Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 29-Mar-2024 8:40:04

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous 1 2 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 18-Dec-2005 23:52:34 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
paskatiisim alegorismos- Tu izgatavo jauku, sliipeetu kristaalu, kuru es dazhaadu apsveerumu deelj neveelos iegadaaties par naudu. Tad es iireeju autogeenu, izgatavoju kaudzi muukjiizeru, u.c. veidaa pavadu milzumu laika un energiju, lai kristaalu nozagtu. Tad sevi mierinu ar domu, ka tomeer nemeeriigi nochakareejos un cik laika pavadiiju liidz pie taa tiktu. Autortiesiibu organizaacija nav perfekta, tomeer neviens neliedz Tev buut taadam un iesniegt sarakstus, kuri definee kaadiem maaksliniekiem un cik no Tevis jaasanjem. Un ja kaadam maaksliniekam nepatiik autortiesiibu uzraudziibas kompaanija, tad vinjsh to var pasuutiit... Taapeec arii tipveida liigumos ir punkts, kas saka, ka mineetaas saistiibas neattiecas uz shaadu un taadu autoru darbiem. Latvijaa pagaidaam vieniigaa zinaamaa ir Praata Veetra.

Cita lieta ir tas, ka Tu vari kaadu laiku priecaaties par kristaala reprodukciju (ne publiski, protams) un izveerteet vai iegaadaaties orginaalu vai nee.

ddff
Quote:
piekriitu Igoram - tas laiks, ko es pavadu i-netaa radaa ljoti lielu pievienoto veertiibu. arii par $$ iekseetaajiem neesmu sajuusmaa un taapeec arii akkalaa finansiaali censhis neatbalstiit. starpcitu arii pashi maakslinieki nav iipshi sajuusminaati ar iepriekshmineetaas organizaaacijas darbiibu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Dec-2005 11:15:32 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Nu nevajag nevajag saliidzinaat tiikla mp3 :shock: ar kristaaliem , ja taa lieta buutu saliidzinaama vispaar , kristaalu veertiiba buutu ... shamos pakalj meestu :o .

Ja tomeer kaut drusku padomaa loogjiski , MP3 , tas daudzums kas katru dienu paraadaas jaunumos , var jau buut kad ir pasaulee paaris sponsori kas to singlus peerk un peec tam pa frei izlie nabagiem , var jau buut , sevisji jau vinil rip , cik laika tas aiznjemtu lai katru dienu to pladi sadziitu uz mp3 , rodas jautaajum , kush tad iisti to dara , jo ja taa ir kaada privaat persona , nu jaa , naftas magnaats - ekonomiskais terorists :twisted: .
Juus Domaajat arii , ko Juus domaajat :? ????


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Dec-2005 11:50:07 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Es zinu, ka reizeem esmu kategorisks savos spriedumos, tomeer es runaaju par principu, nevis par toleranceem no dazhaadiem viedokljiem. Pienjemu, ka pasaulee vienaa dienaa ieguust apmeeram tikpat kristaalu, cik tiiklaa paraadaas jaunu mp3. Gruuti man nosaukt motivaaciju kaapeec tas notiek, tomeer ir cilveeki, kas ripo tos pashus vinilus un publicee visaadaas failu apmainjas vietaas- tas vareetu buut taads kaa pashapliecinaashaanaas veids, droshi vien pa kaadam arii nopeerk un izliek padaliities ar draugiem, daudz variantu. Neticu, ka tas buutu 1 cilveeka (shii te naftas vecha) ruupals. Turklaat, cik zinu, tad tiiklaa pamataa ir atrodamas muuzikas topu aktualitaates nebeidzamos eksemplaaros (katram lietotaajam pa komplektam). Liidz ar to defineet jaunu materiaalu paraadiishanos ir gruuti.
Es gan sho visu mineeju citaa kontekstaa- vai ir labi bezmaksas (atvainojos, nereekinu shoreiz cieniito lietotaaju daargo laiku) veidaa njemt no tiikla mp3 publiskai atskanjoshanai- taadaa veidaa pelnot naudu (lai arii kaadu) konkureet ar tiem DJ, kas peerk vinilu un daljeeji iegulda nopelniito naudu savaa darbaa/hobijaa/whatever. Pirmkaart, taa ir kropljota tirgus ekonomika (es nozogu auto un konkureeju ar taksistiem, kas auto nopirkushi), otrkaart- apmekleetaaji sanjem nekvalitatiivu pakalpojumu, bojaa savu dzirdi un attieksmi pret izpildiito programmu (par to var prasiit kompensaaciju civilizeetaas valstiis). Treshkaart- sanaak taa kaa apzagt savus aroda braaljus, jo muuzikis shajaa gadiijumaa nesanjem neko.

ddff
Quote:
Nu nevajag nevajag saliidzinaat tiikla mp3 :shock: ar kristaaliem , ja taa lieta buutu saliidzinaama vispaar , kristaalu veertiiba buutu ... shamos pakalj meestu :o .

Ja tomeer kaut drusku padomaa loogjiski , MP3 , tas daudzums kas katru dienu paraadaas jaunumos , var jau buut kad ir pasaulee paaris sponsori kas to singlus peerk un peec tam pa frei izlie nabagiem , var jau buut , sevisji jau vinil rip , cik laika tas aiznjemtu lai katru dienu to pladi sadziitu uz mp3 , rodas jautaajum , kush tad iisti to dara , jo ja taa ir kaada privaat persona , nu jaa , naftas magnaats - ekonomiskais terorists :twisted: .
Juus Domaajat arii , ko Juus domaajat :? ????


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Dec-2005 17:09:48 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Tas par to izplatīšanu ir interesants moments. Ka tur kādi konkurējoši leibli tik nebāž viens otra garadarbus tādējādi kaujot konkurentu. Un ir jau arī salasīts par visādiem fanātiķiem kas visu savu mūžu velta cīnoties ar lielajām korporācijām utt kā ar vējdzirnavām principa pēc.

Es labprāt bik pafilozofēšu par tēmu, lūdzu ne ar ko nemest, tās ir vienkārši manas domas par un ap tēmu. Pēc manām domām tā vienkāršoti ja nepērk mūziku bet zog tad mūziķim nenāk nauda, tātad tas vairs nevar ierakstīties labās studijās un labās studijas zaudē klientus un nav vairs iespējas nopirkt tik labu aparatūru, ko savukārt ražotājam nav vērts vairs ražot un tas to nedara. Studijas sēž uz vietas. Visi baksta muzonu mājās kā nu māk, bet ja jau mp3 tad arī softu droši ka nozog, un līdz ar to arī softu ražotājiem to vairs nav vērts ražot. Nav vairs softu. Tagad visi taisa mūziku uz soundrecordera. Un nav vairs ko klausīties, var paņemt konservu bundžu un nodziedāt tādā kvalitātē arī kaimiņu koļa. Kurš būs tas kurš spēs uzcirst akurāti pieņemamas kvalitātes software vai hardware instrumentu kādu mājās? Un ja nu kāds uzrodas tad tam nāksies iziet gadsimta pieredzes ceļu kamēr to veiksmīgi realizēs. Šitais saucas regress.

Pieņemam ka pašreizējā mūzikas cena ir par augstu. Bet kas tad sastāda to cenu. Cena kā vienmēr būs izdevumi ar otrādu zīmi + peļņa. Tagad izlaiž 200 diskus, no kuriem 100 nozog tad vienalga jānosedz ir tie izdevumi un jāiegūst peļņa, bet šoreiz sadalot pa katru disku tam konkrēti uzlec cena. Un izdevumi arī kāpj, jo par cik studijai mazinās klientūra tad tekošie izdevumi sadalās jau uz mazāk klientiem. Jo lielāku daļu nozog jo lielāka paliek cena. Teorētiski, tas ir tikai teorētiski, ja mazāk zagtu tad varētu pēc kāda mirkļa mazināt cenu ja kādam protams nesagrībētos uz pliko uzvārīties. Bet vienalga tā lieta ir aizsākta un nu tagad atliek tik kratīties tajā. Tādēļ atstāju lai ar šīm lietām darbojas likumdevēji un organizācijas, kas arī ne vienmēr ir kolosālas bet domājams ka diezgan kompetentas šajā jomā.

tajā brīdī kad pavisam vairs neviens nepirks licencētu mūziku tad vienīgie būs radio un citi tādi, ieskaitot DJ, kam tajā mirklī lai pabarotu jau mirstošo mūziķi, tiks uzliktas zvērīgākas kontroles, nežēlīgāki sodi un smagi augstāka maksa par publiskošanu. Un kur ta mēs esam citur ja ne uz tā paša zara ko zāģējam. Labi jau labi, ar mums gan jau vēl nē, bet nākamajai paaudzei mok vajadzēs iet uz vēstures muzeju apskatīt kas nu tad tas Dj vai mūziķis bija par tādu paveidu.

Protams ir arī otrs viedoklis ar ko tā lieta mijās. Tas ka mūzika sākumos bija par velti un tagad tai uzliek cenu. Prasa maksu par piekļuvi mākslai tādējādi bremzējot tās attīstību. Bet nu man arī gribās sev labu tehniku un to man dos tikai normāla spēja adaptēties pastāvošajai situācijai nevis vienam graujot šo sistēmu. No tā man visi vajadzīgie verķi nepaliks lētāki, un kad sapirkti tomēr nenāk par ļaunu kaut ko arī dabūt atpakaļ, nevis tikai investēt līdz kapa malai. Ja jau pelna krādams tad jau var prieka pēc uzcirst kādu studiju neskatoties vai atpelnīs, kā izskatās ka pie mums jau notiek. Kamēr neesi iekārtojies tikmēr ir vāji spriest vai tas maz iznāks, jo nepirks jau neviens to tavu produktu. Un ir pietiekami daudz jaunu mākslinieku kas taisa labu mūziku, bet kas tad viņus klausās ja the best var dabūt vēl vieglāk, un kur tad šie raus to pieredzi ja profesionāli inženieri rauc pieri un saka ka neatmaksājas ar viņiem krāmēties.

Tēma dziļa un noteikti ka kaut kur rauju bik auzās. bet vismaz pašlaik censdamies darboties tā lai neviens aiz neviena gala nevar piesieties. Tā teikt uz haļavu nepaļaujoties.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Dec-2005 21:20:07 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
1) musu maza LV ipashi neitekme uz pasaules tigru.... bet mes neesam vienigie... ja.. tad savacas.....

2) galvena problema ir ALGAS .... cilveki nevar nopirkt tik daudz CD/DVD cik velas... jo cena ir ta ka visur, bet algas ieverojami mazakas.... + reti notiek izpardoshanas (arzemes mierigi var nopirkt kaudzi ar CD par smiekligu cenu...)

3) par DJiem... nu nemaksa pietiekoshi... mazas pilsetinjas tas ir nereali...

4) tadalieta ka es nevaru dabut uz original CD to ko man vajag... (sheit es varu pateikt par sevi... es mekleju pitiekoshi daudz CD, kurus nu nekadigi nevaru dabut... vieniga iespeja eBay... caur uru gan negribas...) .... BET ... normala gadijuma man vajadzetu but iespejai atnakt uz Music Store un nipirkt (pasutit... un negaidit 1 gadu)....

-
problemas ir... un vairak globalas ... Valsts limeni...

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous 1 2 3

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited