Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 25-Apr-2024 9:14:16

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 15-Mar-2008 22:27:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 29-Jan-2006 0:02:03
Posts: 118
Quote:
tad labāk nopērc labas ausis un strādā ar viņām, pretējā gadījumā uz tādām kastēm sataisīti ieraksti pēc tam uz labas skaņas, kas būs gandrīz jebkura salīdzinājumā ar Taviem padomju rēgiem izlīdīs visas lažas.
Es jau arī strādāju ar ausīm. Man ir divas pietiekami labas vienas Sennheiser otras Philips konkrēti modeļus tagad nepateikšu, bet mani skaņa pat ļoti apmierina. Vispār man jau nepatīk strādāt ar studijas monitoriem, jo divās PRO studijās pabijis man tik un tā nav saprašanas kā profi strādā ar monitoriem, es tikai un vienīgi ar headphoniem varu mūziku taisīt, jo tad es dzirdu pilnīgi visas nianses utt. Laikam jau kā katram patīk, es piem. studijas monitorus gribu tikai priekš citiem, lai ierakstot un demonstrējot muzonu nav visiem ar ausīm jāsēž un jāklausās - galu galā tas ir tikai hobijs un jau tā daudz naudas esmu tajā visā iegāzis. ;)

_________________
http://www.olby.times.lv/


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Mar-2008 22:38:55 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Man darba vietā pretīm sēž viens no labākajiem Latvijas skaņu režisoriem. Zini, es neesmu ne reizi viņu redzējis ar ausīm. Tur stāv maziņie aktīvie Mackie studijas monitori, nepateikšu modeli - ir discomania.lv piedāvājumā, kaut kur ap 450 Ls/gab maksā. Bez tam vokāliem ir atsevišķa telpa, kas nav pakļauta monitorēšanai, tie gan runājot miķī klausās austiņās - dažreiz.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Mar-2008 23:24:33 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Quote:
slēdzis bija pārslēdzies.
Redzkā.
Filtra ar nav. Slēdzis, kas izskatās ka atvieno vienkārši 1 skaļruni, vai pārvieno slēgumu virknē vai paralēli. Viens skaļrunis mok izklausījās skanam, to kustinot gaisam, kas pa visām atplīsušajām spraugām šņākdams nāca ārā uz pirmo izskatās. Kukaiņi ar ieperinājušies iekšā. Šerpi pavājš monitors sanāk. Tad austiņas noder.
Lai gan kopsummā man personīgi austiņas nepatīk kad jādomā par stereo. Manas domas.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Mar-2008 12:58:21 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 29-Jan-2006 0:02:03
Posts: 118
Quote:
Zini, es neesmu ne reizi viņu redzējis ar ausīm. Tur stāv maziņie aktīvie Mackie studijas monitori, nepateikšu modeli - ir discomania.lv piedāvājumā, kaut kur ap 450 Ls/gab maksā.
Nu kā jau es saku tā manuprāt ir tikai preferences lieta, man lētāk dotajā brīdī ir strādāt ar ausīm 100Ls vērtībā nekā izgāzt 900Ls monitoriem.
Quote:
Bez tam vokāliem ir atsevišķa telpa, kas nav pakļauta monitorēšanai, tie gan runājot miķī klausās austiņās - dažreiz.
Nu tas jau ir loģiski - nevienas studijas izkārtojumu neesmu redzējis savādāku. ;)

_________________
http://www.olby.times.lv/


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17-Mar-2008 11:39:37 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Quote:
...Vispār man jau nepatīk strādāt ar studijas monitoriem, jo divās PRO studijās pabijis man tik un tā nav saprašanas kā profi strādā ar monitoriem, es tikai un vienīgi ar headphoniem varu mūziku taisīt, jo tad es dzirdu pilnīgi visas nianses utt. ...
Var redzēt ka neesi studijas monitorus lietojis, jo phones kā reize NEKAD nevar izdvest visas nianses, dēļ tā jau arī monitori jāpērk. 900 Ls jau ir nopietni, bet arī par kādiem latiem 300 var nopirkt moņus par kuriem nesmiesies.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17-Mar-2008 17:11:23 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 29-Jan-2006 0:02:03
Posts: 118
Nu ja tu man aizdotu kaut vai tos 300 būtu jauki, bet ja nopietni - ja aizgāja runa par monitoriem...

Kādus studijas monitorus ieteiktu? (Kas mani nepataisītu par ubagu, bet tajā pašā brīdī atradinātu no ausīm, un, kā jūs te visi runājat - dotu man kaut cik normālas skaņu nianses)

_________________
http://www.olby.times.lv/


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17-Mar-2008 17:28:00 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Leeti un labi savieno operators XOR (exclusive OR). Tas noziimee, ka viens izsleedz otru. Sena tautas pateisiiba. No leetajiem meegini Alesis Monitor One vai Mackie HR.

ddff

Quote:
Nu ja tu man aizdotu kaut vai tos 300 būtu jauki, bet ja nopietni - ja aizgāja runa par monitoriem...

Kādus studijas monitorus ieteiktu? (Kas mani nepataisītu par ubagu, bet tajā pašā brīdī atradinātu no ausīm, un, kā jūs te visi runājat - dotu man kaut cik normālas skaņu nianses)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17-Mar-2008 20:00:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 29-Jan-2006 0:02:03
Posts: 118
Quote:
Leeti un labi savieno operators XOR (exclusive OR).
Hehe, jauki ka arī no programēšanas kaut ko saproti! ;)

Oki, paldies par lēto galu. Varbūt vari ieteikt kaut ko arī no dārgā pie viena ?

_________________
http://www.olby.times.lv/


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17-Mar-2008 20:51:22 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Īstenībā tā monitoru lieta jau ir kādas 75 reizes pārrunāta, tā ka labāk pameklē attiecīgos topikus še pat forumā.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17-Mar-2008 22:04:04 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 29-Jan-2006 0:02:03
Posts: 118
Nu paldies vismaz par to ;)

_________________
http://www.olby.times.lv/


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-Mar-2008 9:15:01 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Quote:
Nu ja tu man aizdotu kaut vai tos 300 būtu jauki, bet ja nopietni - ja aizgāja runa par monitoriem...

Kādus studijas monitorus ieteiktu? (Kas mani nepataisītu par ubagu, bet tajā pašā brīdī atradinātu no ausīm, un, kā jūs te visi runājat - dotu man kaut cik normālas skaņu nianses)
Mana izvēle: http://www.thomann.de/gb/maudio_bx8a.htm
Var ņemt arī 5collīgos, bet tad bass ir pavājš.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-Mar-2008 9:36:17 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
Drusku offtopic, bet savulaik saimniecībā bija aktīvie Beag Hec 90 Studio Monitor. Nezinu vairs, vai mūsdienās aktuāli, vai nē - notirgoju AG & Raitim viņu studijai, tomēr konstrukcija tāda, ka mazie šitie monitoriņi vienkārši nobāl.

Tas Beag Bija sakomplektēts: 15" 200W apakša, 8" 100W vidus, Tweeter 100 W, un SuperTweeter 100W, pastiprinātājam 4 neatkarīgas daļas, kopējā jauda - 400W, iespaidīgas kastes bija, ņemot vērā to, ka katrs skaļrunis bija savā atsevišķā kastē (izņemot augšas), un kastes savienotas vienā sekcijā.

Iegādātas viņas bija no Zaķusalas krastmalas vīriem :-) Kopā tādas bija 5 dažāda veida nepilnās komplektācijās. Pilnībā nokomplektēt izdevās 3, visas ir pārdotas pirms gadiem 3-4.

Ja kādam ir interese un doma no atlikumiem kaut ko mēģināt sakasīt, tad varu piedāvāt pa lēto tos iegādāt, palikuši ir:

1) Kastu komplekti 2 tumbām, vienīgi nav visām priekšējo dekoratīvo apdares materiālu;
2) Viens 15" apakšas skaļrunis (jāmaina pakare);
3) Divi 8" vidu skaļruņi (strādā);
4) Viens Tweeter(strādā, bet manuprāt prasās pēc remonta).

Tātad trūkst: pastiprinātāji, 2 supertweeter, viens 15" un viens tweeter. 15"var sameklēt līdzīgas konstrukcijas skaļruni, supertweeterus līdzīgus redzēju x-music, laikam selenium, tweeter, pastiprinātāji ar krosoveriem pašiem jāizdomā.

Cena par visu - 100 Ls, "samovivoz" :-D


Last edited by mixmaster on 18-Mar-2008 10:09:38, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-Mar-2008 9:44:41 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Jaa, taadus atceros, vienu paari pats izvadiiju pa skuju taku no LR 2.studijas. Tie laiki, kad daudzi izstarotaaji monitoros bija labais tonis, ir garaam. Tomeer izstarotaaja izmeers un dazhaadu joslu izstarotaaju savstarpeejie attalumi ir ljoti saliidzinaami ar attaalumu liidz klausiitaajam. Taapeec manaa izpratnee veel joprojaam labaakais izstarotaajs tuvajam laukam ir koaksiaals 2-joslu.

ddff

Quote:
Drusku offtopic, bet savulaik saimniecībā bija aktīvie Beag Hec 90 Studio Monitor. Nezinu vairs, vai mūsdienās aktuāli, vai nē - notirgoju AG & Raitim viņu studijai, tomēr konstrukcija tāda, ka mazie šitie monitoriņi vienkārši nobāl. Tas Beag Bija sakomplektēts: 15" 200W apakša, 8" 100W vidus, Tweeter 100 W, un SuperTweeter 100W, pastiprinātājam 4 neatkarīgas daļas, kopējā jauda - 400W, iespaidīgas kastes bija, ņemot vērā to, ka katrs skaļrunis bija savā atsevišķā kastē (izņemot augšas), un kastes savienotas vienā sekcijā. Iegādātas viņas bija no Zaķusalas krastmalas vīriem :-)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-Mar-2008 10:18:02 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 21-Nov-2007 20:12:43
Posts: 446
ddff, par tuvo lauku nestrīdēšos, jo nestādos priekšā, kā viņus varētu novietot 3x3m studijā, ja pie zemes - tad studijas operatora auss būs taisni pretī vidējam skaļrunim, vēl augšas varētu būt puslīdz ok, bet apakša tīri aizietu uz kājām, vienīgi ja piekar augšā stūros, bet tas uzreiz mainīto skaņu :? Manuprāt tie Beag Hec 90 bija vairāk kā vidējas distances monitori, kuriem jāstāv ir apmēram 3-5 m attālumā no studijas operatora - priekšpusē, tiem pat klipu lampas bija priekšpuses vākā ar tumbu ciltsrakstiem ;) Bet nu - cik daudz kokmateriāla ir tajās kastēs!!! :lol: Konstrukcija un skanējums dēļ kastēm vien pavisam savādāks nekā PRO sistēmām.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-Mar-2008 12:43:51 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Quote:
Var ņemt arī 5collīgos, bet tad bass ir pavājš.
Šis manuprāt ir faktors, ko vajag nopietni ņemt vērā pie izvēles. Jo pa pēdējo $ pirktiem labiem monitoriem pēc tam pie vajadzības pielikt klāt adekvātu subu var sanākt padārgs un piņķerīgs process, ja telpa +/- pašvaka sevišķi. Zacepka sabwooferbagažnieksaimnieku nācijai, jeb basu faniem.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited