Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Mar-2024 8:05:05

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 9:47:19 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Čau,

Subjects izsaka visu. Jautājums speciem - kā pareizi klokot digitālos divaisus?
Situācijas apraksts. Ir vairāki divaisi, caur kuriem skaraida signāls gan pa SPDIF, gan pa AES/EBU. Agrāk bija tikai pāris šādi verķi, līdz ar to nekad nebiju aizdomājies...Tagad gribas tos noklokot ar master clock. Kā to pareizi darīt? Dažiem verķiem ir tikai SPDIF IN OUT, citiem gan SPDIF gan AES/EBU, citiem ir arī BNC konektors...

Tātad:

Ja es 3 vai vairākas iekārtas savienoju savā starpā tikai caur SPDIF vai AES/EBU un visām, izņemot vienu norādu, ka clock ir external un atlikušai, kurai pēc manām domām ir vismazākais džiters, iestādu MASTER, viss klokosies pareizi? Vai saīsinot jautājumu - pa SPDIF un AES/EBU tiek sūtīts clock? Jebšu klokošana notiek tikai pa BNC savienojumiem un tām iekārtām, kurām nav BNC, kloks ir internālais ar visām no tā varbūtējām sekām?

o.

p.s. webā ir baigi daudz infas, brīžiem pretrunīgas...


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 10:13:29 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Nu man ir ta, ka man tagad motu ir clock master (kam ari tas ir ta noradits settingos), bet virusam un korgam skiet ir external un vini smuki abi nosuta signalu viens pa spdif otrs pa toslink vienadaa frekvence. Sakuma, kamer eksperimenteju ar vadiem un setingiem, man masters bija virus, jo vinam ir mazliet pinkerigi ar tam frekvencem (vinam var izveleties, kada frekvence ir signals un ja izveleta frekvence atskiras no frekvences otra gala - vins skan ar pus tonja nobidi - turklat nedereja parastais 1.5m rca vads - bija spraksi - uzlodeju savu un viss kartiba) nu ja, un kad masters bija virus, tad vinam bija jabut fiziski ieslegtam, lai motu varetu sanemt signalu no korga. Ta ka principa ideja vienkarsa - masters ir nevis tas, kam mazaks jitter, bet tas, kur savacas visi signali (vismaz mana gadijuma) tatad kompis vai mikseris. Bet par Adat vai word clock (kas ir pa atsevisku kabeli) japrasa seram, ka tik adat nav savs atsevisks clock (diemzel motu manualis man ir majas - nevaru paskatit uz sitienu - tur smalki viss aprakstits par sinhronizacijas principiem), ari Word clock atseviskais vads drosi vien ir labak, jo tad pielauju nav jadoma par pasa signala frekvencem, bet ne visam iekarta tas ir, ta ka drizak jau japalaujas uz pasu signala sinhronizaciju.


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 10:14:16 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Vislabakais risinajums (PRO) ir izmantot WordClock konektoru (vairumam iekaartu ir tikai IN) un aareeju WC generatoru, piemeeram BigBen, Drawmer MC vai ko liidziigu. Ar to var nosinhronizeet visas iekaartas, kam ir WC ieeja. Ja lieto shito dampi, tad tas speej sinhronizeeties no vienas aareejas iekaartas ar AES (ja ir sajuuta, ka tai ir labaaks clock par pashu Drawmer ieksheejo).

Tikai ar AES un SPDI/F parasti jau ir tikai 2 varianti - izmantot ieksheejo clock vai taas iekaartas, no kuras njem signaalu. Resp. sync signaals naak tikai no iekaartu outputiem, liidz ar ko "daisy chain" situaacijaa sinhronizaacija notiks katraa kaskaadee no katras izejas iekaartas. Es praksee neesmu testeejis ar vairaakam iekaartaam, tomeer man ir paarlieciiba, ka tas darbosies tikai 2 iekaartu gadiijumaa, vai ja tiks izmantots kaut kas ar daudzaam AES izejaam, tad tik aparatiem, cik shiis izejas spees apkalpot.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 10:43:05 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Paldies par atbildēm. Kļuva vairāk skaidrs. Man ir Digidesign 888|24 konvertors (būtībā pavecs jau, bet konkrētais ir W revision, pats pēdējais ar 24 bitīgajiem AD). Webā biju lasījis, ka šis esot ok, bet vēl vairāk ok, ja to kloko ar kādu ārējo kloku. Tā kā Bigbenu nevaru atļauties, tad pamēģināšu 888 klokot ar DBX Quantum, kam esot labs kloks un pie reizes arī WC out. 888 kā reizi ir arī IN.

p.s. tad vēl jautājums - ja man no vienas iekārtas pa spdif jāpārdzen cipars uz otras iekārtas spdif, te taču nenotiek nekāda konvertācija turpu šurpu? Tobiš signāls, kas IZIET no iekārtas 1 un IEIET iekārtā 2 pa SPDIF un nonāk uz HDD ir tieši tāds pats kā tas, kurš izgājis no iekārtas 1? Bez jebkādas degradācijas?


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 11:15:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
masters ir nevis tas, kam mazaks jitter, bet tas, kur savacas visi signali (vismaz mana gadijuma) tatad kompis vai mikseris.
Ar šo biju domājis, ka kā mastera kloku es izvēlētos to, kuram jitter ir vismazākais. Nu un jā, sanāk, ka masters var būt dajebkura iekārta, kurai ir WC out, un, norādot attiecīgi pārējām iekārtām, ka tās sinhronizējas no external.
Īstenībā tēma interesanta. Daudzi ražotāji reklamē, ka viņiem ir kūlākie AD/DA konvertori, bet kloks ir atstojs. Esmu pat lasījis, ka visu izslavētajam RME kloki ir tādi paši kā C-Media onboard skaņas kartēm :). Bet varbūt ko jaucu. Neesmu pietiekoši kompetents šajā visā.


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 11:44:53 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
1) Ja ir iespeja lietot WC un iekartu ir vairak par trim, tad vislabakais ir variants, ko iesaka sers (gan jau var but ari citu razotaju sinhrogeneratoti, tur kads kramers vai vel kas, bet pienemu, ka ddff ir labakos variantus jau apzinajis;) ), iekartu karinasana viena otrai gala nav ne erti (jo jasledz ieksa visas), ne ari domajams diez ko stabili. Ja iekartas ir tikai divas, tad diez vai ir jega springt uz atsevisku sinhrogeneratoru un, ja ir iespeja izmantot WC, vai tad gruti vel vienu vadu piespraust, lai dabutu stabilaku rezultatu.
2) Ciparu signals ir ciparu signals, ja netiek mainiti signala parametri (biti un frekvence), tad kas ir vienaa galaa principa ari vajadzetu but otra galaa - es saprotu, ka spdif nav nekadu ipasu kludu korekciju. Bet tas jau laikam vairak ir hifi-specu darzina ;) Jebkuru signalu novadot lidz smadzenem, kaut kad ir jakonverte analogajaa un sis process normali rezultatu ietekme daudz butiskak neka 10 secigas ciparu parraides, manuprat.


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 12:50:19 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Quote:
Quote:
masters ir nevis tas, kam mazaks jitter, bet tas, kur savacas visi signali (vismaz mana gadijuma) tatad kompis vai mikseris.
Ar šo biju domājis, ka kā mastera kloku es izvēlētos to, kuram jitter ir vismazākais. Nu un jā, sanāk, ka masters var būt dajebkura iekārta, kurai ir WC out, un, norādot attiecīgi pārējām iekārtām, ka tās sinhronizējas no external.
Īstenībā tēma interesanta. Daudzi ražotāji reklamē, ka viņiem ir kūlākie AD/DA konvertori, bet kloks ir atstojs. Esmu pat lasījis, ka visu izslavētajam RME kloki ir tādi paši kā C-Media onboard skaņas kartēm :). Bet varbūt ko jaucu. Neesmu pietiekoši kompetents šajā visā.
No ārējā kloka ir jēga tikkai tad ja visas iekārtas var sinhronizēt(sinc in vai no SPDIF/AESEBU),tā jitter dzenāšana nav pro tematika,nezinu vai vēl normālos DAC liek tik sliktus oscilātorus kurus varētu dzirdēt,hifilītisti vai haiendisti tie gan Jitteri klausās :idea: Ja kādu iekārtu ķēdē nevar sinhronizēt no ārējā avota,tad tai ir arī jābūt Master,jo svarīgākas jau ir nevis pašas clock izmaiņas,bet tas lai viņas notiktu visās iekārtās vienādi.


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 13:16:47 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
[quote=ag123]jo svarīgākas jau ir nevis pašas clock izmaiņas, bet tas lai viņas notiktu visās iekārtās vienādi.[/quote]

Es jau arī par to pašu. Lai visi viņi vienādi gļuko...Man sanāk 4as iekārtas saslēgt, tāpēc tēma aktuāla.


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 13:27:29 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Quote:
Quote:
jo svarīgākas jau ir nevis pašas clock izmaiņas, bet tas lai viņas notiktu visās iekārtās vienādi.
Es jau arī par to pašu. Lai visi viņi vienādi gļuko...Man sanāk 4as iekārtas saslēgt, tāpēc tēma aktuāla.
Ja visām ir pulksteņa ieejas tad tik pērc pulksteni un savieno visas,jo kā izmanās pulksteņa kvalitāte izejot caur iekārtu neviens nezin ,tas ir jānomēra.Piem SDH iekārtām ir specificēts kā izmanās clock kvalitāte izejot caur iekārtu,šeit liekas tādu specifikāciju nav.


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 14:15:10 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Ir reaals piemeers - Yamaha LS9, ar ieksheejo clock izklausaas peec soundblastera, piesleedzot aareejo Aardwaark kastiiti pie WC ieejas liekas, ka kaads tikko samainija pulti.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 14:23:26 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Ir reaals piemeers - Yamaha LS9, ar ieksheejo clock izklausaas peec soundblastera, piesleedzot aareejo Aardwaark kastiiti pie WC ieejas liekas, ka kaads tikko samainija pulti.

ddff
:D


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 20:02:01 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Quote:
Ir reaals piemeers - Yamaha LS9, ar ieksheejo clock izklausaas peec soundblastera, piesleedzot aareejo Aardwaark kastiiti pie WC ieejas liekas, ka kaads tikko samainija pulti.

ddff

izklausās briesmīgi :D


Top
   
 Post subject: Re: Word clock
PostPosted: 22-Oct-2009 20:12:46 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Vēl par pulksteņiem un jiteriem ,tur var nonakt līdz dazādiem paradoksiem.

te par Marantz Pm-67 atskaņotaju ,bet par pulksteni tas skar visus DAC

http://www.tnt-audio.com/clinica/cd67.html

man patīk šis reālais stāsts par puksteņjiteriem un fīliem:

I shall quote: "Another funny thing (that will drive the audiophiles crazy) was that by accident, I threw about 500 ps jitter into the clock (the jitter freq. was about 250 Hz). I listened to the sound afterwards and thought just how nice warm and smooth it sounded, figuring this was it for best sound." ..." Once I fixed that up, the sound turned cold and quite clinical. The detail was greater, but it lacked the musicality the jitter condition had!"

Tā,ka pareizi būtu nomērīt to jiteri un vanderi ar mēriekārtu ,var visādi būt:)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited