Mikseris.LV [mūzikas portāls]
http://www.mikseris.lv/forum/

+4dbu vs -10dbv
http://www.mikseris.lv/forum/viewtopic.php?f=11&t=5717
Page 1 of 1

Author:  overflow [ 31-Oct-2009 16:52:30 ]
Post subject:  +4dbu vs -10dbv

Čau,

Sorry par Nobela prēmijas cienīgu jautājumu. Vai var pieņemt, ka, ja iekārtai ir XLR vai TRS (ne TR) ligzdas (kas norāda, ka slēgums varētu būt balanced), tad tas automātiski "izdod" +4dbu. Ja unbalanced, tad -10. Jebšu tā nav?
Un vēl, vai sintezatoru, kam 100% ir -10dbv line out signāls, var sēgt pie ADC, kuru ir paredzēts "sagruzīt" ar +4?
Nekad neesmu šajās it kā elementārajās lietās iedziļinājies.

o.

Author:  ddff [ 01-Nov-2009 13:16:09 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Jautaajums nav tik viennoziimiigs, kaa saakumaa vareetu likties, lidz ar ko arii preemija izpaliek. Tieshaam - ja mums ir dariishana ar balanced signaalu (jebkuraa konektora gadiijumaa), mums vajadzeetu pienjemt, ka references liimenis buus +4 dBu, vairumaa gadiijumu taa arii ir, bet ne vienmeer. Iipashi ar sho lietu greeko digitaalo iekaartu razhotaaji, kas par aparaata ieksheejo referenci izmanto dBFS (full scale), tas noziimee, ka 0 buus peedeejais amplituudas bits, ko ADC speej paarverts spriegumaa, peec taa seko digitalais clip. Taalaak aparaata manuaalii ir noraadiits, ka 0 dBFS = +18 dBu, vai 22 dBu, vai cik nu katraa gadiijumaa. Liidz ar ko ir diezgan sarezgiiti veikt konversiju starp shiim visnoalj individuaalajaam lietaam.

Par jautaajumu -10dB - sheit ir svariigi atcereeties, ka vairums razhotaaju sho specificee kaa dBV(!). Ko tas noziimee?

Taatad, mums reference (0) ir 1 Vrms. Attieciigi -10 dBV signaals ir 0.316 Vrms starp centra kontaktu un korpusu (GND), apreekina peec (-10 = 20log(0.316/1)).

Balancetajam signaalam refeence 0 dBu ir 0.775 Vrms. Taatad +4 dBu signaals ir 1.23 Vrms starp + un - kontaktiem (nemeerot pret korpusu) reekianam - (+4 = 20log(1.23/0.775)).

Te jaatceras, ka sheit signaala starpiba nebuus 14 dB, bet gan 11.8 dB deelj atskiriigajaam signaalu referenceem. Ar to viss nebeidzas - izmantojot vienu balanced ieejas plecu (atceramies, ka ja aparatam ir transformatora ieeja vai izeja, otrs plecs jasavieno ar GND, citadi mums buus klusums), mums sensitivitaate saazinaas par 2x, jeb 6dB, taatad nu mums jau ir 17.8 dB. Shis pats par sevi nav nekas slikts, bet ietekmee muusu sisteemas kopeejo headroom (kaut kur mums buus japievieno gain) un, protams, arii visas keedes SNR.

ddff

P.S. vai tad neviens nelasa shitos palagus, ka nevar uzblaut "vecais, tu putrojies 2 priedees! - uzrakstiit +4dBu = 0dBV var tikai vecs marasmatikis" Es patieshaam atvainojos, biju aizdomajies - gribeju rakstiit dBm (kas ir aizvesturiska lieta un darbojaas pie 600 Ohm slodzes). To iznjeemu no teksta, lai nereegojas.

Author:  ddff [ 01-Nov-2009 13:28:21 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Vispaar shiis lietas veel detalizeetaak apskatiitas manaa tech biblioteekaa - uz sho lietu attiecas 8. un 9. topiks

ddff

Author:  overflow [ 01-Nov-2009 14:03:37 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

:shock: Paldies! To es saprotu. Lūk tā ir atbilde! Šo vajadzētu kādam wikipēdijā ielikt. Šķietami viegls jautājums, bet nemaz tik daudz un vienviet par šo tēmu gugls neizdod. Nāksies augšā rakstīto vismaz reizes 10 un lēnām izlasīt... :)

o.

Author:  overflow [ 01-Nov-2009 16:00:00 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Visa šā rezultātā nespēju saprast, kā labāk saslēgt savus dzelžus :?

* Ir Digidesign Mix|24 Plus sistēma. Tobiš - viena no šīs sistēmas komponentēm ir Digidesign 888|24 ADDA konverters ar 8 analogajām ieejām un tikpat daudz izejām.
* Ir Spirit M8 mixeris.
* Čupiņa ar sintezatoriem.
* Kaut kāds maika preamps + daži hw effect boxi.

Kā es saprotu, tad pamatā ir 3 varianti kā visu štepselēt:

1. Visus sintezatorus (kam line out ir -10dbv) spraužam iekšā mixerī (mixera Line In jacki ir TRS). Katra mixera kanāla Direct Out (TRS? vai TR?, manuālis par šo klusē) spraužam iekš Digidesign. Te gan īsti nav skaidrs, kāds izejas līmenis ir Spirit Direct Out izejai - +4 vai -10? Attiecīgi būtu jāpārsprauž džamperi Digi interfeisā no +4 uz -10 :?

2. Pulti vispār "paldies - uz redzēšanos". Visus sintezatorus spraužam pa tiešo Digi interfeisā. Ko es zaudēju? Iespēju "hands on" mixēšanai? Bet, tā kā reālajā laikā rakstu vienu treku pēc otra, tad īsti nemaz neizjūtu vajadzību pēc "hands on". Un, iespējams, pie viena tieku vaļā no papildus "trokšņa" un burvīgās iespējas lodēt papildus padsmit kabeļu (un līdz ar to nav jāzīlē +4 vai -10)

3. Tas pats kas punkts viens, tikai nevienojam katra pults kanāla Direct Out ar Digi analogajām ieejām, bet gan pults SPDIF ar Digi SPDIF. Te gan jāatzīmē, ka, par tik, cik pultij nav World Clock, tad tas droši vien norāda, ka tas SPDIFs īsti kvalitatīvs nebūs? Vai kā?

o.

Author:  ddff [ 01-Nov-2009 17:18:16 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Gruuti ieteikt konkretajam setupam, parasti studijaa pulti izmanto tikai monitoru miksam un pfl, liidz ar ko tuvaak 1. variantam

ddff

Author:  Fun Fan [ 03-Nov-2009 14:20:22 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Šiten es neko nesapratu, bet vienalga nokopēju, jo izklausījās gana gudri un arī problēma līdzīga var parādīties nākotnē. Paldies!

Author:  gjvti [ 03-Nov-2009 16:32:01 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Hm, un ko seri saka par to, ko var atrast googlejot?
Bet par mikseri - paskatot so (wiring shema 14lpp labaja mala), skiet, ka miksera direct out ir balansets. Isteniba divaini, ja Tu saki, ka miksera manuali nav shemas. Nrv10 manuali vismaz bija smuka blokshema no kuras uzreiz viss sakidrs, yamahas n-serijas mikseru manuali ari tada ir - it ka vajadzetu but ari soundcraftam [PROBLEM SOLVING Basic problem solving is within the scope of any user if a few basic rules are followed - Get to know the Block Diagram of your console (see page 36)]. Ja, un man ari domat, ja Tu pielauj domu iztikt bez miksera (nevajag hands on miksesanu ierakstot) un pieejamie izeju/ieeju savietosanas risinajumi ir pienemami, tad pec logikas, mikseri butu jasprauz klat interfeisa izejam jau pec kompja (jebkura lieka iekarta signala kede diez vai uzlabo performanci) lai gan mikseris 1. gadijuma ari pilda savietosanas funkciju :roll:.

PS
Quote:
Te gan jāatzīmē, ka, par tik, cik pultij nav World Clock, tad tas droši vien norāda, ka tas SPDIFs īsti kvalitatīvs nebūs? Vai kā?
- so gan es isti nesaprotu (sers mineja par to, ka bez areja WC Yamaha LS9 skanot ka soundblasteris, vai tas ta sanak miksejot dazadu parametru spdif no vairak ka 2 iekartam?) - biju iedomajies, ja jau iekartas ir tikai divas, tad kada butu problema tam sasinhronizeties ari bez areja wc - tapat, ja jau ir iespeja lietot ciparu signalu, tad kapec to nedarit?

Author:  overflow [ 04-Nov-2009 9:32:33 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Arī labs pdfs...Droši vien Tev google eksplorerī izdod ārā labākus rezultātur, nekā man firefoxā :D Papētīšu.
Spiritam bija kaut kāds manuālis, vispār jau pat līdzīgs tam, ko tu tagad uzraki, bet tomēr bišķi atšķiras. Vismaz tagad es tā skatos. Mājās salīdzināšu.
Par word clocku es biju domājis tādā nozīmē, ka, ja reiz Soundcrafts uztaisa tikai pliku SPDIFu, tad droši vien kopumā tas ir kaut kāds budžeta konverters, un, iespējams, signāls kvalitatīvāks būs tad, ja tiks izmantots kāds cits - ārējs konvertors.

o.

p.s. vēl neesmu visu saštepselējis. Jābrauc kaut kad un jāiepērk TRS un XLR konektori. Nekādi netieku līdz centram.

Author:  gjvti [ 04-Nov-2009 10:18:29 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Nu ja, tas gan - digidesign ADC vajadzetu but labakiem, bet tad manuprat vel jo mazaka ir vajadziba pec pults starpa starp avotu un interfeisu.
Quote:
Arī labs pdfs...Droši vien Tev google eksplorerī izdod ārā labākus rezultātur, nekā man firefoxā :D Papētīšu.....
citejot Stephen Kay no Karma lab:
Big brother is watching. You cannot trust the search engines 100% anymore; they are starting to show you what they *think* you want to see, based on a secret analysis of who knows what, rather than everything that might be available.
It's entirely possible that the korg link came up second for you because you searched from korg (or given it's Saturday, from a computer that it has analyzed has an interest in korg related sites) .... it's really that insidious.
Brave New World.

:D :wink:

Author:  ddff [ 04-Nov-2009 21:47:29 ]
Post subject:  Re: +4dbu vs -10dbv

Shitaas Jensen dokuments ir jauks un paraada kaa pro audio (un ne tikai) greko ar semi-balanced, floating balanced, utt. variaacijaam. Laba informaacija, bet skaidri redzams, ka tendeeta uz "dariet ko dariidami bez muusu uuber trafiem galaa netiksiet". Jensens taisa labus produktus, bet mani kaitina jebkura veida tehniska diskusija, kur tiek piesaukts viena razhotaaja produkts kaa risinajums. Tomeer te viiri uzkapa pashi uz sava graabekla - "Balance is defined in terms of the impedances of the two signal conductors with respect to a reference, which is usually "ground", tieshaam ir pareiza definiicija, bet +4dBu ir piemeerojams tieshi peec preteejaa principa un tur "ground" nepiedalaas signaala referencee nekaadi. Vieniigais gadiijums, kad ir iespeejami tie pashi 12 dB, ir peec punkta 2.4. izpildes. Un arii tur jeedziens "true balanced" ir parspilets, ja nekas nebuus pievienots tai izejai, tad uz 3 pina nebuus par 180' polaritaates signaala, tur nebuus nekada signaala. Bet transformatoru kompaanijai tas ir piedodams, jo ja mees tur piekaram trafu, tad tas saak straadaat kaa floating balanced. Veel joprojaam iistais un vieniigais balanced veids ir virs 3.1. noraaditais.

Par Yamahas arejo WC man vieniigais ticamais izskaidrojums ir tas, ka ieksheejais sinhrogenerators ir klibs, liidz ar ko ADC/DAC straadaa nesinhroni, resp. generee kaudzi jitter. Es sho jautaajumu padzilinati neesmu peetijis, jo pats neturu Yam pultis un neesmu sajuusmaa vispaar par digi pulshu skanu, tomeer paareejaas eertiibas paarliecina iet uz kompromisu.


ddff
Quote:
Hm, un ko seri saka par to, ko var atrast googlejot?
Bet par mikseri - paskatot so (wiring shema 14lpp labaja mala), skiet, ka miksera direct out ir balansets. Isteniba divaini, ja Tu saki, ka miksera manuali nav shemas. Nrv10 manuali vismaz bija smuka blokshema no kuras uzreiz viss sakidrs, yamahas n-serijas mikseru manuali ari tada ir - it ka vajadzetu but ari soundcraftam [PROBLEM SOLVING Basic problem solving is within the scope of any user if a few basic rules are followed - Get to know the Block Diagram of your console (see page 36)]. Ja, un man ari domat, ja Tu pielauj domu iztikt bez miksera (nevajag hands on miksesanu ierakstot) un pieejamie izeju/ieeju savietosanas risinajumi ir pienemami, tad pec logikas, mikseri butu jasprauz klat interfeisa izejam jau pec kompja (jebkura lieka iekarta signala kede diez vai uzlabo performanci) lai gan mikseris 1. gadijuma ari pilda savietosanas funkciju :roll:.

PS
Quote:
Te gan jāatzīmē, ka, par tik, cik pultij nav World Clock, tad tas droši vien norāda, ka tas SPDIFs īsti kvalitatīvs nebūs? Vai kā?
- so gan es isti nesaprotu (sers mineja par to, ka bez areja WC Yamaha LS9 skanot ka soundblasteris, vai tas ta sanak miksejot dazadu parametru spdif no vairak ka 2 iekartam?) - biju iedomajies, ja jau iekartas ir tikai divas, tad kada butu problema tam sasinhronizeties ari bez areja wc - tapat, ja jau ir iespeja lietot ciparu signalu, tad kapec to nedarit?

Page 1 of 1 All times are UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/