Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 20-Apr-2024 0:49:11

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next
Author Message
PostPosted: 05-Apr-2005 23:21:10 
Quote:
Un peec manaam domaam ir pilniigi vienalga uz kaa tas muzons tiek taisiits. Svariigi ir tas, cik labi, kvalitatiivi utt. tas muzons ir saveidots.

Vieniigi par "POP". POP - populaaraa muuzika, jeb muuzika kura tiek taisiita lai guutu popularitaati un tai liidzi arii naudu pirmajaa plaanaa - taa teikt bezstila muzons (man pasham riebjas)
Nu lūk nedaudz arī pretruna. Jo arī kvalitatīva dziesma var kļūt populāra. "Queen - Bohemian Raphsody" - tā ārprātīgu laiku noturējās topos. No mūsdienu izpildītājiem retāk, bet arī gadās. Redz, arī lielam māksliniekam gribas ēst un var arī radīt ārprātīgi labu dziesmu, lai nopelnītu.
Mans ieteikums nenīst popmūziku, bet nīst "lētu" mūziku, gan to kas ir topos, gan to ārprāta neredzamo "lētuma" apjomu, kas topos neiekļūst.

Bet arī es nonāku pretrunā ar sevi, jo es nenīstu Beatles, kaut gan viņiem attiecībā pret to laiku citiem izpildītājiem mūzika bija ļoti lēta.

Par šo tēmu var diskutēt daudz, bet nevienam tāpat labāk nepaliek...

mans viedoklis


Top
   
PostPosted: 06-Apr-2005 10:08:50 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Nu jaa. Par Queen piekritiishu. Protams ka labi gabali kljuust populaari. Te jau arii ir taa saals, ka Queen muzonu radiija ne jau ar domu lai guutu pelnju priekshplaanaa. It iipashi Bohemian Rhapsody. Par POP muuziku vairaak domaaju skatoties uz tiem ... ko paarsvaraa krukjii pa TV, raada Eiroviizijaa utt, protams arii tur pa retam ir iznjeemumi, bet nu savaacot kopaa grupu cilveeku ar tautaa atpaziistamaam sejaam lai nodragaa sveshu dziesmu uz sveshas muuzikas - taa nu nav nekaada maaksla, ja nu vieniigi no komercijas puses. Es jau nu peerkot ierakstus nefanoju par komerciaalo pusi un menedzeru darbu.

Nu taads bish offtopic...


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 0:49:29 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 11-Apr-2005 13:09:26
Posts: 84
Location: Brussels
Quote:
Quote:

Klausītājam varbūt ir vienalga, bet vai radītājam?
Manupraat muzons ir galvenokaart radiits klausiitaajam. Var jau arii protams radiit pac prieksh sevis, ja tas sagaadaa prieku, bet nezinu cik ilgi tas piedurs, ja nevienu skanjdarbu nebuus neviens cits dzirdeejis.
Tieshi pats process jau ir pats galvenais, kaa cita pasaule, kuraa tu ieej no shiis pasaules, tieshi tevis radiitais bass, kas tev tricina kruushkurvi vai tieshi tevis izveidotaa ceelaa melodija, kas ar savu salikumu liek matinjiem uz rokaam sacelties staavus, to dzirdot... Tas ir kaifs.
Peec pabeigshanas/apnikshanas interese zuud, un saakas naakamais...

_________________
http://twitter.com/guncha


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 11:47:52 
nu cik tu vari njemties :DD
internetaa nevar atrast, kas ir kas ar piemeeriem?

speciaali prieksh tevis kautvai shitais rezultaats no googles:
http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

veidots ar humoru, bet pusliidz objektiivi raksturo katru zhanru/subzhanru + aptuvenu evoluucijas ziimeejumu.

Quote:
Kas nosaka, pie kāda stila pieder viens vai otrs skaņdarbs.
Piemēram, mūzika, kas ir radīta ar datoru: ja tajā ir izmantots VST instruments, kas atdarina smagā roka ģitāras skaņu, vai tādā gadījumā, šis skaņdarbs ir pieskaitāms pie "Heavy Metal"? Nu droši vien, ka nē.
Vai arī, ja no Propellerhead Orchestral Sound Bank (kā zināms, to ir ierakstījis reāls, dzīvs orķestris) izveido "it kā" klasisku skaņdarbu, vai to tad var pieskaitīt pie "Classical"? Laikam arī nē.
Vai jebkura mūzika, kas tiek radīta ar datoru ir un paliek tikai dator-, vai kompjūter-mūzika?
Kā tur īsti ir :?:

P.S. Es neesmu liels mūzikas teorijas speciālists.


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 13:49:38 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Quote:
nu cik tu vari njemties :DD
internetaa nevar atrast, kas ir kas ar piemeeriem?

speciaali prieksh tevis kautvai shitais rezultaats no googles:
http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

veidots ar humoru, bet pusliidz objektiivi raksturo katru zhanru/subzhanru + aptuvenu evoluucijas ziimeejumu.

Quote:
Kas nosaka, pie kāda stila pieder viens vai otrs skaņdarbs.
Piemēram, mūzika, kas ir radīta ar datoru: ja tajā ir izmantots VST instruments, kas atdarina smagā roka ģitāras skaņu, vai tādā gadījumā, šis skaņdarbs ir pieskaitāms pie "Heavy Metal"? Nu droši vien, ka nē.
Vai arī, ja no Propellerhead Orchestral Sound Bank (kā zināms, to ir ierakstījis reāls, dzīvs orķestris) izveido "it kā" klasisku skaņdarbu, vai to tad var pieskaitīt pie "Classical"? Laikam arī nē.
Vai jebkura mūzika, kas tiek radīta ar datoru ir un paliek tikai dator-, vai kompjūter-mūzika?
Kā tur īsti ir :?:

P.S. Es neesmu liels mūzikas teorijas speciālists.
Es jau kādu laiciņu vairs neņemos ar tiem stiliem. Ja veidoju kādu skaņdarbu, tad skatos, lai tas izdotos tāds, kādu savā iztēlē esmu uzbūvējis. Pie kāda stila tas piederēs, to atstāju lielo stilu speciālistu ziņā.
Un vispār es pieturēšos labāk pie multi-stila :)


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 13:54:19 
...jeb citiem vaardiem kakafonijas? :)
Quote:
Es jau kādu laiciņu vairs neņemos ar tiem stiliem. Ja veidoju kādu skaņdarbu, tad skatos, lai tas izdotos tāds, kādu savā iztēlē esmu uzbūvējis. Pie kāda stila tas piederēs, to atstāju lielo stilu speciālistu ziņā.
Un vispār es pieturēšos labāk pie multi-stila :)


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 14:05:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Quote:
...jeb citiem vaardiem kakafonijas? :)
Quote:
Es jau kādu laiciņu vairs neņemos ar tiem stiliem. Ja veidoju kādu skaņdarbu, tad skatos, lai tas izdotos tāds, kādu savā iztēlē esmu uzbūvējis. Pie kāda stila tas piederēs, to atstāju lielo stilu speciālistu ziņā.
Un vispār es pieturēšos labāk pie multi-stila :)
Beidz izrunāties :lol:


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 14:10:01 
neenu es par to, ka tomeer pirms kautko veidot ir jaazin ko tieshi. tad jau var arii rakstiit iekshaa sekojosho performanci piemeeram -
virtuvee gaazt kastroljus un zhvadzinaat dakshinju/karoshu saishkji, paraleeli izdodot neartikuleetas skanjas un beigaas meegjinaat saprast, kaadam stilam tas tieshi atbilst.

protams paliek veel varbuutiiba, ka tu vienkaarshi veel neesi atradis, kas iisti tev padodas/patiik labaak, bet taa ir cita teema jau.

Quote:
Quote:
...jeb citiem vaardiem kakafonijas? :)
Quote:
Es jau kādu laiciņu vairs neņemos ar tiem stiliem. Ja veidoju kādu skaņdarbu, tad skatos, lai tas izdotos tāds, kādu savā iztēlē esmu uzbūvējis. Pie kāda stila tas piederēs, to atstāju lielo stilu speciālistu ziņā.
Un vispār es pieturēšos labāk pie multi-stila :)
Beidz izrunāties :lol:


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 14:23:05 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Quote:
neenu es par to, ka tomeer pirms kautko veidot ir jaazin ko tieshi. tad jau var arii rakstiit iekshaa sekojosho performanci piemeeram -
virtuvee gaazt kastroljus un zhvadzinaat dakshinju/karoshu saishkji, paraleeli izdodot neartikuleetas skanjas un beigaas meegjinaat saprast, kaadam stilam tas tieshi atbilst.

protams paliek veel varbuutiiba, ka tu vienkaarshi veel neesi atradis, kas iisti tev padodas/patiik labaak, bet taa ir cita teema jau.
Pilnīgi pareizi: ko tieši? Bet nevis kādu stilu, bet gan melodiju, ritmu, skaņas utt.
Nu, labi, man nevelk uz strīdēšanos ...
Tas arī ir tiesa, ka es vēl tā īsti neesmu atradis, kas man padodas un labāk patīk.
Es par to arī īpaši neuztraucos. Laiks rādīs :)


Last edited by Indicative on 12-Apr-2005 21:38:32, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 12-Apr-2005 14:31:49 
akdievs... :roll: melodija + konkreetas uzbuuves ritms u.c. skanju salikums veido kompoziiciju. tas noziimee, ka gala variantaa peedeejaa ir klasificeejama. bet nu nav svariigi. :)

Quote:
Pilnīgi pareizi: ko tieši? Bet nevis kādu stilu, bet gan melodiju, ritmu, skaņas utt.
Nu, labi, man nevelk uz strīdēšanos ...
Tas arī ir tiesa, ka vēl īsti vēl neesmu atradis, kas man padodas un labāk patīk.
Es par to arī īpaši neuztraucos. Laiks rādīs :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Apr-2005 16:12:22 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Quote:
melodija + konkreetas uzbuuves ritms u.c. skanju salikums veido kompoziiciju. tas noziimee, ka gala variantaa peedeejaa ir klasificeejama
Pareizi jau tas ir, bet tas nebūt nenozīmē, ka mūzikas autoram jāizraujas ar sevis obligātu ieklasificēšanu kādā plauktiņā. Ar klasificēšanu tradicionāli nodarbojas mūzikas žurnālisti, kritiķi, kritizētāji utml. tipi. Mēģinot savu darbību klasificēt mūzikas veidotājs pats sev izveido noteiktas robežas - taisīšu tajā stilā, tātad tembriem jābūt tādiem un tādiem, tempam šitādam utt., un tas savukārt vairs nav nekas radošs, sanāk tāda kā apzināta tiekšanās uz gataviem iepriekš dzirdētiem šabloniem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Apr-2005 16:17:16 
shabloni pashu stilu neierobezho. kas teica, ka jaavadaas peec shabloniem?
Quote:
Quote:
melodija + konkreetas uzbuuves ritms u.c. skanju salikums veido kompoziiciju. tas noziimee, ka gala variantaa peedeejaa ir klasificeejama
Pareizi jau tas ir, bet tas nebūt nenozīmē, ka mūzikas autoram jāizraujas ar sevis obligātu ieklasificēšanu kādā plauktiņā. Ar klasificēšanu tradicionāli nodarbojas mūzikas žurnālisti, kritiķi, kritizētāji utml. tipi. Mēģinot savu darbību klasificēt mūzikas veidotājs pats sev izveido noteiktas robežas - taisīšu tajā stilā, tātad tembriem jābūt tādiem un tādiem, tempam šitādam utt., un tas savukārt vairs nav nekas radošs, sanāk tāda kā apzināta tiekšanās uz gataviem iepriekš dzirdētiem šabloniem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Apr-2005 21:15:39 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
Quote:
shabloni pashu stilu neierobezho. kas teica, ka jaavadaas peec shabloniem?
shablonus parasti man liekas lieto komercijai, lai nopelnit naudinju, ja apskatit vairakas popularas dzesmas (trekus) var uzreiz ieraudzit shablonu..

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
PostPosted: 26-Apr-2005 15:39:17 
Today, electronic musicians--especially the bad ones--seem to be mostly lazy, uncreative morons who don't know a damn thing about music because they let the sequencer and preset banks do all the work. It's no wonder that the music 20 years ago still sounds way more interesting than it does today.

(c) http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html /lielisks saits starpcitu/

+ lielaako dalju mikseris elvee aktuaalo gabalu vareetu iespraust "stupid house" zhanraa.. kapish?

:)


Top
   
PostPosted: 26-Apr-2005 15:43:15 
Stargazer, ZHETONS :)))
Quote:
Today, electronic musicians--especially the bad ones--seem to be mostly lazy, uncreative morons who don't know a damn thing about music because they let the sequencer and preset banks do all the work. It's no wonder that the music 20 years ago still sounds way more interesting than it does today.

(c) http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html /lielisks saits starpcitu/

+ lielaako dalju mikseris elvee aktuaalo gabalu vareetu iespraust "stupid house" zhanraa.. kapish?

:)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited