Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 11:26:19

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 19-Jan-2006 20:09:22 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Quote:
visu var, ja grib, un tam pieveershas nopietni....
piemeers no viena mana gabala, kur viss ir rakstiits midi, veerteejiet pashi kaa tur skan vai neskan gitaaras - http://push.talsi.info/guitars.mp3
Otrajā daļā, kur sākas ģitāras solo, var gan tīri viegli konstatēt (ka viegli, varbūt tas tikai man tā liekas, jo pats arī mēdzu spēlēt ģitāru), ka ģitāra nav īsta. Principā jau tīri tehniski neatkarīgi no sampļa kvalitātes no klaviatūras nevar iespēlēt tāpat kā no ģitāras.
Cits, jautājums protams ir, ka lai šitādu solopartiju ierakstītu ar reālu ģitāru, vajadzētu labu ģitāristu/labu ģitāru/labu kombi/ labu mikrofonu utt., kas kopā var būt sarežģīti un dārgi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jan-2006 22:21:35 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Itkā jau ja speciāli meklē vietas un zin ka tā gīča ir ģenerēta tad jau kaut ko sameklēt var, bet ja šo izdzirdētu pa radio ikdienas gaitās tad nu domāju ka neienāktu man prātā ka tā nav studijā rakstīta ģitāras partija.

Vispār smukas bungu pārejas un ļoti trāpīgs delay efekts ģitārai.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jan-2006 23:31:03 
Quote:
Itkā jau ja speciāli meklē vietas un zin ka tā gīča ir ģenerēta tad jau kaut ko sameklēt var, bet ja šo izdzirdētu pa radio ikdienas gaitās tad nu domāju ka neienāktu man prātā ka tā nav studijā rakstīta ģitāras partija.
Nu jā vispārīgi runājot vidējais statistiskais klausītājs neatšķirtu, tāpēc ka viņš šādas smalkas nianses nezin/nedzird un viņam tās arī neinteresē. Pa radio pavirši klausoties drošvien arī es nedzirdētu, tā ka nav runa jau par to, ka kautkas nav kārtībā, bet gan par to, ka 100% ģitāru spēlējot sampli noimitēt nevar. Faktiski jo īsāka ģitāras iespēle, jo grūtāk atšķirt, uz garāku soliņu sāk atklāties tādas neģitāriskas pārejas, vienkārši samplis spēlējot no taustiņiem nemodulējas tāpat, kā spēlējot stīgas.
Savā ziņā līdzīgi ir ar pūšamo instrumentu sampļiem, samplis var būt perfekts, bet no taustiņiem neiespēlēsi tāpat, kā spēlējot instrumentu ar elpu. Īsu piemēram, saksafona, tembra ieskanēšanos nevarēs atškirt no īsta saksafona, bet tikko kā garāks solo, zinātājs sadzirdēs atšķirību starp reālo instrumentu un no klaviatūras iespēlētu sampli.

Jautājums ir tikai, cik tas ir būtiski priekš konkrētā gabala /mūzikas stila / auditorijas utt ...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jan-2006 23:33:24 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Iepriekšējais posts bija mans, aizmirsu ielogoties :oops:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 21-Jan-2006 16:32:31 
Quote:
visu var, ja grib, un tam pieveershas nopietni....
piemeers no viena mana gabala, kur viss ir rakstiits midi, veerteejiet pashi kaa tur skan vai neskan gitaaras - http://push.talsi.info/guitars.mp3
Drošivien vajadzēja divus gabalus, vienu ar dzīvo ģitāru otru, bez. Klausoties ģitāras partiju man prātā nāca pitchbenderis klavieru malā. Bet bungas likās labas, tā ka apmuļķots esmu :)

Tikko iedomājos par to pičbenderi. Varbūt tām citām partijām nevajag to pašu izmantot vai citādā stilā.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22-Jan-2006 20:15:48 
Noklausiijos to guitars gabalu, taa neko... gjitaaras skanjas kvalitates zinjaa, ja tik viena lieta... gjitaaru biku savaadaak speelee. a tam deelj ir jazin kaa gritaara uzvedaas lai arpedzjijas buutu reaalistiska, skan reaali, bet ne tas ko speelee. runga ar diviem galiem. jo gjitaara ir iipatneejs instruments - speejiiks atskanjot vienu un to pashu noti vienlaiiigi uz dazjaadaam stiigaam (lasi - dazjaadi tembraali nianseeti). Ko nespeej neviens MIDI, sorry, bet to neparedz. Tur jau taa probleema. savukaart parast klausiitaajs, biezji vien pat to nepamaniis... diemzjeel... taa pat kaa tikai retais muzikjis pamana ka uz skatuves ir JBL SRX monitori, kas izceljas ar savu dzidro skaneejumu... taa luuk... vismaz kaa man liekas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 27-Jan-2006 16:00:58 
Hmm, gjitaaraam izmantoju Slayer VST... Tad veel pielieku kaadu filtru un labu atskanju (SKAN KOLOSAAAALI)...

Ah un melodijas ar gjitaaraam - noshu garumi obligaati jaamaina, tas padara skanju reaalistiskaaku, Plus veel nevajag aiz vienas nots uzreiz spraust naakamo (tas atkal, lai mazliet reaalistiskaak)...

Nu skaidrs katraa zinjaa viens - nekaadu heavy metal vai alternatiivo jau uz datora neuztaisiisi, esmu klausiijies visaadus, nekaa interesanta, skan tukshi... :lol:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited