Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 29-Mar-2024 16:03:37

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 10-Mar-2006 9:12:45 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Quote:
Nav tik traki. Uzzini cik tumbai ir dB@1w/1m, paskati vai nav pietiekoshi ar sho 1W (man gulamistabaa pietika ar 300 mW) un tad piesummee nepiecieshamos dB.
Peec formulas 10^(gain/10)*Wrms paarreekini cik papildus W nepiecieshami, tad paarbaudi vai skaljrunis to var iztureet- ar SQRT(AES_power*impedance) ieguusi Vrms, taalaak ar 20*log10(Vrms/0.775) uzzinaasi cik ir pieljaujamais pievienotais gain, lai nenodedzinaatu tumbu.
Rezume ieguustam shaadi- 10*log10(amp_power/1)*speaker_sens
Ja mums ir tumba ar 95dB@1w/1m un izmantosim 50W pastiprinaataaju, tad ieguusim 112 dB@1m, attieciigi 5m klausiishanaas distancee cilindriskajaa laukaa 105dB, vai sfeeriskajaa 98.1 dB. Bargs troksnis, es teiktu.

ddff
Da klau, te izrādās baigam matemātiļim ir jābūt, un skaņas inžinērijas teorētiķim! :shock: Jā, labika ir, ka ir kam pajautāt! :wink:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 10-Mar-2006 14:02:11 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Njā, kodolīgākais teksts par šo tēmu kāds netā manīts. Jāpakasa pakausis un jāpagooglē par tiem laukiem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 10-Mar-2006 21:01:19 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Nemoki sevi ar siikumiem- sfeeriski viljnji ir apziimeejums situaacijai, kad vieniigaa izstarotaaja izmeeri ir praktiski punktveida pret vidi, kuraa tas atrodas, resp. domaats ka viljnji izplataas kaa sinfaazu sfeeru kopums.
Cilindriskie taapat, tikai domaats par vairaaku izstarootaaju atrashanaas uz vienas ass, liidz ar ko runaajam par sinfaaziem cilindriem.
Tas viss reekinaats utopiskaa videe, kas saucas "free sound field" (pat nezinu kaa iztulkot)- respektiivi vide, kuraa esoshie shkjeeshlji ienes veeraa nenjemamus efektus.

ddff
Quote:
Njā, kodolīgākais teksts par šo tēmu kāds netā manīts. Jāpakasa pakausis un jāpagooglē par tiem laukiem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Mar-2006 0:29:01 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
... kā mans viens paziņa teica: ''rādžiņus un pulksteņus, pats, sen jau vairs nelodēju!'' Pareizi, es arī uzskatu, ka katram ir jādara to uz ko ir specializējies, un uzticēties tiem, ... nu ja vienīgi tas nav kāds ''kaktu kantoris''! Aizeju uz bodi, vai kādu normālu e-veikalu, kur ir forums ar veikala konsultantiem, saku vajag to un šito, un lai šie paši štuko kas ar ko sader! Tad arī izvērtēju, vai tas man ir pieņemams, vai nē! 8)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Mar-2006 18:37:35 
Quote:
Da klau, te izrādās baigam matemātiļim ir jābūt, un skaņas inžinērijas teorētiķim! :shock: Jā, labika ir, ka ir kam pajautāt! :wink:
khmm.. manuprat tak runa iet par elektroakustiku. nu taatad viss pareizi.

mani kaareiz izbriina preteejais, ka cilvecinji nezkaapeec uztver shiis lietas prasta U * I liimenii... nu tad protams i piikstulji saak svilt, i wooferu difuzori pa istabu leekaa ;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Mar-2006 18:58:10 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Quote:
''rādžiņus un pulksteņus, pats, sen jau vairs nelodēju!''
Uzticos speciālistiem! Katram jādara savs darbs, pietam nevainojami un kvalitatīvi! :!: :wink:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited