Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Mar-2024 13:28:07

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: nedaudz par adataam
PostPosted: 12-Nov-2008 0:04:30 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 20-Oct-2008 23:04:28
Posts: 9
pastaastiet man luudzu nezinaataajam ar ko atskjiras sfeeriskaas no eliptiskajaam adataam? :?


Top
   
 Post subject: Re: nedaudz par adataam
PostPosted: 12-Nov-2008 1:47:02 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Jun-2007 2:56:11
Posts: 236
Quote:
pastaastiet man luudzu nezinaataajam ar ko atskjiras sfeeriskaas no eliptiskajaam adataam? :?
Labojiet mani, ja kļūdos (tādu iespēju it nemaz nenoliedzu), bet sen atpakaļ man mācīja - sfēriskās labāk turās plates bedrē, bet vairāk plēš to. Eliptiskās vairāk saudzē pašu plati, taču sliktāk turās bedrē, tāpēc aktīvai miksēšanai vai, vēl jo trakāk, skrečam šīs nederēs. Par skaņas kvalitāti gan neko nezinu, bet kaut kā atmiņā palicis, ka sfēriskajām zemais gals skanot labāk.

_________________
diggin`


Top
   
 Post subject: Re: nedaudz par adataam
PostPosted: 12-Nov-2008 8:52:48 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Sfeeriskaa adata peec savas formas sliktaak kontaktee ar plati, liidz ar ko var rasties freq. joslas nevienmeeriiba starp ZF un VF regioniem. Tas rada sajuutu par pieceltu ZF joslu, patiesiibaa taa ir samazinaata VF josla. Shai adatai nav defineeta virziena vektora attieciibaa pret plates rotaacijas centru, liidz ar ko var izmantot backspin vajadziibaam (attieciigi vairaak piemerota DJ darbam)

Eliptiskaa adata nodroshina vienmeeriigaaku frekvenchu diapazona atskanoshanu, bet taas forma rada virziena vektoru, kas ir tangensa funkcija peec savas buutiibas, taapeec griezhot plati atpakalj adata meeginaas "izkaapt" no plates.

Ja ir paredzeets muuziku vienkaarshi klausiities, vai paarrakstiit plati uz citu neseeju, tad iesaku otro variantu. Ja DJ darbam, tad pirmo.


ddff, kaadreiz griezis plates

Quote:
pastaastiet man luudzu nezinaataajam ar ko atskjiras sfeeriskaas no eliptiskajaam adataam? :?


Top
   
 Post subject: Re: nedaudz par adataam
PostPosted: 12-Nov-2008 10:51:33 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 20-Oct-2008 23:04:28
Posts: 9
hmm...paldies!


Top
   
 Post subject: Re: nedaudz par adataam
PostPosted: 12-Nov-2008 14:56:31 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Jun-2007 2:56:11
Posts: 236
Quote:
Sfeeriskaa adata peec savas formas sliktaak kontaktee ar plati, liidz ar ko var rasties freq. joslas nevienmeeriiba starp ZF un VF regioniem. Tas rada sajuutu par pieceltu ZF joslu, patiesiibaa taa ir samazinaata VF josla. Shai adatai nav defineeta virziena vektora attieciibaa pret plates rotaacijas centru, liidz ar ko var izmantot backspin vajadziibaam (attieciigi vairaak piemerota DJ darbam)

Eliptiskaa adata nodroshina vienmeeriigaaku frekvenchu diapazona atskanoshanu, bet taas forma rada virziena vektoru, kas ir tangensa funkcija peec savas buutiibas, taapeec griezhot plati atpakalj adata meeginaas "izkaapt" no plates.

Ja ir paredzeets muuziku vienkaarshi klausiities, vai paarrakstiit plati uz citu neseeju, tad iesaku otro variantu. Ja DJ darbam, tad pirmo.


ddff, kaadreiz griezis plates

Quote:
pastaastiet man luudzu nezinaataajam ar ko atskjiras sfeeriskaas no eliptiskajaam adataam? :?
Liels paldies, ddff, ka ieviesi arī man skaidrību!

_________________
diggin`


Top
   
 Post subject: Re: nedaudz par adataam
PostPosted: 12-Nov-2008 16:20:56 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Visā visumā apmēram tā arī zināju, ka ir: sfēriskās spēlēm, der backwarding, bet eliptiskās skan labāk, tomēr neizmanto backwarding - izmanto mājas klausīšanai, vai arī setu rakstīšanai, kur DJ prātīgi piešķūrē plati pie 1 takts, tad palaiž plati un ar juvilieru precizitāti pēc tam regulējot ātrumu raksta savu mākslu.

Zinu vienu DJ, kas strādā tikai ar eliptiskajām, ir sevi atradinājis no backwarding.

Tomēr jautājums - esmu dzirdējis, ka eliptiskā, nevis, kā rakstīja ddff veicot backwarding izlec no gropes, bet gan to izskrāpē ārā, kāds šo nevarētu noprecizēt? Pamatfunktieris - vai ar eliptisko veicot backwarding var sačakarēt celiņu, vai viņa vienkārši aiziet kaut kur šķērsām atstājot mazu švīku?


Top
   
 Post subject: Re: nedaudz par adataam
PostPosted: 13-Nov-2008 12:35:42 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Par cik plates materiaala mehaniskie parametri nav saliidzinami ar adatas parametriem, tad patiesiiba ir veel skarbaaka - katru reizi, kad noklausies plati, tai tiek nosliipeeta dalja skanu celina. Un jo lielaaks svars, jo vairaak adata noskraapee celinu. Tikai tas skraapejums ir plates rotaacijas virzienaa un taapeec mainaas tikai skanjas raksturojums, bet adata paliek savaa vietaa. Ja groza plati ar eliptisko adatu, tad vinja nevis deldee celinu rotaacijas virzienaa, bet gan elipses ass virzienaa, taapeec pastaav liela varbuutiiba, ka adatai izlecot no celinja, taa shkeersos vairaakus citus celinus un atstaas tur shviiku. Peec tam atskanojot var gadiities, ka adata izlec no celina un aiziet pa shviiku. Vai arii neizlec, ja shviika nav dzila, bet buus dzirdams klikskis briidii, kad adata skeersos visus paarshviikotos celinus.

ddff

Quote:
Tomēr jautājums - esmu dzirdējis, ka eliptiskā, nevis, kā rakstīja ddff veicot backwarding izlec no gropes, bet gan to izskrāpē ārā, kāds šo nevarētu noprecizēt? Pamatfunktieris - vai ar eliptisko veicot backwarding var sačakarēt celiņu, vai viņa vienkārši aiziet kaut kur šķērsām atstājot mazu švīku?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited