Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 14:07:20

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 22-Apr-2005 11:53:41 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Ir divas varianti:
1. Tu strādā tikai ar VST. Tad īpašas jēgas no augstākas SF nav (es nerunāju par bitiem, bet herciem), jo rezultāts vienalga būs jāresamplē uz 44.1. Šī proces laikā tāpat pazudīs sākumā iegūtais headroom t.i. dinamiskais diapozons (ja pareizi nosaucu).
2. Tu raksti no "ārēja" signāla. Principā jau tas pats kas punkts 1, bet ir viena ļoti liela šķirba (palabojiet ja kļūdos, palabot IMO gan varētu tikai ddff :) ) - AD konverteri pie augstākām frekvencēm trokšņo mazāk. Esmu pat redzējis audio kartes, kurām pēc pārslēgšanas no 44.1 uz 96 reāli paliek zemāks fons. Līdz ar to, ja ir iespējams, tad ārējie signāli jāraksta ar pēc iespējas lielāku sampling rate. Tas gan ir atkarīgs no konkrēta čipa, bet, ja nekļūdos, tad šī patiesība ir universāli attiecināma uz visiem konverteriem.

Jā un vēl. Te laikam ir vairums cilvēku ar SB, līdz ar to nav īpaši aktuāli, bet ir cilvēki, kuri skaņu no sava kompja dzen cauri outboard iekārtām uz magnētisko lenti, piemēram (lai iegūtu "siltu" ierakstu), un no tās caur konvertoriem uz 44.1. Tad lūk - šajā gadījumā jau no paša sākuma vajag visus hostus, vsti iestellēt uz 96kHz.
Otrs variants. Tu spēlē dzīvajā. tev ir laptops, pie tā midi klaviere. arī šajā gadījumā viss ir jāiestāda uz 96. Jo var just lielu atšķirību kā skan instruments ar 96 un kā ar 44.1. Ne velti hardware "virtuālie analogie" sintiņi dalās dārgajos un lētajos. Dārgiem DA konverteri ir 96kHz (NordLead2X, 3, piemēram), lētajiem 44.1 (Alesis ION).

o.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22-Apr-2005 12:02:44 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
es mazliet nesaprotu, kaapeec tu visu laiku atkaarto manis teikto....varbuut neuzmaniigi lasi?
veiksmi darbaa :)
Push, ja Tu rakstot izmantotu pēc iespējas dažādākas latviešu valodā sastopamās pieturzīmes (ne tikai dzudzpunktus, un izmatotu lielos burtus teikuma sākumā), tici man, visiem būtu vieglāk! :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22-Apr-2005 12:17:20 
Ovewflow, piekrītu Tev, to visu arī saprotu!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22-Apr-2005 12:28:31 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 27-Aug-2004 15:45:18
Posts: 233
Quote:
Quote:
es mazliet nesaprotu, kaapeec tu visu laiku atkaarto manis teikto....varbuut neuzmaniigi lasi?
veiksmi darbaa :)
Push, ja Tu rakstot izmantotu pēc iespējas dažādākas latviešu valodā sastopamās pieturzīmes (ne tikai dzudzpunktus, un izmatotu lielos burtus teikuma sākumā), tici man, visiem būtu vieglāk! :lol:
piedod....es tikai vakar iemaaciijos rakstiit....varbuut nelasi vispaar... :twisted:

man tur ir taads topiks - "Luudzu izlasiet šo".....ieteiktu izlasiit, lai peec tam nebuutu nekaadas bljaustiishanaas.....


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 09-May-2006 15:00:44 
Kaa es shitos textus palaidu garaam .....
Bet nu ir OK :)
Bliezham, spiezham.


Top
   
PostPosted: 05-Sep-2022 23:27:34 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 27-Aug-2004 15:45:18
Posts: 233
Vāks. 18 gadi pagājuši kopš uzsāku šo tēmu. Bija interesanti palasīt. :D


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited