Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 14:27:42

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: Dj Plosky audio sisteema
PostPosted: 30-Nov-2009 19:22:15 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 30-Nov-2009 13:36:06
Posts: 7
Chau visiem! :)
Ja jau ieprieksheejaa teema panesaas runa par pashtaisiitiem topiem, tad ieposteeshu arii manas sisteemas aprakstu! Tas vareetu buut interesanti ieprieksheejaa topika autoram, jo kaa saprotu vinja tumbaas veel ir ko palabot! Mana sisteema arii veel nav pabeigta (taapeec ir laipni gaidiiti jebkuri ieteikumi), nu bet tas kas ir uz sho laiku,to var apskatiit sheit:

http://www.mobileaudio.lv/index.php?navig=31&topic=5103


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 11:13:04 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Tavaa postaa vairaakas reizes piemineeta faazu liikne, bet nekur taa nav redzama.
Peec kaada principa tika izveeleti krosoveru filtri un daliijuma frekvence?

ddff


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 12:01:06 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 30-Nov-2009 13:36:06
Posts: 7
Faazu sakritiiba tika paarbaudiita uznjemot katra draivera liikni un kopeejo, un tad tika veerteets cik labi sakriit/nesakriit faazes. Domaajams ka taads panjeemiens der. :)
Daliijuma frekvence tika izveeleeta taa, lai peec iespeejas maksimaalaak pasargaatu piikstuli no sadegshanas (jo diemzheel ir ruugta pieredze ar sho probleemu ar veikalos pirktaam tumbaam). Saakumaa daliijums tika izveeleets arii ar Xower programmas paliidziibu, bet saliekot atbilstoshos izdotos elementus nekas labs nebija sanaacis, taapeec taalaak tika piedziits metodom tika! :) Protams tas filts nav korekts (elementi neatbilst viens otram), no bet straadaat tas principaa straadaa! :)


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 13:26:22 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Principu es saprotu - katrs draiveris un tad summa, bet nekur tajos grafikos neredzu pashu faazi, kaa shajaa bildee
Image

Un imo piikstuli labaak pasargasi ar L-pad, jeb atbilstoshas juutiibas pashu piikstuli, nevis meeginot kroseet vinju tur, kur tieshaam nekas slikts nenotiks. Starp citu, kaada tad ir shim konkreetajam gabalam freq.?

ddff


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 13:48:17 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
Einaar :) :) :)
Latvijaa uz vienas rokas pirkstiem ir saskaitaamas kompaanijas, kuraam ir legaali softi, kas raada korektu faazu liikni ( muusu izpratnee runaajot) . Pat man taadas nav :) Kur nu veel Dj Ploskijam :P


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 14:41:26 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 30-Nov-2009 13:36:06
Posts: 7
Nu jaa, taadas faazu liiknes nam nav! :)
Nu piikstulis kaads ir, taads ir! L pads arii ir, nu tas pirmais 22 om R piikstulim, kas nolaizh kopeejo leveli...
"Starp citu, kaada tad ir shim konkreetajam gabalam freq.?" - sho es gan diemzheel nesapratu.. :(


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 16:22:24 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Smaart ir 30 dienu trial, kas raada visu, ko vajag, nevar tikai saglabaat, bet Alt+PrtSCRN iet :)
Arii Sat Live ir 30 dienu trial - vienam projektam kaa reizi pietiek.

ddff
Quote:
Einaar :) :) :)
Latvijaa uz vienas rokas pirkstiem ir saskaitaamas kompaanijas, kuraam ir legaali softi, kas raada korektu faazu liikni ( muusu izpratnee runaajot) . Pat man taadas nav :) Kur nu veel Dj Ploskijam :P


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 16:56:21 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Domaaju par krossovera freq. un filtru kaartaam - peec grafikiem izskataas kaadi 1.6K.
Filtri uz aci izskataas peec 3-kaartas HP, savukaart 2-kaartas LP.

ddff
Quote:
"Starp citu, kaada tad ir shim konkreetajam gabalam freq.?" - sho es gan diemzheel nesapratu.. :(


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 17:04:29 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 30-Nov-2009 13:36:06
Posts: 7
Sisteemas aprakstaa ir arii fitra sheema, tur arii tieshaam var redzeet ka ir 3 kaartas HPF un 2 kaartas LPF.
Konkreetas kroas F nav, jo kaa jaumineeju beigaas elementu lielumi tika piedziiti vnk meerot kopeejo AFL liikni (piedzenot to liidz peec iespeejas labaakam izskatam)
Peec xowera saakumaa bija meeginaats HPF uz 1,6 k un 1,05 K LPF, bet no taa diemzheel nekas labs nesanaaca.


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 18:57:38 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
O, tieshaam - tik zemu pat nenoscrolleju, skatijos tur vairaak eksterjera bildes, kas mani ne paaraak interesee. Filtra topologija interesanta, tas HPF diezgan netradicionaals, tur pat sanaak 2 filtri virknee - viens 1. kaartas un otrs 2. kaartas. Versija ar stipri nobiiditiem x-over punktiem parasti neattaisnojas, jo nav iespeejams panaakt faazu liiknes sakritiibu tik lielaa diapazonaa. Es parasti lieku vienaadu freq. abiem x-overiem.

ddff


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 19:11:58 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 30-Nov-2009 13:36:06
Posts: 7
Nu man tajaa gadiijumaa (izveeloties vienu krosa F) veidojaas paceelumskopeejaa AFL.. Nu ja kroseetu ar kaadu 4 kaartu strauji uz leju, tad varbuut jaa, taads variants dereetu... Jaa bet ar plashaaku faazes sakrishanu kaa ir taa ir, neliekot mida C virknee R veel nobiides liiknes peec taa pasha xowera bija sameeraa paraleelas (tb pie attieciigi pareiza attaaluma, kuru piedziit vareetu vaidojot kaadu raamiiti zem rupora izbiidot to uz priekshu viss vareetu buut diezgan smuki), bet nu bez taa R arii nevar, un tgd taa nesakritiiba vairaak ap 2 k ir ieveerojama..


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 20:22:21 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Ar paceelumu var ciiniities mainot filtra tipu. Ja izveelas Linkwitz-Riley. tad tas mums dod -6 dB krossovera punktaa, liidz ar ko 2 taadus signaalus summejot iegustam 0 dB.
Sheit ir bilde kaa izskataas 2-nd LR:
Image
Par cik tur ir 180' nesakritiiba, tad apmainam HF driverim polaritaati un ieguustam shitaadu:
Image

Ja tiek lietots Butterworth filtrs, tad mums ir tikai -3 dB
Image
Un pie summeeshanaas (ja vien ieveerosim polaritaates) dos +3 dB krossovera punktaa. Shim gadiijumam meedz istraadaat joku, kad punkti tiek atbiidiiti taalaak viens no otra, bet man labaak patiik variants ar LR filtriem.

Es shobriid taisu vienu primitiivu projektinu un man ir paarlieciiba, ka tur pietiks ar shaadu te:
Image
Vismaz taas dazhas reizes, kad ir naacies buuveet vai paarbuuveet kaadus filtrus, tas ir izraadiijies gana vienkaarshi.

ddff, labaak filtrus neesaa atsevishkaa elektroniskaa iekaartaa, kopaa ar aiztures liinijaam :]


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2009 20:39:50 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 30-Nov-2009 13:36:06
Posts: 7
Mjaa peedeejaa bilde interesanta! Tik tas viss laikam jau neieveero rupora garumu utt.. un tad jau laikam sanaaks biidiit to ruporu.. Paldies par info kopumaa! :) Kur ta Puuks pazudis?! :) Interesanti kaa tur vinjam ar filtriem. :)


Top
   
PostPosted: 02-Dec-2009 10:53:48 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Ar rupora biidishanu ir gana vienkaarshi. Paskaties uz sho bildi
Image

Kaa redzam, liidz +/- 40' mums praktiski nav probleemu. Taatad- ja mums krossovers ir 1 kHz, un pienjemam, ka skanas aatrums ir 340 m/s (vienkaarshiibai, patiesiibaa pie 18' temperatuuras tas buus 342 m/s), tad varam izteikt, ka pilns periods ir 34 cm. Taatad, katrus 34 cm mums buus ideaala faazes sakritiiba. Attieciigi katrus 17 cm mums buus ideaala faazes sakritiiba, ja apmainiisim polaritaati. Veel pa 4 cm uz katru pusi mums dod tikai 0.5 dB variaaciju, kas ir pilniigi apmierinoshi. Taatad mums ir jaaizvairaas no 4 ... 13 cm nobiides. Bet neviens mums neliedz ieguut veel 4.xx centimetrus ar vienu lieku filtra kaartu - kaa zinaams, katra filtra kaarta dod 45'. Ja krossovera freq. ir augstaaka, tad visi shie attaalumu solji attieciigi samazinaas. Taa, ka shii probleema nav nemaz tik nepaarvarama, kaa saakumaa var likties.

ddff


Top
   
PostPosted: 04-Dec-2009 2:23:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
bet ziniet kas visvairak priecē , tas ka cilvēki atgriežas pie komunistu laikiem , kad nauda bij, bet nebij ko nopirkt , un tad zāģēja un vīlēja paši !

man diskotēka, nu ja, citreiz


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited