Mikseris.LV [mūzikas portāls]
http://www.mikseris.lv/forum/

Lampu DI box
http://www.mikseris.lv/forum/viewtopic.php?f=27&t=3609
Page 1 of 1

Author:  overflow [ 08-Mar-2007 9:54:18 ]
Post subject:  Lampu DI box

Hello,

Lai "pasiltinātu" ciparu veidoto analogo skaņu ir doma iepirkt kādu lampu DI boxu. Nu piemēram kā The Brick vai UAD Solo 610. Šai sakarā pāris jautājumi. Ar ko atšķiras, piemēram, lētie lampu DI boxi, piemēram, ART Tube MP Studio V3 no manis iepriekšminētajiem? Es saprotu, ka dārgakajos verķos, lai lampas uzdzītu līdz vajadzīgai kondīcijai ir izmantots transformators, savukārt, lētajos, pat nezinu (manas studijas RTU radio faķī aprāvās pēc 8iem mēnešiem :) )...zinu ka ir ārējais sienā spraužamais baroklis...ko tas nozīmē ausij? Kāds var pastāstāstīt? Vai abos gadījumos notiek t.s. harmonic distortion?
Tad vēl...varbūt kāds jau kaut ko līdzīgu jūzo? Ja jā tad kā šie verķi skan salīdzinot ar pluginiem? Piemēram, Antares Tube. Vai nesen iznākušajiem Samplitude pluginiem, no kuriem viens emulē A klases lampu priekšpastiprinātāju?

o.

p.s. tad vēl interesants verķis šādiem nolūkiem ir Rupert Neve veidotais Portico 5042, bet tam cena ir nereāla...no otras puses, daudzi šo kastīti dēvē par Svēto Grālu, jo izlaižot soundu caur šo verķi tā jau līdzinās TAI skaņai :) !

p.p.s. turpinot iesākto monologu...varbūt te ir kāds kas savus ierakstus no kompja dzen uz lentu un tad atpakaļ kompī?

Author:  pe_joke [ 08-Mar-2007 14:40:53 ]
Post subject: 

sorr, par offtopicc, bet man arī gana ātri beidzās studijas radiofaķī, jadrīkst uzzināt, tad kurā gadā tas bija kad overflow nomocījās pa to iestādi ?

Author:  overflow [ 08-Mar-2007 14:46:18 ]
Post subject: 

Quote:
sorr, par offtopicc, bet man arī gana ātri beidzās studijas radiofaķī, jadrīkst uzzināt, tad kurā gadā tas bija kad overflow nomocījās pa to iestādi ?
Ja godiigi, tad neatceros preciizi. Vareeju buut 92/93 gads :) Tur bija taads biedrs Briivkalns, ar kuru sanaaca sakjere, nu un dzheks taa arii pateica, pie manis exi nenoliksi :). Aizgaaju labpraatiigi, negaidiiju kameer sesijaa izmet :). Bet nenozheeloju. RTU taapat beidzu :)

Author:  ag123 [ 08-Mar-2007 14:59:52 ]
Post subject: 

Briivkalns normāls friiks :lol: tik tāds ekstravagants mazliet :lol:

Author:  HHH [ 08-Mar-2007 20:09:20 ]
Post subject: 

je es jau kaadus paaris meneshus atpakal parvaacos uz analogo suming
midas venice320 starpiiba ir
es ar uz to jauno neve portiko ziceeju bet nozmiedzos un nopirku spl carizma kaut kas liidziigs. atshkiriiba no antares plaga ir taada ka neskan
ASI.
vel iepirku tl audio ivory 2 tube compresoru. nu shito ka piesleedzu biju
uz pakalas nesaliidzinasi ne arvinu plaginu skana tieshaam silti un dinamiski pat pie vistraakaakiem setingiem
esmu rakstiijis arii uz lentu bet ja nesumee analogi tad no ta man liekas
nav lielas jeegas. es gan rakstiiju vecaas maxxel lentaas,baigi shnaaca.
tagad pasuutiju paariti svaigas lentas redzees kaa buus ar taam

Author:  overflow [ 09-Mar-2007 9:27:30 ]
Post subject: 

Quote:
esmu rakstiijis arii uz lentu bet ja nesumee analogi tad no ta man liekas nav lielas jeegas. es gan rakstiiju vecaas maxxel lentaas,baigi shnaaca. tagad pasuutiju paariti svaigas lentas redzees kaa buus ar taam
Pats neesmu dzirdējis ir atšķirība vai nav, bet saka (un es ticu) ka ir. Respektīvi, var miksēt ITB (in the box, tipa kompī), bet pēc tam iedzīt lentā (Studer 807/810 tiek minēti kāa labākie) un tad atpakaļ kastē. Un atšķirība būs, jo kas ir lenta? Tas būtībā ir kompresors ar attack un release settingiem 0 nu plus vēl visi tie nelineārie procesi. Mja, nu revox, otari, studer etc. laikam nespīd. Pirmkārt, pērkot var iegrābties, otrkārt attransportēšanas problēmas.
Bet būtībā vajadzīga lieta. Webā forumos tiek uzdoti n reizes jautājumi no sērijas, kāds limiters (plagins, Waves L2/L3 u.tml) jālieto lai dabūtu tikpat "skaļus" ierakstus kā pēdējais Muse, RHCP, DM u.t.t. Pie tam īpaši nezaudējot kavalitāti, jeb t.s. "transients". Nu un tur visi kaut ko iesaka un tā...patiesība ir tāda, ka kvalitatīvi un skaļi ar plaginiem nevar dabūt. Fizika neļauj. Tāpēc ir jālaiž katrs treks caur kaut kādu lampu DI, lentu un tad nemaz nevajadzēs limiteru, ja nu vienīgi tik daudz, lai gadījuma rakstura pīķus novāktu. Cits jautājums ir cik tas tas rms ir vajadzīgs...nu bet ja tu gribi, lai tavs gabsis radio skan tikpat "firmīgi", tad nekur nespruksi.
Tā kā meklējumi turpinās :)

Page 1 of 1 All times are UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/