Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Apr-2024 17:40:01

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: Skaņdarba veidošana
PostPosted: 11-Dec-2004 19:58:37 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
No kura gala un ar ko ir jāsāk?
Vai izveidot ritmu un tad domāt tālāk, kādu skaņu pievienot? Vai arī jāsāk ar melodiju un pārējās skaņas jāpievieno pēc tam? Pie šiem un līdzīgiem jautājumiem tā arī esmu apstājies un iestrēdzis. Ko darīt? :?
Kā jūs to darāt un ko varat ieteikt? :?:


Last edited by Indicative on 15-Jan-2005 20:07:37, edited 4 times in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Dec-2004 20:54:30 
Jaa, es ari gribeetu zinaat no kura gala un ar ko jaasaak un ar ko pabeidz skanjdarbu :roll: :? :(


Top
   
PostPosted: 13-Dec-2004 22:39:56 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Muuzika ir maaksla, un taas taisiishana taa pat. Tur neeksistee noteiktas robezhas un likumi. Manupraat muuzika ir jaataisa taada kaada patiik pasham, un tad ja paveicas tad taa patiks arii citiem. Ja ir doma taisiit muzonu vienalga kaadu, ka tik var piki sapelniit, tad droshi vien jaasaak iedziedaat radiodzhingli vai reklaamas televiizijaa. Ik pa laikam rodas kaads jauns muuzikas stils, un ja piem. 60-ajos kaads buutu izdzirdeejis muusdienu House, Drum'n'Bass vai kaadu citu stilu, domaaju ka to notureetu par ieraksta trauceejumiem vai kaut ko nebaudaamu.

Saakumaa (vismaz es taa saaku) ir ieteicams daudz maz atkost programmatuuru (nu vismaz taa lai var uzraut kaut cik jeedziigu meldinju). Peec tam, ja viss ies normaali, pasham gribeesies un naaksies eksperimenteet taalaak lai ieguutu iecereeto variantu. Shvakaak ir tad, ja truukst idejas, ne jau katrs var buut komponists. Bet neviens arii nav piedzimis ar sintezatoru rokaa.

Panjem un paanalizee kaada sev patiikama autora darbus. Paklausies uzmaniigi, kas tur iekshaa, padomaa kaa var taadu dabuut gatavu. Tas nav vienas dienas jautaajums, tas nu ir droshi.

Cita lieta gan ir skanjdarba kompoziicija. Te ir dazhas lietas ko nevajadzeetu piemirst. Tas ka skanjdarbam principaa ir jaasastaav no ievada, kulminaacijas un nobeiguma. Shitaa lieta ir jaajuut. Bet par to ar ko iisti saakt, tas manupraat ir vienalga. Te ir vieta eksperimentiem. Domaajams ka to katrs dara savaadaak.


Top
   
PostPosted: 13-Dec-2004 22:54:04 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
push: vai atceries muusu diskusiju par programmaam, to pielietojumu un vajadziibaam? Shis ir tieshi tas gadiijums par kuru mineeju. Peec analogijas- es gribu buut gleznotaajs, nopirku kraasas un molbertu, arii otas ir. Kas tagad jaadara?

ddff, smaida

Quote:
Manā datorā ir visas labākās programmas, lai uztaisītu skaņdarbu.
Kā pamatu esmu paņēmis Steinberg Nuendo 2, pieštepselēju klāt Reason 2.5, Native Instruments un tiem līdzīgus VST Instrumentus & Pluginus. Viss skan un strādā.
Nav jau liela problēma to visu dabūt kopā. No sākuma jūdzos nost, bet tagad viss liekas elementāri, bet......
...bet no kura gala sākt veidot skaņdarbu. Vai izveidot ritmu un tad domāt tālāk, kādu skaņu pievienot? Vai arī jāsāk ar melodiju un pārējās skaņas jāpievieno pēc tam? Kaut kādai kārtībai un principiem taču ir jābūt! Pie šiem un līdzīgiem jautājumiem tā arī esmu apstājies un iestrēdzis. Ko darīt? :?
Kā jūs to darāt un ko varat ieteikt? :?:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Dec-2004 23:40:02 
ddff smaida, bet es nezinu ko dariit smieties vai raudaat, ka ir taadi cilveeki:
1) nopeerk skeitborda kedas un nesaprot, kaapeec nesanaak uzreiz skeitborda triki;
2) saraksta daudz dziesmas matricās un domā, ka ir DJ;
3) pienāk klāt DJ un paprasa, lai uzliek kaut ko "normālu".
un tā 4), 5), 6) taalaak...
zheel man Indicative, tieshaam zheel.


Top
   
PostPosted: 13-Dec-2004 23:40:59 
Quote:
Manā datorā ir visas labākās programmas, lai uztaisītu skaņdarbu.
Kā pamatu esmu paņēmis Steinberg Nuendo 2, pieštepselēju klāt Reason 2.5, Native Instruments un tiem līdzīgus VST Instrumentus & Pluginus. Viss skan un strādā.
Nav jau liela problēma to visu dabūt kopā. No sākuma jūdzos nost, bet tagad viss liekas elementāri, bet......
...bet no kura gala sākt veidot skaņdarbu. Vai izveidot ritmu un tad domāt tālāk, kādu skaņu pievienot? Vai arī jāsāk ar melodiju un pārējās skaņas jāpievieno pēc tam? Kaut kādai kārtībai un principiem taču ir jābūt! Pie šiem un līdzīgiem jautājumiem tā arī esmu apstājies un iestrēdzis. Ko darīt? :?
Kā jūs to darāt un ko varat ieteikt? :?:
Es principaa saaku no bungaam un peec tam pievienoju melodiju,veelaak basu.Protams tas kaa kuru reizi,reizeem sanaak no saakuma tikai melodija un peec tam bungas un viss paareejais.Tas katra pasha zinjaa...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2004 10:44:07 
ddff izraava vaardu no mutes :) Principaa es iedalu muuziku 2 kategorijaas (no taisiishanas viedoklja) - muzikaalajaa un nemuzikaalajaa (ambiet, noise etc...). Ja "muzikaalaa", tad es parasrti apsezhos pie sintinja un saaku vaaleet akordus. Shajaa briidii ir svariigs noskanjojums, ja tas ir seeriigs, songs vairaak veklk uz minoriem, ja prieciigs - uz mazhoriem, ja apceriigs tad etc...Tad kad harmonijas(akordi) ir paspeeleetas un dziesma +- gatava (ir akordi), tad paareejais jau ir briiva improvizaacija, atliek tikai skanjas pakaartot dziesmas fiilingam un tekstam. Tas taa - iisumaa, bet taapeec jau shis process ir tiikams, ka nav jau iisteniibaa nekaadu noteikumu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2004 12:45:05 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 27-Aug-2004 15:45:18
Posts: 233
ddf - pamatnoteikums visai shitai lietai(manaa uztveree) - muuzikai jau ir jaabuut izneesaatai un jaaskan galvaa, tad to var saakt iemiesot skanjaas.
Es parasti ievadu teemu (kura man jau ir gatava) un tad saaku ar ritma liiniju - bungas, bass un taa taalaak....
...choms ir samekleejis programmas, bet ja galvaa nekaa nav?!!!! :wink:

...preteejaa gadiijumaa sanaak kautkaads bezfiilinga saveidots klucis, kaadi skan uz katra stuura...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2004 14:10:45 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
varbut no sakuma vinjam pameginat taisit remixus (aranzhejumus).
-
njemt midi failu un aiziet...
-
ja bus jauns skanejums jau kadai esoshaj dziesmai.. bus labi... talak ari savs varbut kaut kas parādisies..
-
? ? ?
......

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2004 18:53:31 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 27-Aug-2004 15:45:18
Posts: 233
nu jaa, ja nav doma rakstiit savu muuziku tad var arii taa....


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2004 20:26:28 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Paldies! Jūsu domas noderēs.
Un ne jau man vienīgajam ir svarīgs šis jautājums, bet domāju, ka arī citiem, kuri šo forumu vēro no malas un paši domā kaut ko sākt darīt ...


Last edited by Indicative on 05-Apr-2005 21:59:16, edited 2 times in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2004 21:36:49 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
Kstati o ptichkah..
-
Mani interese tada liela, kura ari skaitas pie uzbuves.
-
eksiste dazhadas versijas (Club mix, airplay utt) - principa tur iet savi noteikumi (cik kvadrati kas iet...) - Vot kur to precizi uzzinat?
nezinu ka to nosaukt - varbut par kaut kadiem versijas standartiem...
-
Paldies.

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2004 21:40:41 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
es, kaa viens no sho citaatu autoriem, veelos mazliet paskaidrot savu poziiciju shajaa jautaajumaa (to gan atceros dariijis agraak, bet nu tomeer): nav runa par Tavu visnotalj apsveicamo veelmi muziceet, lieta ir citur- vajadzeetu no saakuma mazliet apguut muuzikas pamatus... nu kaut teoriju drusciitinj. Tad speesi pamaniit un noveerteet likumsakariibas muuzikaa un taas uzbuuves pamatus un nebuus jaadomaa kaa uzcelt maaju saakot no jumta. Ar to es gribu teikt, ka muuzikaa ir tieshi taapat kaa visaas citaas lietaas- pirms ko dariit vajag ieguut kaut minimaalu sajeegu kas ir kas. Tas, ka muuzikaa ir iespeejams vairaak eksperimenteet un mekleet, nedod ceriibu, ka ar to pietiks. Izteelojies mani kaa pirotehnikji- iesaaceeju. Arii tur ir daudz iespeeju eksperimenteet, tomeer ir lietas, kuras neklaatos dariit, preteejaa gadiijumaa var naakties no kartes izsviitrot kaadu pilseetu. Protams shis ir radikaals saliidzinaajums, bet muuzikaa neveiksmes gadiijumaa Tu vari kaartiigi sasmiidinaat savus radus, draugus un pazinjas vai ljaunaakajaa gadiijumaa izprovoceet Tavas maakslas baudiitaajus raidiit daarzenjus (vai alus pudeles) shiis kakofonijas epicentra virzienaa. Un nav svariigi, vai saakumaa Tu iespeelee bungas, ieraksti tausinjus, gitaaras vai vokaalu- Tev kaa komponistam ir jaabuut shai kompoziicijai galvaa, jaadzird kaada taa buus. Nevis jaaprasa pa kuru crashu saakumaa jaaiesit lai skanjdarbs saaktos pareizi. Es zinu, ka tagad ir aatro jautaajumu un vieglo atbilzhu laiks- bet sheit nav iespejama atbilde vienaa saliktaa paplashinaataa teikumaa. Ja muuzikas nav Tevii, tad speelee futbolu vai dari ko taadu, kas padodas vairaak.

ddff

Quote:
Jā, paldies par visām domām un padomiem. :)
NeckaSypash, dawhite, overflow, push & viesis - jūsu domas noderēs.
Un ne jau man vienīgajam ir svarīgs šis jautājums, bet domāju, ka arī citiem, kuri šo forumu vēro no malas.
Daži izteicās:
"vai atceries muusu diskusiju par programmaam, to pielietojumu un vajadziibaam? Shis ir tieshi tas gadiijums par kuru mineeju. Peec analogijas- es gribu buut gleznotaajs, nopirku kraasas un molbertu, arii otas ir. Kas tagad jaadara? "
"bet es nezinu ko dariit smieties vai raudaat, ka ir taadi cilveeki:
1) nopeerk skeitborda kedas un nesaprot, kaapeec nesanaak uzreiz skeitborda triki;
2) saraksta daudz dziesmas matricās un domā, ka ir DJ;
3) pienāk klāt DJ un paprasa, lai uzliek kaut ko "normālu".
un tā 4), 5), 6) taalaak... "
"...choms ir samekleejis programmas, bet ja galvaa nekaa nav?!!!!"
Pirms ko tādu rakstīt, vajag pajautāt, kā tad tur īsti ir un vai tās problēmas nepiemīt pašiem, un tad izdarīt secinājumus...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2004 23:08:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 27-Aug-2004 15:45:18
Posts: 233
jaa, INDICATIVE, - skan diezgan paskarbi bet es domaaju apmeeram taapat.... :cry:

..tu neuztver visu tik personiigi, sheit jau nav gaishregji, vienkaarshi visi izsaka savas domas....


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16-Dec-2004 0:37:33 
:o
sen nebiju dzirdējis uz tik plašu, izsmeļošu, precīzu un ,pats galvenais, pacietīgu paskaidrojumu "it kā" ne tik sarežģītā situācijā...
visu cieņu ddf

vēl varu piebilst atbildē no sevis, kā viena no citāta autoriem, ka paskatos es arī uz sevi un redzu ka nesaprotu neko daudz jomās, bet par tām necenšos runāt sabiedrībā, kamēr neesmu apguvis kaut kādus pamatus.

..vienkārši izdomā ko tu vēlies. ja vēlies taisīt mūziku, tad taisi un nejautā, kas ir mūzika, no kā viņa sastāv un kā viņu taisa, jo tad rodas sajūta, ka tu nezini to, ne par to, ko tu vēlies. tas ir, es laikam atkārtoju ddff, es iesaku vispirms gribeet uzzinaat to un par to un pēc tam gribēt darīt to...

cīnies!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited