Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 15:25:55

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 15-Jan-2010 10:03:43 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Jan-2010 20:51:57
Posts: 2
Čau.
Mēs spēlējam grupā rokmūziku ar dzīvajiem instrumentiem (el.ģitāra, basģitāra, bungas), taču gribētos pamēģināt dažādot kopējo skanējumu ar "elektroniku".
Līdz šim esmu strādājis ar Cakewalk Home Studio 2004. Izmantoju to savu ideju pierakstīšanai - gan audio celiņu ierakstīšanai, gan arī izmantojot midi instrumentus (man nav keyboard'a, tādēļ rakstu notis).
Plānoju sākt tieši ar midi skaņu apstrādi un atskaņošanu kopā ar grupas spēlēto mūziku.
Varbūt kāds man varētu tādā vienkāršākā valodā apstāstīt sekojošo:
1) kā var izdarīt tā, lai vienā izejas līnijā skanētu uz datora uztaisītā mūzika (pavadījums), bet otrā izejas līnijā skanētu tā pati uz datora uztaisītā mūzika (pavadījums) un plus vēl metronoma kliks, kas ietu bundziniekam uz austiņām? Kādi softi vai dzelži ir nepieciešami - varbūt kāda speciāla ārējā skaņas karte?
2) ir tāda sajūta, ka Cakewalk Home Studio nav īsti piemērota šiem maniem mērķiem - redzēju Youtube'ā, ka ar Reason 4. midi skaņu apstrādāt ir diezgan ērti - mikseris, efekti, sekvenceris - viss pārskatāms, viss pie rokas. Tādēļ gribēju jautāt, kāda programma būtu labāka manām vajadzībām? Un vai Reason'ā ir iespējams rakstīt notis (es domāju uz nošu līnijas, nevis ar piano roll vai tiem kvadrātiņiem)?
3) tā kā man ir visai vecs portatīvais dators, ar kuru man nāksies atskaņot pavadījumu mēģinājumos un koncertos, tadēļ es iedomājos, ka būtu labi, ja būtu iespējams mājās ierakstīt un apstrādāt visus midi celiņus, samiksēt tos un tad exportēt uz kādu vienkāršāku midi atskaņotāju uz portatīvā datora, kas aizņemtu mazāk vietas un nebremzētu portatīvo datoru. Vai tas ir reāli, vai normāli, vai vienkārši stulbi?
Paldies.


Top
   
PostPosted: 15-Jan-2010 11:04:35 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
...1) kā var izdarīt tā, lai vienā izejas līnijā skanētu uz datora uztaisītā mūzika (pavadījums), bet otrā izejas līnijā skanētu tā pati uz datora uztaisītā mūzika (pavadījums) un plus vēl metronoma kliks, kas ietu bundziniekam uz austiņām? Kādi softi vai dzelži ir nepieciešami - varbūt kāda speciāla ārējā skaņas karte?
2) ir tāda sajūta, ka Cakewalk Home Studio nav īsti piemērota šiem maniem mērķiem - redzēju Youtube'ā, ka ar Reason 4. midi skaņu apstrādāt ir diezgan ērti - mikseris, efekti, sekvenceris - viss pārskatāms, viss pie rokas. Tādēļ gribēju jautāt, kāda programma būtu labāka manām vajadzībām? Un vai Reason'ā ir iespējams rakstīt notis (es domāju uz nošu līnijas, nevis ar piano roll vai tiem kvadrātiņiem)?
3) tā kā man ir visai vecs portatīvais dators, ar kuru man nāksies atskaņot pavadījumu mēģinājumos un koncertos, tadēļ es iedomājos, ka būtu labi, ja būtu iespējams mājās ierakstīt un apstrādāt visus midi celiņus, samiksēt tos un tad exportēt uz kādu vienkāršāku midi atskaņotāju uz portatīvā datora, kas aizņemtu mazāk vietas un nebremzētu portatīvo datoru. Vai tas ir reāli, vai normāli, vai vienkārši stulbi?
Paldies.
Nu katram tas risinijums bus savadaks - viena universala panemiena nav. Mans kompja risinajums ir Abletons - bet Tev tas nederes principa, ja Tu raksti notis. Lai varetu divus dazadus miksus dabut ara vajag ari multichannel skanu karti. Man ir motu 828, letaks variants ir Ultralite (tiesa, ja Tev ir vecs svaks kompis vinam FireWire var nebut (ir gan visadi adapteri), tad jaskatas kads letaks USB risinajums Edirol vai EMU/Creative piemeram), bet problema ar latenci (nelielu aizturi) iespejams bus vienalga. Te butiskakais jautajums ir - ka Tu no midi iegusti skanu - kas ir skanas generators - izejot no ta ari var domat par risinajumu. Vai Tavs kompja softs visu, ko Tev vajag, genere reala laika no midi, jeb Tu visu midi rendere uz wav? Tavs pienemums no midi uzgeneret audio un spelet pavadijumu no citas iekartas ir pilnigi normals un tada veida Tu vari uzgeneret divus miksus vienu ar click track otru bez, bet atskanotajam no kura Tu spelesi ari ir jabut ar divam neatkarigam stereo izejam - man neviens tads low budget risinajums uzreiz prata nenak (varbut var piemeklet kaut ko no Boss?). Jebkura gadijuma, ja jums ir dziva grupa, kam muzika bazeta uz dzivam bungam un gitaram un elektronika ir ka papildinajums, es ieteiktu piemeklet kadu piemerotu midi klavieri/kontrolieri un kadu sakarigu mazbudzeta sintinu waldorf blofeld (tam gan tagad ir versija ari ar mazo klavieri) piemeram un spelet dzivaja - domaju, ka efekts bus daudz labaks.


Top
   
PostPosted: 15-Jan-2010 12:23:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 20-Aug-2004 13:38:14
Posts: 132
Location: Ventspils
Tur ir baigi daudz variantu atkarībā no tā,KO Tu gribi pievienot dzīvajam izpildījumam!

Var paņemt kādu ritma sampli, sakopēt uz sekvensera pareizā garumā, pievienot visādas elektriskas figņas, un eksportēt kā audio failu, kuram, to atskaņojot, pielāgojas dzīvie izpildītāji - tikai tad rktīgi jāsarunā ka pārējiem jāklausās tas ieraksts, nevis buņģieris!!! Un tas pavadījums jāplāno bez tukšām vietām, lai nenojūk ritms! baigi grūti dzīvajos pasākumos šito būs izdarīt,


Vai arī izmanto iecilpotu sampli uz kādām 4 taktīm, ko ieraksta MD.

Es šitā esmu spēlējis - man uz tausta bij MD pleijers un maziņš mixeris - nu un attiecīgi to iecilpoto sampli es ieslēdz un kad vairs nevaig, tad novāc... nu tā apmēram.

_________________
http://www.nz.lathost.lv


Top
   
PostPosted: 16-Jan-2010 16:13:02 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
nu vecajam kompim ieliec tach vienkarshaku, kartiti tev tach nevajag pro tehniku, ja tavam vecajam ir PCMCI slots ieliec tur kadu creative audigy pa ~30-40 Ls tev uz aru naks 3xstereo uz attieciga softa ko izvelesies mikseri saliec attiecigo konfig lai tev vajadzigais iet pa vienu izejo nevajadzigais pa otru un tt talak jau no izejam savelc vadinjus kur vajag viss stradas normali, es pats izmantoju Cubase SX (tagad jau 5) bet butiba nemainas ari vecajiem cubiem ir normali konfigurejamas izejas un izveidojami vairaki mixout, un lieliski atbilst tavam prasibam darbam ar notim.

resursus lielus neprasa, attieciga karte ko piemineju bus daudz vertigaka par to integreto kas ir portativajam, ja ir interese varu iedot pameginat.

_________________
http://www.aheadx.lv

http://www.soundclick.com/spacesinvader
http://www.soundclick.com/aheadx
http://dj-kramars.draugiem.lv
http://spacesinvader.draugiem.lv


Top
   
PostPosted: 19-Jan-2010 20:03:38 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 13-Jan-2010 20:51:57
Posts: 2
Liels paldies par vērtīgiem komentāriem.
Mēģinu jau lēnām lauzties cauri elektroniskajiem džungļiem.
Ļoti iepatikās Reaper programma - maz vietas aizņem, kvalitāte un iespējas, liekas, ir pilnīgi ok.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited