Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Mar-2024 6:31:23

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 27-Jan-2011 11:47:13 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Sveicināti klātesošie, kas nodarbojas ar skatuvju konstrukciju uzstādīšanu, īri utt!
Runa šoreiz būs par alumīnija kopņu konstrukciju.

Pamatā par alumīnija kopņu konstrukcijas savienojuma mezgliem (kopņu galos koniski vai nē, stiprinājumi, kur ar tapiņām, vai vienalga, savieno kopā vairākas kopnes vai pievieno citām konstrukcijas daļām). Vēlētos zināt, kādu brendu izstrādājumus augstāk vērtējat tieši no šī savienojuma dizaina puses, ja protams ir kāda būtiska atšķirība no ekspluatācijas viedokļa. Kādu produktu rekomendējat, lietojat un uzskatiet par ilgstoši nesabojājamu pie atkārtotas montāžas un demontāžas, transportēšanas utt.

Problēmas būtība - es pašlaik projektēju vienu līdzīgu konstrukciju, bet pēc nedaudz atšķirīga risinājuma, nekā vairumā tiek piedāvāts. Konstrukcija gan nav paredzēta apskaņošanai vai skatuves montāžai, bet tas maz ko maina, jo tik un tā uz tās tiks karināta zināma masa tehnikas, un tā tiks montēta un demontēta āra apstākļos vairākkārt, pēc iespējas ilgstošā laika posmā. Principā rezultātā to ir iespējams izmantot da jebkam, atbilstoši īpatnībām. Pašlaik esmu izstrādājis nedaudz atšķirīgu savienojuma mezglu minētajām kopnēm, pēc vajadzības, bet par cik neesmu ilgstoši saskāries ar šīm konstrukcijām ekspluatācijā, vēlētos dzirdēt kāda zinātāja viedokli par pieejamajiem risinājumiem un katra kaitēm un plusiem, ja tādi ir. Man ir jāizgatavo diezgan daudz elementi īsā laika posmā, līdz ar to var būt pamaz laika pārbaudīt šo dizainu dabā, kamēr nebūs izgrūzta kaudze naudas un laika par materiāliem un darbu. Te nav ideja kopēt kādu mezglu 1:1 un kāpt kādam pilsonim uz patenta, doma ir saprast pāris sakarības, ja izdodas. Uz kompja tūnēju* šo mezglu jau kādu brīdi, un iespējams, ka ir izdevies izkalkulēt savādāku un šajā gadījumā atbilstošāku risinājumu, bet .... ? Vieta jautājumiem.
Variants, pacelt diskusiju un tad jau par sīkumiem tālāk.

Ar vien vārd sakot, diskutējam par jebko šajā sakarā, jo šis forums nav tik pilns lai nespētu pārlasīt kaut 10 lapas ar postiem.


Top
   
PostPosted: 28-Jan-2011 11:41:00 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Man skjiet, ka Tu sarezgii sho visnotalj vienkaarsho lietu. Katram konstrukciju razhotaajam ir savi savienojumi, ko tas piedaavaa komplektaa ar konstrukcijaam, shiis lietas no gala pateereetaaja puses vai PRO kompaanijas puses netiek iegaadaatas atseviskji. Konstrukciju parametri (pieljaujamaa punkta un daliitaa slodze, deformaacija, utt.) tiek apreekinaati pienjemot, ka visa konstrukcija sastaav no konkreetaa razhotaaja elementiem.

Taapeec brendu izveelas no kopeejiem parametriem un iegaadaa visu komplektu kopaa. Meedz buut situaacijas, kad razhotaajam ir opcijas - taisnais savienojums (spigot) vai ar engji (hinge spigot) vai puse tapas ar viitni (threaded spigot), taapat dazhkaart tiek piedaavaatas koniskaas fiksaacijas tapas (pin) komplektaa ar sprosttapu (R-clip) vai skruuve ar uzgriezni (SF 10:1) tapu vietaa. Taapat ir situaacijas, kad vairaaku razhotaaju konstrukcijas ir savietojamas savaa starpaa, ja tiek ieveeroti visi konstrukcijas parametri.

ddff


Top
   
PostPosted: 28-Jan-2011 15:28:23 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Quote:
Man skjiet, ka Tu sarezgii sho visnotalj vienkaarsho lietu.
Tur man būs jāpiekrīt. Bet tā šoreiz sanāk.

Te es pats atrodos ražotāja pusē, kur par šo visu arī nākas stresot, jo arī vis vienkāršākais mēdz būt gana komplicēts jautājums tiklīdz gribu dabūt labāko no iespējamā varianta. Līdz ar to arī mēģinu iedziļināties visos iespējamos aspektos no pieejamās informācijas. Tāpēc arī šī diskusija - lai apkopotu un varbūt pamainītu domu gaitu, brīžiem noder.
Konstrukcija ir jau 80% uzrasēta un sarēķināta, dzenāju pēdējos sīkumus. No slodžu viedokļa viss ir ar jaukām rezervēm un skaidrs.
Šis mezgls man ir vis viltīgākā detaļa, jo te paliek jautājums, vai pēc 100 montāžas reizēm viss nebūs tā izļurkāts un izstaipīts tās tapas dzenot, ka vairs nefiksēsies kopā kā sākumā, un ko var mainīt lai padarītu to labāku un ne īpaši dārgāku. Laiks rādīs, ir savs dizains, ir paredzētas zināmas rezerves priekš noturības garā laika posmā. Laiks eksperimentiem.

Teiksim nezinu, kā ir ar to pašu Alustage vai Eurotruss sistēmu kas šeit ir līderos, cik montāžās cikliem tāds 1 savienojums ir izmantojams, un kas no tā visa ir beigts pirmais, tapas vai centrā esošā detaļa, vai kopnes gali? ja nav noslēpums? vai vispār ir gana mūžīgi* viņi? Visādi šādi jautājumi mani moka un dzen te cīnīties.

Vienīgais ko nevar lāgā prognozēt un aprēķināt ir cilvēks, kurš to visu klopēs kopā, jauks ārā un staipīs apkārt. Bet cenšamies.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited