Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Jan-2021 7:25:08

All times are UTC+02:00
Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: kaapeec tikai pops?
PostPosted: 21-Dec-2002 12:27:43 
iipashi neiedziljinaajos saturaa, bet noprotu, ka te iet runa tikai par Latvijas popmuuziku.... Kaapeec taa? Cik milziigs tomer ir komercijas iipatsvars muuzikaa. Nozheelojami, bet fakts, ka sho vortaalu (nesaprotu, kaapeec veidotaji izmanto vaardu "portaals", ja runa ir tikai pa muuziku, turklat tik shauraa lokaa?) vada cilveki kam ir interese tikai par ejosho preci - popu.


Top
   
PostPosted: 21-Dec-2002 15:21:09 
Naic:
Jaa, iespeejams, ka neiedzilinoties raxtos, var rasties taads iespaids, ka Mikseris.LV paarsvaraa raxta par popu, tachu:
1)Pops tomeer ir visklausiitaakaa muuzika (objektiivi)
2)Tuvaakajaa shii sutuaacija tiks labota, jo tikliidz tiks palaists jaunais dzineejs, arii Tev, naic, buus visas iespeejas iesuutiit savus raxtus, par jebkuru muuzikas stilu, kaa arii noteikti piesaistiisim konkreetus autorus konkreetiem stiliem, jo shobriid aiz autoru un laika truukuma, diemzheel katrs raxta par to, ko atrod...


Top
   
PostPosted: 21-Dec-2002 21:21:09 
Quote:
1)Pops tomeer ir visklausiitaakaa muuzika (objektiivi)
Naic, tās ir pirmās ziņas, kuras po... (sorry!) vortāla izstrādes laikā ar visiem apgrūtinājumiem ir ieliktas. Būs vairāk, ja "jaunais dzinējs" atvieglos darbu gan NonStop, gan pārējiem komandas biedriem, kuri laikam katrs atbildēs par savu virzienu (tematu, stilu).
Quote:
2)Tuvaakajaa shii sutuaacija tiks labota, jo tikliidz tiks palaists jaunais dzineejs, arii Tev, naic, buus visas iespeejas iesuutiit savus raxtus, par jebkuru muuzikas stilu, kaa arii noteikti piesaistiisim konkreetus autorus konkreetiem stiliem, jo shobriid aiz autoru un laika truukuma, diemzheel katrs raxta par to, ko atrod...
Domāju, ka labs rakstītājs (piemēram Tu, Naic) kas sevi pierādīs ar vairākiem labiem rakstiem, mierīgi varēs kļūt par Miksera komandas dalībnieku. Ja rūpīgāk palasīsi jau tagad pieejamos rakstus po... (sorry!) vortālā, tad redzēsi, ka tāds vai līdzīgs uzaicinājums ir minēts.

PO vai VO???
Vortāls Mikseris.LV ir pareizi un mūzikas portāls Mikseris.LV ir pareizi. Kuru gribi, turu lieto un neviens tev neko nepārmetīs. Un ja vajag vēl sarežģīt sev galvu, tad var teikt mūzikas vortāls Mikseris.LV, bet ja galīgi sakāpj galvā un ir vēlēšanās runāt pareizi un korekti iztulkoti, tad saki Globālā tīmekļa piestātne Mikseris.LV.

Ejam tālāk!
Vārds vortāls nav atrodams vārdnīcās. Tas, visticamāk, ir pašmāju neveiksmīgs izgudrojums, lai būtu savādāk, sarežģītāk, iedomāti "gudrāk". (stulbi!)

Ja šo sauksim par vortālu, tad arī baznīcas ieeju nedrīkst saukt par portālu, jo es tur nevaru nopirkt tikko nozvejotas zivis vai izdzert kausu alus.

Vārda portāls tulkojums: galvenā ieeja, ieeja, vārti. Bet Interneta kontekstā vārdam jēga ir - Galvenā ieeja Internetā jeb vienkārši Interneta starta lapa. Tātad, uzliekot šādu mājas lapu par starta lapu brouzerim, tās apmeklētājam būtu jātiek pie populārākām lapām ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Jā, mazliet mikseriešiem ir jāpiestrādā, lai šajā ziņā pilnvērtīgi sauktos par portālu. BET, ir viens bet. Tiek lietots termins mūzikas portāls un tas uzreiz noņem nepieciešamību likt linkus lapā, kas nav saistīti ar mūziku, piemēram, lauksaimniecība, zivjkopība u.tml, kam jābūt TVNET un DELFI portālos.

Tā lūk, biedrīši! Un pietiek ņurdēt par nosaukuma epitetiem, bet rakstiet rakstus gan par metāliem, gan par plastmasiem, gan citiem mūzikas materiāliem un tad arī būs PORTĀLS.

Priecīgus Saulgriežus! Jāsvin tagad, jo rīt ir īsākā diena. Kalendāra sastādītāji ir tikpat gudri, cik vārda "vortāls" izgudrotāji :-)

minētā jaunā dzinēja koderis - CyHex - Globālā tīmekļa piestātnes Mikseris.LV tehniskais izpildītājs


Top
   
PostPosted: 21-Dec-2002 23:30:49 
Offline
ADMIN
ADMIN
User avatar

Joined: 01-Nov-2002 22:57:19
Posts: 162
Skarbie vārdi no CyHex - bet zināmā vērā pareizi

Visiem kam ir interese piedalīties un padarīt Mikseri labāku var pieteikties

Kritizēt ir labi - bet līdz ko lieta nonāk līdz darīšanai tā čiks vien sanāk

Drīz - līdz jaunā gada sākumam savu uznākšanu uz skatuves piedzīvos CyHex kodētā php Miksera versija līdz ar to portāla darbība attīstīsies

tā ka laipni aicināti piedalīties

_________________
Maris Mezroze
----------------------
http://www.mikseris.lv/


Top
   
PostPosted: 22-Dec-2002 1:59:05 
Quote:
Skarbie vārdi no CyHex - bet zināmā mērā pareizi
Necentos kādu aizķert personīgi. Skarbi sanāca varbūt, tāpēc, ka PO un VO temats nereti uzpeld un iedvesmu rakstīt veidoja dusmu lēkme. Naic, viss ir kārtībnieks. Vērtīgs temats, paldies, ka ieminējies! Vienreiz tas bija jāuzraksta, lai nestāv akmens uz sirds :-)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 23-Dec-2002 23:22:53 
izskataas, ka laikam kaadam buushu aizskaaris sapiigo punktu ;) Nu nebij jau tik traki domaac. A par to rakstiishanu - padomaashu. Mosh kauko arii varees uzraxtiit, lai gan neuzskatu sevi par pietiekoshi kompetentu shajaa jomaa.


Top
   
 Post subject: 2 Dj-ShoRt
PostPosted: 23-Dec-2002 23:41:19 
Jaa, popu nevar nenosaukt par klausiitaako muuziku. Bet tas necelj shiis muuzikas veertiibu. Buutiibaa popmuuzika ir tiiraakaa komercija, kas ir veersta uz publiku, lai tai iepatiktos. Teksti tiek sacereeti teksti, kas vairaak vai mazaak vareetu patikt lielaam ljauzhu masaam, tas pac ar muuziku, grupu/dziedaataaju imidzhu utt. Tieshi taapeec sho stilu, manupraat, nevar pieskaitiit pie maakslas - jo tas domaats naudas pelniishanai, popularitaatei... Tas ir pielaagots cilveekiem. Bet muuzikai, kurai ir patiesa veertiiba, ir ieguldiitas autora idejas un atshkjiriibaa no popa, shai muuzikai pielaagojas auditorija nevis otraadi. Diemzheel muusdienaas pops ir iespiedies vairaak vai mazaak visos muuzikas stilos. Tachu shinii gadiijumaa, kad es mineeju popmuuziku es biju domaajis to ko muuzikaa oficiaali sauc par popu.
P.S. taa kaa shiis ir mans subjektiivais viedoklis, tas var buut kljuudains un apstriidams.


Top
   
 Post subject: Pops arii ir maaksla.
PostPosted: 24-Dec-2002 8:41:38 
Nav nekaada pamata apgalvot, ka pops nav maaksla. Un arguments, ka ar to pelna naudu, arii nekam neder. Ar klasisko muuziku arii pelna naudu, bet neviens tachu neapgalvos, ka klasiskaa muuzika nav maaksla.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 24-Dec-2002 18:07:10 
klasiskaa muuzika atshkjiriibaa no popa netika radiita komercialiem noluukiem.


Top
   
 Post subject: ?
PostPosted: 24-Dec-2002 19:59:53 
Kaapeec? Tu domaa, ka cilveeki klasisko muuziku speelee, ieraksta tikai taapeec, ka vinjiem tas patiik? Vinjiem tas ir taads pats darbs kaa popmuuzitjiem.


Top
   
 Post subject: Vai pops ir māksla?
PostPosted: 25-Dec-2002 0:28:04 
Quote:
klasiskaa muuzika atshkjiriibaa no popa netika radiita komercialiem noluukiem.
Tā ir. Popā viens no (bet tikai viens no) vadmotīviem var būt "pacelt kādu līdz zvaigznes spožumam", kas nesīs naudu izdevējiem. Tas nogurdina klausītāju, jo popā daudzkas atkārtojas un kļūst vienmuļš, pat teksti. Jo "jaunizgudrojums" tiek veidots pēc jau atpelnīta un ejoša šablona, kas pirmkārt jau garantē finansiālu veiksmi. Pops ir naudu pelnošs šlāgers. Viegli sagremojama pārtika. Bet kas vēlas karbonādi vai siļķi kažokā, meklē kādu nopietnāka stila grupu, lai ir par ko fanot un dzīvot līdzi ilgāk, nekā dziesma turas popu topā.

Vai pops ir māksla? Kā kuri autori. Ja dziesmas autors aiziet uz studiju ar pāris akordiem un dzejoļu grāmatu, kurā atzīmējis kādus trīs dzejoļus, kuri labi iederas akordos un ierakstu studijas darbonis visu uztaisa, ņemot jau gatavas iestrādes, tad sorry, tā nav māksla. Protams, ne uz visiem popmāksliniekiem to attiecinu.

Vēl labs piemērs - HAMELEONI. Labi pastrādāts ar tekstiem latviešu valodā, ņemot mūziku no Modern Talking, kuri 80-ajos radīja savā ziņā kautko jaunu un tagad uzskatāmi par diskomūzikas klasiķiem. MT ir māksla, bet Hameleoni ir atražotāji, jo naudas peļņai izmanto garantētu veiksmi. Un aiziet!! Un viņiem izdevās, jo tieši tas trūka latviešu vienkāršajai mentalitātei - kaut kas tik vienkāršs kā tautasdziesma. Bet toreiz Modern Talking taču bija bums, tāpat kā Indiešu filmās visas vienādās dziesmas, par kurām toreiz latviešu meitenes vienkārši kusa ārā un gāja uz vienu un to pašu filmu desmitām reizēm (piemēram, "Diskodejotājs").


Top
   
PostPosted: 26-Dec-2002 11:18:06 
Mani daargie, mazie draugi :) Iisteniibaa jau peec definiicijas, jebkura muuzika, kas kaadaa sabiedriibas daljaa tiek klausiita, peec buutiibas ir atziistama par popmuuziku (popular music), jo: 1)To var iegaadaties, liidzarto kaads uz to pelna; 2)taa patiik relatiivi daudz cilveekiem (jo savaadaka jau mees to nemaz nepiemineetu), taatad ir populaara.
Taapeec, pat t.s. klasiskaa muzika savaa zinjaa ir atziistama par popmuziku.
Taatad, naic, tev ir pilniiga taisniiba, Mikseris.LV raxta tikai par popmuuziku, jo kam gan buutu interese lasiit par to, kas nav populaars ?
Un es nedomaaju, ka shajaa aspektaa kaut kas buutu jaamaina ;)
Protams, shis ir ljoti diskutabls jautaajums, tomeer varbuut vareetu shiis diskusijas daliibnieki pastaastiit, kaa tad vinji uztver vaardu "pops"...


Top
   
PostPosted: 26-Dec-2002 13:12:36 
Quote:
Taapeec, pat t.s. klasiskaa muzika savaa zinjaa ir atziistama par popmuziku.
Jā, jā! Un rock'n'roll arī ir popmūzika, jo to klausās daudzi. Bet man liekas, ka termins popmūzika tautā iegājis mazliet citā nozīmē - uztver kā stilu līdzīgi kā Rock, Disco, HipHop, lai gan galīgi nepareizi.
Quote:
jo kam gan buutu interese lasiit par to, kas nav populaars ? Un es nedomaaju, ka shajaa aspektaa kaut kas buutu jaamaina ;)
Tieši tā! Un es domāju, ka Miksera iecerētā politika ir neapgāžami pareiza: ja uzradīsies kāds, kas labi rakstīs par, piemēram, punk vai citiem nepopiem, tad visas durvis vaļā. Galvenais nosacījums būs - ievērot "kārtības rulli", kuru Miksera vadība tuvākajās dienās sarakstīs (nu tjipa, nedrīkst kurināt tautu naidu, rakstītājs atbild par savu rakstīto u.t.t. u.tml.)
Quote:
Protams, shis ir ljoti diskutabls jautaajums, tomeer varbuut vareetu shiis diskusijas daliibnieki pastaastiit, kaa tad vinji uztver vaardu "pops"...
Jā, augstāk jau minēju - POPs lielā mērā tiek uztverts kā atsevišķs stils, pie kā iederas L.Reiniks, M.Naumova, N.Rutulis un tādā garā. Jo galu galā, kas tad tas ir par stilu, ar ko MarieN Latviju uztaisīja par EV-2003 mājvietu? Ne rock'n'roll, ne disco :-)


Top
   
PostPosted: 07-Jan-2003 16:38:52 
Quote:
Taatad, naic, tev ir pilniiga taisniiba, Mikseris.LV raxta tikai par popmuuziku, jo kam gan buutu interese lasiit par to, kas nav populaars ?
pag, pag.. sākumā viss ir nepopulārs.

kaut kā daudz kas kļūst populārs (lielā mūzikas industrija!)

kāpēc tā vairumā ir seklā un rožainā popmūzika... psihologiem būtu ko teikt...

bet tas, kas nav populārs, t.i. visa tauta nezina par to industrijas reklāmas kampaņas rezultātā, nenozīmē, ka tā ir slikta mūzika un neviens par to negrib dzirdēt.

manā izpratnē komercionālā mūzika no nekomerc. atšķiras ar to, ka komerc. mūzika nāk pie tevis, bet pie nekomerc jāiet pašam - tā netiek plaši reklamēta (jo nav plaši atzīta)

nav attaisnojama nerakstīšana par to. kā tad lai cilvēki uzzina, ka tur ārā ir kaut kas cits?

Tu gribēji teikt, ka Mikserī vajag raxtīt par to, kas jau pasaulē ir plaši atzīts un LV medijos par tiem un tos "rullē" vienā laidā?


Top
   
PostPosted: 07-Jan-2003 17:05:45 
vēl mazliet - man pašai liekas nedaudz fenomenāli, ka es, ikdienā šad tad klausoties NABA vai SWH Rock un neko vairāk no LV laikrakstiem lasot tikai Diena, zinu, kas ir Shakira, Ladybird, N Sync u.c. nieki. Pati īsti nezinu, no kurienes par viņiem zinu. viņi ir visur :) .bet patiesībā tas viss ir par reklāmu.

+ BBC World Service (fm 100,5, ja nemaldos. Radiostacija, kuru šad tad arī paklausos) drīzumā ir gaidāms raidījums par mūzikas industrijas metodēm zvaigžņu cepšanā. nezinu precīzi, kad bet aizgājušo nakt bij' reklāmiņa


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited