Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Mar-2024 11:59:39

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1 2 3 Next
Author Message
 Post subject: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 14:22:02 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Ir parādījusies izdevība mazliet iztapsēt savu kabinetu/studiju ar skaņas absorbējošiem materiāliem. Saprotams, ka pilnībā to izlīmēt ar absorbējošiem materiāliem es nevaru, jo istabai ir arī citas funkcijas ;) un cilvēkiem negribas ienākam sajusties kā psiho vieninieka kamerā ;). Bet kritiskajos punktos esmu nobriedis to izdarīt. Lūk, tā kā estētiskais moments ir svarīgs, domāju pāris lietas darīt DIY.

1. Viena no tām būtu - koka rāmis, pārklāju ar linu audumu. Jautājums - ar ko rāmja saturu piepildīt? Esmu lasījis, ka parastā kokvilnas vate rullē. Diemžēl nezinu kur tādu tagad var nopirkt. Ir varianti Jiskā nopirkt kādu segu, bet...kokvilnas nav, ir tikai akrila vai poliestera. Uz "ščupu" materiāli abi ir patīkami un gaisīgi, vienīgi man nav poņas kurš pēc fizikas likumiem būtu piemērotākais?

2. Nākamais. Bass trapi. Liekamie istabas stūros. Te es saprotu, ka vate vai tml. lietas neglābs, jo svarīgi ir šī bass trapa ģeometrija. Tā ir taisnība? Nu tobiš, rupji runājot, ja es stūros salieku ko mīkstu, zemajam galam tas ir po?

o.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 15:27:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
heh, vislabaka no vienkarsajam skanas izolacijam laikam gan ir slapja vatetaa sega :lol: - tikai kaut ka nepraktiski. isteniba basu izolacijai vajag masu, bet cik esmu garamejot skatijis neta - tos bass trapus it ka pilda ar mineralvati - varbut der ari kada ekovate? lai gan tie jau ta ka ari klust aktuali lielaka skaluma :roll: . Nu lai sokas katra zina! :)


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 15:48:53 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
REKUR stūriem. Vienīgā šaize - cena. Ja pat pieņem, ka taisnstūra istabai ir 4 stūri (nevis 12 ;), sanāk kā minimums 159x4!!! Nu labi, varbūt var izlīdzēties tikai ar diviem stūriem? Bet atkal? Vai ir tolks???
Katrā ziņā manā istabā (tāpat kā ikvienā) ir problēmas. To katrs var elementāri notestēt. Ielādējam savos sintiņos kādu basa paču, pagrižam filtram mazliet augšā Resonance un nospēlējam uz klavieres zemo un low mid oktāvu. Rezultāts būs, ka čupa ar notīm skanēs vienādā skaļumā, savukārt, dažas reāli klusāk un dažas plēsīs ausu bungādiņas.

s.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 18:14:39 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
mja, basus ir gruti savaldit un jasecina, ka vairak ka vienu istrumentu zem 70Hz labak nevajag laist un ari tad ir ko pasvist ar envelopem un filtriem, lai skanetu suligi un tai pat laika neizsmereti - to nokrasu atkal piedod augstakas frekvences.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 19:39:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
cieniitais overflow. tu pie reizes, domaajot par DIY, padomaa arii to kaapeec tam saucamajam bass trapam ir taada forma. Un paskaties luudzu, cik tam bass trapam ir augstums- 60cm. ja tev ir griestu augstums 2,4 metri, tad tev vajag taadus 4 gab vienaa stuurii( kas itkaa ir 1 komplekts ) , a ja griesti augstaaki, man piem ir 3,2m tad ir jaanjem veel trapi klaat. Tas taa, ja matemaatiski, ne fizikaali domaajam. Visa pamataa ir nodzeest atstarojumus no sienaam un to rezulteejoshos staavviljnus , kas slaapee / izgriezh no spektra konkreetas frekvences/ joslas.
Sintepons/ akrils- nee- tiem ir mazas shkjiedras. Vajag lielaa vairumaa kokvilnu jeb mineraalvati, bet LV vairs taada tehniskaa mineraalvate nemaz nav dabuujama, tas laiks, kad no RU visu pa leeto vareeja dabuut, ir pagaajis. Ja ir vajadziiga izolaacija, tad tas ir projekts uz nKLs, ja ir vajadziiga tikai absorbcija iekshpusee, tad saakumaa ir jaadefinee, cik vizuaali daudz tu esi gatavs zaudeet. Taa vispaar ir diezgan liela probleema, ja godiigi :) Varbuut ka uz kaadas isover akustikaas vates plaaksnes var uzliimeet tapeti un miers....
Jebkuraa gadiijumaa, lai nebuutu tuksha runaashana, varbuut aiz gara laika var palasiit sho
http://www.knauf.lv/files/Buvakustika_2003.pdf . iespeejams, kautkas no taa te noder


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 20:28:21 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Lasām uzmanīgāk :) Ar aritmētiku man ir ok. Tāpēc jau arī rakstīju, ka vajag 4. komplektus. Katram stūrim pa vienam komlektam :). Ar fiziku es biju domājis - kāpēc tie trapi ir ar tādiem "zobiem", blīvāki materiāli vs neblīvāki... Droši vien pamatā ir bijis kāds ar viļņu garumu saistīts aprēķins? Jebšu kas? Kāpēc stūros liekamajiem bass trapiem nav vienkārša plakne? Protams, ka es nedomāju noizolēt istabu pilnībā, bet vnk. uzlikt uz sienām "vati", pielietojot visparastāko spoguļa metodi, kā arī uz griestiem. Nu un stūros bass trapus.

Nu jā, akustiskā neesmu spēcīgs. Nekad īsti neesmu domājis ka tas ir tik svarīgi. Tagad ir atsevišķa telpa, tāpēc par to sāku domāt, ka varētu realizēt.


Last edited by overflow on 08-Jan-2010 9:29:59, edited 2 times in total.

Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 07-Jan-2010 20:36:38 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
mja, basus ir gruti savaldit un jasecina, ka vairak ka vienu istrumentu zem 70Hz labak nevajag laist un ari tad ir ko pasvist ar envelopem un filtriem, lai skanetu suligi un tai pat laika neizsmereti - to nokrasu atkal piedod augstakas frekvences.
Īsti pat es ne par šo. Es vairāk par problēmu, ka miksējot, es griežu nost 100-150Hz, domādams, ka tā ir skaņa (nu dzirdu pretīgu rezonansi). Uzlieku mašīnā un skan kā caur vati. Nu kaut kā tā. Protams, var lūrēt spektru rīltaimā, bet nu miksēt, skatoties spektrogrammā diez kas nav.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 08-Jan-2010 0:48:47 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Kā variants, stūros liek cilindriskus trapus. Ja taisi kā DIY, ir redzēts, kad tos taisa no liela (attiecīga) diametra cauruļu minerālvates (vai tml.) izolācijas.
Redzēju šajā forumā, kur diezgan daudz tiek runāts par bass-trapiem (forums RUS valodā):
http://forum.rmmedia.ru/showthread.php?t=49939

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 11-Jan-2010 22:36:49 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Quote:
Ir parādījusies izdevība mazliet iztapsēt savu kabinetu/studiju ar skaņas absorbējošiem materiāliem. Saprotams, ka pilnībā to izlīmēt ar absorbējošiem materiāliem es nevaru, jo istabai ir arī citas funkcijas ;) un cilvēkiem negribas ienākam sajusties kā psiho vieninieka kamerā ;). Bet kritiskajos punktos esmu nobriedis to izdarīt. Lūk, tā kā estētiskais moments ir svarīgs, domāju pāris lietas darīt DIY.
Paskaties kaadu kitu no shiem te ATP variantiem Izveeloties telpas kvadratuuru un standart/excellent risinaajumu var apmeeram saprast cik shvammes vajag. Tad var iedarbinaat nesarezgiitu prediction softu, kas saucas JAS un tur jaizveelas kaads no 10 komplektiem (kaut vai tikai sakotneeji) un paarejie materiaali visaam virsmaam, kopaa ar materiaalu kvadratuuru. Tad ieguusim aptuvenus RT60 datus, kaadiem buutu jaabuut peec telpas izbuuveeshanas. Materiaalu cenas varu izsniegt, nav nekas kosmisks.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 12-Jan-2010 9:56:17 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
O - paldies. Noteikti papētīšu!

o.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 12-Jan-2011 10:48:41 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Heh, ilgs laiks ir pagājis...Beidzot esmu tiktāl izglītojies ak. materiālos, dizainā u.tml., ka esmu gatavs iepirkt materiālus un ķerties pie lietas. Jautājums - kur Rīgā ir nopērkami kaut kādi rupjāki auduma gabali ar ko smuki apvilkt ak. paneļus?
Pāris reizes esmu iepircis audumu uzvalkam veikaliņā uz Tērbatas ielas, bet tur ir tikai "glaunie" audumi.

o.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 12-Jan-2011 11:40:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Cau, prieks Tevi atkal manit kustiba!
Viens paliels audumu veikals ir pie RIMI (laukuma preteja puse) starp pulkv. Brieza un Rupniecibas ielam, bet, ja Tev vajag ko specifisku, tad drosi vien jamekle pie kadiem industrialajiem audumu tirgotajiem.
PS ceru, ka Tava aparata stelle virzas uz priesku sekmigi :wink:


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 12-Jan-2011 11:41:51 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
Liels audumu veikals/noliktava ir pie bijušās sporta pils. Tur ir daudzstāvu autostāvvieta, pirmajā stāvā ir audumu veikals. Tur ir arī daudz dažādi atgriezumi, mošk pačakarējoties vari piemeklēt. Būs daudz lētāk.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 12-Jan-2011 11:50:48 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
PS ceru, ka Tava aparata stelle virzas uz priesku sekmigi :wink:

Nu nevar nekādi man veči salikt prototipu. Palicis ir tikai roku darbs :) Tagad šiem sesija, bet solās uz Janvāri.


Top
   
 Post subject: Re: bass trap(i) u.tml.
PostPosted: 15-Jan-2011 12:50:04 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
.... Jautājums - kur Rīgā ir nopērkami kaut kādi rupjāki auduma gabali ar ko smuki apvilkt ak. paneļus?
Pāris reizes esmu iepircis audumu uzvalkam veikaliņā uz Tērbatas ielas, bet tur ir tikai "glaunie" audumi.

o.
Vai tiki pie auduma? Daugavgrivas ielas rajona esot (bijis?) viens specializets mebelu audumu veikals. Varu meginat precizet, ja tas vel ir aktuali.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1 2 3 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited