Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 25-Apr-2024 2:53:03

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 29-Sep-2006 8:36:25 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Labrīt
Man baigais smiekls sanāca par fleimu starp Dj Igors un DDFF ,jo abus pazīstu personiski.Abi Jūs mākat lodēt :lol:
Atļaušos paakomentēt:
Dj Igors pārstāv šī amata profesionāļus kurus bužets spiež visādi kombinēties un būt viltīgam lai saniegtu baudāmu rezultātu,izmantojot to kas ir pie rokas.
DDFF profesionālis kas ir sasniedzis līmeni kad zin un var atļauties lietot tehniku kādu uzskata par pareizu.
Dziļas tehniskas zināšanas ir vajadzīgas,taču tas nedrīks aiziet akadēmiskumā,tomēr mūzikas skaņa ir diezgan neobjektīva lieta :lol:
Tāpat apgalvojums par QSC ,ka nekam neder , kuru lieto ļoti daudz pasules līmeņa apskaņošanas kompāniju ir tāds Gulbenes eksperta apgalvojums :lol: (varu atļauties pats no turienes)

Par ruporiem:
Jā ,tas liekas ,ka ir vienīgas risinājums lai ar mazu kastu daudzumu deju mūzikas basā sasniegtu līmeņus kas lielāki par 100dB.
Te ir jautājums par budžetu un kādu standartus skanējumā grib uzturēt.
Es prieķš sevis esmu izdarījis secinājumus ,un zinu arī ,ka cilvēki jūt vai tiek pa lēto izklaidēti.Neko neizdarīsi ,lai vidusmēra Latvijas kultūras namu apskaņotu un apgaismutu vaig divus Busus :( Iet runa par deju mūzikas pasākumiem.

P.S Bet te taču cilvēks gribēja tikkai nopirkt divus normālus banpasus :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Sep-2006 9:16:49 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Quote:
Pirmais pastiprinaataajs ko uzlodeeju bij uz 6P12P lampas , tas bij ljoti sen , lielu laiku bij aparaats diskoteekai , protams pasha rokaam uzlodeets uz izzaagjeets , un man nebij tas suudiigaakais aparaat , vismaz kauns cilveekiem to raadiit nebija . pashlaik maajaas staav pastuuzis kuram pagaidaam nav naacies dzirdeet adekvaatu , jaudas gals uz lauktranzistoriem . protams pashlodeets iznjenot Radiotehnikas razhoto korpusu 7111 .
Jaa, labi- un tad? Tagad arii vaalee ar 6P12P jaudas galu? Izejas transformatoru kaskaadi paarvieto fizkultuuras instituuts? Maajaas kaadaam hi-fi vajadziibaam (iipashi, ja taa sliktaak ar apkuri) vareetu buut OK. Es arii veel paaris gadus redzeeju kaa cilveeki staipa rinkii Dynacord monoblokus ar kaadaam 5 x 6L6 lampaam izejaa. Protams, ka 2gab. 300W transformatori nav nekas paarmeeriigi mobils. Vismaz tie ljaudis neizskatiijaas peec taadiem, kam patiik shaadi straadaat.
Mans lielaakais vaajpraats bija vienaa kastee 8 x 90W monobloki pa 2 tiltaa, kas dzina subus (1989 - 1993). Attieciigi 4 x 250W transformatori, 16 x 15 000 uF kondensatoru baterija un radiatori uz 3 sienaam visapkaart korpusam. Miera straavas stabilizaacijai un termokompensaacijai izmantojaas 2 x D9 diodes virknee. Izeja uz 825 un 827 komplementaaro paari. Pilniigs naktsmurgs. Toreiz tas bija OK, tagad negribu pat bildees redzeet.
Quote:
Savaa muuzhaa esmu pameegjinaajis salikt LJOTI daudz dazhaadus shematiskos risinaajumus tieshi pastiprinaataaju laucinjaa , taatad arii zinu ko saku . Par paareejo radiotehnikas dalju citaa topikaa runaasim .
Es vienkaarshi kaadreiz straadaaju ruupniicaa ALFA un tici man es nebiju apkopeeja.
Visu cienju Alfai, savulaik nespeeju izteeloties nevienu nedeelju nepaviesojies pie vaartiem, lai sanjemtu kaarteejo pacinju ar komponenteem :] Tieshaam, uzskatu, ka tur bija nepiecieshamie resursi un kompetenti cilveeki, lai dariitu ko deriigu. Taapat arii zinu, ka tur bija laboratorijas, kur veikt prototipu izgatavoshanu un testeeshanu, taapeec neapshaubu ka esi veicis daudz eksperimentu ar dazhaadiem shemotehniskajiem risinaajumiem. Tikai cik no tiem ieviesi savaa saimnieciibaa? Man arii kaads simts sheemu ir pabijis uz maketa plateem, tachu peec meerijumiem/testiem atkal sadaliits pa komponenteem un atziits par nederiigu razhoshanai. Es savaa laikaa biju DOSAAF pulcinja vadiitaajs rajonaa, kur nepilnu 10 km attalumaa bija PSRS VVS baaze- tur pret shkidro valuutu bija iespeejams ieguut visu, pilniigi visu. Taapeec iespeejas izgatavot jebko, kas naaca praataa, bija neierobezhotas. Tikai, kaa jau teicu- ne viss bija deriigs reaalaa dziivee.[/quote]
Quote:
Par to ruporu , panjem graamatu un izlasi cik tad iisti lielai tai taurej jaabuut lai vareetu pilnveertiigi atskanjot 20Gz tieshaam ar kaadu ieveeriibas cieniigu pastiprinaajuma koeficentu . Vai tad tik lieli businji meedz buut . Par taam taureem turpinot , man te koleegjis disko vajadziibeem iepirka Zazerska kunga firmas razhotas taures , iisteniibaa nemaz tik slikti neskan , bet nu transporteet , chetrus viirus vajag lai vienu kasti paarvietotu , taatad atkal teiksi kad neko nejeedzu.
O, mans miiljaakais topiks. Es pims gadiem laikam buutu vareejis apgaadaat videeju katlumaaju ar saviem garadarbiem, kuru veidoshanaa tiku meeginaajis piesmiet teoriju. 20 Hz- tas laikam kinoteaatrim, vai tad cilveeks teica, ka buuvees kino? Taadaa gadiijumaa kaadi 17m buutu ideaali, tomeer vairums pasaulee iziet uz 1/2wave garuma ruporu- tad nu ar 8.5m buus OK- jebkuraa gadiijumaa pietiekoshi liels, lai buutu paarvietojams tikai ar fuuri. Pie kam- tikai rupora garums nebuut nenosaka shiis frekvences dzirdamiibu taalajaa laukaa, par to ruupeejas rupora izejas laukums.
Girts ir iegaadaajies ljoti labu risinaajumu, manupraat, tas ir iists "far field" lielgabals, peec bassmax raseejumiem, kas pasaulee ir ljoti atziits risinaajums kaa FX papildus subu izstarotaajs. Ja kastei pieriiko ritenjus, tad ir ceriiba parvietot, bet nu 3. staavaa neuznesiis tik viegli, tas gan. Bet frekvenchu josla varena.
Kas attiecas uz cilveeku ar pasaatu- man te priekshaa kaa reizi modeleeshanas programminjaa saziimeejusies shaada bildiite: 15" RCF skaljrunis 15P540 kastee 62 x 55 x 60 cm, bandpass risinaajums, josla 36 - 100 Hz, paceelums uz 55 Hz par 4.5 dB, bedre uz 40 Hz -3.2 dB. Resp. ar 2 parametriskajiem filtriem var savest kaartiibaa. Max SPL 136 dB. Nederees?
Quote:
Piedod , bet ne visu var izlasiit gudraas graamataas un ne tik iekartas manuaalii :wink: Visam klaat veel ir vajadziiga pieredze .
Varbuut man Tev CV uzrakstiit . Nesidies , es neesmu ljauns.
Tas ir tas, ko es saku- teorija paliidz izskaidrot praksi. Un otraadi. Bet briizhos, kad dzirdu izteikumus, kas pilniigi runaa pretii teorijai un fizikai kaa taadai, tad neviljus saak uzmaakties doma par to, ka varbuut ir pilniigi jauni principi paraadiijushies, par kuriem neesmu informeets. Un varbuut esmu principiaals vai skurpulozs un kriitu kaadam uz nerviem, tomeer gribu lai katram apgalvojumam buutu pamatojums, nevis "es taa teicu un taa tas ir".
Es arii palieku ar katru dienu vecaaks un esmu noruupeejies, ka kaadu dienu nesaaku izklausiities peec tipiska cilveka gados- "ko nu juus tur jaunie ar savu briinumtehniku te kraameejaties, luuk es tur pirms 50 gadiem kopaa ar savu vecoteevu uztaisiiju taadu lietu, ka jums mute valjaa paliktu", utt.

ddff


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Sep-2006 14:22:09 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Piedodiet kungi , man laikam skleroze , kuraa teikuma vietaa es mineeju kad QSC ir suuds :?: Un kad sho produktu nevar lietot kaa pastiprinaataaju , patiesiibaa es pat neesmu iedziljinaajies vai konkreetajam QSC RMX1850HD tieshaam ir impulsu bariibas bloks , man pat patiesiibaa tas buutu vienalga :?

es vienkaarshi izteicu savas domas , ko esmu noveerojis praktiski , man ne ar vienas citas markas pastiprinaataajiem nav bijushi taadi nepatiikami momenti kaa ar QSC kad speeles kulminaacijas briidi zaalee iestaajas klusums , jo redz tai kastei nez kaapeets ir nostraadaajusi aizsardziiba . Bet tas noteikti nebija QSC RMX1850HD .

Par to subu un impulsu barokli ir taa kad , pietruuks taa metinaamaa trafomatora , viss ir labi liidz kaadai konkreetai jaudai un tad iestaajas izsiikums un subaa paraadas dunonja , un tam nav obligaati jaabuut QSC tas var buut DA jebkura cita razhotaa produkts , taapeets jau es augstaak rastiiju , kad apgruutinos to procesu izlikt uz papiira , turpinot domu , tajaa pashaa momenta paarliekot pastuuzi ar klasisko trafa bariibu tas atspeeriena liimenis uzkapj daudz augstaak , un vis skan un nekas nekur nedun :? . DDFF ir gudrs vinjsh varbuut varees arii izskaidrot ar ciiparu paliidziibu .

Uz taam lanpaam gan veltiigi uzbrauci :cry: , te veci tev nebuus taisniiba , shitaa var no kaada melomaana arii norauties :oops: . Nekas jau dzidraak par vinjaam neskan .

Labi riit turpinaasim , jaabrauc uz speeli .


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30-Sep-2006 4:55:28 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Nu piedodiet , bet nav man miera , saprotu kad esmu kaa viens stulbs auns , bet

Taatad tikko arii atradu pats to ciiparu kursh man nelika mieru tajaa QSC .
Damping Factor, 1 kHz and below: Greater than 300 at 8 ohms . tad rodas loogjiskis jautaajums , kas buus pie 35Hz un 4 ohms :evil: . Kur tad vinjam njemt to atspeerienu :evil:


Bet par to JBL & QSC buus jaaatziisk kad man tomeer ir taisniiba , speciaali shim pasaakumam veeltiiju laiku lai noskaidrotu doto jautaajumu , ja gadiijumaa tomee DDFF kungam rodas atkal kaadi jautaajumi , ieteiktu paintereeseeties pie oficiaalaa paarstaavja Latvija kas nodarbojas ar shiis akustikas tirgoshanu , domaaju kungs zinaas kurs tas ir .


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 01-Oct-2006 19:52:28 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Quote:
Nu piedodiet , bet nav man miera , saprotu kad esmu kaa viens stulbs auns , bet

Taatad tikko arii atradu pats to ciiparu kursh man nelika mieru tajaa QSC .
Damping Factor, 1 kHz and below: Greater than 300 at 8 ohms . tad rodas loogjiskis jautaajums , kas buus pie 35Hz un 4 ohms :evil: . Kur tad vinjam njemt to atspeerienu :evil:
Mieru, tikai mieru- teica vecene, kad zibens iespeera atejas griestos.
Kaa jau ieprieksheejaa maaciibu stundaa noskaidrojaam, pastiprinaataaji ar transformatoru lai paliek skolu jaunatnei un veestures graamataam. Tevis piemineetais parametrs > 300 ir RMX seerijai raksturiigs, kas NAV touring pastiprinaataajs. Njemam kaut ko no impulsu baroshanas klases- PLX, PLX2 vai PL2 (shiis seerijas ir manaa lietoshanaa) un ieraugam skaistu > 500.
Ja shis liekas par maz (patiesiibaa jau ir arii pamaz, bet PL9.0 vairs nerazho, tam bija > 2000) un gribas kliegt, ka Crown ir 10x labaaks, tad skataamies- RMX klasee tas buutu XLS ar > 200, savukaart cenas/jaudas analogs PLX2/PL buutu XTi (tikai ar papildus DSP iespeeju) un tam ir > 500.
Respektiivi aparaati pa klaseem starp razhotaajiem ir saliidzinaami pat ljoti, tomeer kaa vienam, taa otram impulsu baroshanas modelji ir ar labaaku damping factor.
Quote:
Bet par to JBL & QSC buus jaaatziisk kad man tomeer ir taisniiba , speciaali shim pasaakumam veeltiiju laiku lai noskaidrotu doto jautaajumu , ja gadiijumaa tomee DDFF kungam rodas atkal kaadi jautaajumi , ieteiktu paintereeseeties pie oficiaalaa paarstaavja Latvija kas nodarbojas ar shiis akustikas tirgoshanu , domaaju kungs zinaas kurs tas ir .
Vai domaats Harman Pro paarstaavis Latvijaa? Vinjsh gan paardod arii QSC un nebuut necenshas argumenteet par labu Crown. Varbuut lai notureetu balansu kaadam ir jaapeerk arii Crown? Es pavisam noteikti atziistu jaunaas seerijas- piem. CTs, I-Tech un XTi, domaaju peec laika ieviest saimnieciibaa dazhus XTi, jo finansiaali daudz interesantaak ir amps ar labu DSP, nekaa parasts amps + aareejs DSP. Skan vinjsh pienjemami, ir pat vieglaaks un seklaaks par QSC- transporteeshanaa ieguvums. Bet micro/macro -tech nu gan neparko.

ddff


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 01-Oct-2006 20:20:38 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Quote:
...vai konkreetajam QSC RMX1850HD tieshaam ir impulsu bariibas bloks , man pat patiesiibaa tas buutu vienalga :?
Nee, nav. Nevienam RMX seerijas pastiprinaataajam nav.

Quote:
es vienkaarshi izteicu savas domas , ko esmu noveerojis praktiski , man ne ar vienas citas markas pastiprinaataajiem nav bijushi taadi nepatiikami momenti kaa ar QSC kad speeles kulminaacijas briidi zaalee iestaajas klusums , jo redz tai kastei nez kaapeets ir nostraadaajusi aizsardziiba . Bet tas noteikti nebija QSC RMX1850HD .
Varbuut kaut kas nebija labi sisteemas procesoraa ar limitera uzstaadiijumiem un tas amps paaraak daudz klipoja? Kaa jau zinaams peec Oma likuma, ja kriit spriegums (un transformatora gadiijuma pa laikam kriit gandriiz liidz 0), tad pie konstantas slodzes, straava dodas preteejaa virzienaa. Straava silda pusvadiitaajus, un var nostraadaat thermal shutdown. Kad elementi atdziest, amps turpina darbu. Esmu taadu redzeejis ar RMX2450, kas tika slogots ar 2 Ohm un dziits konstantaa clipaa.
Taa ir parasta jaunu cilveeku probleema- pa visiem samesties 1 pastiprinaataajam, piesleegt tur visa ciema tumbas (slodzes impedance ir nieks iistiem viiriem) un tad taisiit reivu stadionaa. Nevar pie 2mm aakiisha pakaarties centneru smags vecis, taapat nevar labi izdariit darbu ar nepietiekoshu tehnikas daudzumu, tai skaitaa pastiprinaataaju.
Quote:
Par to subu un impulsu barokli ir taa kad , pietruuks taa metinaamaa trafomatora , viss ir labi liidz kaadai konkreetai jaudai un tad iestaajas izsiikums un subaa paraadas dunonja , un tam nav obligaati jaabuut QSC tas var buut DA jebkura cita razhotaa produkts , taapeets jau es augstaak rastiiju , kad apgruutinos to procesu izlikt uz papiira , turpinot domu , tajaa pashaa momenta paarliekot pastuuzi ar klasisko trafa bariibu tas atspeeriena liimenis uzkapj daudz augstaak , un vis skan un nekas nekur nedun :? . DDFF ir gudrs vinjsh varbuut varees arii izskaidrot ar ciiparu paliidziibu .
Taads nu man tas darbs... paskaidrot sev un citiem kaapeec ir taa un ne savaadaak. Taa dunonja ir tas, kas glaabj Tavus skaljrunjus. Es noteikti aizskrietu liidz bazniicai un iedegtu kaadu sveci par to. Taa paaraadaas briizhos kad pastiprinaataajs ir clip rezhiimaa vai izteikti tuvu tam. Efekta pamataa ir straavas ierobezhotaajs uz skaljrunja spoli, jeb taa dinamiskaa impulsu baroshanas bloka (PSU) dalja, kas kontrolee visu pakapju atveershanu atkariibaa no pateereejamaas straavas izejas pakaapee. Un briizhos, kad peedeejaa PSU pakaape ir valjaa, bet izejas straava turpina dramatiski pieaugt, tad trigeru kontrolieris sajuut deguma smaku un samazina energijas daudzumu, ko PSU pievada izejas kaskadei.
Trafa gadiijumaa nekaa taada nav- tur clips izpildaas klasiskajaa veidaa- apcirsta sinusoiida, gruntiiga liidzstraavas komponente, tumshi bruunas spoles un ~20 ... 30 Ls meenesii. Taatad- it kaa akustiski baudaamaak, bet biistamaaak. Es noteikti samazinaatu signaala liimeni liidz taadam, kad shis te impulsu pastiprinaataajs nesaaak maaksliigi ierobezhot izejas straavu un vajadziibas gadiijumaa tur pieliktu veel 1, 2 vai 7 pastiprinaataajus- atkariibaa no veicamaa darba. Latvietis praktiskais peec savas dabas dara to, kas anglju meelee saucas "pushing things to destruction"- ar domu, ka viss ir salauzhams un padaraams nebaudaams, ja vien kaartiigi papuulas.
Quote:
Uz taam lanpaam gan veltiigi uzbrauci :cry: , te veci tev nebuus taisniiba , shitaa var no kaada melomaana arii norauties :oops: . Nekas jau dzidraak par vinjaam neskan.
Taa jau gan ir. Es vairaak par praktisko pielietojumu. Iespeejams, ka maajaas kaads 10W amps arii buutu OK (par tik es veel vareetu atljauties samaksaat elektriibu) un skan vinji ne slikti, iipashi ar kaadaam 6L6 lampaam, tomeer tas lai ir un paliek hi-fi zinjaa, nevis PRO audio lietoshanai. Melomaanus, kas paarveertee tehnikas lomu un izmanto fizikaa nepieraadiitus jeedzienus lietu apziimeeshanai, nekad neesmu njeemis par pilnu. Tieshaam uzjautrina, ja 2 nopietni cilveeki gados var stundaam spriedeleet vai uz savu 25W akustisko sisteemu buutu velkams 16 sqmm bezskaabeklja vara vads, jebshu pietiks arii ar 10 sqmm sudraba vadu. Tas ir sharltaanisms un par laimi tam nav nekaada sakara ar manu ikdienu.

ddff

Labi riit turpinaasim , jaabrauc uz speeli .[/quote]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 01-Nov-2006 21:18:55 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
DDFF teica-Neredzu probleemas satilpinaat rupora risinaajumu 60 x 60 x 60 cm kastee

Ir gan probleemas. 1.- decibeli nekaadi, nogrieshanas frekcence buus augsta( ap 50hz), paarejas raksturliiknes pakaljaa, turklaat pie shaadiem izmeeriem meegjinot iedabuut vismaz 1,5-2m trubu var nonaakt pie taa, ka nepiemekleesi subu, kas tureetu taadu slodzi. Pac esmu meegjinaajis radiit basshornu mazos izmeeros- diemzheel pat no 0,5Pi (1/4)rupora shaados izmeeros ir maza jeega.....diemzheel.
Ja runa ir par prastaku ruporu, kas speelee no 100hz, nav probleemu. Bet tas vairs nav subs iistaa izpratnee...
Protams, ja taisa kaadus 50x60x90cm, tad var ieguut kautcik jeedziigu basu ruporu, kaa to ir izdariijushi jau vairums razhotaaju:)
Un veel -DJ Igoram- laiki, kad vajadzeeja 17m garu trubu ir pagaajushi...:)- taa nu ir- tehnika un idejas iet uz priekshu:)- bet nu savaadaak- visu cienju:)
Starp citu- ddff- tu noradiiji rcf subu 15''. kaadi 36Hz, ja shamam Fs ir 50hz:? Uz kaadas frekvences bija tie gjenereetie 136dB piikjos:? vai apreekjinos njeemi veeraa arii konkreetaa bandpasa porta labumu Ql :?? Es skatiijos RTA liikni tam subam- nu itkaa nekas baigi paaraakais nebija- uz 50hz =87dB, uz 100Hz 95dB....
Ja peec taviem apreekjiniem- piikjis buutu uz kaadiem 800W=136dB, tad uz 1W ~ 107dB... tu domaa ka uz 100hz tas bandpass ieksh 60x60x60 pacels +11dB tam konkreetajam subam:?:) Turklaat veel jau jaanjem veeraa arii jaudas kompresija, kas droshi vien buus 3-4dB robezhaas- starp citu- ar kaadu programmu tu gjenereeji to bandpasa liikni:?- vnk interesanti:)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2007 14:27:23 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Mmmmm :)
Te nu es viltiigi smaidu un neko nesaku. Uzdod sho jautaajumu 2017. gada pavasari un pats arii atbildeesi uz to.
Iisaa recepte- JBL SpeakerShop, pareizi Thiele-Small parametri (nelieto tos, kas zilaa kraasaa ieksh PDF pa tiiklu meetaajas), peec efektiivaa laukuma pareizaak sanaak reekinaat. Izveelies "heavy damping" pie kastes pildiijuma tipa un izmaini ar roku Q uz lielaako pusi, ieguusi tieshaam veeraa njemamus raadiijumus. Rezonatora apreekins gan shim softam nav OK, naaksies eksperimentaali izgatavot kaadus 5 -6 gab.

Btw: ir paardoshanaa 4 gab bandpass kastes uz RCF 15" dizaineetas.

ddff


[quote="kevins"]DDFF teica-Neredzu probleemas satilpinaat rupora risinaajumu 60 x 60 x 60 cm kastee

Ir gan probleemas. 1.- decibeli nekaadi, nogrieshanas frekcence buus augsta( ap 50hz), paarejas raksturliiknes pakaljaa, turklaat pie shaadiem izmeeriem meegjinot iedabuut vismaz 1,5-2m trubu var nonaakt pie taa, ka nepiemekleesi subu, kas tureetu taadu slodzi. Pac esmu meegjinaajis radiit basshornu mazos izmeeros- diemzheel pat no 0,5Pi (1/4)rupora shaados izmeeros ir maza jeega.....diemzheel.
Ja runa ir par prastaku ruporu, kas speelee no 100hz, nav probleemu. Bet tas vairs nav subs iistaa izpratnee...
Protams, ja taisa kaadus 50x60x90cm, tad var ieguut kautcik jeedziigu basu ruporu, kaa to ir izdariijushi jau vairums razhotaaju:)
Un veel -DJ Igoram- laiki, kad vajadzeeja 17m garu trubu ir pagaajushi...:)- taa nu ir- tehnika un idejas iet uz priekshu:)- bet nu savaadaak- visu cienju:)
Starp citu- ddff- tu noradiiji rcf subu 15''. kaadi 36Hz, ja shamam Fs ir 50hz:? Uz kaadas frekvences bija tie gjenereetie 136dB piikjos:? vai apreekjinos njeemi veeraa arii konkreetaa bandpasa porta labumu Ql :?? Es skatiijos RTA liikni tam subam- nu itkaa nekas baigi paaraakais nebija- uz 50hz =87dB, uz 100Hz 95dB....
Ja peec taviem apreekjiniem- piikjis buutu uz kaadiem 800W=136dB, tad uz 1W ~ 107dB... tu domaa ka uz 100hz tas bandpass ieksh 60x60x60 pacels +11dB tam konkreetajam subam:?:) Turklaat veel jau jaanjem veeraa arii jaudas kompresija, kas droshi vien buus 3-4dB robezhaas- starp citu- ar kaadu programmu tu gjenereeji to bandpasa liikni:?- vnk interesanti:)[/quote]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 31-Jan-2007 22:49:12 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
ddff-- sho atbildies gaidiiju ilgi. par to - izmainiit ar roku- es izmantoju bassbox pro6 un vecaas krievu formulas . Ql gan nemainaas taa kaa tu iedomaajies, bet ir attieciigas formulas, ar kuraam taas apreekjina- un taas arii netaa nemeetaajas. Pie vienaada tilpuma un skaljrunjiem , un FI reguleeties teiksim uz 35Hz, nebuus vieaada atdeve, ja 1. truba buus 15cm ar garumu 30cm, un 2.- ja truba buus 10cm bet vispaar bez garuma( teiksim- 2cm.)
To, kursh ko grib dzirdeet, un kaa taisa profesionaalji, man jau ir zinaams.
Vnk negribu noticeet, ka taads cilveeks kaa Tu lieto tik sharlataanisku progu kaa spiikershopu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03-Feb-2007 12:58:18 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Kaa reiz teica viens Dynacord inzhenieris M. Hoffman- programmas nemelo, mees melojam programmaam. Ja pareizi interpretee ieguutos rezultaatus, tad speakershop ir pilniigi lietojams. 90% LV koncertu notiek uz shajaa softaa genereetiem subiem un jaateic, ka tuvaakie analogi ir stipri citaa cenu kategorijaa skataami.
Peedeejo 8 gadu laikaa tikai 1 reizi esmu viilies rezultaatos, tachu vienmeer taisu tikai 1 prototipu pirms seerijveida razhoshanas, un to bija iespeejams labot. Probleema bija nekorekti atspoguljotos faazu efektos ap augsheejo rezonansi, Speakershop to meeginaaja nosleept uz group delay reekina. Tas konkreeti 1 bandpass kastei.
Kas attiecas uz bassreflex, tad tur precizitaate ir ap 95%.

ddff


[quote="kevins"]
Vnk negribu noticeet, ka taads cilveeks kaa Tu lieto tik sharlataanisku progu kaa spiikershopu.[/quote]


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03-Feb-2007 22:21:12 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
:)- klausoties tevii saprotu, ka arii es pac esmu paaraak aizraavies ar Ql un mazaak peetu citus procesus.
Mans jautaajums tev buus taads- uz ko profinji subu buuvee kaa Tu skataas- teiksim taa pasha Group delay jautaajumaa. kaadas ir maksimaalaas pieljaujamaas nobiides attieciibaa pret frekvences impulsa garumu::? teiksim taa- 50Hz ir 20ms. Ja tev group delay ir 20ms, tad tas ir biku garaam- a cik ir normaali ieksh PRO subu instalaacijaam::? kaadi 10ms- teiksim 50%, tad uz 100Hz nobiide buutu 5ms, tas ir normaali:?
Tava nostaaja shajaa jautaajumaa;?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 05-Feb-2007 12:21:14 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Tad jau laikam buusi no car audio sabiedriibas, ja Ql ir pirmais apluukojamais parametrs. Tajaa nozaree tas ir diezgan svariigi deelj saliidzinoshi zemaam skaljrunju juutiibaam un nelielaa skaita. Un, kas buutiski, tur nav jeedziena "taalais lauks".
Par group delay- parasti tas paarsniedz 10ms zem Fs, to diapazonu paarmeeriigi necenshos njemt veeraa- tur taapat nekas nav labojams. Tieshi taapat kaa ap augsheejo rezonansi faaze, kas pagriezhas par 90', attieciigi faazu invertoraa par 180'. Ar to jaareekinaas un neko mainiit taapat nevar. Parasti tieku galaa ar zemaaku krossoveru, lai izvairiitos no shiim lietaam. Uz par zemajaam frekvenceem taalajaa laukaa ruupeejos ar atbilstoshu skaljrunju kopeejo izstarojosho laukumu. Visas vecaas patiesiibas tiek tureetas godaa veeljoprojaam :]

ddff


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06-Feb-2007 9:22:59 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
DDFF- nu neesu es gluzhi no car audio. Car audio sabiedriibaa Latvijaa es stastu par Ql un visi rausta plecus, neko nesaprot, kas tas ir un ko es ar to domaaju, kautgan pashi diendienaa taisa subus un juuzaa spiikershopu. Kas attiecas uz zemaam juutiibaam- oponeeshu. Ir 12 un 15'' subi kuriem briiva lauka apstaakljos ir pat 93dB uz 45-50Hz, un parametrie tiem subiem ir taadi, ka reaali ar FI var dabuut pat virs 100dB, savukaart deelj liela tilpuma attieciibaa pret Vas tas group delay uzkaapj, un skanja tad ir taada/shaada ( uz FI rezonanses- pie liela Ql)
Savukaart Tavaa jomaa PA luuk taadu subu kuram vareetu normaali dabuut uz zemajaam frekvenceem kautko klausaamu- patiesiibaa ir diezgan nopietni jaapameklee, ja saliidzina kautvai to pashu cenu diapazonu, par skanjas kvalitaati nemaz nerunaajot kaut taa elemntaaraa piemeera deelj, ka teiksim tev ir pa subs ar Fs 37Hz un maza Mms kas protams noziimee lielu spiedienu visaa paareejaa diapazonaa, tikai ne basu diapazonaa. Tad kad tu savu PA subu ieliec kastee teiksim 150L ( un ja shamam pie mazas Mms protams ir liels Vas), tad deelj taas tilpumu attieciibas tas group delay izskataas diezgan smuki. Taapeec jau Pro skanja manupraat ir tik neitraala ka basos nav nekaadas milziigaas nobiides.
Tieshi par to jau man tev bija jautaajums- vai tu reaali dzirdi sho group delay starpiibu/sakariibu atkariibaa pret konkreetaas frekvences impulsu. Jo- 10ms uz 50Hz veel ir OK, bet 10ms uz 200Hz tak ir pilniiga rezonanse un garaam.
Bet nu tavu nostaaju es jau sapratu:)- ja jau tu saki ka neko labot nevar...( varbuut tu vnk neesi noveerojis, ka subiem ar mazaaku vas attieciibaa pret tilpumu Fi kastee group delay ir daudz briesmiigaaka paskata nekaa PRO subiem, jo tur saliidzinoshi Vas ir lieli)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06-Feb-2007 11:29:47 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
93 dB ir maz prieksh PRO audio. Es lietoju minimums 96 dB@1w un kastee pie 150L es varu ieguut -3 dB (relative normalized magnitude) pie 40 Hz. Tas ar 18sound 18ND9300 skaljrunjiem, vai B&C 18PZB100, tie gan vinju noraadiitie parametri, ja skataas peec n0%, tad sanaak ka b&c ir 3.11%, bet 18sound 2.88%, kas reaali dod abiem ap 97 un 96 attieciigi.
Kas notiek augsheejaa galaa man ir diezgan vienalga, jo pirmais Butt6 krossovers staav uz 70 Hz, bet otrs NTM36 uz 96 Hz. Liidz ar to visi pekstinji ap augsheejo rezonansi man iet secen. Rezultaataa joslaa 28 - 90 Hz sanaak attieciigi 88.8 dB@1w liidz 97.3 dB@1w. Mms videeji 170g shaadiem skalruniem.
Kas attiecas uz group delay pie frekvenceem, kas ir zemaakas par Fs (manaa gadiijumaa 30 Hz), tas ir ap 15 ms un peec tam strauji kriit, pie augsheejaa x-over tas ir vairs kaadas 5ms. Par sho neviens iipashi neskumst, jo PA procesori dazhi ir taadi, kam summaaraa joslas aizture ir atkariiga no izmantoto procesu (MIPS) daudzuma. Rezultaataa ir iespeejams salikt nenoziimiigus (+/- 0.1 dB) filtrus kaut kaadai joslai, ja zin, ka tas dos dazhas extra us procesinga laika klaat.
Sakariiba starp darba tilpuma palielinaashanu pret Vas un group delay ir zinaama, taa pastaav jebkuram skaljrunim. Taapeec ilgaakais darbs ir atrast kompromisu starp magnitude, phase un group delay. Eerti, ka speakershop visu paraada vienaa logaa un piedaavaa overlay grafikiem.

ddff


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06-Feb-2007 21:59:21 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
DDFF. Tu esi profesionaalis. paskaties tam pasham 18ND9300 curves
http://www.eighteensound.com/index.aspx ... ct&pid=230
Tur skaidri un gaishi var redzeet, ka uz 50Hz ir ~89dB.
Turklaat zems Qts un augsts Vas noziimee, ka ar 150L kasti tu tur +7dB pie 50Hz nekaadiigi nedabuusi. Vai arii razhotaaji kljuudaas un ir ielikushi ne taadu- neatbilstoshu liikni:? Taapeec jau es saku- saliidzinot sho liikni ar videeja autosuba 15'' liikni, kuriem no 40-80hz ir videeji 92dB un iespeeja uz FI pacelt par tiem 7dB un veel vairaak, tad tu teiksim pac redzi, ka pirmaa reaalaa PRO suba kaste ir JBL 255 bandpass, kas saliidzinoshi aiznjem pietiekami daudz vietas, un arii maksaa pietiekami labi:)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited