Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 24-Apr-2024 7:39:56

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 10:38:51 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Njā...manuprāt normālam skanējumam ar vienu subu būs par maz. Man stāv setupā uz katru 15" pa dubultapgrieztajai 15" suba kastei, kas skan nedaudz spēcīgāk par taisno 18" subu. Līdz ar to manuprāt uz katru 15" + 1" galvu prasās pa vienam 18" subam taisnajā kastē. Tavā gadījumā vai nu 3 taisnie 18", vai divi apgrieztie katrā pusē.

Un vēl man Tev tāds ieteikums - nopērc tomēr procesoru. Nu nav viņi dārgi - pats izmantoju DBX driverack, nav viņš nekas dižs, salīdzinot ar citiem aparātiem - tāds tautas aparāts vien ir, bet cik esmu strādādājis tad mans viedoklis ir, ka neviena no "tautas" lētā un vidējā gala sistēmām neskan jēdzīgi ja nav pa vidu krossoveris + ekvalaizers. A šitam DBX visa šitā draza ir iekšā, tai skaitā arī tādi necili limiteri un kompresors,kas daudz maz savu funkciju pilda, kā arī vesela kaudze citu funkciju, kuras neizmantoju, aizņem viņš statnē 1U vietu, kas ir daudz racionālāk, nekā katrai tai funkcijai meklēt atsevišķu dzelzi. Ir arī lētāki procesori - DJ Igoram redzēju Berihngeri, un arī tam nav ne vainas. Ja, protams, naudas netrūkst tad var skatīties latiņu augstāk - JBL, EV, BSS, bet tie visi pat lietoti sākas no 500 uz augšu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 11:56:49 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
MMM- mans cilveeks :) es gan no Omnitronic censhos pamazaam kratiities valjaa :) Principaa jau tos ruporus parasti taisa taadam lielaakam kickam 80-140Hz. vai tad tev taads no tavaam omnitronica kashteleem nenaak:? Es vnk iedomaajos, ka diezvai tajos ruporos ko taisiisi, tev izdosies realizeet teiksim taa, uz miikstajiem basiem 45Hz kautvai 105dB/w/m liimenii. no normaalas fi kastes 2x mazaakas par to ruporu savukaart taadu levelu -3dB var mieriigi dabuut ( nezinu vai no taa seleniuma, bet no rcf 18'' seerijaam var. )
Eksperimenteeshana ir pozitiiva lieta , man arii patiik:)
Tomeer tam ruporam proci toch vajadzees.
Mixmaster- tam tautas Pa driverackam nav iespeejas no kompja reguleet. Savukaart Xti-4000 taada iespeeja ir . teoreetiski jau buutu labi ja abus devaisus vareetu palaist proceseet no kaada laptopa piemeram.
Puuks - zinjo par rezultaatiem no taas kastes :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 12:06:55 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
Hm, lasot visu šo topiku atcerējos kādu savu senu paziņu, kas savā laikā iegādājās divas šādas akustikas ja nemaldos tad cenā par ~120Ls, skaļruņus izvāca ārā, kastes sacirta malkā. Gala rezultātā, tika iegūti 4 skaļruņi par ~240Ls. Nezinu, vai Theile/Small parametrus viņš budīja viņiem, bet kastes uzblieza aptuveni šādas. Vienīgais mīnuss, skaļrunis ir 16Ohm, līdz ar to, ampam uz katru pusi pa 8Ohm. Dzīvē redzējis esmu tikai bildēs - smuki. Kā skan - nav ne jausmas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 12:20:33 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
ieguldiitais darbs jau ir nezheeliigs, bet liiknju ta nekur nav. Ja nav iespeejas nomeeriit un saprast kaa sanaacis, tad....jeega tam visam:?
un tiem omnitronica subaa esoshajiem skaljrunjiem ir kaa likums zema juutiiba( ap 93-95dB ), pa-augsta Fs( 38Hz +) un mazs gaajiens( zem 6mm ) kas dod lielu kropli pie max jaudaam.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 12:29:40 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
Quote:
Kā skan - nav ne jausmas.
Tikko joka pēc uzzvanīju jamam lai apvaicātos par tām kastēm. Nekas skatāms par freq līknēm viņam nav :( bet kā pats saka, tad rezultāts ir kā diena pret nakti un priekš diskotēk'm utt pasākumiem par to cenu esot ļoti sulīgs rezultāts. No savas puses neko spriest nevaru, ne esmu dzirdēji, ne "redzējis to skaņu". Darbs jau itkā paliels, bet cilvēks pats pēc profesijas galdnieks :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 12:54:28 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
No kompja protams regulēt ir forši, bet vai ir nepieciešams? Man uz katru sistēmas kombināciju ir sataisīti gatavi setupi un pasākuma laikā nekas netiek regulēts. Bez tam nevienam citam tās iekārtas nedodu uzstādīt, pats uzlieku un sakonfigurēju, kā arī pieskatu. Staipīt līdzi laptopu uz pasākumu - tā ir lieka nasta. Datora konfigurēšana ir izdevīga pasākumos, kuros pats neesi klāt, teiksim ir BSS procesori, kas maksā kosmosu, un uz kuriem nav nevienas pogas, viss konfigurējas caur datoru - sakonfigurē, uzliec paroli un aizmisti, mierīgi var pamest pasākumu zinot, ka neviens nepieies un nesaspaidīs kaut ko greizi. A pastiprinātāju regulēt no kompja tā ir izvirtība. Viņam ir jāpilda tikai viena funkcija, kā arī jānosargā sevi pret pārslodzi, tas arī viss. Līdz ar to uzliec - skaļuma poci līdz galam, sakonfigurē apstrādi un miers."

īsāk sakot mans viedoklis ir tāds, ka pasākuma laikā nav vispār gar aparatūras statni jāgrābstās, nedz ar roku, nedz datoru, tur visam jābūt tāpat kārtībā.
Quote:
Mixmaster- tam tautas Pa driverackam nav iespeejas no kompja reguleet. Savukaart Xti-4000 taada iespeeja ir . teoreetiski jau buutu labi ja abus devaisus vareetu palaist proceseet no kaada laptopa piemeram.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 13:16:59 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Kevins - es nerunaaju par Selenium ruporiem , ruporiem buus nekaadas vainas . Pasham veel joprojaam ir 4 x 15' un pat veel skan :) , doma bij par to kasti un to garo tauri kas ieksh taas .
1.kaada laika aizterure buus jaauzliek lai izliidzinaatu ar topu ?
Man koleegjim ar liidziigaam kasteem ja nemaldos naacaas iegaadaaties procesoru par nieks 2KLVL :?
2.kas buus jaaiztur tam seleniun mehaaniski , jo tilpuma aiz difuzora :cry: nekaada , itkaa jau tas viss kompenseejas ar tilpumu difuzora priekshaa , jo arii tur tas ir maz ,
Vardu sakot , shaada tipa kastees skaljrunis tiek ekspluateets nezheeliigos apstakljos un tiiri mehaaniski tam buus jaaiztur stipri lielaakas paarslodzes saliidziinoshi ar taisnaas priekshas skandaam .
Zinot to ka shii kaste buus domaata zemo frekvenchu atskanjoshanai saprotams ir arii tas ka tam difuzoram buus jaakustaas un jo zemaaka frekvence jo lielaaka amplituuda , bet taa kaa tilpums kastee visaas vietaas ir stipri maazaaks nekaa tas buutu nepieciesham droshai difuzora ekspluataacijai , tiks nonjemtaa maksimaalaa jauda no ampa un piespiedu kaartaa kustinaats das difuzors , :? :oops:
taatad rodas jautaajums , kas neizturees pirmais :?:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 13:37:46 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
stabili ka pirmais neizturees difuzors. vispaar jau- atkal izvirtiiba, bet te ar vienu dzeku saakaam runaat, ir Omnitronicam viens digitaals procis, dxo-26 laikam, kuram vareeja uzlikt delaju liidz 2,6 sekundeem, un maksaaja arii necik kkur 280Ls. jautaajums tikai vai shams ir droshss un straadaa jeb chakareejas tikai.
taapeec jau es teicu, ka seleniumam ir speciaals rupora subs, kas maksaa x2 no sws800 cenas. bet gan jau ja nedarbinaas shamo uz max jaudaam, arii taapat ruporaa normaali buus.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 14:38:56 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Quote:
taapeec jau es teicu, ka seleniumam ir speciaals rupora subs, kas maksaa x2 no sws800 cenas. bet gan jau ja nedarbinaas shamo uz max jaudaam, arii taapat ruporaa normaali buus.
Droši vien domā par šo:

http://www.partsexpress.com/pe/showdetl ... er=264-396

Tagad salīdzinām ar to, ko ir iegādājies Puuks:

http://www.partsexpress.com/pe/showdetl ... er=264-387

Ja tas pirmais ir tas, ko domā, tad man ir tāda aizdoma, ka drīzāk otrais būs labāks dēļ tā, ka viņam ir mazāks gājiens.

Rupora kastēmēm kā jau te Igors minēja aiziet lielāka slodze uz skaļruni, īpaši izteikti uz apgrieztajām kastēm, kur normālu skaļruņu mehāniskās daļas izdauza 2 gadu laikā intensīvi strādājot. Tāpēc tādos gadījumos liek skaļruņus ar maksimāli izturīgām mehāniskām daļām - lielu magnētu, smagu membrānu, lielu spiedienu, un pats galvenais - mazu skaļruņa gājienu, pretējā gadījumā parastu skaļruni ātri vien noplucina.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 15:10:42 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
nee, es domaaju konkreeti sho
http://www.iakn.com/PDFs/18WFH1P.pdf
:)
Pietiekama jauda- maza termaalaa kompresija- es teiktu, izcili maza, mazs gaajiens. Mms nav mineets, bet peec 18'' un Vas 184L izskataas, ka difuzors buus mazliet smagaaks nekaa Puuka izveeleetajam, saprotams arii juutiiba taapeec nav taa augstaakaa , bet rupora subiem jau nav tik principiaala taa pasha skaljrunja juutiiba.
Un par to ko tu teici- ka skaljrunjus ar lielu gaajienu nevar - nju gaajiens ir atkariigs no pievadaamaas jaudas. tas ka rupors ( nevis aizmugureejais tilpums ) spiediis difuzoru atpakalj, tas ir skaidrs, bet x-max jau principiaali nenoraada difuzora kaa taada speeju iztureet kautkaadu noteiktu speeku. Es pat teiktu ka liikrociigam ( kaads cerams nav Puuks ) kastu taisiitaajam, kas peec tam neizmanto hpf ( 24db+)uz 40hz jeb zemaak/augstaak labaak , ka skaljrunim gaajiens ir augstaaks, jo naakamaa izredze, ja difuzors no slodzes tomeer nepliist, buus nosvilinaat subu zem horna rezonanses, kur skaljrunja gaajiens kaapj veel straujaak nekaa zem Fi rezonanses. taapeec tur atkal labaak, ja skaljrunja elektriskais limits izvirziities buutu lielaaks nekaa mazaaks.
protams ka seleniuma konkreetais Fh1P ir taisiits ar domu, ka tomeer lielaaks gaajiens nav nepiecieshams- taa pasha iemesla deelj, ka rupora truba spiezh difuzoru atpakalj. Starp citu JA difuzors to slodzi tur, tad pat var laist arii lielaakas jaudas iekshaa deelj mazaaka reaalaa difuzora gaajiena


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Jan-2008 17:31:27 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Viiri - difuzors , ja runaa par to kustiigo papiira piltuvi kura rada to skanju , tas domaaju izturees to gaisa pretestiibu noteikti un nebuutu te vajadziigs nekaads krutais brends, probleema rodas tajaa vietaa kur taa elektriskaa dalja tas ir pati spoliite pieliimeeta pie taa difuzora un protams arii spoliite & chaula , cik kvalitatiiva laka, liime, ir izmantota shajaas vietaa .


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07-Feb-2008 19:59:46 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 04-Apr-2005 16:14:19
Posts: 62
Location: Riga
Sveiki visiem!!
Pa briivdienaam beidzot saskruuveeju subu kastes, tagad atlika nokraasot un uzlikt aizsargstuurus un rokturus. DDFF itkaa var piedaavaatt kraasu, taa vismaz lasiiju vienaa no postiem. Gribeejaas zinaat cik daudz kraasas vaig lai nokraasotu 10m2 taa lai smuki izskatiitos?

gara darbu var apluukot sheit
http://www.elkorfoto.lv/lat/users/puuks/106445

Par frekvenchu liikneem un citaada veida parametriem neko nemaaku teikt, nav ar ko nomeeriit :(
Katraa zinjaa varu pateikt to ka kastes ir smagas, ap 60kg vismaz un skanjas zinjaa ir devushas to ko biju veeleejies, t.i. bass beidzot ir :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07-Feb-2008 22:34:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
Puuks- malacis- tu tieshaam to pac izdariiji:? Kur tu pac tuseejies:? vai ir kaada lielaaka telpa kur kautko pameeriit:? shaadi taadi meeriitaaji man ir , gribeetos jau redzeet cik tad tur var sameeriit uz 1W :) kas attiecas uz mani, es jau gan buutu eksperimenteejis vismaz ar vienu no variantiem un meegjinaajis arii taisiit Fi variantu , ar Fi reguleejumu kkur uz 35-40hz. Galu galaa tam ruporam jau taapat zem taam frekvenceem diezvai kautkas naak aaraa, bet zemo basu shitaadam man liekas ka nevareetu buut par maz( tobish nekad nebuuus par daudz ). Cik man zinaams, ir cilveeki kas ir taisiijushi arii Fi ieksh rupora un ieguvushi savus 4-5-8dB papildus uz pavisam zemajiem basiem. Bet nu tas taa...:)
PS- veel jo vairaak taapeec, ka izskataas, ka rear tilpums ir pietiekami liels :) kaadi izmeeri ir sanaakushi kastei:?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 08-Feb-2008 10:08:22 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 04-Apr-2005 16:14:19
Posts: 62
Location: Riga
Katras kastes izmeers ir 80x80x52 cm, tb uz puseem sadaliita shitaa kaste
http://www.iakn.com/enclosures/HB1805C1_i.pdf

cik labi taa dariit bija, nezinu, bet savaadaak es to kasti nespeetu dabuut lejaa pa trepeem, katra 60kg tomeer un dziivoju veco laiku maajaa otrajaa staavaa :)
finieris ir 19mm biezs, iepirkts tepat pie darba ganiibu dambii ERGOSS'aa pa 6ls m2, sazaagjeets pie drauga galdnieciibaa...
kopeejaas izmaksas ar skalrunjiem un materiaaliem pa abaam kasteem ir ap 350Ls + kraasa
Itkaa jau nav liela summa, bet cerams nebuus veltiigi izteereeta :)
dziivoju Riigaa, bet pasham nav nekaada milziiga telpa kuraa vareetu veikt meerijumus, jaagaida kameer shai forumaa arii saaks riikot tusus kaa piemeeram mobileaudio :) tad vareetu atraadiit savu gara darbu un uzklausiit kritiku :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 08-Feb-2008 11:05:17 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Dziivee viss ir savaadaak. Mazam setupam varbuut arii nevajag, bet man vienmeer ir liidzi access point, visas statnes caur TCP/IP klaat un FOHaa laptops ar procesoru managementa softu. Gribu redzeet impedances visiem ampu kanaaliem (lielaakaa pasaakumaa to ir ap 40) - reizeem kaads speakon nav liidz galam pagriezts, visaatraak to lietu detekteet tieshi peec impedances atskiriibas, taapat arii naakas kopeejo sisteemas PEQ reguleet, nereti gainus joslaam, ja telpaa ir absorbcija lielaaka kaa to var kompenseet ar EQ, dazhkaart arii delay (to gandriiz vienmeer, jo PA sisteemas novietojums ir atkariigs no telpas un skatuves izmeera, savukaart mana teorija ir, ka sisteemas delay jaaliek liidz backline centram).

ddff

Quote:

īsāk sakot mans viedoklis ir tāds, ka pasākuma laikā nav vispār gar aparatūras statni jāgrābstās, nedz ar roku, nedz datoru, tur visam jābūt tāpat kārtībā.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 61 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited