Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 11:21:36

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 04-Feb-2013 19:16:46 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Kā jau solīju - apvienoju patīkamo ar lietderīgo un veicu vairākus kontrolierakstus. Uzskatu, ka ja diskutējam par gleznu - gleznas apskatīšana dos lielāku priekšstatu nekā 1000 vārdi par to. Liekam bildi iekšā....
Super, ieveerteeju Tevis saruupeeto testa materiaalu. Paldies! Ta bija loti laba doma. Sakumaa man skita, ka vajag taisiit blind testu, bet nee nu tam nav nekaada nozime :) - atskiribas ir ne tikai sprakskjos, bet ari pasaa skanjaa paaraak izteiktas. Kopumaa mans secinaajums - skanja no vinila ir ne tikai apgriezta frekvencees, bet izmainiita. Acimredzot, ja nav uber atskanjotaajs un uber adatas, vai lazernolasiisana, tad pasas adatas inerce rada pietiekamu iespaidu uz skanju - lai ta tiktu ieverojami izmainiita. Skiet ka mainaas pat pitch - tas it ka varetu buut no aatrumu nesakritiibas (uz dziesmas garumu tomer ir juutama nobiide), tomer es nedomaju, ka es ar ausi varetu taadas frekvencu izmainjas saklausiit - drizak jau tie ir kropljojumi, kurus ievies adatas inerce leekaajot pa celinju. Iespejams ari ka nolasiit tiesam no plates nevar tik daudz ka gribeetos un tad atskanjotaaja partiprinaataajaa tiek veiktas kaadas korekcijas (bet nu tie ir mani mineejumi) lai skanja buutu patiikamaaka. Lai vai ka, iegutais audiomateriaals atskiras un vislabak tas ir redzams spektraalaja analiizee - no vinila atskajotaja naakusais ir vairak izsmeerets un pat paarveidots.

Es meginaju no CD materiala uzbuuvet lidzigu tam, kas ir no vinila - saliku nelielas kompresijas apaksgala un augsgalaa, EQ saprotams, nacaas pielikt ari saturation efektu kropljojumu radiisanai. Beigas uz ausi kaut kas liidzigs sanaaca, bet saliidzinot spektrogrammas, jaunieguutaa vienalga ir liidziga originaalaa CD/mp3 spektrogrammai, bet no vinila ir pavisam cits ziimejums.

Vinils izsmeere skanju, smalkaas detaljas un ziime pats savu tonalitaati. Reproduceesanas vajadzibam tas isti nav izmantojams. Klubaa speeleet drosi vien ir OK, jo tur ari nebus tik daudz detalju skanjaa reproducejoso audiosistemu ierobezojumu un telpas specifikas delj un daudzas detaljas lielaa skaljumaa varetu ari lieki nogurdinaat dzirdi.

Ilustracijas materiaalus sapakoju zip un noliku uz darba servera (Joprojam neizdodas pievienot failus forumam)
http://www.silikons.lv/gjpage/Vinyl-vs-CD.zip
Tur, kur ir divas desas viena virs otras, augseejais ir Vinilam, apaksejais CD/mp3. Ilustracijai ir tikai pirmais treks, bet paarejiem aina ir liidziga. Atrai uzskatei pirmaas treka sekundes frekvencu analiize ari zemaak bildee.
Image

Inxs it ka izsklausas kvalitatiivaaks, bet domaju, ka tur buus liidzigi, un varbut pat ne tamdelj, ka platee nebutu kvalitatiivs materiaals, bet tamdelj, ka fizikas likumu ierobezojumu delj to nevar preciizi nolasiit mehaaniskaa celjaa. Vel jau ari tas, ko teica Lapinskis - jautajums ir no ka tas ripulis ir taisits - plate vai CD. Tikpat labi CD var but remasterets no plates, jo ipasi, kad runa ir par vecaku gadu ierakstiem. Kaut ka ta.
Velreiz paldies par izzinjas materialu un iesaistiisanos diskusija!


Top
   
PostPosted: 04-Feb-2013 19:21:03 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Es vēl "padegustēšu", ko 'mixmaster' mums sarūpējis.. :)
bet tagad ielikšu te vēsturisku atskatu, kā tas kādreiz tapa. :) Muzikālais fons: OLA HORHE (trio no Serbijas: analogie vintage sinti un akustiskās bungas)
https://www.youtube.com/watch?v=PDKcWD65c20

OLA HORHE:
https://www.youtube.com/watch?v=tHpSUDJUDYw
He, labs, patika tiesi konteksta :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited