Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 25-Apr-2024 0:25:13

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: Skaļruņi kastei.
PostPosted: 28-Jan-2008 22:56:16 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
Sveicināti un labvakar :)

Šodien kārtojot noliktavu, pašā kaktā atradu īstu PSRS relikviju, kuru vēlētos atdzīvināt.
Tātad, ir piejamas divas kastes (aptuveni 60x60x120cm) uz W-bin principa. Izmantotais materiāls - 20mm saplāksnis. Baidos samelot, bet cik ir pieejama informācija, tad PSRS laikos, rasējumi ir aizgūti no EAW akustikām. Idejiski kastes ir šādas (EAW rasējums)
Image

Pirmais kas man neiepatikās:
* Skaļruņi ir nepatīkama izmēra - 12" jeb 30cm (grūti atrast tāda izmēra labus basiniekus)
* Kastēm obligāti būs vajadzīgs procesors...
* Svars, bet atkarībā no rezultāta, centīšos tās iemānīt vietā, kur nevajadzēs staipīt apkārt
* Kastes ir noputējušas un vizuāli apskrāpētas, bet tas viss būtu pupu mizas.

Tātad, vēlētos k-kādus ieteikumus tam, kādus skaļruņus šādās iebāzt, vai arī kādu veidu, kā aprēķināt skaļruni, izejot no kastes parametriem (vienmēr biju rēķinājis kasti atkarībā no burbuļa). Un jā, kastes parametrus izdabūt ir prakstiski neiespējami :D

Un pats galvenais - foto, kā tās izskatās:
spaidīt šeit - parole = abc


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2008 23:34:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Man ir līdzīgas ar vienu 15" katrā. Te jau vienā topikā gāja diskusija par līdzīgām kastēm paskaties, pameklē forumā, topiks, šķiet, ka saucās "Selenium skaļrunis". Bet uz tādu kasti kā Tev skaļrunim galvenie nosacījumi - smaga un bieza papīra membrāna, mazs gājiens, liels spiediens, lielais magnēts, līdz ar to lielā spole, nezinu, cik lielas max ir pieejamas 12" skaļruņiem, bet uz 15" un uz 18" skaļruņiem ir 4" spoles max, ko esmu dzirdējis - pieejamas daudzos skaļruņos, varbūt ir arī lielākas. Īsāk sakot - skaļrunim jābūt maksimāli izturīgam un no labiem materiāliem, un PRO. Nekāds auto subwoofer skaļrunis šeit nederēs.
Konkrētus modeļus nosaukt nevarēšu, jo pašam jau labu laiku mazāku par 15" skaļruņu (neskaitot galvas) saimniecībā nav un par progresu šajā izmērā neesmu interesējies.

Pirms gadiem 10 uz līdzīgām kastēm nācās spēlēt vienā iestādē, skanēja viņas diezgan labi priekš mana tolaiku skatiena un standartiem pret skanējumu.

Un vēl - atgriežoties pie tēmas par šīm kastēm - tās Tev derēs tikai un vienīgi elektroniskās mūzikas ierakstu atskaņošanai, jo apakšējais gals ir diezgan nekvalitatīvs un blicēm nederēs.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2008 23:47:56 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
Kārtējo reizi apzvanīju cilvēkus kas tādas varbūt ir staipījuši apkārt. Cik zināja teikt, tad skaļruņi ir bijuši krievu laiku ražojumi ar 250w jaudu (tiem laikiem ļoti netipiski) un katrā kastē savs skaļrunis ticis barots ar vienu REGENT 1000H ampu (kopumā 4 ampi tīri basam). Kad apvaicājos par pielietojumu, tad izrādās, ka 6gadus atpakaļ vietējā estrādē tādas tikušas izmantotas priekš sub bass (protams, ar jauniem skaļruņiem un ar vienu ampu uz katru pusi). Kā kārtīgi vīri zināja teikt (ar pieredzi apskaņošanā jau no 70 gadiem), tad šie esot bijuši vieni no labākajiem bass biniem ar ko ir nācies strādāt. Galvenais atteikšanās un malā nolikšanas iemesls esot bijis kastes pārmērīgais svars (~100Kg ar visiem skaļruņiem). Prasīju arī par live pasākumiem, ir spēlējušas pat tādas grupas kā kantoris 04 un pāris gadus atpakaļ pats misters Ozols esot bumsījis uz šīm kastēm :shock: :shock: un tolaik bass esot bijis atliektiem galiem. Tas vismaz rada vēlmi vēl vairāk tās atjaunot.

Riebīgākais ir tas, ka man nav pieejami 12" skaļruņi, tapēc arī nevaru pārbaudīt, kādi putekļu sūcēji no viņām iznāktu...

K-kā bvaigi liekas, ka šie bini varētu būt kāds attāls radinieks HB1805A1 kastēm :roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 0:09:36 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Smagas ir viņas, tas tiesa, tāpēc ideālākais ar viņām ir strādāt stacionāri, pretējā gadījumā problēma jārisina viņas arpīkojot ar ritenīšiem, rokturiem ērtās vietās, kā arī pašam uz pasākumiem jāņem talkā vairāki bomži, kas pa pudeli Tev viņas uznesīs kaut vai uz mēnesi.

Tās invertās kastes bija vairāk populāras 70-80 gados, pēc tam tieši tā kā Teici - palēnām daudzi sāka atteikties no viņām dēļ svara.

Skaļruņus vari pameklēt google, vai arī vienkārši izmetot līkumu pa mūzikas stroķu veikaliem - X-Music, Tava skaņa, varbūt discomania kaut kas ir, nu, kaut kā tā, vai arī pameklē google. Protams, vēl ir opcija pasūtīt no ārzemēm - tad varētu sameklēt piemērotāko skaļruni, bet tie ir lieki sarežģījumi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 6:09:41 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 09-Jul-2006 13:12:10
Posts: 194
Location: Latvia
ir taadas staipiitras mazliet! nu nejeedziigi smagas! bet skanja gan bij ok, nepateikshu gan ne tur kadi tie skaljrunji un procesori utt!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 8:19:08 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
mixmaster teica- Nekāds auto subwoofer skaļrunis šeit nederēs
Nju patiesiibaa jau...dereetu gan, vieniigi taa liikne sanaaks pusliidz lineaara no Fs liidz kaadiem 70-80Hz, peec tam saaksies neliels kritums...esmu gjenereejis programmiski hornus arii uz taadiem, neizskataas nemaz tik traki. Otra lieta, ka cieto basu protams buus mazaak..
Bedri- panjem un pameegjini Magnat Xpress12. Maksaa tikai 30Ls. ieliec vienu un paklausies. Man domaat ka nenozheelosi. ( tas ir nopietni ) Ja neskanees, ieliksi sev mashiinaa :) Viegls difuzors 90 grami prieksh auto suba, savukaart smags prieksh 12'' ja skataas no PRO viedoklja :) Un buus tev SUBbass


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 9:07:19 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Man arī tāda ideja bija par auto, precīzāk viens ieteica pamēģināt ielikt auto suba skaļruni apgrieztā kastē, bet tā padomāju, pēc tam pakonsultējos ar dažiem "bārdainiem" apskaņotājiem, un sapratu, ka domas pareizas: auto skaļrunim spiediens mazs, un neizturīgs - teorētiski viņu tajā kastē atri vien par lupatām pārvērtīs. Kā arī viņam ar savu vieglo un ļurīgo membrānu varētu būt pasmagi to gaisa spilvenu kas tajā kastē ir izkustināt.

Bet vispār - atbalstu Kevinu, 30 Ls mūsdienās nav daudz - ieliec, un pēc tam obligāti uzraksti, kā gāja, ir liela interese, un domāju, ka ne man vienīgajam par rezultātiem praksē :idea:

Tomēr ja šitas variants rullētu, tad domāju, ka jau visi lielmākslinieki savas invertās kastes būtu aprīkojuši ar auto skaļruņiem :lol: :lol:
Quote:
mixmaster teica- Nekāds auto subwoofer skaļrunis šeit nederēs
Nju patiesiibaa jau...dereetu gan, vieniigi taa liikne sanaaks pusliidz lineaara no Fs liidz kaadiem 70-80Hz, peec tam saaksies neliels kritums...esmu gjenereejis programmiski hornus arii uz taadiem, neizskataas nemaz tik traki. Otra lieta, ka cieto basu protams buus mazaak..
Bedri- panjem un pameegjini Magnat Xpress12. Maksaa tikai 30Ls. ieliec vienu un paklausies. Man domaat ka nenozheelosi. ( tas ir nopietni ) Ja neskanees, ieliksi sev mashiinaa :) Viegls difuzors 90 grami prieksh auto suba, savukaart smags prieksh 12'' ja skataas no PRO viedoklja :) Un buus tev SUBbass


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 10:03:43 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
Mixmaster- par baardainajiem onklujiem- protams ka aarpus horna autosubam ir zema juutiiba. bet buusim reaali - pac horns jau tos dB pacelj. Starpiiba buus liiknes formaa, un tajaa daljaa, kas iet paari pa 70-80Hz , tur RPO subiem protams ka buus priekshrociiba vismaz 3-5dB. no otras puses- kur tu atradiisi PRO subu 12'' kuram Fs ir 27Hz :? Turklaat auto skaljrunju membraanas nav nemaz tik neizturiigas, es pat teiktu ka vinjas ir krietni izturiigaakas par dazhu labu......
Par lielmaaksliniekiem- nju netaisiis neviens lielformaata ruporus, kuriem ir -3dB uz 100Hz . veel jo vairaak pro ir pro un auto ir auto. Neesmu nekaads auto fans, nekad neesmu bijis, bet agraak liidzeklju truukuma deelj esmu shamos integreejis dazhaadaas kastees un noformeejumos. Ja nenjem veeraa group delay, tad viss paareejais ir normas robezhaas.,arii juutiibu var uzkachaat nju kautvai sheit- http://foto.inbox.lv/kevins1805/new2006 . Bedri- tikai skaties, nenjem kautkaadus citus, bet gan tieshi to Xpress 12. tas ir labaakais par to cenu ko var dabuut . to produkciju esmu peetiijis pietiekoshi daudz un zinu, kaa vinjsh skan arii 2Pi videe ne tikai mashiinaa :) Domaaju ka tu nepaliksi neapmierinaats par izteereeto naudinju. :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 10:16:35 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 19-Feb-2007 23:49:25
Posts: 73
man labāk patīk šis subis - ticību vieš lielāku

Vai arī krietni lētāks variants


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 10:16:44 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Pa priekšu jāsagaida rezultāti :)

Man tāpat skan labi, un viss ir salikts tā kā pats uzskatīju par pareizu, tā kā pagaidām eksperimentēt ar skaļruņu maiņām pats savās kastēs nesteidzos, ir citas aktuālākas lietas kas jāiegādā sistēmai, bet ja tiešām praksē šitā kombinācija iet cauri ilgtermiņā nevis uz pusotru pasākumu un skaņas spiediens ievērojami palielinās, tad, protams, par to ir par to vērts padomāt.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 11:12:59 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
Vīri no prosoundweb ir būējuši līdzīgas kastes un izmantojuši divus Eminence Lab12 uz kasti... Baigi negribu tādu naudu par viņiem izmest uz doto momentu...


Eminence Lab12:
Quote:
In a horn-loaded configuration, a pair of these 12" drivers can produce bass output comparable to 6 or 8 conventional 18" woofers.
Specene:
Quote:
Power handling: 400 watts RMS/800 watts max *VCdia: 2.5" *Le: 1.48 mH *Impedance: 6 ohms *Re: 4.29 ohms *Frequency range: 25-125 Hz *Magnet weight: 160 oz. *Fs: 22 Hz *Sensitivity: 89.2 dB 1W/1m *Vas: 4.4 cu. ft. *Qms: 13.32 *Qes: 0.39 *Qts: 0.38 *Xmax: 13 mm *Dimensions: Overall Diameter: 12.32", Cutout Diameter: 10.98", Mounting Depth: 6.44".

* Double stacked 80 oz. ferrite magnets
* Copper voice coil on Polyimide former
* 12-spoke die-cast aluminum basket
* Kevlar® reinforced paper cone with foam cone edge
* Vented and extended core


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 12:07:28 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
bedri. Njem Xpress 12. ir testeets dziivee, labs subs, pa labaam naudinjaam. no prosoundciti wuufers buus ar veel zemaaku juutiibu ( redzams jau peec piekares formas )


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 12:56:36 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
Kevins, domā ar vienu pietiks uz to kasti tīri priekš testa? :roll:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 13:22:59 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
tajaa kastee ir vieta vienam jeb diviem:? ja diviem, tad tur vnk paliks carumus un nekaads tests nesanaaks :( ja tur vieta ir 1 skaljrunim, tad mieriigi. es savulaik ieksh hornresp gjenereeju shito, uz 2x mazaaku ruporu uz 1W man sanaaca 50-80Hz 105dB liimenii. 200W buus ap 128dB ieksh 4Pi vides....2Pi 134...taa vajadzeetu buut.
Buusim reaali- jebkursh horns tiek primaari konstrueets vienam konkreetam skaljrunim, jo tas mutes atveersums un saakotneejais laukums jau reekjinaas atkariibaa no Qts fs un veel paaris parametriem. tas ka liikne buus savaadaaka, tas skaidrs. tas ka vinjsh skanees savaadaak nekaa ar origjinaalo, kas tur bija monteets, tas ir 100%. labaak vai sliktaak- tas ir jautaajums, ka vai tava konkreetaa horna izpildiijums perfekti atbilst shim subam... Buushu vaakra maajaas, varu pareekjinaat, ja vien ir visi horna ieksheejie izmeeri (priekshkameras tilpums, trubas dalju laukumi un garumi ).
tas ka xpress12 ir bezmaz vieniigais reaalais risinaajums no autosubiem, njemot veeraa kvalitaati un cenu, varu aizstaaveet ar putaam uz luupaam
Uz 2 subiem protams ka zemie basi pacelsies ne tikai par +3 bet par visiem 5-6dB.....ar to jaareekjinaas...
Apskatiiju reaalaas bildes....gruuti buus ar vienu. to vienu caurumu vajadzeetu ciet dabuut, vai nu aizbaazt ar kautko.., jeb vnk njemt 2 gab.
veel jautaajums- kaa kastes izmeeri var buut 60x60x120, un ture buut iekshaa 2x30cm:? ja din standarts 12'' ir 308mm aareejais diametrs, + deelji, tad 60cm tur toch nesanaak. tad driizaak tur ir bijushi kaadi veco laiku 27cm piem 25gd18 vai kautkas tamliidziigs...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29-Jan-2008 13:45:48 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Apr-2007 19:20:22
Posts: 107
esi uzmanīgāks: http://foto.inbox.lv/bedris/oldschool/D ... Small-.jpg, tur ir divi. Kad būs iekāriens, tad pārmērīšu caurumus un izmērus.

Bet, no skaļruņiem pirmie tuneļi kas aiziet tie nav kā taure... Princips ir gandrīz identisks kā augstākdotajam EAW rasējumam


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited