Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 11:53:18

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: seti
PostPosted: 13-Apr-2008 11:32:20 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
ja es taisu savu DJ setu no dažnedažādākajām dziesmām, cik legāls tas pasākums ir? izmantota tiek tikai legāla mūzika, bet man nevar piešūt par kaut ko vēl 2 bumbas?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 12:32:34 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Aug-2006 19:42:53
Posts: 133
ja tev tas nav komerciaalam noluukam tad bliez cik gribi, man taa shkjiet

_________________
deepHOUSE.LV collective
_____________________
support recordstores, buy vinyl!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 12:46:38 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
Quote:
ja tev tas nav komerciaalam noluukam tad bliez cik gribi, man taa shkjiet
kas ir komerciāli nolūki? tak drīkst iecept cd un klausīties bārā/klubā/tusiņā, ne?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 14:10:11 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 04-Dec-2007 20:09:55
Posts: 54
Komerciāls nolūks ir, ja Tu ar savu setu pelni naudu atskaņojot to officiālā pasākumā, piem diskotēkā vai līdzīgā pasākumā.
Tādā gadījumā tev iestājas atbildība par autortiesībām neatkarīgi no tā vai Tu spēlē no orģināla cd vai mājās rakstītas piemēram torentos kačātu mp3 izlases, matricā par ~40sant.
Ja esi godīgs Lv pilsonis un gribi lai tava uzstāšanās ir likumīgi godīga tad iesaku izstudēt šitās lietas www.laipa.org


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 14:16:36 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
un tagad vēl viens jautājums... mazliet aprāvos ar to, ka īsti nezinu ar ko taisīt setu. ir kāda sakarīga programma? viens ir to darīt dzīvajā, bet otrs uz pc


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 14:26:36 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 04-Dec-2007 20:09:55
Posts: 54
Setu Tu vari taisīt ar jebko kas atskaņo mūziku, kautvai ar astoņiem lentu magnetafoniem, 3 platiniekiem vai 4 kasešu atskaņotājiem tik nezinu kas tur labs var sanākt... Ja runa ir pa PC softiem tad jau pieejamākais variants būs tev nokačat kadu dj Traktor vai kādu līdzīgu progu mūsu pašu torentu trakeros vai dc++... Cik noprotu esi iesācējs ?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 15:32:45 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
Quote:
Setu Tu vari taisīt ar jebko kas atskaņo mūziku, kautvai ar astoņiem lentu magnetafoniem, 3 platiniekiem vai 4 kasešu atskaņotājiem tik nezinu kas tur labs var sanākt... Ja runa ir pa PC softiem tad jau pieejamākais variants būs tev nokačat kadu dj Traktor vai kādu līdzīgu progu mūsu pašu torentu trakeros vai dc++... Cik noprotu esi iesācējs ?
esmu gan iesācējs ;) ir mazliet paspēlēts, dzīvē daudz maz skaidrs kas un kā, uz PC īsti neiebraucu, gribas uztaisīt setu un viņu pieglabāt, bet ar ko to darīt?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 19:06:31 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Drussku offtopic, bet nu - baigi nenopietna te tā lieta izklausās kopumā. Sastiķēt dziesmas uz kompja var gandrīs katrs, arī samiksēt traktorā, vai vēl hvz kur, pēc tam kļūdainās vietas izgriezt un pa jaunu pārmiksētus fragmentus salipināt, bet vai no tā ir jēga?

Tas pats ar pasākumiem, cik esmu manījis, tieši ar sagatavotām programmām un setiem sanāk vissliktākās spēles, jo DJ tomēr ir jāspēlē tomēr +/- vadoties no situācijas - jāceļ, jātracina vai jānomierina pūlis. A tā pirms seta - paņem sotaku, vai divus, pazvigājies ar kolēģiem, uzkāp uz skatuves, un liekamie gabali paši skrien galvā.

Pats savulaik esmu gadu vai divus pamocījies ar PC Softu, pats gan lietoju tādu BMP Studio. Tagad no tās domas par sēdēšanu pie ekrāna un knakstīšanos ar peli vien pumpas metās - ne tur var operatīvi offbeat iztaisnot, neko - vienīgais veids kā iztaisnot ir dročīt ar peli Pitch Control. Ja vēl ir kontrolieris, tad kaut ko vismaz var, bet neesmu ar tādiem mēģinājis strādāt.

Manuprāt ar tiem PC softiem var tā - mājās paspēlēties sākumā, tīri saprast miksēšanas pamatus, un saprast vai Tev vispār to vajag, un kaut ko vari izdarīt, tiklīdz lien ārā no mājas ar savu mākslu, tā jāiegādā un jāspēlē ir uz aparātiem, kas ir tieši tam paredzēti.

Pats gan spēlēju uz CDJ, bet ir doma tuvākajā laikā uzsēsties arī uz "adatām", tomēr uzskatu, ka īstiem DJ ir jāspēlē uz vinila vai vismaz CDJ, visērtāk, protams, kombinēt abus augstākminētos.

Bet protams - 21. gadsimts, ciparu tehnoloģijas ieņem pasauli, un paveras aina, ka par DJ var kļūt cilvēks pat bez ritma izjūtas, nemaz nerunājot par muzikālo dzirdi, jo redz - tehnika (lasi-dators) visu izdara viņa vietā. Un tas diemžēl ir skumji, jo dēļ šī momenta parādās ar vien vairāk 50-latu DJ'u, kas maigi izsakoties kropļo tirgu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Apr-2008 19:16:20 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
mixmaster, setu gribu uztaisīt tādu, lai varu iedot kādam draugam un pats, piemēram, mašīnā paklausīties, nevis taisos tā iet kaut kur spēlēt :D loģiski, ka viss jāliek uz vietas un jāskatās ko publika "prasa". vairāk interesē kaut kas ar ko salipināt dziesmas ;) paskatījos adobe autdition 1.5, taču nekur nevarēju atrast tādu ekvalaizeri, kuru varu mainīt tikai attiecīgai dziesmas daļai, ne visai dziesmai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2008 6:47:18 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 04-Dec-2007 20:09:55
Posts: 54
Bet protams - 21. gadsimts, ciparu tehnoloģijas ieņem pasauli, un paveras aina, ka par DJ var kļūt cilvēks pat bez ritma izjūtas, nemaz nerunājot par muzikālo dzirdi, jo redz - tehnika (lasi-dators) visu izdara viņa vietā. Un tas diemžēl ir skumji, jo dēļ šī momenta parādās ar vien vairāk 50-latu DJ'u, kas maigi izsakoties kropļo tirgu.

Pilnīgi piekrītu !!!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2008 7:40:52 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
Quote:
Bet protams - 21. gadsimts, ciparu tehnoloģijas ieņem pasauli, un paveras aina, ka par DJ var kļūt cilvēks pat bez ritma izjūtas, nemaz nerunājot par muzikālo dzirdi, jo redz - tehnika (lasi-dators) visu izdara viņa vietā. Un tas diemžēl ir skumji, jo dēļ šī momenta parādās ar vien vairāk 50-latu DJ'u, kas maigi izsakoties kropļo tirgu.

Pilnīgi piekrītu !!!
nu pag čaļi, es ceru, ka tas nav uz mani attiecināts! esmu mācījies mūziķenē, man ir ļoti laba dzirde un ritma izjūta. kad vēl mācījos mūziķenē, uzvarēju vairākos konkursos u.t.t. uzdevu jautājumu tādu, jo ir vēlme paspēlēties tepat mājās un salikt kaut ko kopā :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2008 8:35:43 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Reālākais ar ko to var uztaisīt ir tas pats pieminētais traktor, vai BPM Studio, vienīgi par EQ - ja vēl miksējot uz softa jāregulē EQ, tad labāk uzreiz aiziet nošauties. Noziedo kādus 40Ls maziņās mikserpults iegādei, tā būs daudz ērtāk (vismaz es tā strādāju). Viena skaņas kartes izeja uz vienu kanālu, otra uz otru, ar jaunajām mātesdēlēm 5+1 tas ir viegli sakonfigurējams. Un Tev paliks pele, ar ko spaidīt kompī play pogas un strādāt ar pitch control, a uz pults smuki ar abām rokām varēsi strādāt ar eq un volume.

Nezinu, vai ir kāds universāls softs, kur var taisīt tieši setu, respektīvi salikt miksus. Ir vegas - tur var salikt kopā dziesmas, bet tur nav eq, un nav pitch cotrol. Ir citi softi, kur var kaut kādai dziesmas daļai uzlikt eq, vai pacelt/nolaist pitch'u, bet vai ir viens tāds universāls - nezinu :-(
Quote:
mixmaster, setu gribu uztaisīt tādu, lai varu iedot kādam
draugam un pats, piemēram, mašīnā paklausīties, nevis taisos tā iet kaut kur spēlēt :D loģiski, ka viss jāliek uz vietas un jāskatās ko publika "prasa". vairāk interesē kaut kas ar ko salipināt dziesmas ;) paskatījos adobe autdition 1.5, taču nekur nevarēju atrast tādu ekvalaizeri, kuru varu mainīt tikai attiecīgai dziesmas daļai, ne visai dziesmai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2008 10:30:02 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 12-Mar-2008 21:46:53
Posts: 29
paldies! tas ir tas, ko arī gribēju dzirdēt! oki, tad būs jāiepērk maza pults un jāsāk kaut kas nopietnāk darīt
Quote:
Reālākais ar ko to var uztaisīt ir tas pats pieminētais traktor, vai BPM Studio, vienīgi par EQ - ja vēl miksējot uz softa jāregulē EQ, tad labāk uzreiz aiziet nošauties. Noziedo kādus 40Ls maziņās mikserpults iegādei, tā būs daudz ērtāk (vismaz es tā strādāju). Viena skaņas kartes izeja uz vienu kanālu, otra uz otru, ar jaunajām mātesdēlēm 5+1 tas ir viegli sakonfigurējams. Un Tev paliks pele, ar ko spaidīt kompī play pogas un strādāt ar pitch control, a uz pults smuki ar abām rokām varēsi strādāt ar eq un volume.

Nezinu, vai ir kāds universāls softs, kur var taisīt tieši setu, respektīvi salikt miksus. Ir vegas - tur var salikt kopā dziesmas, bet tur nav eq, un nav pitch cotrol. Ir citi softi, kur var kaut kādai dziesmas daļai uzlikt eq, vai pacelt/nolaist pitch'u, bet vai ir viens tāds universāls - nezinu :-(
Quote:
mixmaster, setu gribu uztaisīt tādu, lai varu iedot kādam
draugam un pats, piemēram, mašīnā paklausīties, nevis taisos tā iet kaut kur spēlēt :D loģiski, ka viss jāliek uz vietas un jāskatās ko publika "prasa". vairāk interesē kaut kas ar ko salipināt dziesmas ;) paskatījos adobe autdition 1.5, taču nekur nevarēju atrast tādu ekvalaizeri, kuru varu mainīt tikai attiecīgai dziesmas daļai, ne visai dziesmai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2008 11:35:34 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Quote:
nu pag čaļi, es ceru, ka tas nav uz mani attiecināts! esmu mācījies mūziķenē, man ir ļoti laba dzirde un ritma izjūta. kad vēl mācījos mūziķenē, uzvarēju vairākos konkursos u.t.t. uzdevu jautājumu tādu, jo ir vēlme paspēlēties tepat mājās un salikt kaut ko kopā :)
Atslābsti! Uz šo brīdi tev ir 9 posti, no kuriem lielākā daļa šai topikā. Kas tu esi, ko tu dari, šī foruma sentēvus neinteresē un viņu uzdevums ir aplauzt tevi cik vien zemu var, tad jau redzēs vai esi lietaskoks. Baidies, dēls!!! :twisted:

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2008 15:13:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Aug-2006 19:42:53
Posts: 133
atsaucoties uz alusmagnaata komenta pirmo teikumu:

- par taam diskoteekaam k-kaa iisti nepiekriitu.

tad jau sanaak ka visi dj atskanjo muuziku negodiigi :D gan pasakumos, gan radio, gan izvietojot mixus internetaa :D

_________________
deepHOUSE.LV collective
_____________________
support recordstores, buy vinyl!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited