Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Apr-2024 23:00:31

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 59 Next
Author Message
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 20-Apr-2009 15:55:19 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Quote:
Klusē!! Varbūt beidzot būs vismaz kāds 3+ lapu topiks šajā miera ostā :mrgreen:
Gan jau buus labi, par kabeljiem apmeeram noskaidrojaam.
Bet iistiem dreebes pazineejiem ir viens labs verkis - http://www.boingboing.net/200901151403.jpg

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 20-Apr-2009 16:02:37 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Gan jau buus labi, par kabeljiem apmeeram noskaidrojaam.
Bet iistiem dreebes pazineejiem ir viens labs verkis - http://www.boingboing.net/200901151403.jpg

ddff
Kaut kaa cena dara aizdomiigu...ka tik nav kaut kaada kjiinieshu krutka. Skopais maksaa divreiz. Atceries!


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 2:19:04 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
man šitāds laukos mētājās , gabals no piena akseleratora , bez šitā pie kreju netikt nekā !


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 7:49:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Quote:
...Bet iistiem dreebes pazineejiem ir viens labs verkis - http://www.boingboing.net/200901151403.jpg
ddff
Ooo, smalks aparats un pie reizes diktam ekskluzivs - uzsercoju e-buy - neatradas. ko nu?


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 7:58:53 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Quote:
Gan jau buus labi, par kabeljiem apmeeram noskaidrojaam.
Bet iistiem dreebes pazineejiem ir viens labs verkis - http://www.boingboing.net/200901151403.jpg

ddff
Šitas ir labais: What have you got to lose by trying it? Manuprāt tā var izteikties par 99% no visādiem "uzlabotājiem", it sevišķi jautājuma kontekstā. Ja ir atbilstoša naudas/prāta attiecība, tad uz priekšu!
Vakar ierēcu par žurnālā "Dari pats" cilāto problēmu - kā uz koka! uzklāt loksnīšu zeltu. Akurāt šīs diskusijas līmeņa jautājums - taisam no sūda konfekti. Te es negribu apvainot Hi-Fi galu, bet domāju tieši RCA vadu dilemmu - kur atrast vadu pa kuru 1 un 0 skrien bold (ā). Šamanisms kaut kāds.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 8:58:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 26-Feb-2005 19:30:36
Posts: 171
Quote:
Te es negribu apvainot Hi-Fi galu, bet domāju tieši RCA vadu dilemmu - kur atrast vadu pa kuru 1 un 0 skrien bold (ā). Šamanisms kaut kāds.
khm, par 1 un 0 piekriitu, bet..... laikam tomeer OP ciparus nebija domaajis caur tiem laist :)
Katraa jomaa var iebraukt galeejiibaas.....

_________________
.......So fire a warning shot first. If that does not work..... Well that is what the rest of the clip is for.


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 10:57:08 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 18-Apr-2009 20:01:04
Posts: 25
"Gan jau buus labi, par kabeljiem apmeeram noskaidrojaam." ddff ir gana optimistisks. Ja gribam 3+ topiku, tad process tikai sākas.
Apstākļu sakritības un Valodnieka iespaidā palūdzu vienu hifilītiķi veikt brutālu eksperimentu ar digitālo slēgumu. Par nožēlu, šim mērķim izmantotajam CD transportam nebija vis kvalitatīvākās ciparu izejas (optiskās!), nācās vien iztikt ar XLR AES/EBU, tā pievienošanai pie ārējā DAC. Brutalitāte bija vadu izvēlē- abi bija ar XLR galiem, bet viens no tiem bija parastais mikrofona kabelis, otrs Canare 110 omigais. Par prieku"0/1 boldā" noliedzējiem ziņoju- skaņa bija abos gadījumos! Pie tam nekas neraustījās, nekropļojās, bija gan basi gan augšas. No bumboksu, creativboksu, autoboksu viedokļa- viss kārtībā, un, papildus rodas jautājums- kāda jēga tādos CD transportos, ārejos DACos un citos "hifilitiķu pribambasos"?
Bet savienojot abas iekārtas ar īsto digitālo vadu, viss nostājās savās vietās. Šis eksperiments parādīja, ka ar digitālo signālu pārvadi nav tik vienkārši kā gribētos. Jā tas nebija gluži korekt, bet ļoti uzskatāmi. Atšķirība varētu būt arī starp 110 omigajiem, tikai mazāka un uztverama niansēs, kuras hifilitiķi, dažkārt, saklausa labāk par dažu labu profu.


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 11:47:07 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Un shajaa briidii mums ir vajadziigi fakti. Kas tieshi bija arpus savaam vietaam ar XLR kabeli parasto un kas mainijaas piesleedzot iisto AES kabeli? Vai izmainjas dinamiskajaa, frekvenchu diapazonaa, jitter, fons, klikski - kas tieshi?

Es esmu paarliecinaats fizikis un tas mani nekad peedeejo 18 darba gadu laikaa nekad nav pieviilis. Ja mums ir 1V un 1 Ohm, tad tur ir jaabuut 1A, ja tas tur nav, taatad ir probleema ar kaadu no pirmajiem diviem. Njemam meraparatuuru un skatamies- meeram freq/amplitude, vai time domain, skatamies oscilografaa, rakstam digi streamu kabelja otraa galaa, peetam vai paarvadee neparaadaas zudumi, kurus iekaarta vareetu rekonstrueet ar savu kljuudu laboshanas algoritmu, utt. Iisaa sakot - ja kaut kas ir noverojams, taatad to var nomeeriit un defineet matematiski.

Es esmu diezgan pastaaviigs AES lietotaajs un tikai vienreiz, kad man gadiijaas 25m kabelis ar sliktu lodejumu pie 3 pina, es pamaniiju dzirdamu atskiriibu, kas izpaudaas kaa absoluuts klusums un pazinojums displejaa "no sync". Objektiivi iemesli un logisks rezultaats.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 12:06:26 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
...Bet savienojot abas iekārtas ar īsto digitālo vadu, viss nostājās savās vietās. Šis eksperiments parādīja, ka ar digitālo signālu pārvadi nav tik vienkārši kā gribētos. Jā tas nebija gluži korekt, bet ļoti uzskatāmi. Atšķirība varētu būt arī starp 110 omigajiem, tikai mazāka un uztverama niansēs, kuras hifilitiķi, dažkārt, saklausa labāk par dažu labu profu.
Ne, nu tas viss ir saprotams, bet tam visam ir jega tikai vienaa vienigaa teoretiskaa gadijumaa, kad cilveks ieiet speciali gatavotaa telpaa, speciali klausities speciali gatavotu muziku un taja laikaa nedara neko citu - pilnigi nereali apstakli vairumam pilsonu musdienu dzives ritmaa. Es labakaja gadijumaa rezi menesi uzlieku ausis, lai speciali noklausitos kadu disku. Parejais viss ir darbaa, masinaa utt - kur fona troksnu limenis ir pilnigi samerojams ar muzikas skanas limeni un tur paris frekvences no vadiem vairak vai mazak tapat neko butiski neietekme - svarigaks klust saturs nevis forma. Kvalitate protams ir svariga studija miksejot un balansejot skanas.

Un visbeidzot, tikai pateicoties augsminetajai hifilitiku :) pieejai, skiet, tiek radits kaut kads buzz ap DM jauno disku, kur normali isti nav ko klausities. Un tad taa vietaa, lai mekletu citus maksliniekus ar sakarigaku muzikalo materialu, ko klausities, cilveki perk labaku tehniku, lai varetu spriest par kaut kadu tur oscilatoru 12-taja slani kaut kur talu fonaa un novertetu to par labu esam. Ari labi - galvenais, ka ir ar ko nodarboties :) Tads ir muzikas pisness - iet vienkarsako celu un kast piki no veciem zimoliem nevis veidot jaunus.


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 12:24:28 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
....Es esmu diezgan pastaaviigs AES lietotaajs un tikai vienreiz, kad man gadiijaas 25m kabelis ar sliktu lodejumu pie 3 pina, es pamaniiju dzirdamu atskiriibu, kas izpaudaas kaa absoluuts klusums un pazinojums displejaa "no sync". Objektiivi iemesli un logisks rezultaats.
ddff
:lol:

Piekritu, ja atskiribu kads dzird, tad to var kaut ka nomerit! Protams, janem vera, ka katra individa skanas uztveres iekartai ari ir savi nedaudz atskirigi fizikalie parametri - un tad darbiba iesaistas centralais procesors ar saviem algoritmiem, kas sanemto signalu apstrada .... tur sakas magija :)

Pielauju, ka te notiek salmu kulsana par to, ka tirgu ir pavirsi konstureti (leti) vadi, kas ir paklauti lielakam areju faktoru (elektromagnetisko lauku utml) iespaidam un vadi, kas ir pareizi taisiti (drosi vien dargaki) - paklauti mazakam iespaidam. Atliek izveleties cik butiska ir sadu areju faktoru ietekme atkaribaa no konkretaa pielietojuma apsakliem vai ari izveleties saatanisko optiku :)


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 12:56:29 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Quote:
Un shajaa briidii mums ir vajadziigi fakti. Kas tieshi bija arpus savaam vietaam ar XLR kabeli parasto un kas mainijaas piesleedzot iisto AES kabeli? Vai izmainjas dinamiskajaa, frekvenchu diapazonaa, jitter, fons, klikski - kas tieshi?
ddff
Te es pievienojos uzbrēcienam. Ja pareizi sapratu vienkārša kabeļa nomaiņa mainīja skaņu. Kādi bija kabeļi? 50m mikrofona kabeļa satīti ciešā spolē pret 1,5m 110 om Gold Šmold Cannabis vadu :) Tad es vēl saprastu izmaiņu cēloni. Lūdzu detalizētāku rituāla aprakstu studijā!
P.S. Mani tikai māc bažas ka ar oscilogrāfu šīs brīnumainās pārvērtības nemērās. Vada pretestībai (kvalitātei u.c.) nozīme arī parādās tikai pēc metriem kādiem 20, atkarībā no signāla veida un izteiktāk tikai analogajā gadījumā.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 14:52:17 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Atceros, pirms vairakiem gadiem, kad vel bija aktuals DV formats, bija cilveki, kas teica - tiraas sausmas - kompresija 1:5 - nee tad jau labak nekompresets analogais signals no betas - Betacam (kaada, kaada tagad ir kompresija taa saucamajai digitalajai TV?) :mrgreen: . Veicaam eksperimentu 3 vai cik tur reizes parrakstijam DV signalu no kompja uz kameru un atpakal. Pec tam fotosopa sakotnejo stopkadru un jaunieguto stopkadru salikam katru savaa slani ar difference metodi un starpiba bija - viens pikselis, kas bija mainijis savu vertibu vai nu kompresijas del vai kadas signala parraides kludas del. Tai pat laikaa, pat vienu reizi parrakstot no kompja analogaja betaa un atpakal pikselu skaits, kas mainija savas vertibas bija ieverojams.

Ja nu kaadam gadijumaa ir daudz briva laika, lai atvesinatu iekarsusos praatus,
piedavaju veikt lidzigu eksperimentu ar dazadiem vadiem :)

Rekviziti:
divi datori ar divam skanu kartem un divi vadi
(attiecigi konkreti modeli)

1) parrakstam skanu no viena datora otraa (un izrekinam
starpibu starp failiem)
2) atkartojam to pasu ar otru vadu
3) izrekinam starpibu starp abam starpibam vai ari
vienkarsi starpibu starp abiem jauniegutajiem failiem
4) rezultatu publicejam forumaa jpg veidaa.

;)


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 15:21:23 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Feb-2006 11:04:42
Posts: 285
Quote:
"Gan jau buus labi, par kabeljiem apmeeram noskaidrojaam." ddff ir gana optimistisks. Ja gribam 3+ topiku, tad process tikai sākas.
Apstākļu sakritības un Valodnieka iespaidā palūdzu vienu hifilītiķi veikt brutālu eksperimentu ar digitālo slēgumu. Par nožēlu, šim mērķim izmantotajam CD transportam nebija vis kvalitatīvākās ciparu izejas (optiskās!), nācās vien iztikt ar XLR AES/EBU, tā pievienošanai pie ārējā DAC. Brutalitāte bija vadu izvēlē- abi bija ar XLR galiem, bet viens no tiem bija parastais mikrofona kabelis, otrs Canare 110 omigais. Par prieku"0/1 boldā" noliedzējiem ziņoju- skaņa bija abos gadījumos! Pie tam nekas neraustījās, nekropļojās, bija gan basi gan augšas. No bumboksu, creativboksu, autoboksu viedokļa- viss kārtībā, un, papildus rodas jautājums- kāda jēga tādos CD transportos, ārejos DACos un citos "hifilitiķu pribambasos"?
Bet savienojot abas iekārtas ar īsto digitālo vadu, viss nostājās savās vietās. Šis eksperiments parādīja, ka ar digitālo signālu pārvadi nav tik vienkārši kā gribētos. Jā tas nebija gluži korekt, bet ļoti uzskatāmi. Atšķirība varētu būt arī starp 110 omigajiem, tikai mazāka un uztverama niansēs, kuras hifilitiķi, dažkārt, saklausa labāk par dažu labu profu.
šeit AES/EBU pilna specifikācija:
http://www.ebu.ch/CMSimages/en/tec_doc_ ... -12767.pdf

tur redzams,ka AES/EBU ieksējā pretestība ir 110 Om,mikrefona kabelim 600 Om,taču tas dabā uz īsiem gabaliem diezvai radīs kļūdas.
Taču tas ,ka ir dzirdama atšķirība starp vadiem rada aizdomas ka šajos smalkajos verķos nav ieslēgts CRCC (Byte 23).


Last edited by ag123 on 21-Apr-2009 18:37:09, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 16:51:10 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 18-Apr-2009 20:01:04
Posts: 25
ddff, esmu pārliecināts, ka savos AES slēgumos Tu izmanto speciālo vadu ar 110 Ohm viļņu pretestību un labāk par mani varētu paskaidrot publikai, kāda nozīme ir šai kabeļa pretestībai visā tā garumā,augstu frekvenču signāla pārvadē. Tas pats attiecas uz 75 Ohm SPDIF signāla pārvadi pa RCA spraudni-ligzdu ( te problēmu vēl vairāk, jo retais RCA spraudnis un atbilstošā ligzda ir ar 75 Ohm viļņa pretestību). Pats ieminējies par džiteru, tā nu sanāk, ka bieži tieši kabelis ienes lauvas tiesu kopējā džitera līmenī. Te nu lai paskaidrotu to skaņas atšķirību, gribi vai negribi, būtu jālieto hifilitiķu leksikons, kas te tik un tā tiktu apsmiets un apbrēkts.
citāts no diskusijas :
"Vada pretestībai (kvalitātei u.c.) nozīme arī parādās tikai pēc metriem kādiem 20, atkarībā no signāla veida un izteiktāk tikai analogajā gadījumā."- lūdzu, labāk palabo manu pareizrakstību, nevis bārsti muļķības. Ar savu nezināšanu nav jāplātās.

Attiecība par mērīšanu. Te taču cirvim jābūt, lai prasītu kaut kādus mērījumus, ja skaidri un gaiši pateikts-brutāls tests- viens mikrofona kabelis (5m) bet otrs specializēts 110 omu (3m) augstfrekvences kabelis. Ko tur mērīt, ja tāpat ir skaidrs, ka pirmajā, nesalāgotajā, kabelī veidojas stāvviļņi, kas rada vajadzību- citēju ddff "...kurus iekaarta vareetu rekonstrueet ar savu kljuudu laboshanas algoritmu".
Te jau ir tā atšķirība mērķos, vajadzībās. Jā, koncertā, pie lielā blieziena tas viss ir ok, es to nemaz neapstrīdu, ari klausoties mašīnā, darbā, fonā... Droši ar algoritmiem labojiet kļūdas, bet hifilitiķi uzskata, ka labāk tās kļūdas nemaz nepielaist un nebūs ko labot. Piebilde par to mērīšanu- cilvēka auss (trenēta) spēj daudz precīzāk atšķirt skaņas nianses kā lielākais vairums mums pieejamo mēraparātu.

"Es labakaja gadijumaa rezi menesi uzlieku ausis, lai speciali noklausitos kadu disku. Parejais viss ir darbaa, masinaa utt - kur fona troksnu limenis ir pilnigi samerojams ar muzikas skanas limeni un tur paris frekvences no vadiem vairak vai mazak tapat neko butiski neietekme"-
laimīgs cilvēks, Tev mazāk problēmu.

"buzz ap DM jauno disku"- tiešām nesapratu, paskaidro,lūdzu ,par ko iet runa.

"Pielauju, ka te notiek salmu kulsana par to, ka tirgu ir pavirsi konstureti (leti) vadi, kas ir paklauti lielakam areju faktoru (elektromagnetisko lauku utml) iespaidam un vadi, kas ir pareizi taisiti (drosi vien dargaki) - paklauti mazakam iespaidam. Atliek izveleties cik butiska ir sadu areju faktoru ietekme atkaribaa no konkretaa pielietojuma apsakliem vai ari izveleties saatanisko optiku"
katrs vads ir filtrs un runa iet arī pār šā filtra ietekmi uz signāla pārvadi.
Te netiek kulstīti salmi- te veidojam " 3+ topiku miera ostā"
Lai Jums labs vakars


Top
   
 Post subject: Re: Vadi RCA
PostPosted: 21-Apr-2009 22:50:05 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Atgriezos no Iron Maiden "Flight 666" un skatos, ka te miera veel nav :]
Quote:
ddff, esmu pārliecināts, ka savos AES slēgumos Tu izmanto speciālo vadu ar 110 Ohm viļņu pretestību un labāk par mani varētu paskaidrot publikai, kāda nozīme ir šai kabeļa pretestībai visā tā garumā,augstu frekvenču signāla pārvadē. Tas pats attiecas uz 75 Ohm SPDIF signāla pārvadi pa RCA spraudni-ligzdu ( te problēmu vēl vairāk, jo retais RCA spraudnis un atbilstošā ligzda ir ar 75 Ohm viļņa pretestību).
Zini, ne vella - graabju pirmo, kas vadenes dibenaa meetajas, diezgan vienalga kaads garums, vai tas ir mic cable, jeb ar GND lift, vai polarity reversal, vai galu beigaas kaads gaismotaajs atstiepj savu DMX kabeli - ka tikai XLR un ar 3 piniem. Garums un novietojums ir nesvariigs. Protams es zinu visu par stavvilniem un atstarojumiem kabelii, tomeer par cik visas manas iekaartas darbojas ar apmeeram 5V amplituudu, tad ir tikai 2 opcijas - stradas vai nestradas. Nekaadu variaciju versijai "stradas" nav, to varu apgalvot pavisam noteikti. Ar 75 Ohm coax taa lieta nav tik viennoziimiga, jo tas ir nesimetrisks interfeiss un sheit var paradities buutiskas probleemas pie aarkartigi sliktas apstaklu sagadishanas. Bet arii taadaa zinjaa, ka nevis samazinas stereo baze, kontrabasam neskan apakshejais La vai raida shkivim pazud tembrs, bet gan raujas nost sync, izkriit fragmenti, krakshk, utt.

ddff, rit paturpinas


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 123 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 59 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited