Mikseris.LV [mūzikas portāls]
http://www.mikseris.lv/forum/

Kāda MIDI 25 taustiņu klaviatūra būtu man piemērotāka?
http://www.mikseris.lv/forum/viewtopic.php?f=43&t=64313
Page 1 of 1

Author:  midix [ 22-Jan-2018 15:13:18 ]
Post subject:  Kāda MIDI 25 taustiņu klaviatūra būtu man piemērotāka?

Mērķis - vienkāršas ambient & electronic & epic mūzikas ievadīšana datorā savam priekam. Izmantoju Reaper DAW un dažādus bezmaksas VST sintezatorus.

Agrāk bija Emu XBoard 49, bet uzdāvināju radiniecei, kas vēlējās apgūt mūziku mazliet profesionālākā līmenī nekā es. Turklāt, man 49 pilna izmēra taustiņi šķita par lielu - aizņēma pārāk daudz vietas uz galda, tāpēc nav diez ko ērti, ja jāvelk laukā klaviatūra katru reizi, kad rodas iedvesma.

Man ir nelielas rokas un pirksti un patīk spēlēt ar viegliem pieskārieniem, nebungojot, tāpēc Xboard pilna izmēra taustiņi nešķita pietiekoši ērti - gribējās kaut ko mazāku, ar īsāku "gājienu", lai var spēlēt pavisam mierīgi, "sapņaini", jo muzikālās iedvesmas visvairāk rodas vakaros, pirms gulētiešanas :D

Skatos uz variantiem:

Akai LPK25
M-Audio Keystation Mini 32 MK2
Alesis V mini
Korg Microkey 25
M-Audio Axiom Air Mini 32
Alesis V25
Akai MPK Mini MK2
Arturia MiniLab


Pagaidām tikai par Korg Microkey 25 esmu dzirdējis pozitīvas atsauksmes tādā ziņā, ka ir subjektīvi kvalitatīvi un ērti taustiņi, salīdzinot ar citiem variantiem. Pārējiem gan ir daudz papildus funkciju - "bungu pogas" jeb pedi, dažādi regulatori, ko var piesiet MIDI efektiem utt. - tas viss man pārsvarā nav svarīgs, kaut gan kas zina, varbūt nākotnē noderētu.

Diemžēl nevaru uz vietas kaut kur aizbraukt un aptaustīt. Tāpēc būšu pateicīgs, ja kāds, kas ir personīgi paguvis aptaustīt šos mini 25 taustiņu aparātus, padalīsies ar pieredzi un kritiku.

Author:  scale [ 31-Jan-2018 18:41:27 ]
Post subject:  Re: Kāda MIDI 25 taustiņu klaviatūra būtu man piemērotāka?

Mana mīļākā lielā klava ir korg x5d...un mazā man ir arturia keystep. Keystep kaut kā atbilst manām sajūtām par viegli spēlējamo, ātrām improvizācijām derīgo x5d klavu, kaut kā tā. Ja no tā var izdarīt secinājumus... Bez tam keystep rada normāla instrumenta sajūtu nevis rotaļlietas. Funkcijas kas papildus ir derīgas. Labāk jau tomēr veicī kaut kur aptaustīt...

Author:  midix [ 05-Feb-2018 17:09:20 ]
Post subject:  Re: Kāda MIDI 25 taustiņu klaviatūra būtu man piemērotāka?

Paldies, tagad arī pats sliecos uz Arturia Keystep vai Minilab MK2 - abiem it kā esot vienādi taustiņi, taču Minilab neesot aftertouch. Par aftertouch mazliet žēl taču Keystep sanāktu pārmaksāt par liekām iespējām, kas vairāk piemērotas spēlēšanai "dzīvajā" (sekvenseris, MIDI porti) un laikam nedaudz pietrūktu iespēju DAW kontrolei (pogas). Tāpēc visticamāk palikšu pie Minilab MK2.

Page 1 of 1 All times are UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/