Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 18-Apr-2024 16:21:11

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1 2 3 4 Next
Author Message
PostPosted: 09-Jan-2006 22:18:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Pēc nosaukuma jau saprotams, šoreiz par kompju dzelžiem. Sakarā ar to ka darbam vajag lietot ar vien vairaak smagas programmas un riebīgus settingus un uz cietā diska nemitīgi trūkst vietas. Esmu nonācis pie secinājuma ka ar vienu kompi darīt vairākas nopietnas lietas laikam nevar. Nu tad domāju patrreizējo kompi turpmāk lietot strādāšanai, respektīvi banknošu pelnīšanai, un muzikālajiem brīnumiem palēnām iegādāt atsevišķu nopietnu PC.

Pirmsvārdā vēlos lietot Windows XP OS lai nebūtu ierastā kārtība jāpārorganizē. Par skaņas un video kartēm nebūtu svarīgi jo šīs iekārtas visas jau ir pašlaik, externālas jeb ārējas. Monitori, peles un klavas protams arī ir neaktuāli.

Aktuāli ir spēcīgs procesors, cik nu vien to spēšu atļauties, tāds kas vislabāk stieps to visu ieskaitot vairākas USB iekārtas. Normāla attiecīgi mātes plate. Vismaz 6 kārtīgi USB porti un kontroleri. 120 Gb un uz augšu cietais disks, interesanti arī visi tie mirror principi ar vairākiem cietajiem papildus drošībai. Aptuvenais budžets uz pašu PC kasti bez monitora utt niekiem ap 400 Ls. Tad arī jautājums galvenokārt par Mātes plati + procesoru + cietajiem diskiem + RAM (tieši no mūzikas apstrādes viedokļa)

Par cik pats kompjūteru dzelžu jaunumos ne sevišķi orientējos tad nezinu ko man prasīt IT kompānijai, problēma tā ka ja nepaprasīs tad neviens neieteiks bet iegrūdīs krāmu ko neviens cits nepērk diemžēl (pieredze rāda ka tā tas arī notiek). Esmu izrakājis arī citus avotus, bet vairumā kur tauta jēdz par kompjiem tur nejēdz neko par skaņu un iesaka visu likt uz overclocking un sagrūzt krutas videokartes kas man nav vajadzīgas, bet neviens nevar pamatoti pateikt kāpēc tieši tas un tas būs labāks skaņas apstrādei. Tādēļ uzveidoju topiku kur varam brīvi pafilozofēt par šo tēmu un ja kādam ir kas nopietni zināms šajā sakarā spļaujat tik ārā. Citādi mēneša laikā izstudēt visu PC struktūru utt nav mūsdienās vairs reāli. Tā padziļināti kas būtu tas kam vajag pievērst uzmanību šajā lietā?


Top
   
PostPosted: 09-Jan-2006 22:24:29 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 27-Jul-2005 12:33:41
Posts: 405
Location: underground
Ja tebe pasavetaval bi Pentium 4 3Ghz...1024 Ram....Hdd 240GB...Video Gerforce 5 6200 (mozna kaneshna i pamenshi...eta viduha uzhe monstr)
vot audio kartu ja neznaju kakuju pasavatavat...ja v nih nearentirujus..
Mozhesh rashitovat gdeta na 700-800 Ls a mozet bit i bolshe...


Top
   
PostPosted: 09-Jan-2006 22:30:59 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
kaut kāds apdalītais 4. Ge forss jau ir aizrunāts, pa 10 Ls, video karte vajadzīga tikai tik daudz lai 21' LCD piedāvā normālu rezolūciju. 800 Ls būs monstroza cena priekš tā, man nevajag neko citu kā tikai skaņai to kompi. Audio karte jau ir iegādāta. RAM likšu vairāk. Ar kompi netiks lietots ne internets, ne kādas filmas vai spēles, papildus visam kas nav audio nevienu latu nelikšu klāt.

Vēl aizmirsu piekabināt - kas ir ar dual core procesoriem? Kā šie ietekmēs procesu? Iepriekšējais procis 2,6 Ghz Celeron ir absolūts sviests, nevelk man ne vella, apnicis istabu sildīt pa velti.


Top
   
PostPosted: 09-Jan-2006 22:34:58 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 27-Jul-2005 12:33:41
Posts: 405
Location: underground
karoche samaje glavneje eto procesor...ram... hdd...nu i audio karta


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 09-Jan-2006 23:03:41 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Iesaku apdomat ari AMD variantu (SEMPRON/ATHLON 64) - principa par to pašu naudu iespējams dabūt lielāku jaudu, nekā P4. Kadus gadus atpakaļ par AMD mēdza slikti runat, bet tagad nav nekada iesmesla šiem procesoriem neuzticēties. Labākie čipseti un attiecīgi mātes plates tiem ir uz nForce bāzes.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 10-Jan-2006 0:35:14 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
Nezinu, taa visa atkal ir gaumes lieta, ja man tagad buutu jaavaac es izietu uz shadu variantu :

intel mamma (stabilitaate) prasiibas mammai: SATA II (velams 4 gali lai vareetu 2x2 raid0 un raid1 likt cietos, jo tas palielinas datu apmainju starp hdd un operatiivo) par procesoru man veel nav skaidriibas, kaa straadaas muzikas softy ar dualcore procesoriem, bet AMD nekad dziivee, jo vinsh peld, un muzikas taisiishanaa tas nav mazsvariigi. prasiibas mez liekiem overclock tobish lai operatiivo uztur nu cik pagaidaam ir 4Gb uz duall DDR 2. (jo overclockojot vienmeer buus jaasaskaraas ar iespeeju kompim uzkaarties pashaa svariigaakajaa momentaa un nochakareet datus no cietaa) par operatiivo , galvenaa prasiiba, lai buutu registered un veel labaak ECC (droshiibai, ka nepazudiis neviens bits no operatiivaas) un ar veelamaa aizturiite 2.5 jo iisaaka jo labaak. par cietajiem 2x2 tobish ja pirmos 2x liekam katru par 80Gb tas buus kopeejais 160 ar aatrumu ~300 mb/s un otrus 2x kaa backup (visi 4 raid) un tas laikam arii viss, o nee veel dzeseeshana, lai pa maximumu klusaaks buutu, bet nevis ar iespeejaam reguleet aatrumu, bet lai vinsh default jau buutu maximaali kluss. un CASE bez papildus ventilatoriem (jo tie rada nevajadziigu troksni)
P.S. protams ja tev sistembloks staves aytseviska telpa, tad protams tev dzeseeshanas trokshnji ir vienalga. un par dzeseeshanu runaajot, vajadzeetu arii visiem 4 HDD uzlikt vinju. jo tie iisteniibaa speeciigi uzkarst, un tas muziku taisot ir vismazaak vajadziigs, ja peekshnji gribi paaris gigas no operatiivaas iemest cietajaa un vinsh tev saak klikskeet .


Nu laikam arii viss, bet kaa jau saakumaa teicu, taa visa ir gaumes lieta un ir visaadi blakus factori, kaa piemeeram operatiivaas izveele un procesora 32 bit, vai 64 bit bet lai shito zinaatu ir jaazin, kaa straadaa muzikas softy ar shiem procesoriem. (ja gadiijumaa patieshaam njem proci ar dualcore saucamos D class intel pentium tad tev jaapaarliecinaas, ka taa mamma uztur vinju, un tad tev vajadzees arii OS uz 64 bit un tad veel saaksies taada fiicha, ka muzikas softy ar sho OS metaa gljukus.

nu pietiks laikam no manas puses, citi arii grib izteikties ;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 10-Jan-2006 0:51:58 
nu tas buus mans imho protams...

principaa nu ljooti prasiitos ari pasham saprast ko katra lieta/parametrs tajaa PC padariishanaa dara un ietekmee. citaadi sanaak "kaa parasti". un tad cilveecinjsh peec nepilna pusgada, par bargu naudu pirkto "kruto" kompiti, nes man uz pilnigu vai daljeeju paarlasishanu. diemzheel tirgotaji, kaa parasti, vaaraas uz cilveku nezinashanu.

Neckas, bet par to tavu "ne vienu latu klaat", es nebutu tik kategorisks. tas dzelzis reali BUUS(IR) kaa tava audio logjisks un nedalaams papildinajums. ieekonomeesi uz kautko un rezultaats atkal izpaliks.

principaa jebkursh musdienu cpu (neapgraizitie celeroni/semproni) speej dariit praktiski visu ko vajag. AMD vai Intel nebutu pat tik svarigi, jo ja paskatamies cik maksaa top amd prociishi, tad nu to vairs nevar saukt par budzheta variantu ;)
_manupraat_ darbojoties ar vairak kaa vienu aplikaaciju (kas parasti ari taa ir), ljoti noder gan Intelja HT, gan ari multicore CPU vispaariigi. gan jau ari jaunakie appi korektaak maces izmantot daudzaas CPU cores.

ir svariga ari MB un RAM kvalitate (razhotaajs). par iipashi leetajiem un dzeltenajiem iesaku aizmirst uzreiz.

par RAM. daudzi dzenoties peec apjoma, aizmirst vienu "mazu" bet imo pat krietni buutiskaku lietu - atminjas aatrumu/latency. es labak sezhu ar 2x mazaka apjoma, bet atru RAM-u. liekas siikums, bet rezultataa tie sikumi visi kopaa ljoti palidz resursrijigo plaginu apetites apmierinaashanaa. lielakaa dalja (visas?) musdienu platformas/chipseti maak RAM lietot Dual-Channel rezhimaa. taatad janjem ir pa paariem. un ljoti veelams identiskus moduljus. ar iespejami zemaku latency.

ar HDD mirroriem daudzmaz skaidrs. RAID-0 divi gabali "virknee", tiiri aatrumam (gan lasishana, gan rakstishana 2x aatraak), RAID-1 - "paraleeli" droshiibai (pieaug tikai lasiishanas atrums)
vai ari ar 4iem hdd RAID1+0
nu daljai "ne leeto" MB jau onboard ir RAID0,1,1+0 kontrolieris. visaadas augsta limenja RAID izvirtiibas sheit neapskatiisim.

tiesa RAID kljuus aktuals pie pietiekoshi liela skaita vienlaicigi nepieciesahamu audiocelju, cik konkreeti spej vilkt katra dzelzhu kombinacija nosakaams tikai eksperimentaali.

tad paliek veel visadi sikumi, atkariibaa no ta ko pamataa ar sistemu dariis: kaa labak sadalit HDD partiicijaas, ar kaadam failsisteemam, cik lielu klaastera izmeru, regulaara defragmentacija etc.

vel piebilde par HDD: ja tomer negribas iepsringt uz RAID, tad ieteiktu panjemt kaadu no jaunaakaas paaudzes HDD modeljiem. tiem juutami pieaudzis ieraksta bliivums - lidz ar to ari lineaarais atrums. taadi ka Maxtor-a Maxline3 SATA 300nieki ar 16mb cache un iespejams kadi citi modelji (nesekoju visam lidz). var net-aa uzrakt precizu info, bet man liekas ka daudzi zemaaka apjoma modelji ir vel ar "vecajaam" plaatneem. tas ir ne tik aatrajqam.

un jau kaa pats par sevi noprotams, jaanjem _labs_ pc case, ar labu ventilaaciju. viena no populaaraakajaam "kaiteem" ar ko man naakas sastapties ikdienaa - ieliek krutu, nejegaa karstoshu sistemu absoluti debiilaa keisaa ;( es visiem power useriem iesaku Compucase-a LX6A-21. pagaidaam imo neparspejams cenas/kvalitates zinjaa. var ielikt 120mm ventilatorus, kurus eerti pec tam nogriezt uz zemiem apgriezieniem lai lieki netrobelee.
daudzus protams satrauc arii rezultejoshais siteemas troksnis, lidz ar to gan CPU gan case kuulerus janjem kvalitativus "klusos" modeljus. protams tie arii maksaa.

bet nu galugalaa, katrs izsver to kas vinjam svariigaak un tad izveelas pats ;)

veiksmi!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 9:11:09 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Tā vien izskatās ka Intel vs AMD pašlaik ir temats ar ļoti atšķirīgiem viedokļiem. Pagrūti atrast kādu kas būtu lietojis nopietni abus un pateiktu tieši kas vienam ir labāks un kas sliktāks. Kā jau minēts, laikam arī subjektīva padarīšana.

Ņemot vērā šoreiz pat diezgan izsmeļošās un plašās atbildes būs jādrukā pasūtījums tirgotājiem un jāskatās ko šie var salasīt. Galvenā ideja ir salikt tādu kasti kam nebūtu jāsaka - "tā jau labi tikai .....".

Par tiem liekajiem latiem jau nav tik traki, vienkārši par cik patiešām šim kompim netiks likts darīt pilnīgi nekas cits kā darbs ar audio, jo otrs kompis kas labi veic visu citu atrodas uz tā paša galda, tad lieki likt tur dārgas videokartes un visādas ekstras kas neatmaksāsies domāju ka nav vērts, ja ko dos tad kādēļ nē. Vienkārši cik sanācis apskatīt tad par cik ar 3D grafiku utt nenodarbojos tad pat video montāžai nav īsti jēgas no max. krutas videokartes. Ja spēles tiek laistas tad cita lieta, bet man šis prieks ir gājis veiksmīgi secen. Jāskatās ko man mēģinās iesmērēt, jāizdzen tik kopsaucēji no visa šī.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 9:33:31 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
un veel es te paexperimenteeju, cieto tomeer labaak (straadaajot ar cubase SX) formateet FAT32 nevis NTFS jo uz FAT32 vinsh straadaa biki leenaak un nereizi neiekaraas, bet uz NTFS biezhi kaudkaadi gljuki notiek (varbuut ka tas tikai man taa ir) itseviski uz saglabaashanu un nolasiishanu. Itkaa teoreetiski NTFS ir droshaak labaak, bet nezinu, pameegjinaaju gan shaa gan taa un man sanaak ka labaak straadaaat uz FAT 32. (varbuut man mamma nomet gljukus nezinu)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 11:22:12 
Neckas: nu, kaa jau rakstiiju, te nav vairs nekaads tiirs Intel vs AMD. te jaaskatas platforma kopumaa. jo abiem razhotajiem pashlaik ir pieejami pat vairaak ka divi procesoru tipi/paaudzes, kuru savukart var vai nevar lietot zem kadiem 3-5 konkurejoshiem chipsetiem, kurus savukaart razho daudzmaz labaaki vai "sliktaaki" razhotaji ;) to kombinaciju ir bezgaliigs daudzms ;o tapec parasti sanaak izveeleties no taa, kas ir konkreti pieejams "uz vietas" un kautkaada sajeezdiigaa price/performance koridoraa. jo jebkuraa gadijuma tiko svaigi iznakusha platforma izmaksaas krietni dargaak par "veco", lai gan performances atshkjiriba noliekot tos blakus buus labi ja 0-10% (nu tas piemeram).

mans viedoklis, tad kad tiek atrasta uz doto briidi optimaalaa kombinaacija, talak matus skaldiit maz jeegas, lieki izteereets laiks ;)

runajot par specifiskaam koda optimizaacijam prieksh dazhadiem CPU, dauzdmaz nopietnajiem softiem, buutu jaabut iespeejai to izveeleeties un/vai paarsleegt.

un par "krutajaam" videokartem te protams neiet runa. galvenais panjemt kaadu kas spej sakarigi dot aaraa 2D, un velams ar passiivo dzeseshanu (bez sikaa spindzoshaa ventilatora kas peec 3meen nomirst)


to aheadx: shaada liimenja nesavietojamiiba var rasties tad ja softs "seezh" ljoti "tuvu" dzelzhiem. tas ir, tad tam visapar jabut specifiski rakstiitam kautkadiem konkretiem komponentiem, bezmaz ar saviem spec draiveriem vai tml. pameegjini ka taas pashas kombinacijas iet uz kadas citas mashiinas.

un veel aizmirsu vienu lietu piebilst. ahead tu mineji kautko par "klokoshanu".
manupraat nopietnam audio (un ne tikai) production dzelzim, tads tiinju sports kaa "overklokoshana" etc ir out of the question. ja nepietiek jaudas, tad nezhmiedzies un njem niknaku sistemu, vai klaasteree kaa Logic uz MacOSa vai es nez. bet ja paarkloko kompii datu shinas, tad nu absoluuti nebuutu jabrinas ka veelaak visaas malaas lien aaraa "briinumi". nevienu negribu aizskart, bet tas ir mans, ne gluzhi no zila gaisa radies, viedoklis ;}


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 15:22:49 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Pārmiju pāris vārdus ar tirgotājiem. Karoče tas RAID tips ideālais ar 4 diskiem laikam ka jālaiž secen būs, vells, tur izrādās ka speciāla karte ir šai lietai kas ap 300 Ls griežas. Kopā ar cietajiem tur sanāk normāls cipars. Tad nu izvēle vai maksāt 500 Ls par uberātru un stabilu atmiņu, vai maksāt 150 Ls par normāli ātru un stabilu. Itkā esot vēl kaut kāds variants, bet pēc sejas izteiksmēm spriežot neizskatījās labākais ko darīt.

Jautājums - kurš no mums te lieto 64 bit sistēmas???? Tieši mūzikas radīšanai, apstrādei un tam kas saistīts ar šo. Vai ir kādi komenti ka tas ir mega cool? Iesaka man likt 64 bitīgo, bet tikai tad ja programmas ir radītas šādai sistēmai. Nekad tādu neesmu redzējis darbībā dampi laikam, jāparakņā nets vakarā kas tur ir ar manu softu atbalstu. Priekšnojauta ka tas diez vai spīd.

Nelabs tas secinājums ka laikam budžets būs jāpaceļ tomēr, uz šo ciparu tā pēc 12 sekundes gara hmmmmmmm, izspraucās vājš "itkāāāā laikam jā".


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 15:47:32 
tieshaam "hmmmm"
imo pa 300ls jau sanaak diezgan "ne leetais" kontrolieriitis. ok, tas itka ari smuki atbilst prasitajam (atrs/stabils/etc), bet _manlikaas_ ka ir jaabuut arii par zemaaku ciparu pietiekoshi normalaam 1,0,0+1 RAID karteem. gan IDE, gan SATA

ar atminjaam savukart ir taa, ka meedz buut, taa prasti izsakoties, "uuber aatraas" (ar nosaukumiem alja "HyperX blahblah" etc), kuras vairaak paredzeetas geimotajiem kas miil overklotot tos savus dzelziishus. tev jaaprasa tadu kas straadaa standarta atrumos, cik nu lielakais ir iespejams konkretajaa sisteemaa. bet ar max iisu latency. tur gan atshkjiriba nav tik graujosha imo un ir paceljama. pats domaju kkad uz tadu puslidz normalu noapgreidot.

a 64bit.. nu galvenaa probleema ir softu/draiveru atbalsts tai lietai. kas, vismaz kaadu briidi atpakalj, kad vairaki liidzigi entuziasti par to intereseejaas, bija tuvu nullei. nez, varbuut tagad kautkas uzlabojies, pameklee info.

bet manaa skatiijumaa, veel kads laicinjsh paies kameer reali vares saakt celt performance sisteemu uz 64bit-iem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 16:00:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Nu ja, patreiz no 64 bitiem jēga maz, bet toties pēc kāda laika viss var mainīties, softu atbalsts jau pamzām pieeaugs.

+ Ja sistēmā ir paredzēts likt arī DVDRW draivu, iesaku pievērst uzmanību arī tādam it kā sīkumam, kā tā darbības skaļumam rakstot/lasot, jo kā zināms audio PC jebkurš lieks troksnis nāk par sliktu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 17:50:08 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
DVD draivs būs noteikti, bet lietots tiks tikai ne pie smalkajām darba daļām, kaut kā nu ir sanācis ka CD-R sistēma vairs neapmierina īsti ietilpības dēļ un nevar vairāk par vidēji 10 projektiem tajā parastajā matricā iedzīt ja tiek kaut kas rakstīts arī live.

Ar tiem softiem ir kā ir un to atbalstu 64 bit. Piemēram Nuendo forumā kaudze tautas garantē ka tā būda ies, un lieto arī cik var noprast šādi. Reason ir otrādi, nezinu smalkumos jo bija baigi maz laika copēšanai bet Recycle neiet uz 64 bit un līdz ar to nerodas pārliecība, propi gan solās dikti ka labošot labošot to lietu un izlaidīšot updeitus, nu nez. Ir šādi tādi papildus softi ar ko ne sevišķi gribētos izmest. Galu galā tā pat pēc gadiem 3 vai 5 prognozējams ka to kompi varēs lietot kā enkuru laivai makšķerēšanas izbraucienā, un tad jau apskatīs kas tur ar tiem 64 bit būs nostiprinājies.

Par to RAID kontroleri, es pat neesmu īsti pārliecināts ka man viņu vispār vajag. Es uz sava noutbuka esmu dzinis šito štelli kādu laiku un tam tas cietais ir megabremze. Toties baigi nekādi performance traucējumi no tā cietā trūkumiem neizlec, vismaz salīdzinot ar operatīvās un proča trūkumiem, domāju ka jāpaņem vienkārši kārtīgs cietais un miers, netaisīšu to kompi par serveri. Doma ir vairāk par to variantu ar 2 cietajiem kas šancē kā viens, lai viena nosvilšanas gadījumā nezaudētu datus, tas gan noderētu. Man nu ir tāda sakritība vai fakts ka tuvi pazīstamiem cilvēkiem pagājušā gada laikā ir bijuši 2 gadījumi kad cietais nosprādzis. Un iepriekšējam kompim man cietais bija sācis ik pa pāris stundām izdot tādu troksni itkā uzsistu pa to ar āmuru, diezgan skaļi. Šito lietu gribu padarīt drošāku.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 18:31:10 
aa, nu mineju jau ieprieksh, parastu "mirror" aka RAID1 daudzi labi maatesdeelji nodroshina onboard. taka papeeti MB specifikaacijas

a par hdd mirshanu. jautajums ir nevis "vai" bet "kad". taa ir aksioma. ja kads nu domaa ka vinjam "veicas", vai ka savaadaak, tad var naakties ruugti vilties. sevishkji ja vajadziigais backup (ka biezhi gadaas), iztruukst/nav/"aizmirsaas"/lauzh/etc

jebkuri svariigi dati ir jaatur DIVAAS kopijaas. dazhaados media. ari cd/dvd meedz mirt (seviskji musdienu leetie [censored]). es piemeram nepaslinkoju pakjert kadu "lieku" 300 hdd, ne tikai mp3 glabaashanai, bet ari kautkaa lietderiiga dubleshanai.
nu hdd mirrors itkaa daljeeji problemu atrisina. bet nu taa ari nav panaceja. var gadiities sistemas gljuks/viiruss/betona panelis/etcetc

un nemaz taa papildus droshiiba tik tragjiski daudz neizmaksaa. sevishkji ja sak saliidzinat ar potenciaalaam galvassaapem, ja kautkas (tpuu 3x paar kreiso plecu) neatgriezeniski pazuud.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page 1 2 3 4 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited