Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 16-Apr-2024 22:08:03

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
PostPosted: 30-May-2007 12:32:35 
Sveiki,
nu ļoti gribētos lai kāds spečuks man palīdz lūk šādā jautājumā:

Nopirku M-Audio Audiophile 2496 un iestūķēju viņu savā kompī (AMD 1600+, 768RAM - zinu, ka dzelži mazliet smako, bet nedomāju ka to dēl vajadzētu parādīties tai manai problēmai). Uzinstalēju karti ar pēdējajiem draiveriem un sāku ietestēt kā tā skan. Uzlieku uz Media pleijera pāris dziesmas, ieslēdzu FL Studio un paņemos pa turieni - viss baigi feini, skan un pat smuki. Tad pēc kādām 10min jūtu ka kaut ks nav kārtībā. Heh, uzliktā dziesma sāk manāmi "peldēt" vai tipa "vilkt lentu". Nu samazinās tempo un pitch un sajūta tāda it kā kasetnieks būtu ierāvis lentu un "velk". es uz pakaļas un nesaprotu kas notiek. izslēdzu kompi. ļauju tam mazliet atpūsties. ieslēdzu pa jaunu un atkal tas pats - pāris pirmās minūtes it kā viss ok, bet tad sāk vilkt. un velk VISU, gan FL studio materiālu, gan vienkārši Media pleijeri, gan winamp uc.
jā, un ja laiž caur parasto integrēto skaņas karti, tad ar tempu un pitchu viss ir kārtībā, neko nevelk.

Varbūt kādam ir kas līdzīgs bijis? kāpēc tas tā varētu notikt un ko es varētu darīt lai šo problēmu atrisinātu??


Top
   
PostPosted: 30-May-2007 14:51:34 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Papēti kas tev notiek ar draiveriem. Sadabū svaigāko ASIO. Paprovē uzmest lielāku audio aizturi (latency).


Top
   
PostPosted: 30-May-2007 15:13:55 
Quote:
Papēti kas tev notiek ar draiveriem. Sadabū svaigāko ASIO. Paprovē uzmest lielāku audio aizturi (latency).
draivers kartei pats sveigākais uzmests šoreiz, kaut gan tieši tādi paši gļuki man bija, kad biju pieinstalējis karti ar draiveriem no instalācijas diska (tur tas draivers vecāks).
Arī "spēlēšanās" ar latency nekādus rezultātus nedod ja runā tieši par šo problēmu. tik un tā viņš pēc laika sāk "peldināt" to skaņu :( riktīgs joks

rokos pa tīklu un meklēju kādu risinājumu, bet neizdodas neko konkrētu atrast.. vienu līdzīgu bēdubrāli uzgāju, bet tur tā arī neviens viņam īsti atbildēt nevarēja :)

esmu jau nobriedis tā kārtīgi ķerties klāt datoram, jo nu smaga aizdoma, ka man tur kaut kas varētu konfliktēt. ir viedoklis, ka varētu būt tur tie codec sample rates pie vainas. tipa kartei 22,050 a progai 44,100. Kā arī manā gadījumā bija (FL Studio uz 44,100 a karte uz 22,050). Nomainīju lai abi ir uz 44,100, bet problēma palika. Lasīju, ka iespējams, ka disablojot windows soundu varētu kaut kas mainīties uz labo pusi, jo šad tad arī tās sistēmas skaņas konfliktē ar tiem sample reitiem.. nu hvz.. būs jāmēģina :) bet nu galva man kūp..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2007 15:26:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Atslēdz BIOSā integrēto karti, var būt, ka ar to konfliktē (ja tā būs BIOSā atslēgta, sistēma uzskatīs, ka tā neeksistē).
un sample rate nekādā gadījmā nevajag likt mazāku par standarta 44,100.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2007 15:47:05 
Quote:
Atslēdz BIOSā integrēto karti, var būt, ka ar to konfliktē (ja tā būs BIOSā atslēgta, sistēma uzskatīs, ka tā neeksistē).
un sample rate nekādā gadījmā nevajag likt mazāku par standarta 44,100.
atslēgt BIOSā nozīmē atslēgt (disable) konkrēto PCI slotu uz kura tā karte stāv? vai arī kā savādāk tas jādara? prasu, jo esmu ar mazliet līkām rokām :)

EDIT: palasījos tīklā un sapratu, ka muļķīgu jautājumu uzdevu! uz šo lūdzu atbilde nav nepieciešama :D


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2007 16:03:24 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Tev pirms tam tak skaņa kompim bija, pirms Audiophile ieliki?

Tātad iepriekšējā karte karte vai nu integrētā, jeb PCI slotā ielikta.
Ja tā ir PCI slotā, tad tā fiziski jāizņem ārā. Ja tā ir mātesplatē iebūvētā, tad jāieiet BIOSā, un jāsameklē tāda sadaļa, kas saucas "integrated peripherals", un tajā jāsameklē skaņas karte, kas var saukties, piemēram, "AC97 audio" vai citādi, atkarībā no kartes, un jāizvēlas "Disable". Attiecīgi sistēma integrēto skaņu vairs neizmanto.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2007 18:59:46 
izrubīju AC97 caur BIOS. uztaisīju WinXP "tune-up", lai pēc iespējas mazāk resursus viņš rītu. Karoče nokonfigurēju kompi labākam darbam ar audio. Ir progress - viss šancē normāli tagad kādas 20min nevis 10 kā bija pirms tam.
nu vāks. es šaujos nost. sāku domāt visādas muļķības - nevar tur gadīties, ka ar kompja dzesēšanu kaut kas nav tā kā vajadzētu un ka viņš sāk "vilkt" dēļ temperatūras va vēl kaut kā tāda??


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2007 20:01:26 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Tev plate gadiijumaa nav ar AMD chipsetu (vai veel ar kaadu kreiso, tipa ULI)? Un taa ir SocketA? Driveri te ir garaam kasei. Tavaa keisaa tie 100 punkti nav vainiigi. Bija man liidziigs gljuks pirms gadi 2-3, bet nu slinkums rakstiit...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 31-May-2007 7:40:10 
Quote:
Tev plate gadiijumaa nav ar AMD chipsetu (vai veel ar kaadu kreiso, tipa ULI)? Un taa ir SocketA? Driveri te ir garaam kasei. Tavaa keisaa tie 100 punkti nav vainiigi. Bija man liidziigs gljuks pirms gadi 2-3, bet nu slinkums rakstiit...
jaa, ir man AMD chips tam kompim. noteikti, ka kaut kas man tur konfliktee savaa starpaa.
uzmetu karti uz datora ar Intel dualo proci and plati ar Intel chipsetu un nekaadu traucejumu nav.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 31-May-2007 11:06:06 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Maini mātesplati, tātad :). AMD čips ir gļukains. Īstenībā to pat nav ražojis AMD, bet kurš tur no tiem kreisajiem...tur ir kaut kāda probza ar PCI šinu vai kā tml. Nopērc lietotu plati kaut vai ar VIA čipu un viss būs štokos. Tas bija pirms gadiem 4iem, un arī man tad bija MAudio 2496 :)

o.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited