Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 22:02:17

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: DJ licences
PostPosted: 17-Jan-2010 3:17:44 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
No šā gada LaIPA un AKKA/ LAA ir mainījušas DJ administrēšanas shēmu. Turpmāk DJ varēs saņemt gada licenci vai arī vienreizējo licenci uz kādu konkrētu pasākumu (tas attiecas uz tiem DJ, kas uzstājas 1-3x gadā), samaksājot atlīdzību par fonogrammu reproducēšanu vai nu par gadu, vai arī par konkrētu pasākumu.


DISKŽOKEJU LICENCĒŠANAS SHĒMA

1. Kuriem DJ ir jāsaņem licence likumīgai fonogrammu reproducēšanai?
Licence ir jāizņem visiem DJ, kuri reproducē (kopē) sevis izvēlētās fonogrammas publiskā izpildījuma nolūkam, izņemot tos DJ, kas izmanto tikai oriģinālās fonogrammas un spēj pierādīt to oriģinalitāti.

2. Ja es kā DJ pērku fonogrammas tikai legālās vietnēs vai oriģinālos CD, vai man ir jāizņem licence LaIPA un AKKA/LAA?
Ja visas fonogrammas, ko DJ izmanto atskaņošanai publiski ir oriģinālas (no oriģinālajiem CD vai iegādātas legālā vietnē), tad DJ licence fonogrammu reproducēšanai publiskā izpildījuma nolūkam nav jāizņem, bet ir jāspēj pierādīt fonogrammu oriģinalitāti. ( DJ pats pierāda (nevis policijas darbinieks mēģina saprast), ka fonogrammas ir oriģinālas, ar CD pirkuma čekiem, ar bankas pārskaitījumiem, ja bezmaksas, tad ar informatīvo materiālu par akciju u. tml.)

3. Ko darīt, ja DJ uzstājas 1-3 reizes gadā? Vai arī tad ir jāizņem gada licence?
Ja DJ publiski uzstājas tikai vienu līdz trīs reizes gadā, tad gada licenci var aizstāt ar licenci, kas tiek izsniegta uz vienu konkrētu pasākumu ar konkrētu fonogrammu fonotēku.

4. Kāda ir maksājamā atlīdzība par fonogrammu reproducēšanu publiskā izpildījuma nolūkam un licences saņemšanu?
1) Ja DJ ar fonogrammu reproducēšanu nodarbojas regulāri un regulāri uzstājas publikās vietās, tad DJ nepieciešama gada licence, kas ļauj neierobežoti reproducēt fonogrammas uz DJ paša izvēlētiem nesējiem. Maksājamā atlīdzība par gada licenci- 50 Ls.
2) Ja DJ ar fonogrammu reproducēšanu nodarbojas reti un publiskās vietās uzstājas reti, tad DJ var saņemt licenci uz konkrētu pasākumu, konkrētā laikā un vietā, atskaņojot tikai licencei pievienotajā sarakstā norādītās fonogrammas. Maksājamā atlīdzība par licenci vienam konkrētam pasākumam- 10 Ls.


5. Kādas atskaites jāiesniedz DJ, kas reproducē fonogrammas?
DJ, kurš saņēmis licenci fonogrammu reproducēšanai publiskā izpildījuma nolūkam, ir jāiesniedz atskaites par reproducētajām fonogrammām. Atskaitēs jānorāda fonogrammas nosaukums, izpildītājs, producents, izdevējs, leibls un fonogrammas hronometrāža.

6. Kas notiek, ja DJ atskaites neiesniedz?
Ja DJ atskaites par iepriekšējo periodu neiesniedz, tad par nākamo periodu licence netiks izsniegta.

7. Kur paliek samaksātā atlīdzība par fonogrammu reproducēšanu?
Tā kā LaIPA ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, tā darbojas saskaņā ar Autortiesību likumā noteiktajām normām. Autortiesību likuma 66.panta Mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju pienākumi 2. daļas 2. punkts nosaka, ka iekasētās atlīdzības summas pēc tam, kad izdarīti šā panta otrajā daļā noteiktie atskaitījumi, sadala organizācijas pārstāvētajiem autortiesību vai blakustiesību subjektiem – izpildītājiem un fonogrammu producentiem - proporcionāli viņu izmantotajiem darbiem un blakustiesību objektiem, kā arī citām darbībām. Atlīdzības summas izpildītājiem un fonogrammu producentiem izmaksā reizi gadā.
Saskaņā ar SCAPR (Starptautiskās izpildītāju tiesību kolektīvās administrēšanas apvienību padome) 2003.gada lēmumu LaIPA ir piešķirts mandāts sarunās ar mūzikas lietotājiem pārstāvēt visas SCAPR organizācijas un to biedrus Latvijā līdz brīdim, kamēr netiks noslēgti divpusējie līgumi ar katru konkrēto organizāciju. Tātad LaIPA veic ne tikai atlīdzības sadali vietējiem, bet arī ārvalstu izpildītājiem. Mandātu ir piešķīrušas vairāk nekā 20 organizācijas, to vidū Adami, Francija; AGATA (Lithuanian Neighbouring Rights Society), Lietuva; AIE, Spānija; Credidam, Rumānija; EJI, Ungārija; GRAMEX-DK(Collective administration organization for performers and phonogram producers in Denmark), Dānija; GRAMEX-FI (Copyright Society of Performing Artists and Phonogram Producers in Finland), Somija; Gramo, Norvēģija; GVL, Vācija; HUZIP, Horvātija; Integram, Čehija; LSG, Austrija; Pamra, Anglija; RAAP, Īrija; SAMI (Swedish Artists and Musicians Interest Organisation), Zviedrija; SENA, Nīderlande; SFH, Islande; Spedidam, Francija; Swissperform, Šveice u.c.

8. Kāpēc vajadzīga licence no divām organizācijām: LaIPA un AKKA/LAA?

Abas licences vajadzīgas, jo šīs divas organizācijas aizstāv dažādas tiesības. AKKA/ LAA (autortiesības) izsniedz licences tikai par autoru darbu izmantošanu un tā attiecas tikai uz autoriem, savukārt LaIPA pārstāv tikai izpildītājus un fonogrammu producentus (blakustiesības).


Sinta Vempere
Publiskošanas tiesību un reproducēšanas speciāliste
_____________________
Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība
Mūkusalas iela 42, Rīga, LV - 1004
Tālr.: 67605023


http://www.mikseris.lv/?doc=1982


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 17-Jan-2010 13:26:15 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Rumbula '91 - dari ko gribi, tikai samaksaa mums Ls 50. Ja nee- ar kiegeli pa stiklu!
Liidziigi kaa ar auto nodevu - nevis pieradisim, ka auto lieto privaataam vajadziibaam, bet uztaisiisim auditu un izdraaziisim par kases zhurnaalu vai ko citu. Resp. - negribi probleemas, samaksaa nodevu.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 17-Jan-2010 20:18:23 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 27-Aug-2009 19:36:13
Posts: 16
Dzirdeju sito bulshitu jau 2 gadus atpakal! Man ta liekas ka tas tikaj notiek lv, lt un ee, kur 90 jos gados rekets bija normala lieta! Tagad sitajs rekets partaisits oficiala forma!(( Pats speleju pusgadu Lielbritanijas disco baros un nevienu reizi neredzeju kaut kadus parbauditajus utl! Es personigi speleju uz '12....waitleibli ir apm 5 % no visa materiala! Man nav zel samaksat tos 50 ls gada, bet tas ir principa lieta... Ja es speleju kadu kompoziciju, es kaut kada mera reklameju to leiblu/ produseri/ ispilditaju!Un tas ir tikaj pluss tiem! Bija 100 gadijumi kad cilveks no dancefloor pienaca un jautaja kas tas ir pa dziesmu, kur tu noperki sito '12! Un vispar musu valsti vieta es butu maksajis kadu bonusu Djiem kuri ienes pozitivitati musu sabiedriba ar to samazinajot kadas zabastofkas iespeju! Vai nemt vairakus nodoklus no bagatiem cilvekiem, bet neizpiest no radosiem cilvekiem!


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 17-Apr-2010 16:06:05 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
x: šodien parunāju ar pašvaldības policistu
y: ?
x: ..kurš starp citu arii piedaliijaas Bindemaņa lietaa, etc
x: parunājām,
x: mazliet nomierinājos
x: tas esot bijis pirmais gadiijums vispaar kad konfiscee taadaa veidaa laptopu un visdriizaak ka peedeejais
x: beet Bindemanim ierosinaata kriminaallieta
x: bet tā lieta vairaak nevis par mp3 failiem, bet gan par nelegālo softu
y: a kapec pedejo reizi?
x: jo Ekonomikas policija uzstāj, ka tā ir viņu lieta un viņi tādus pasākumus veic jau sen - parasti firmām. Jo arī Bindemaņa kompi tālāk pēta jamie un jāstāv rindā uz pārbaudēm
x: esot ļoti darbietilpīgs process
x: tikpat darbietilpiigs esot paarbaudiit CD, failus
x: katra lieta jaapraksta, kas jamiem nepatiik arii. Skaidri un gaiši pateica, ka mieriigi var izvairiities un visu sarunaat uz vietas, jo pašvaldības policijai tas ir ZB
x: vieglaak sarunaat, nekaa dirsties
x: un ja naak reids - varot DJ mieriigi matricas paspeet nosleept
y: a laptops?
x: jo jamie no saakuma bauda kluba papiirus
y: speciali lai nebut chakars ar dj?
x: Laptopus, cik sapratu jamie nepaarbaudiis
y: nu jasna
y: aleluja
x: Tipa vajadzeetu, bet jamiem ZB
x: jamiem arii AKKA ir ZB
x: :D
x: nu vieniigais - ekonomikas policija tagad, bet vinjiem darba pietiek man liekas
x: :D
x: taads viens vai 2 DJ kompji ar mp3 - smiekliigi vareetu buut
x: darba mega daudz, lai paarbaudiitu - bet soda nauda nekaadaa


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 17-Apr-2010 16:10:24 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Laipa** Ja Jūs dziesmu lejupielādējat kad esat interneta veikalā nopircis un nerakstat to nekādā datu nesējā,diskā,tad licence nav nepieciešama. Drīkst spēlēt no datora. Pārbaudi veicot mēs redzam,ka šī dziesma ir oriģināla un ar Jums viss kārtībā.


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 17-Apr-2010 16:44:21 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Quote:
x: šodien parunāju ar pašvaldības policistu
y: ?
x: ..kurš starp citu arii piedaliijaas Bindemaņa lietaa, etc
x: parunājām,
kāda ir Bindemaņa lieta?


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 18-Apr-2010 11:54:42 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Bindermanim ballē aiznesa makintošu ar traktorDJ .
Bij atbraucis no salām un Dzimteni uzspēlēt diskotēku un viņu te izģērba :(


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 18-Apr-2010 14:18:03 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Atceros, pirms gadiem 5.-7., kad (ja atminja nevilj) taa briizha disku kapacitaates bija paardesmit GB, Bindemanim nospeera kompi. Tanii laikaa vinsh pagruuda paarsimts GB ar muuziku, ja nemaldos. Nu, iisaak, neatceros tos lielumus, bet vienu atceros 100 punkti, ka tajaa briidii nodomaaju, afigetj, no kurienes vinsh visu to dabuu (toreiz torrentu veel nebija) un uz kaa vinsh visu to glabaaja :D ?


Last edited by overflow on 18-Apr-2010 14:58:26, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 18-Apr-2010 14:43:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Quote:
Bindermanim ballē aiznesa makintošu ar traktorDJ .
Bij atbraucis no salām un Dzimteni uzspēlēt diskotēku un viņu te izģērba :(
Kautkāds jau bija pamatojums tai atņemšanai?


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 19-Apr-2010 13:18:54 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 10-Jan-2007 21:31:38
Posts: 204
Location: Kuldīga
Quote:
Labdien!

Nosūtu Jums pieteikuma formu licences saņemšanai un informāciju par jaunajiem maksājamās atlīdzības lielumiem, kā arī tādu kā FAQ, kur sniegtas atbildes uz daļu interesējošo jautājumu.
Licenci mēs iesniedzam pēc tam, kad esam saņēmuši pieteikumu un apmaksu par licenci, pēc tam licenci izsūtam pa pastu uz Jūsu norādīto adresi vai arī varat saņemt to mūsu birojā, kā ērtāk un ātrāk.

Mūsu rekvizīti:

Biedrība ''Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība"
Reģ. Nr. 40008042958
Mūkusalas iela 42
Rīga, LV-1004
Banka: AS ”SEB Latvijas Unibanka”
Konts: LV71UNLA0001002700167

Informācija atrodama arī: http://www.laipa.org/fon_izmantotaji/diskzokeji/



Vēlamies Jūs informēt, ka veicot nelikumīgu fonogrammu reproducēšanu, personai iestājas kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 149.panta. „Nelikumīgas darbības ar autortiesību un blakustiesību objektiem.” Par autortiesību vai blakustiesību objektu iegūšanu realizācijai, uzglabāšanu vai slēpšanu atkārtoti gada laikā, ja tie publicēti, reproducēti vai kā citādi izmantoti, pārkāpjot autortiesības vai blakustiesības, — soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Gadījumā, ja patreiz Jūs fonogrammas nereproducējat, tad lūdzam par to rakstveidā informēt LaIPA, pretējā gadījumā LaIPA uzskatīs, ka Jūs nevēlaties nokārtot saistības ar izpildītājiem un fonogrammu producentiem.

Ja Jums ir kādi jautājumi, neskaidrības vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, sazinieties ar LaIPA reproducēšanas speciālisti Sintu Vemperi pa tālruni 67605023 vai rakstot e-pastu: sinta.vempere@laipa.org Nepieciešamības gadījumā varat sazināties ar Kultūras ministrijas Autortiesību nodaļas pārstāvjiem pa tālruņiem 67330220, 67330218. Papildus informāciju par LaIPA un publiskā izpildījuma administrēšanu var iegūt LaIPA mājas lapā - http://www.laipa.org.



Ar cieņu,

Sinta Vempere
Publiskošanas tiesību un reproducēšanas speciāliste
_____________________
Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība
Mūkusalas iela 42, Rīga, LV - 1004
Tālr.: 67605023
Fax.: 67500039
Quote:

Labdien!
Izlasīju Jūsu piedāvājumu un man radās dažas neskaidrības.

Pirmais jautājums, kas man iešāvās prātā bija par licenzēšanas būtību kā tādu, proti, ko man, kā dj, kas mūziku iegādājas tādās interneta vietnēs kā Beatport un Trackitdown, tā īsti dod.

Izlabojiet, ja esmu ko sapratis nepareizi, bet Jūsu organizācijas mājas lapā skaidri ir rakstīts, ka "Ja reproducētājs ir veicis fonogrammu kopēšanu nelegāli, tad viņš šo fonogrammu datu bāzi var legalizēt, sazinoties ar biedrību „LaIPA” un iesniedzot fonogrammu sarakstu". Tas būtībā nozīmē, ka ja dj XXX vēršas pie Jums ar savu 150 000 dziesmu kolekciju, kas nelegāli lejupielādētas internetā, to ir iespējams legalizēt?

"Reproducētājs sazinās ar biedrību „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība”, lai saņemtu licenci vai licences līgumu, likumīgai reproducēšanas veikšanai."
Lūdzu paskaidrojiet man arī šīs idejas būtību. Kas LaIPA izpratnē ir likumīga reproducēšanas veikšana?
Sanāk tā, ka ja dj XXX ir nelegāli lejupielādējis (nozadzis?) 150 000 dziesmu, bet ir "izpircis grēkus" nopērkot licenzi, tad tā skaitās likumīga reproducēšanas veikšana?

Man šāda sistēma šķiet mazliet amorāla, jo visi, kas skolā matemātikas stundās ir tikuši līdz dalīšanas aprēķiniem saprot, ka 100 LVL / 150 000 = 0.0006666... Santīmi par dziesmu. Sanāk diezgan maz. Bet ja es kļūdos - lūdzu palabojiet mani.

Ar cieņu,
Māris Laizāns
Quote:
Date: 2010. gada 19. aprīlis 10:42:42 GMT+03:00
To: "'Maris Laizans'" <m.laizans@gmail.com>
Subject: RE: DJ licence reproducēšanai
Labdien!

Ja Jūs spēlējat „pa taisno” no datora, kur esat lejupielādējis oriģinālās fonogrammas, tad Jums licence nav jāizņem, ja izveidojat vēl vienu kopiju uz CD, iPOd u.tml., tad tā jau ir reproducēšana un licence ir nepieciešama.
Ar nelegāli šeit tiek saprasta oriģinālās fonogrammas kopijas izveide, neizņemot licenci. Te nav runa par NELEGĀLAJĀM fonogrammām (dc++, torrent u.tt.), jo pēc autortiesību likuma, jūs reproducēt varat tikai oriģinālās fonogrammas, uz tā saucamajiem „torentiem” Jūs pat skatīties nedrīkstat!

Par likumīgu reproducēšanu:

Kā jau augstāk minēju: Ar nelegāli šeit tiek saprasta oriģinālās fonogrammas kopijas izveide, neizņemot licenci.


Ar LIKUMĪGI saprotam, ka DJ piesakās kā reproducētājs, izņem licenci, un TAD reproducē, nevis otrādi.

Sanāk tā, ka ja dj XXX ir nelegāli lejupielādējis (nozadzis?) 150 000 dziesmu, bet ir "izpircis grēkus" nopērkot licenzi, tad tā skaitās likumīga reproducēšanas veikšana?
Atbilde: Nē, kā jau augstāk minēju- pēc autortiesību likuma, jūs reproducēt varat tikai oriģinālās fonogrammas, uz tā saucamajiem „torentiem” Jūs pat skatīties nedrīkstat! Līdz ar to šāds DJ jau no sākta gala, kā Jūs sakāt, rīkojas amorāli.



Ar cieņu,

Sinta Vempere
Publiskošanas tiesību un reproducēšanas speciāliste
_____________________
Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība
Mūkusalas iela 42, Rīga, LV - 1004
Tālr.: 67605023
Fax.: 67500039
Quote:
Labdien!

Man gan tomēr šķiet, ka ar šādu skaidrojumu Jūsu pārstāvētajai organizācijai
nav izredžu uzvarēt tiesā pret dj, kas ir iegādājies legālu mūziku.

Paskaidrošu kāpēc.

Pieņemsim, ka es iegādājos mūziku interneta portālā X. Saglabāju to sava datora
cietajā diskā. Tālāk šo mūziku iekopēju savā flashatmiņā, bet pēc tam, kad esmu
to pārkopējis, mūziku no datora cietā diska es izdzēšu. Tas nozīmē, ka vienīgo
savā īpašumā esošo kopiju es esmu pārvietojis citā datu nesējā. Un tā tad arī
ir vienīgā manā rīcībā esošā ieraksta kopija, par kuru esmu samaksājis interneta
portālam no kura mana nauda nonāk pie izpildītāja.

Stāsta otrā daļa, kas būs vēl interesantāka:

Viss sākas tāpat kā iepriekš – iegādājos, saglabāju datora cietajā diskā. Taču
tālāk rīkojos citādāk, par datu nesēju izmantoju CD. Ierakstu iegādāto mūziku
CD un kopijas no datora cietā diska izdzēšu. Tehnoloģiski process atšķiras, bet
rezultāts ir viens un tas pats abu stāstu beigās – manā rīcībā ir tikai viena legāli
iegūta ieraksta kopija.

Šo stāstu uzmanīgi lasot, Jūs noteikti pamanījāt, ka abos gadījumos pie manis
atrodas tikai viena legāli iegūta kopija, par kuru autortiesību atlīcība jau ir nonākusi
līdz māksliniekam.

Un šajā brīdī rodas nākamais jautājums – kāpēc par katru skaņdarbu man ir
jāmaksā divreiz?

Ar cieņu!
Māris Laizāns
Quote:
Atgriežamies pie Autortiesību likuma studēšanas. Nav jēgas bezgalīgi diskutēt, ja jums nav sapratnes par pamatideju. Varu vēl mēģināt telefona sarunā skaidrot...

Pieņemsim, ka es iegādājos mūziku interneta portālā X. Saglabāju to sava datora
cietajā diskā. Tālāk šo mūziku iekopēju savā flashatmiņā, bet pēc tam, kad esmu
to pārkopējis, mūziku no datora cietā diska es izdzēšu. Tas nozīmē, ka vienīgo
savā īpašumā esošo kopiju es esmu pārvietojis citā datu nesējā. Un tā tad arī
ir vienīgā manā rīcībā esošā ieraksta kopija, par kuru esmu samaksājis interneta
portālam no kura mana nauda nonāk pie izpildītāja.

Viss sākas tāpat kā iepriekš – iegādājos, saglabāju datora cietajā diskā. Taču
tālāk rīkojos citādāk, par datu nesēju izmantoju CD. Ierakstu iegādāto mūziku
CD un kopijas no datora cietā diska izdzēšu. Tehnoloģiski process atšķiras, bet
rezultāts ir viens un tas pats abu stāstu beigās – manā rīcībā ir tikai viena legāli
iegūta ieraksta kopija.


Atbilde:
Tās jau ir tehnoloģiskās iespējas un autortiesību likums netiek līdzi tehnoloģiju attīstībai, bet mēs kā tiesības aizstāvoša organizācija nevaram darīt neko, kas nav atrunāts Autortiesību likumā.
Ar šo problēmu saskaras arī citās valstīs ES.

Ar to mp3 ir tā, ka par 1. oriģinālo fonogrammu uzskata to, ko lejupielādējat savā PC pirmoreiz, kad sākat veidot kopijas, tad tā jau ir reproducēšana, tā nu tas sanāk. Pēc Autortiesību likuma faktiski sanāk tā, ka arī jau šī 1. fonogramma būtu uzskatāma par reproducētu, jo pēc definīcijas par oriģinālu tiek uzskatīta tā , kas atrodas uz servera, no kura iegādājaties , taču tā kā Jūs kā lietotājs savādāk viņu no servera nevarat dabūt kā vien lejupielādējot, kad nopērkat, tad šajā ziņā tiek pieļauta atkāpē un šī 1. Fonogramma tiek tomēr uzskatīta par oriģinālu, tā mēs ar KM esam vienojušies, jo savādāk sanāk absurda situācija, jo lietotājam taču kaut kā tā fonogramma no tā servera ir jādabū.


S.
Quote:
Pilnībā saprotu Jūsu darbu, taču tādā gadījumā vajadzētu vispirms sakārtot likumdošanu.
Turklāt likumu izstrādē piesaistīt profeisionāļus no vides uz kuriem attieksies (šeit domāju
gan dīžejus, gan IT speciālistus).

Kautvai šis konkrētais jautājums par to, kas tad īsti skaitās orģināls un kā tas nonāk līdz pircējam.
Jo redziet, ja jau mana datora cietajā diskā atrodas orģināls, tad man ir tiesības to pārvietot
pēc saviem ieskatiem. Kautvai elementāra manas datorsistēmas uzlabošana (konkrēti cietā
diska nomaiņa) var tikt uzskatīta par pretlikumīgu darbību, ja neesmu saņēmis Jūsu licenzi.

Un arī es uzskatu, ka nav jēgas bezgalīgi diskutēt, jo man ir sapratne par pamatideju, kas jau
pašā pamatā ir nepareiza. Uzskatu, ka būtu nepieciešams vairāk rīkoties – respektīvi uzlabot
vai izstrādāt jaunu, pilnīgāku Autortiesību likumu.

Un turklāt es domāju, ka arī Jūs pati personīgi apzinaties, ka likums šobrīd ir kā caurs siets, kurā
aizķeras tikai pāris lāses, bet lielais ūdens daudzums iztek sietam cauri.

Māris Laizāns

_________________
also dj Rotodynamic


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 22-Apr-2010 18:15:14 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 03-Sep-2008 22:48:36
Posts: 25
Tātad: Laipa un AKKA grib, lai visi DJ pērk vienreizējo un eksluzīvi izdevīgo DJ licenci (tā vismaz no materiāliem es saprotu). Lielākā daļa dj-u komentāros un forumos strīdas vai labi/slikti legalizēt zagtus failus, ka tas ir labi/slikti ja katrs dj, kas nepērk plates, maksā nodevu it kā spēlētajiem māksliniekiem.

Pēc garas sarakstes ar Laipu nonācām pie galvenā: par ko maksā DJ nopērkot licenci:

Es: Vai nopērkot 2 licences kopsummā par 100LVL gadā, es iegūstu tikai tiesības reproducēt (pārkopēt) legāli iegūto mūziku (piem no vinila platēm uz cieto disku, vai pārkopēt savu legāli iegādāto mp3/wav failu flash kartē?) savām profesionālām vajadzībām?

Laipa: Būtībā jā, pēc autortiesību likuma tā ir.


Tātad: kam tas ir vajadzīgs? :D

- un vai Laipa un AKKA skaidri un gaiši 1 teikumā neuzrakstot, ko dod šī licence - nespēlējas ar cilvēka jūtām..

nezinu, kā jūs, bet es sheit skaidri saskatu nepamatotu naudas izspiešanu ar draudiem (draudu vēstules jau tika izsūtītas daudziem DJ).. Nepamatotu - jo par licenci reāli neviens nekādas lielākas tiesības neiegūs.


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 23-Apr-2010 8:39:12 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Ivarz: izlasi manu komentaru par Rumbulu. Buutiibaa par Ls 50 Tu nopeerc gaisu. Neesmu lasiijis peedeejaa laika autortiesiibu likuma modifikaacijas, bet agraak bija pielaujams, ka Tavaa riiciibaa ir 2 skanjdarba kopijas - vienu, kuru Tu glabaa maajaas un otra, kuru Tu driiksti aizmirst baaraa peec sava veelaa seta. Nelikumiiga pavairoshana skaitijaas tikai saakot ar 3. eksemplaru.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 23-Apr-2010 11:36:19 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
pec autortiesibu likuma ir ta.

cilveks VAR veidot no originala TIKAI VIENU kopiju un to DRIKST izmantot TIKAI personigai lietoshanai, proti klausities majas, mashina.

ta ir pec DEFAULTa ..

eksiste ari reti gadijumi, kad autors atljauj reproducet vinja darbu N reizes ... kapec tas ir reti, jo ja muzons ir zem kadas ierakstkompanijas, tad vinjiem tas nav izdevigi un shadas tiesibas nedod .. paliek ka var tikai vienu kopiju.

------------------------------------------------------------------

par to ka DJ licence dod tiesibas reproducet no originala .. ja, tas ta ir. Tas ir licences liguma rakstits ....
vairaki DJ to neievero un neieveros kamer to neparbaudis, BET ne LaIPAi ne AKKAi uz to nav ne laika ne resursu ... tapec realitate tas izskatas ka piratisma legalizeshana, kaut reali ja bus dziljas razborkas ar DJ kam ir licence un kursh reproduceja zagtu muzonu, nu tad vinju notiesas.

pateikt NEZINU ari nevar, jo Nezinashana neatbrivo no albildibas ... un tur vel liguma ari ir....

------------------------------------------------------------------

par tehnologjiskiem procesiem es jautaju Sintai to pashu ko Mariz ..... atbildi mes te redzam - jegas nekadas.

ko es varu teikt, vai nu to ipashi nevajag njemt vera, ja DJjam ir tikai viena eksemplara ........ vai nu lai sakartot likumdoshanu un tur butu skaidrs par IT lietam, tad jaiet uz Kulturas Ministriju, jo vinji Autortiesibu likumu izstrada un jaruna ar vinjiem, lai butu iesniegti grozijumu priekshlikumi.

-

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 23-Apr-2010 15:37:37 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Slinkums rakties un meklēt, izskatās, ka Jūs visu no galvas zināt un atbildēsiet uz maniem jautājumiem:

1) Es spēlēju licensētu muzonu no oriģināla pasākumā. Vai man ir kaut kas jāmaksā par to, ka es atskaņoju to muzonu?

2) Vai ir kaut kas jāmaksā pasākuma organizatoram par to, ka viņš organizē pasākumu un tur es spēlēju licensētu muzonu no oriģināla?

P.s. 2 domāts tieši autortiesību ziņā.


Top
   
 Post subject: Re: DJ licences
PostPosted: 23-Apr-2010 17:03:46 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
ja notiek pasakums tad Pirmais kam jabut, tas ir nopirktai licencei uz publisko izpildijumu - 100% jabut katram klubam vai ja tas ir atsevishkjs pasakums, tad pasakuma organizatoram.

DJjam, ja vinjsh spele no originaliem nesejiem (CD.Vinyl,DVD..) un digitalo no pasha PC kura tas lejupieladets no veikala (jo LaIPA un AKKA uzskata ka tieshi tas ir originals mp3) NEKO NAV JAMAKSA.

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited