Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 20-Apr-2024 5:18:36

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
PostPosted: 04-Dec-2007 16:37:31 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 19-Feb-2007 23:49:25
Posts: 73
Sveiciens biedriem!

Meklējot netā dažādus variantus esošās aparatūras uzlabošanai/nomaiņai nonācu pie interesantām domām. Kā piemēram ja es paskatos uz ko šādu:

a) QSC PL 325 ~2000EUR
Quote:
QSC PL 340, Power amp, 19"/2HE, 2x 850W/4 Ohm, 2x 500W/8 Ohm, 2x 1250W/2 Ohm, sym. XLR Inputs, Speakon and Binding-Post Outputs, Gnd-lift, Protections, fan, 10 kg, 35,6cm depth (from front mounting rails)
b) OMNITRONIC A-3800 ~900EUR
Quote:
Power supply: 230 V AC, 50 Hz ~
Power consumption (max.): 5400 W
Power output sine:
Stereo 4 Ohm 2 x 1900 W
Stereo 8 Ohm 2 x 1300 W
8 Ohms bridged 1 x 3800 W
Frequency range: 20 - 20 000 Hz, +/- 0.5 dB
Damping-factor: > 400
Distortion factor: 0.01 %
Signal to Noise Ratio: >100 dB
Channel seperation (at 1 KHz): >70 dB
Min. input sensitivity: 0.77 V/26 dB/1.44 V
Input impedance: 20 kOhms (balanced)
Slew-rate: 60 V/æsec
Input-connectors: 2 x XLR/1/4" jack-mounting socket
Output-connectors: 2 x Speaker (stereo), 1 x Speaker (bridge), 2 x screw connectors
Control elements: Power switch, input attenuators (one per channel), Mode switch - Stereo/Parallel/Bridged, Ground Lift, Input-Level-Select (0.77 V/26 dB/1.44 V), limiter
Te nu man radās jautājums, kapēc maksās vairāk nekā divas reizes dārgāk, par uz pusi mazāku jaudu? Vai tad tiešām skaņas kvalitāte pie vienādiem apstākļiem un vienādām pārējām komponentēm būs tik slikta kā te forumā daudzi izsakās? Vai tad omnitronic saplīsīs reizi nedēļā, bet QSC reizi desmit gados utt, kā te tiek runāts? Domāju, ka arī daudzi citi iesācēji labprāt gribētu uzzināt atbildi uz šo jautājumu...

edit: Lūdzams neveikt subjektīvus salīdzinājumus kā tajā rakstā par žiguli '79 un opel kadet '84 un tamlīdzīgus...

edit2: uz šādām domām esmu pamudinājis palasot mikseris.lv ārzemju līdziniekus (USA,UK,DE utt) tur cilvēki nav tik strikti... lai gan, dara to pašu darbu ko ddff un citi šeit esošie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 17:34:27 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Pateikšu no savas kanceles, ka ir profesionāli risinājumi un "citi" risinājumi. Tu maksā divreiz vairāk par:
1) patiesiem raksturlielumiem, nevis ražotāja vīziju, kas dokumentēta dzesējot visu ko vien var ar šķidro slāpekli un spēja nostrādāt max režīmā 1 minūti;
2) par vairākos līmeņos pārbaudītām komponentēm, nevis sauju kodētu pipļaku, kurus kāds ir nosaucis par rezistoriem, diodēm un tranzistoriem (par mikrenēm nemaz nerunājot);
3) par nosacītu (nekas nav absolūts) pārliecību, ka uzstādītā tehnika strādās tad kad tu to gribēsi, nevis tajās reizēs, kad tavs zvaigznājs bauda Jupitera labvēlīgo ietekmi un Marss ir koherents Venēras turbulencēm;
4) par to ka vari savu staffu likt uz scēnas bez bažām, ka garāmejošais ddffveidīgais bārdainis aizrīsies ar sviestmaizi, cenšoties neiesmieties tev sejā;
5) par to ka pēc kāda laika, mainoties kaut kam tavā dzīvē, tu šo tehniku varēsi pārdot, nevis censties to iešmugulēt kādam jaunietim, kurš skatās uz tevi ar dzidrām, lauku saulē balinātām acīm.

Bez uzbrauciena, vienkārši vērojot globālās tendences dzīvē. Var jau būt, ka esi tik bagāts, lai pirktu dajebko.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 17:36:06 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 28-Aug-2005 22:57:42
Posts: 648
Location: Riga
Pirmkārt, PowerLight tehniski ir pārāks (priekšrocību saraksts ir gana liels) par šo Omnitronic. Paskaties uz šo A-3800 - varu derēt, ka tas ir ar lielu-lielu transformatoru barošanā. 35 kg - ārprāts! Tas neatbilst mūsdienu prasībām, un ir lēts tāpēc, ka ir taisīts no lētiem komponentiem un ar domu uztaisīt lēti. Varbūt tas arī var izspiest tik daudz Wt, bet nav ne jausmas, cik ilgi viņš darbosies šādi. Nevar uz tādu tik vienkārši paļauties. Un vēl ir tādas lietas, ka praktiskums un skaņa (es nerunāju par frekvencem un trokšņu līmeniem uz papīra - tur gandrīz visiem ir skaisti). Es labāk nopirktu 20 Sigmas, nevis šo Omnitronic.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 17:49:58 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Iečeko tos pašus thomann.de - no Omnitronic tur ir tikai viens vads :shock: :lol:, bet QSC ir pārstāvēts visā segmentā. Priekš manis tas izsaka daudz, ja ne visu :)

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 18:14:13 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
te jau cilveeki mineeja- ka ir taisīts no lētiem komponentiem un ar domu uztaisīt lēti, nu tad parunaasim par to leetumu....
Esmu redzeejis Omnitroniku, un QSC iekshas, starpiiba ir kaa diena pret nakti. Vienkaarshiem vaardiem vareetu teikt, ka 2x1900W shams arii turees, bet kaadaa clipaa uz 2x2500 ne tikai izleegsies, bet vairs arii neiesleegsies. Tobish rezerves uz gala pakaapeem QSC tipiski buus vismaz 3x lielaakas. Turklaat pat ja tu nespeelee uz pilnu jaudu, ir zinaams fizikaals fakts, ka jebkura elektroniska ietaise augstaakaa temeperatuuraa aatraak izbeidz savu darbiibu nekaa zemaakaa temperatuuraa straadaajosha.
Te veel var mineet prikolu kaa no mana viedoklja videokarshu razotaajs ATi iebrauca auzaas. Tobish- bija viena seerija ar karteem, kuraam chipu temperatuura bija uzdziita liidz pat 100 graadiem, un taa bija norma, jo pie zemaakas temeperatuuras zuda performance ( shitais noveerots arii vairaakiem CPU ). Nju tad luuk, viss smuki straadaaja tipiski liidz garantijas beigaam, peec tiem 1-2 gadiem saakaas gljuki, taapeec tagad atkal ir citas tehnologjijas padomaa...
turpinu rakstiit savu rakstu-
ir stuuzis Omnitronic P-1000 kuram defineets 2x500W uz 4 omiem. Sheit bilde no iekshaam
http://content2-foto.inbox.lv/albums503 ... 20-JPG.jpg
Tur redzama viena puse no 1 kanaala. lai dabuutu uz 4 omiem 500W vajag stabilus 11,2A dabuut izejaa uz 4 omiem. Redzams, ka elementi ir C4467. Atrodam googlee sho elementu . lasam kas tur rakstiits
http://www.bmm-electronics.com/document.asp?docume...
lasam tipiskaas veertiibas( nevis maximaalaas )- Ic = 4A Rl= 10 omi. taatad uz 5 elementiem sleegtiem paraleeli- Ic buus 20A savukaart Rl = 2 omi. taatad shim stuuzim ir sasniedzams 11,2A uz 4 omiem elementaari un tranzistori nedegs nost, ja piesleegs arii 2 omus.
njemam taalaak. ir stuuzis Omnitronic P-1500 kuram defineets 2x750W uz 4 omiem. iekshas te
http://content2-foto.inbox.lv/albums503 ... 27-JPG.jpg

- elements C4468- skatamies, kas mums te ir -
http://www.bmm-electronics.com/document.asp?docume...
Lai dabuutu 750W uz 4 omiem, mums vajag...13,7A. Skatamies parametrus- Ic = 5A, Rl = 12 omi, taatad uz 3 elementiem- 15A un 4 omi zemaakaa pretestiiba. te var izreekjinaat, ka stuuzis uz tiem 750W darbojas diezgan lielaa noslodzee, turklaat pretestiibas zem 4 omiem ir ne tikai neveelamas, bet pat biistamas....
nju tas taa iisumaa..- principaa jau veel jaaskataas baroshanas, trafinji... Shiem stuuzhiem kas ir man viennnooziimiigi var teikt, ka pirmajam stuuzim jauda apstaajas tranformatoraa, savukaart otrajam stuuzim- gala pakaapees..
ekur ir iekshas no QSC RMX 2450
http://foto.inbox.lv/salomonss1/QSC-RMX ... re-014.jpg
te gan lielo elementu modeljus neredzu, bet izskataas, ka tie buus vismaz ar Ic(max) 25A ( *4 ) ja ne vairaak..... taakaa nu skaidriibai jau vajadzeetu buut, par ko taa cena taada.


PS- DDFF- tavs peedeejais posts pa daljai attiecas arii uz mani :)


Last edited by kevins on 04-Dec-2007 18:37:59, edited 2 times in total.

Top
   
PostPosted: 04-Dec-2007 18:28:05 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Komenteeshu no pieredzes ar liidziigas klases pastiprinaataajiem, kaa B variantaa mineets. Ar brandu Omnitronic arii ir pieredze muusu servisa cilveekiem. Liidz ar ko varu buut diezgan objektiivs.

1) ja Tavas prasiibas apmierina B, tad nav jeegas piesaukt A
2) ja neneesaasi apkaart, tad B
3) ja nav nepiecieshams dataports un monitorings, tad B
4) ja ir vienalga 2HE vai 4 HE, tad B
5) ja pieejams elektrotiikls, kas var iztureet ~30A power spike, tad B

visos citos gadiijumos A.

USA, UK, DE maakslinieki viesojoties LV vienmeer izraada patiesu izbriinu par labajaam tradiicijaam audio jomaa, kas sheit valda. Laikam taa ir galvenaa atshkiriiba ekonomiskajaa jomaa- aarzemees ir daudz vairaak jaunu cilveeku, kas speej regulaari nopirkt pa kaudzei omnitronica, mums sheit taadas rociibas nav, taapeec ampu peerk nopietnu lai gadus 5 ... 10 pie taa jautaajuma nav jaatgriezhas.

ddff


Quote:
Sveiciens biedriem!

Meklējot netā dažādus variantus esošās aparatūras uzlabošanai/nomaiņai nonācu pie interesantām domām. Kā piemēram ja es paskatos uz ko šādu:

a) QSC PL 325
b) OMNITRONIC A-3800

Te nu man radās jautājums, kapēc maksās vairāk nekā divas reizes dārgāk, par uz pusi mazāku jaudu? Vai tad tiešām skaņas kvalitāte pie vienādiem apstākļiem un vienādām pārējām komponentēm būs tik slikta kā te forumā daudzi izsakās? Vai tad omnitronic saplīsīs reizi nedēļā, bet QSC reizi desmit gados utt, kā te tiek runāts? Domāju, ka arī daudzi citi iesācēji labprāt gribētu uzzināt atbildi uz šo jautājumu...

edit: Lūdzams neveikt subjektīvus salīdzinājumus kā tajā rakstā par žiguli '79 un opel kadet '84 un tamlīdzīgus...

edit2: uz šādām domām esmu pamudinājis palasot mikseris.lv ārzemju līdziniekus (USA,UK,DE utt) tur cilvēki nav tik strikti... lai gan, dara to pašu darbu ko ddff un citi šeit esošie...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 19:09:55 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 19-Feb-2007 23:49:25
Posts: 73
No otras puses, vai vienmēr ir vajadzīgs pārmaksāt par tiem zelta celiņiem, platīna kondensatoriem, sudraba barošanas blokiem un kristāliem rotātu gala pakāpi, Ja uzdevumu veic gan viens gan otrs? Protams, nopietnā setupā vajag padomāt arī par to, lai neatrautu pa bieti dēļ tā, ka pasākuma laikā iestājas nomierinošs klusums, jo ķīnīzeris pie konveijera ir aizmidzis un brāķa procentu pareizinājis ar 80... Bet, kas nu kuram ir nopietni...

Manā skatījumā, tas ir tāpat kā ar jebkuru iekārtu. Var nopirkt lētu un sliktu, var nopirkt dārgu un nebūt sajūsmā par price/performance ieguvumu... Katrā ziņā, daudz no svara ir firmas uzraksts, kas ir virsū uz iekārtas...

No savas pieredzes. Lēts Omnitronic 2x500@4Om skaņas ziņā bija mazlit ar aprautākām augšām un cietāku skanējumu un protams ka klusāks par 3x dārgāko Dynacord ar 2x600@4Om. Abi aparāti tika pārbaudīti uz MRX 525 akustikas.

Mļin, šeit ir vēlviens paraugs, kas man liek domāt, ka ne vienmēr vajag pārmaksāt... Tiesa gan, firma ir kā miglā tīta...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 19:18:36 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
hey draugs, nju njem un peerc nost, un taad naac peec gada un ievieto sludinaajumu zem sadaljas "paardod" ar konkreeto B grupas stuuzi...
Un pricjom tur kjiiniizers ar konveijeru. panjem un paskaties, kas omnitronikam, un kas qsc veederaa. Konveijers tur njepricjom.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 19:31:27 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 19-Feb-2007 23:49:25
Posts: 73
Es arii nekad neko neesmu pircis, lai tas man buutu 10 un vairaak gadiem... Attīstība iet uz priekšu pati... es tāpat kā Tu, nevaru uzreiz sapirkt visu ko vēlos...

Eh, kā jau visi saka - komponentes no kā sakrāmēti kopā šie divi dažādie aparāti ir atšķirīgas... Ja vienā gadījumā notiek cīņa ar fizikas likumiem, tad otrā gadījumā, šie likumi tiek optimāli izmantoti kas savukārt arī maksā vairāk... Vismaz tā es esmu sapratis no rakstiem pārlapojot forumu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 19:44:01 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
amekli, ja "TU" biju domaats es, tad iepirkt es vareetu, esmu jau to izdariijis, peec peedeejaa P-1500 degshanas jau ir iegaadaats Crown xti-2000. Es peec buutiibas esmu idots, jo taadu stuuzi shobriid varu nopirkt, bet nopirku tikai tad, kad sapratu, ka no leetuchiem maza jeega- pievilj tad kad negaidi... Tev savukaart ir iespeeja no taa izvairiities, un sakot DDFF vaardiem, iepirkt mantu, kurai buus kautkaada pievienotaa veertiiba arii peec 3-5 gadiem...
maacies no citu kljuudaam lai nebuutu jaasagaida saveejaas....


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 21:49:39 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
PAstiprinaataajam ir divas svariigas lietas :
1.jaudas gals un konkreetaak tie lielie tranzistori , patiesiibaa buus pilniigi vienalga cik shamie ir jaudiigi katras atseviskji , svariigi buus lai shamie buutu 100% vienaadi parametros , leetaa pastiprinaataajaa tas nekad nebuus . Taatad pirmaa nopietna paarslodze vai nejaushs iissavienojums izejaa un remonts garanteets .
2. elektriibas deveejs , taatad viens kaartiigs transformators ar jaudiigu diozhu tiltinju , protams arii lielu gan izmeeros gan kapacitaatee kondensatoru , protams taadu buus ko nest , bet nu pagaidaam neko labaaku cilveece nau izdomaajusi .
3. nekad nepirktu Omnitronik un arii QSC jo abiem pa vienam mineetajam truukumam , un arii jaunos Crownus arii neiesaku nevienam pirkt , taadi pashi suudi kaa *** :twisted: :twisted: :twisted:
ja nu vieniigi ir plaanots neesaat apkaart kaadu 10 katraa rokaa :?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 22:26:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
[quote=
3. nekad nepirktu Omnitronik un arii QSC jo abiem pa vienam mineetajam truukumam , un arii jaunos Crownus arii neiesaku nevienam pirkt , taadi pashi suudi kaa *** :twisted: :twisted: :twisted:
ja nu vieniigi ir plaanots neesaat apkaart kaadu 10 katraa rokaa :?[/quote]


:D :D tas bija stipri

A mums tagad šitāds basiem būs,pēc Igora teorijas jābūt galīgam sūdam :D

http://www.powersoft-audio.com/product_ ... 71&obj=105


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 22:48:09 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
nu peec iekashaam skatoties ag123 izskataas vnk briesmiigi labs :)
DJ Igor- es saprotu, tu esi profesionaalis ar lielo burtu, tev noteikti atkal ir kautkaads staasts peec pieredzes. gribeetu kautko dzirdeet par peedeejo notikumu ar "jauno" crownu....kuru tieshi tu biji domaajis;?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04-Dec-2007 23:44:06 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
ko tad Latvijaa briivi no Crown var nopirk , XTi seerija , ir saimnieciibaa paariitis 4000-shie . Bljauj skalji :o . Bet pilniigi noteikti nepareizi , subus klaat sleegt noteikti nevaress jo patiesiibaa taa vaargaa barokla peets jau juutami netiek galaa ar 15' vidiem :( .
USB njirgaashanaas par nosaukumu vadaams ar datoru , pa vienam jaa viss kaartiibaa bet kurshs tad regulee savu kompletu pa vienam ampam :? .
Procesors ieksh taas kastes , var lietot ka papildus aizsardziibu .
Jau ir bijushas probleenas ar dzeseeshanu , ventilators , taa arii netika skaidrs kaapeets bij pasaakuma laikaa apstaajies un abiem diviem :lol: , nee nu labi ka tas ir Crowns , kaadam citam razhotaajam naaktos iespeejams kautko lodeet , un ne tikai ampaa :cry: Tad rodas jautaajums , un par ko lai te priecaajaas :?:

p.s. Gjirta piemineetais 2 x 4800 W @ 2 ohm £3,448.80 , kaapets lai taads buutu slikts , tach noteikti pie shamaa visus Latvijas subus nesleegs klaat , sliktaakajaa gadiijumaa 18' x 4 gab , taa buutu logjiski , uz kanaalu , taatad cik tad ir to ruporu kas ir to speejiigi tureet :?:
Pats kaadreiz man teici ka katram izmeeram ir kaada robezha un pie kaajas ko tur ir uzrakstiijushi brenda razhotaaji , tam difuzoram , specifikaacijaa :wink: .


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 05-Dec-2007 8:11:04 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
dj igor. tu uzsakti, ka stuuzii ir jaabuuut milzu trafam, un ja taa nav, tad skaidrs, ka shamais nevelk:? man ir xti-2000. pagaidaam veel neesmu vinju pietiekami skandinaajis, lai rastos kaadas probleemas. kas tad tev tie par 15'' vidiem, kurus tas crowns nevelk:???


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited