanu, ka viņa produkts būs labāks, ja to servēs uz internacionālas paplātes. Šādu leiblu ir tā kā mēslu pilns internets un, ja tie nevar paķert vietējo publiku, tad iekš www konkurence ir bezgalīga.
Lecīga leibla žurnaļuga:
- Vai jums ir kāds novēlējums intervijas nobeigumā?
FF:
- Nu ko lai saka? Būšu pārsteigts ja jūsu leibls vēl pukstēs pēc gadiem 2-3, jo viņš IMHO ir DOA (šeit es paspīdēšu ar english zināšanām, kuru, starp citu, man netrūkst, muahahaaa).

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 14:31:14 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 24-Jul-2008 7:30:28
Posts: 27
to FF: super - redziet, tomēr varat uzrakstīt arī skaistus jautājumus ar pašu atbildēm, nevis "bezsakarīgo" pirmo atbildi. OK, tāds traktējums arī pieņemams!

Par "lecīga leibla žurnaļuga" --> Vai Jūs, Fun Fan, esat redzējis, ka dotais leibls kaut kur "izlec"? Varbūt nodarījis Jums pāri? Iespējams bija domāts "leibla lecīgais žurnaļuga"? Ja es būtu "lecīgais žurnaļuga", mēs noteikti uzrakstītu smuku standarta interviju ar smukiem standarta jautājumiem ("Kādas krāsas apakšbikses jums labāk patīk?" vai "Kad jūs plānojat šķirties ar 8-to sievu?") un tad Jums notiekti viss būtu skaidrs / ne pa diagonāli un notecētu pat siekaliņa.
Saprotiet, Fun Fan, mēs vienkārši pamēģinājām - mēs nebāzēsimies uz interviju publicēšanu noteikti. Ļoti labi, ka Jūs kritizējat, bet pārāk nopietni - it kā tas aizskāra vai esat greizsirdīgs.

>> ...ko jūs domājat par mūsu stilu publicēt intervijas kā blogu vai e-pastu saraksti?

Lasot pa diagonāli, protams, saturs būs saprotams pa diagonāli. Grāmatas arī droši vien apnika tādā rakā lasīt, jo veidojās kaut-kāds 'bezsakars'?!
Šaubos vai krāsās un rāmjos ir problēma - ja Jūs vēlētos izveidot kādu interviju, Jūs mierīgi varētu izveidot web kosmētisko remontu un pielāgot to Jūsu vēlmēm. Cik saprotu MIKSERIS neplāno veikt nekādas intervijas vai on-line tikšanās - lai pastāvīgie user'i vārās savā bezkrāsainā sulā.

>> Un ko jūs domājat par nepieciešamību publiskot intervijas angļu valodā?

Vai nav drusku slimi apgalvot to, ka viss kas notiek LV ir letiņu darbs? Domāju, ja letiņi veic kādu darbu [mākslas sfērā] tad tas jau ir varoņdarbs. Godīgi saku, intervijas viena puse nebija letiņš.
"Šādu leiblu ir tā kā mēslu pilns internets un, ja tie nevar paķert vietējo publiku, tad iekš www konkurence ir bezgalīga."
Fun Fan, kaut kur mūsu mājas lapā ir pateikts, ka mēs esam no Latvijas un līdz ar to kādēļ mums jāpaķer LV publika? Vai Jūs neesat ievērojis, ka WWW nav robežu? Ja Jūs šežat tikai iekš mikseris.lv, tad latvju karogs Jums rokās un mīlēt dzimteni arī turpmāk!

"Būšu pārsteigts ja jūsu leibls vēl pukstēs pēc gadiem 2-3..." - ja Jūs, Fun Fan, iedosiet savu e-mail'u, būšu priecīgs 2011.gada 16.oktobrī atsūtīt Jums personīgi virtuālo apliecinājumu!

to overflow: vai tad es teicu, ka angļu valoda Jums ir vissliktākajā kārtībā? Ieteikums par a.v. mācīšanos bija vietējais auditorijai - jeb arī , Jūs - overflow, domājat, ka viens pats te tusējat?

"Lai jums viss izdodas."
Paldies par novēlējumiem - gan jau viss neizdosies :)


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 14:55:40 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Tak beidziet lekties, kārtējo reizi latvju gaumē! Katram tak sava izpratne par savas, ... piedodiet, pakaļas stumšanu labklājībā!
Varu tik pateikt no sevis - angļu valodu, pie sociālisma mācīja man divnieka līmenī, jo nafig, tas nevienam nebija vajadzīgs. Neatkarīgās LV laikmetā dzīve un darbs mani piespieda apgūt to tādā līmenī, lai iemācītos lasīt tehniskos manuāļus, un bik sarunvalodu, lai aizbraucot pie skandināviem uz kvalifikāciju, varētu kaut ko finglišā + ar pirkstu palīdzību sazināties. Viss, vairāk nav. Varat man ar pirkstu acīs durt, bet eng brīvi nepārvaldu, un tam dēļ, izvelkot kodolu no Jūsu strīda, ieteiktu izveidot mājas lapai LV variantu, lai arī pašmāju cilvji (tādi lūzeri kā es) varētu lasīt latviešu valodā, arī iztulkotās intervijas.
Un miers būs Jūsu mājās! :wink:

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 15:12:49 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Muahahaa,

Man jau patīk padirsties reizēm:
Kas ir lecīgs žurnaļuga?
Tas ir tips, kurš pirmo reizi ierodoties forumā, nevis godprātīgi noliec galvu viedo foruma celmgalvju priekšā :), bet histēriski planda pirkstus un bojā gaisu ar frāzēm tjipo: mēs esam jauni un apsviedīgi, bet jūs te visi strēbjat buljonu. Pusaudzi nodod arī vēlme diskusijas karstumā iepīt seksu.

Par pārējo runājot, variet sapņot, ka esat uberinternacionālais leibs cik vien vēlaties. YSS ir man pietiekoši labi zināms produkts, lai es noticētu, ka Gosh ir kļuvis par worldwide multimākslinieku, tāpēc arī ierēcu par english interviju.

Mans e-pasts: nahui@pisem.net, gaidu apsveikumus tā ap 2011. gadu. Kā reize būs pubertāte beigusies autoriem...

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
PostPosted: 16-Oct-2008 21:24:53 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 24-Jul-2008 7:30:28
Posts: 27
to FF: Droši vien jābūt power user'im, tāpat kā Jūs, cīnītais Fun Fan, lai tik skaidri un gaišredzīgi apgalvotu kādu pubertātes statusu ieņem user's otrā galā.

"YSS ir man pietiekoši labi zināms produkts, lai es noticētu, ka Gosh ir kļuvis par worldwide multimākslinieku, tāpēc arī ierēcu par english interviju." - Vai es minēju tādu apgalvojumu vai arī taisījos Jūs pārliecināt? Es arī tikko ierēcu kādas 15 minūtes no vietas pat Jums, viens pats mājās, sēžot pie PC un dzerot kafiju [bet vai tas kādam ir svarīgi???].

"Mans e-pasts: nahui@pisem.net, gaidu apsveikumus tā ap 2011. gadu." - Pieļauju, pastkastīte pārpilna ar šāda tipa apsveikumiem + nevis "tā ap 2011. gadu", bet es taču minēju konkrēto svinīgo datumu. Droši vien dzīvē arī iet "tā ap" - pa diagonāli?

Būšu priecīgs Jūs sastapt offlinā, lai celmgalvis padalītos ar savu gudrību. Jūs taču izejat ārā no interneta? Vismaz kafijas pauzēs?
Diemžēl, nav laika vairs - jāiet spiest pumpas un pildīt mājas darbus ģeometrijā...


Last edited by tutik on 17-Oct-2008 7:10:34, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 17-Oct-2008 0:31:49 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
objektīvi:
1. Nekas jau nav jauns šai pasaulē; pirms apmēram 100 gadiem, kā vēsta vēstures avoti, attiecīgi izglītoti Latvijā iedzīvotāji bieži mēdza izmantot vācu valodu, lai tādejādi tiktu uzskatīti par viņuprāt elitārākiem, un respektablākiem noteiktā vidē vai aprindās.
2. Lai arī cik populārs, ģeniāls vai slavens būtu mākslinieks/leibls vai kāds intrevētājs (kas protams, neatiecas uz konkrēto gadījumu), nav nekāda iemesla uzskatīt, ka tas kādam no tiem dod tiesības auditoriju mācīt, piemēram, kādu mūziku klausīties ir pareizāk, un kādā valodā lasīt/runāt ir progresīvāk.

tīri subjektīvi
Angliski lasu nepārtraukti, bet, kā zināms šajā valodā ir lasāmas arī krietni interesantākas lietas, nekā viena vietējā savu iedomu varoņa uzdoti jautājumi citam iedomu varonim, tāpēc varbūt labāk ieteiktu atmest pārgudro attieksmi un paskatīties uz lietām reāli - ja reiz mākslinieka veikums un/vai intervija paredzēta arī vietējai publikai, tad tai jābūt latviski. Ja lokālā angļu valodu nezinošā publikas daļa nav gana laba, tad - internetā ir daudz vietas, kurās ievietot sarunas/intervijas/dajebko citu angliski, un atliek novēlēt veiksmi pasaules iekarošanā.


Top
   
PostPosted: 17-Oct-2008 7:54:37 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 24-Jul-2008 7:30:28
Posts: 27
to kabinets:
Par diviem pirmiem punktiem pilnīgi piekrītu. Bet vai no manas puses bija spiediens uz kādu mūzikas virzienu, vai arī ka kāda noteikta valoda ir progresīvāka?

"tīri subjektīvi
Angliski lasu nepārtraukti, bet, kā zināms šajā valodā ir lasāmas arī krietni interesantākas lietas, nekā viena vietējā savu iedomu varoņa uzdoti jautājumi citam iedomu varonim, tāpēc varbūt labāk ieteiktu atmest pārgudro attieksmi un paskatīties uz lietām reāli - ja reiz mākslinieka veikums un/vai intervija paredzēta arī vietējai publikai, tad tai jābūt latviski. Ja lokālā angļu valodu nezinošā publikas daļa nav gana laba, tad - internetā ir daudz vietas, kurās ievietot sarunas/intervijas/dajebko citu angliski, un atliek novēlēt veiksmi pasaules iekarošanā.
"

Protams, tā ir Jūsu izvēle, kā un ko filtrēt iekš www. Mēs arī nepretendējam uz gada interesantāko interviju, jo zinām, ka piedrazojām internetu ar vēl vienu lieku informācijas daļiņu. Mēs vienkārši vēlējāmies parunāties ar Gosh'u, jo man YaSoSy materiāls liekas simpātisks un dzīvs, un padalīties ar to ar pārējiem. Viennozīmīgi, Gosh ir lokāla mēroga figūra, bet vai NOTEIKTI jābūt latviski??? Iedomājaties, ja intervija būtu krieviski - patriots FF mani apēstu :x
Pie kam, saturs, kā Jūs ievērojāt, nav tikai par un ap lokālo scēnu. Ja mēs intervijā iepinām vienu nīderlandieti, tad sanāk intervija jātulko vietējai publikai.

Paldies par kritiku un veiksmi!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited