Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 18-Apr-2024 21:47:16

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: D.A.S.
PostPosted: 24-Feb-2006 2:29:53 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 23-Feb-2006 11:55:31
Posts: 56
Vēlētos tumbai noņemt dunoņu. Pašam ir DBX Drive Rack PA. Vai ar to var pamērīt uz izdarīt secinājumus?


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 24-Feb-2006 4:31:40 
Quote:
Vēlētos tumbai noņemt dunoņu. Pašam ir DBX Drive Rack PA. Vai ar to var pamērīt uz izdarīt secinājumus?
ja tie ri tie pashi 18-s, tad es, ne pro varianta ieteiktu nonemt nost EQ sakot no tiem maksligi uzpumpetiem 25Hz lidz pat 40 vai pat 50Hz, jo tapatas latvija bass gitaru neviens nelaizh zemak par D vai Db un tas nemaz nav 31,5Hz. Ta ari vares tikt no tam harmonikam, ko bass skandas, pati nespejot, "izdala".

http://emusic.boot.by/eforum/index.php?showtopic=23 - tas gan ir par ierakstishanu, bet tomer var kkur noderet:)


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 24-Feb-2006 11:13:29 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
nu nu nu - un kaa ir ar 5stiigu basu? Sintezatora partijaam, sampliem ieksh drum&bass? Fagotiem, PVC puushamajiem instrumentiem?
Es saaktu ar to, ka nomeeriitu tai sisteemai liikni, meeginaatu mazliet modificeet kasti, lai noskaidrotu kaa rezonanse taa iisti ir. Taapat kaa taas frekvence arii ir buutiska, lai izdariitu secinaajumus. Principaa ar mineeto dbx var izkorigeet diezgan daudz, bet no saakuma jaaredz vai tas nav mehanisks defekts pashas akustiskaas sisteemas uzbuuvee.

ddff, uzskata, ka sisteemai no kaadiem 25 Hz ir jaaskan
Quote:
25Hz lidz pat 40 vai pat 50Hz, jo tapatas latvija bass gitaru neviens nelaizh zemak par D vai Db un tas nemaz nav 31,5Hz. Ta ari vares tikt no tam harmonikam, ko bass skandas, pati nespejot, "izdala"


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 24-Feb-2006 15:48:38 
31.5 Hz tiesham ir minus pirmas oktavas B, kas bass gitarai standarta ir 5 string.
biju pieradis pie ta, ka parasti basene ir gruti saklausama uz shis stigas, un vinju parasti parregule uz D vai flat gadijuma uz Db vadoties pec vecas 7string metodes. un tie ir apmeram 34-36 Hz.


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 25-Feb-2006 19:10:26 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Sheit ir vesela virkne instrumentu, kuri ir juutami zemaak par to (tiesa gan, liela dalja neprasaas peec papildus apskanjoshanas): http://www.contrabass.com/pages/frequency.html
Subkontroktaavas si (B0) tieshaam ir ap 31, bet alternatiivaas komandas dazhkaart to par pustoni tunee uz leju (Bb0), kas jau sanaak 29 Hz.

ddff

Quote:
31.5 Hz tiesham ir minus pirmas oktavas B, kas bass gitarai standarta ir 5 string.
biju pieradis pie ta, ka parasti basene ir gruti saklausama uz shis stigas, un vinju parasti parregule uz D vai flat gadijuma uz Db vadoties pec vecas 7string metodes. un tie ir apmeram 34-36 Hz.


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 27-Feb-2006 16:32:20 
labs saitinsh.
divaini, bet es viena saita atradu Hz kalkulatoru....un B-1 bija 30-31Hz.
kkur kadam ir 1okt. kljuda....................

nu ja, "turigas" grupas var to atljauties.....tjunet uz leju un baseni veljoprojam var dzirdet. bet videjie un grupas ar nelielam finansem pat dazreiz E nevar dzirdet, kombja, basenes skanju nonjemeja vai letu stigu delj :DDD


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 27-Feb-2006 21:48:12 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Saits ir labs- lietoju to agraak, kad bija sarezgiiti izveeleeties atbilstoshu mikrofonu konkreetiem instrumentiem. Man ir PSRS laiku muzikaalaa izgliitiiba, taapeec shie viena burta apziimeejumi un savaadie oktaavu nosaukumi naak ar piespieshanos. Es vados no fakta, ka pirmaas oktaavas La ir 440 Hz, taalaak jau seko mazaa, lielaa, kontra un subkontra.

Kas attiecas uz basa apriikojumu- taa nav turiigas grupas privileegija. Galu beigaas- vienmeer pastaav iespeeja nonjemt basa signaalu caur DI tieshi pirms kombja.

ddff

P.S. Kaut kaa bez ieveeriibas biju atstaajis faktu, ka Bosendorfer fliigeliem ir vairaak taustinju klaviatuuraa.
Quote:
labs saitinsh.
divaini, bet es viena saita atradu Hz kalkulatoru....un B-1 bija 30-31Hz.
kkur kadam ir 1okt. kljuda....................

nu ja, "turigas" grupas var to atljauties.....tjunet uz leju un baseni veljoprojam var dzirdet. bet videjie un grupas ar nelielam finansem pat dazreiz E nevar dzirdet, kombja, basenes skanju nonjemeja vai letu stigu delj :DDD


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 28-Feb-2006 2:04:46 
to vairak pielieto apskanjoshana, bet parsvara grupas spele(megjina), savos opartementos, un vinjiem tadas iespejas nav. viens no maniem shtrumentiem, kurus esmu macijies un grupas spelejis ir basinjsh, un biezhi vien nacas oktavu augstak spiest, ipashi ar 5 stigu basinju, lai varetu izjust un sadzirdet to, ko es speleju.

Apsveicami!
Tadi ka F#m7-5 vai Bdim ari ir, nav jau viena burta , bet nav jau ari tieshi noshu apzimejumi, bet gan akordi...............bet tas jau taaa.... :D

P.S.
jaa...pienjemsim, ka visu muzhu speleju uz 81 tausinju klavierem un pekshnji man iedod tadu(88taustinju).....kaut esmu R.Pauls, bet pieraduma vai standarta apmacibas delj, kka nevelk man spiest zemak....Subkontrobass klarnete spej izdot(ar cilveka palidzibu) 4Hz, bet, diezvai, pat Mocarts, Caikovskis, Haidns, Suberts vai Grigs to izmantoja. Prieksh kam cilvekam ir "jajut" to, ko vinjsh nespej nemaz sadzirdet........


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 28-Feb-2006 22:46:21 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Nu sheit naak praataa anekdote par simfonisko orkestri:
- Fagoti! Panjemiet Fa!
- Pljerrrrr
- Labi, tagad Fa#
- Pljerrrrr
- Taa labi, njemiet ko gribiet, tikai klusaak!

Taapat arii ar to klarneti- tie 4Hz ne tuvu nav ne sadzirdami, ne arii viena cilveeka izpildiijumaa sajuutami, te jau ir runa par obertonjiem un harmonikaam, kas shii procesa rezultaataa ir vieniigaas dzirdamaas sastaavdaljas. Ar eergeleem ir savaadaak- tur tieshaam resnaas notis var iesvaarstiit rumpi taa, ka zobi saak klabeet, tomeer tas ir cita apjoma un darbiibas principa instruments.

ddff, nedomaa, ka ir jeega no instrumentiem ar pamattoni zem 25 Hz

Quote:
jaa...pienjemsim, ka visu muzhu speleju uz 81 tausinju klavierem un pekshnji man iedod tadu(88taustinju).....kaut esmu R.Pauls, bet pieraduma vai standarta apmacibas delj, kka nevelk man spiest zemak....Subkontrobass klarnete spej izdot(ar cilveka palidzibu) 4Hz, bet, diezvai, pat Mocarts, Caikovskis, Haidns, Suberts vai Grigs to izmantoja. Prieksh kam cilvekam ir "jajut" to, ko vinjsh nespej nemaz sadzirdet........


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 02-Mar-2006 11:45:41 
ergjelem jau push kompresors....nevis cilveks :wink:

klau....vai tu nezini kadu saitu, kur ir muz.instrumentu frekvencu diapazoni?


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 02-Mar-2006 12:30:49 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
man bija reiz taads pilnais 20 - 20k charts ar instrumentu pamattonjiem, bet no taa maza jeega, jo visas iipashiiibas tas neaprakstiija. Vari paluukoties ieksh google, varbuut tur kas ir.
Savukaart shis links - http://www.its.caltech.edu/~boyk/spectra/spectra.htm ir mana atbilde tiem, kas apgalvo, ka HF driverim kritums virs 12K ir norma un augstaak taapat nekas netiek atskanjots.

ddff
Quote:
ergjelem jau push kompresors....nevis cilveks :wink:

klau....vai tu nezini kadu saitu, kur ir muz.instrumentu frekvencu diapazoni?


Top
   
 Post subject: Re: D.A.S.
PostPosted: 02-Mar-2006 13:18:58 
:D
tie, kas ta apgalvo, droshi vien ir ar dzirdes traucejumiem.
to varbut vel varetu teikt par 15kHz, jo itka cilveka uztveramaja Hz diapazona ar visiem obertonjiem ir ap sho galotni, bet ar ieprieksh mineto saitu var saprast to, ka, tomer, vajag lidz kadiem 20kHz, njemot vera tikai vienu daudziem faktiem, ka ,pienemsim, crash skjivja 40% no energijas tiek focusetas sakot no 20kHz :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited