Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 19:18:25

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 192 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13
Author Message
PostPosted: 18-Mar-2011 22:16:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Es gan nezinu vai ir liela jega samplet to wavedrum jo, skanejums tik butiski mainas atkariba no ta ar ko un ka tiek uzsists, ka visu to gammu tik un ta iesamplet nevar un ari tad kads ir vajadzigs sampleris ar kadu apjomigu multisamplu atbalstu un dazadiem parslegsanas algoritmiem starp tiem.
Veciit, var :). Tur bija paaris snares, kuras nebija sastopamas/dzirdeetas nekur :). Tad nu es njeemos dienu un katru no taam iesampleeju, sitot taa un shaa... :)

Kaut kas no taa buus dzirdams sameeraa paarskataamaa naakotnee :)


Top
   
PostPosted: 19-Mar-2011 2:51:01 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Quote:
Kaut kad tiku uzinstalejis virtualo wavestation izmeginasanai - tagad ari nav japerk viss legacy collection, bet var nopirkt par letakam naudinam tiesi to kas interese. Vispar jau patika, interesanta rotaljlieta. Var buvet savas sekvences, bet programmesana ari software versijaa ir pietiekami sarezgita - tad es varu iedomaties, ka hardware ir ists pain in the ass :) Manaa gadijumaa M3 Karma ari lauj izmantot waveseqencing tehnologiju ne tik advanceta veida, un lai pats varetu taisit savas wavesekvences tur vel vajag Karma softu - tas man pagaidam skiet par sarezgitu/laikietilpigu. Wavesequencing parasti nav primaraa balss uz kuru tiek buveta kada kompozicija lidz ar to var ari pieciest limitetu variantu :)
Principā vairāk interesējā fiziskais ar visu klaviatūru, lietošanai kā master keyboard, lai cik tas neizklausītos dīvaini, nevis VST, bet paldies par viedokli, jo šķiet ar hardware versijas programmēšanu tiešam varētu rasties diezgan baisas problēmas.


Top
   
PostPosted: 20-Mar-2011 11:55:34 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Quote:
Mana studijas koncepcija ir cita – vairāk tehniska nekā muzikāla – aptvert pēc iespējas plašākus sintēžu veidus – vieta tagad tam būs :D
Protams, skaniski tie sinti var arī nedaudz pārklāties – interesanti ir ar vienu sintēzi panākt citas sintēzes raksturīgo skanējumu..
Nu ja, man tie antikvarie risinajumi parak neuzruna, bet jaa, ir protams paris interesanti sintezatori, kurus es labprat apcamditu :) Butiba jau neko daudz skanjas sintezes jomaa laikam izgudrot jaunu nevar: analogais, virtuali analogais, FM sinteze, sample based, modelejosa sinteze (virtual accoustic, string modeling utt), granularaa sinteze ...kas vel?... parejais laikam ir variacijas par temu. Vienigais kam tad ir nozime ir implementacija, cik labi algoritmi, filtri un kadas ir modulacijas iespejas, efekti. Protams, mes nonakam pie ta, ka kaut ari vairakas iekartas var but piedava vairakus sintezes veidus, katrai viens veids ir tas, kas izdevies vislabak, bet nu tad es izvelos tadu iekartu, kas man sniedz to, kas man ir visvairak vajadzigs un parejo paturu prata virtuali :)
Viedoklis skaidrs! :) bet domāju, ka te liela loma ir arī ierobežotajai telpai, kur izvērsties, tāpēc esi spiests izmantot šādu sintu "esenci"..
Patiešām ir tāda lieta, kā vairākas sintēzes, kas pielietotas vienā sintā vai arī – kāda sintēze ietver sevī (tiesa gan – visai ierobežoti) kādu citu sintēzi, piem., ar DX7 (FM sintēze) pašā pēdējā algoritmā, kur visi operatori ir paralēlā slēgumā, ir iespēja izveidot 6 harmoniku (pēc operatoru skaita) Additīvo sintēzi..
Bet hibrīdsints SY/TG77 (FM+WT sintēze, precīzāk: AFM un AWM2) ļauj šīm abām sintēzēm savstarpēji sadarboties
RCM (Realtime Convolution & Modulation), radot līdz šim vēl nebijušas iespējas..
Tāpat Ensoniq TransWaves..
Quote:
Quote:
Kad sākšu praktiski darboties, varbūt varēšu ko ieteikt.. Tagad interesē, kā tieši caur MIDI ir sajūgti abi Tavi sinti un kompis? Vai ir vēl kāda MIDI-iekārta? Vai MIDI sinhronizācijai izmanto MIDI Clock? Vai kompis nav pastāvīgi sajūgts ar Taviem sintiem?
Oij :D :) ... man ir sarezgita sistema - viens midi dalitajs/summetajs, viens programmejams midi dalitajs/summetajs/filtrs, vel midi filtrs un vel paris dalitaji, kas viss rezultata dod to, ka varu ar jebkuru no midi klaviaturam darbinat jebkuru no sintezatoriem atseviski vai paraleli vai krusteniski un parslegsana notiek ar vienu pogas spiedienu, turklat sistema ir atverta un pie master clock var piesinhronizeties gan seqvenceris gan kompis (abletonam gan tas nepatik but par slave), gan vel kada areja iekarta.
PALDIES! Man jau patiktu, ja visus minētos MIDI-verķus Tu nosauktu arī vārdā.. :D Piem., kādu MIDI filtru Tu izmanto? – ne gluži man, bet vienam manam čomam sāk rasties vajadzība pēc tāda..
Pašam ir doma iegādāties vēl kādus divus "mehāniskos" 'patčbajus', piem., Kawai MAV-8
Quote:
Quote:
Jā, pilnīgi piekrītu – prasās vēl starpvērtības starp MIDI noteiktajām vērtībām.. Bet tas tad jau būs cits standarts – ne vairs MIDI (8 biti).. Tas ir nākotnes jautājums, kas pastāv jau tagad.. Mazs mierinājums: izmantojot kontūrģeneratoru (EG - Envelope Generator), tur parametru vērtības, ejot caur apliecošās lauzuma punktiem (MIDI parametri), iziet arī caur starpvērtībām.. :)
Nu it ka jau ar dinamisko sysex teoretiski var iegut 256 gradacijas (neesmu gan redzejis, ka tas kaut kur tiktu lietots) M3 specifikacijaa laikam Karmai ir paris parametri, kur ir vairak ka 128. Var kombinet MSB un LSB, bet tas protams nav ne erti ne seviski reali. Sintezatoriem parasti tiek pielietoti dazadi smoothing algoritmi. It ka briest HD Midi standarts (high definition), bet man ir aizdomas, ka drizak ieviesisies OSC, kam gan ari ir savi trukumi un problemas ar latenci, ka es saprotu.
PALDIES par info! Atkal uzzināju ko jaunu! :)
Quote:
Quote:
Tātad vienīgās pielietojuma iespējas tam ir – reālā laika performance un skaņas ieraksts..
Quote:
Palietoju kādu pusgadu Korg WD, pēc tam nopārdevu tālāk. Visu, kas man interesēja - iesamplēju. Priekš manis tur par daudz bija visādu orientālo skaņu, par maz sintētisko.
Tiesi ta - dzivais izpildijums un studijas ieraksts. It ka jaunajam wavedrum ir limitetaa versija tiesi ar orientalu ievirzi, bet nu ja, industrial perkusijas laikam tur nav parak daudz - tunetas perkusijas jau laikam pec butibas ir ar orientalu ievirzi :) Es gan nezinu vai ir liela jega samplet to wavedrum jo, skanejums tik butiski mainas atkariba no ta ar ko un ka tiek uzsists, ka visu to gammu tik un ta iesamplet nevar un ari tad kads ir vajadzigs sampleris ar kadu apjomigu multisamplu atbalstu un dazadiem parslegsanas algoritmiem starp tiem.
Pilnīgi piekrītu! Tik niansētu spēli un iespējas, kādu es dzirdēju iNetā ar WaveDrum, domāju, ka pat ar multisampliem nevar pārnest.. Ja nu vienīgi kādu mazu gabaliņu no tā..
Man arī vajadzētu tādu WaveDrum! Labāk – divus! :D (Man vēl nav nevienas bungas mājās..)
Redz' kā sanāk – cits jau paguvis šos stroķus iemēģināt un nomainīt, bet cits (es! ) pat nezin, ka tādi pastāv!
Overfow, kādas naudiņas grozās ap tiem?.. Un kā tur notiek paču programmēšana?, jo IT KĀ iespējas mazas – stipri maz samplu un tikai daži vadības kloķi.. Bet skan iespaidīgi!
Starp citu, overflow, kādu sampleri Tu izmanto?
Quote:
Quote:
Varbūt kādam ir Wavestation lietošanas pieredze?
Kaut kad tiku uzinstalejis virtualo wavestation izmeginasanai - tagad ari nav japerk viss legacy collection, bet var nopirkt par letakam naudinam tiesi to kas interese. Vispar jau patika, interesanta rotaljlieta. Var buvet savas sekvences, bet programmesana ari software versijaa ir pietiekami sarezgita - tad es varu iedomaties, ka hardware ir ists pain in the ass :) Manaa gadijumaa M3 Karma ari lauj izmantot waveseqencing tehnologiju ne tik advanceta veida, un lai pats varetu taisit savas wavesekvences tur vel vajag Karma softu - tas man pagaidam skiet par sarezgitu/laikietilpigu. Wavesequencing parasti nav primaraa balss uz kuru tiek buveta kada kompozicija lidz ar to var ari pieciest limitetu variantu :)
Korg WaveStation – man sapņu sints! Bet reki – abi divi: A/D un SR. Gribu abus! Kādēļ? - tad būtu jāsāk atsevišķs topiks :D
Bet īsumā – 1) džojstiks (vektorsintēzes galvenais kloķis) ir tikai vienam no tiem (A/D);
2) katram no tiem ir atšķirīgi paplašinājuma sloti..

Kad būs kāda pieredze ar WaveStation – pastāstīšu :)

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 21-Mar-2011 11:44:07 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Veciit, var . Tur bija paaris snares, kuras nebija sastopamas/dzirdeetas nekur . Tad nu es njeemos dienu un katru no taam iesampleeju, sitot taa un shaa...
Kaut kas no taa buus dzirdams sameeraa paarskataamaa naakotnee
O ja, tas butu interesanti ievertet :) Ar snarem jau gan ta lieta vienkarsaka un pietam elektroniskaa muzikaa - tur tam niansem nav tik lielas nozimes, ka dazadam citam perkusijam piemeram dzezaa.
Quote:
PALDIES! Man jau patiktu, ja visus minētos MIDI-verķus Tu nosauktu arī vārdā..
Emm... ja, nu lai butu precizs ar cipariskajiem kodiem un nosaukumiem man japarakajas pa manualiem (no galvas ciparus vaji atceros)
- Miditemp PMM-88 (vecaa versija, kas diemzel nelauj ieejaa nofiltret visu iznjemot midi clock) - komutators-procesors-filtrs, veido midi komutacijas sistemas pamatu
- Doepfer MMR4/4 dalitajs-summetajs (faktiski tiek lietots ka dalitajs, bet vajadzibas gadijuma var but ari summetajs papildus midi informacijas ievadisanai no cita areja avota)
- Anatek Midi Pocket Filter (lai nofiltretu visu iznjemot midi clock)
- Anatek Pocket Thru (1 in, 3 out)
- MIDI Solutions Thru (1 in, 2 out)
+ visaa sistemaa ir ieslegti ari midibox seqvencers, kur tiek izmantoti 2 in un 2 out, ka ari Novation Remote SL (2 out, un ari midi usb - usb midi)
kaut ka ta... hope that helps :)
Kawai MAV-8 ir labs dalitajs, ja ar vienu lielu labu master klaviaturu vajag vadit vairakus sintus - mana gadijuma ir divas mazaas midi klavieres vai viena maza un viena liela un tad tas ir sarezgitak, lai varetu ar jebkuru klaviaturu operativi darbinat jebkuru sintu pec vajadzibas - turklat midibox ari ir midi informacijas avots, kuram pasam ir ari jasanem midi vadibas informacija (notis/akordi) un midi pulkstenis, lai arpegiatori darbotos sinhroni, bet citos gadijumos domaju galigi nav vajadzibas pec tik sarezgitas strukturas.


Top
   
PostPosted: 21-Mar-2011 11:56:14 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Overfow, kādas naudiņas grozās ap tiem?.. Un kā tur notiek paču programmēšana?, jo IT KĀ iespējas mazas – stipri maz samplu un tikai daži vadības kloķi.. Bet skan iespaidīgi!
Starp citu, overflow, kādu sampleri Tu izmanto?
Par naudām precīzi vairs neatceros. Bija kaut kur ap 300 Ls. Paču programmēšana, jā...var teikt, ka tā ir ļoti minimāla. Nu tur decay parametri, efekti...
Sampleri man ir divi. Viens ir EMU E5000 Ultra (kurā esmu ielicis 250 GB disku), otrais ir NI Maschine. Pirmo gan ņēmu lai būtu pieeja dažādām bibliotēkām. Pats gan izmantoju maz, dažreiz citiem vajag.


Top
   
PostPosted: 22-Mar-2011 15:43:51 
Offline
ADMIN
ADMIN
User avatar

Joined: 01-Nov-2002 22:57:19
Posts: 163
Esmu ieviesis jaunu sadalju Sintezatori :)

Moderators - Krupis.

Vairaak gan pashlaik nekaadas sadaljas neveidoshu pagaidaam. Jo notiek darbs pie lapas pa visam jaunaa veidolaa, uz kurieni migrees arii visa foruma sadalja.

_________________
Maris Mezroze
----------------------
http://www.mikseris.lv/


Top
   
PostPosted: 24-Mar-2011 6:30:17 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Esmu ieviesis jaunu sadalju Sintezatori :)
Moderators - Krupis.
Vairaak gan pashlaik nekaadas sadaljas neveidoshu pagaidaam. Jo notiek darbs pie lapas pa visam jaunaa veidolaa, uz kurieni migrees arii visa foruma sadalja.
Īstenībā šī nemaz nav sadaļa 'Sintezatori', bet gan tikai rubrika 'Sintezatori' zem sadaļas 'PRO tehnikas forums'..
Protams, ka tas ir kas vairāk, nekā agrāk, kad sintezatori bija tikai topiks, ko aizsāka GTC Studio.., bet klusībā gan cerēju, ka 'Sintezatori' tomēr būs ĪSTA sadaļa.. vai vismaz kā rubrika zem jaunas sadaļas 'Instrumenti', kas arī plaša tēma.
Par to jau tiku teicis iepriekš:
viewtopic.php?f=3&t=242
Tagad ir iespējas zem rubrikas 'Sintezatori' aizsākt jaunus topikus par attiecīgo tēmu – arī labi! :)

Runājot konkrēti par manu jauno statusu – moderators Krupis, varu visiem pārējiem pastāstīt, kā tagad izskatās rubrika 'Sintezatori' no "pilota - moderatora Krupja - krēsla".
Viss jau ir kā parasti, tikai topika laukā apakšā labajā pusē pie pogas [!] (nezinu, kas tā par pogu – Krupis nepazīstamas neaiztiek) tagad klāt nākušas pogas [?] un [X] – laikam ar pēdējo varu vispār izdzēst postu,
bet zemāk – blakus pogai
Quote:
tagad ir arī poga [edit] – pie tam šī poga ir pie visiem 'Sintezatoru' postiem! Tātad varu rediģēt ne tikai pats savus postus, bet arī svešus! – tātad man tagad ir cenzora rīki!
Bet reāli jau tiem nekādas īpašas jēgas nav, ja nevaru (bet varbūt tomēr varu?!, tikai nezinu – kā? ) kārtot pašus postus pa tēmām.. Varu no topikiem izdzēst necenzētos vārdus :D
Vispār jau tagad šis "cenzora" amats man pagaidām tikai rada neērtības:
viewtopic.php?f=3&t=1223&p=33321#p33321

Bet ja jau pašlaik "notiek darbs pie lapas pa visam jaunaa veidolaa, uz kurieni migrees arii visa foruma sadalja", tas es varu pagaidīt un atturēties no jaunu postu rakstīšanas, lai lieki nesarežģītu šo pārkārtošanu.. :)
Lai veicas!
Krupis (cenzors – trennēsies cenzēt savus postus, lai skāde mazāka, ja gadīsies kāds fušieris.. :D )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 06-Apr-2011 8:02:51 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Varbūt kādam ir Wavestation lietošanas pieredze?
Quote:
Quote:
Kaut kad tiku uzinstalejis virtualo wavestation izmeginasanai - tagad ari nav japerk viss legacy collection, bet var nopirkt par letakam naudinam tiesi to kas interese. Vispar jau patika, interesanta rotaljlieta. Var buvet savas sekvences, bet programmesana ari software versijaa ir pietiekami sarezgita - tad es varu iedomaties, ka hardware ir ists pain in the ass :) Manaa gadijumaa M3 Karma ari lauj izmantot waveseqencing tehnologiju ne tik advanceta veida, un lai pats varetu taisit savas wavesekvences tur vel vajag Karma softu - tas man pagaidam skiet par sarezgitu/laikietilpigu. Wavesequencing parasti nav primaraa balss uz kuru tiek buveta kada kompozicija lidz ar to var ari pieciest limitetu variantu :)
Principā vairāk interesējā fiziskais ar visu klaviatūru, lietošanai kā master keyboard, lai cik tas neizklausītos dīvaini, nevis VST, bet paldies par viedokli, jo šķiet ar hardware versijas programmēšanu tiešam varētu rasties diezgan baisas problēmas.

Kabinet, Tu taču pats arī vari sasparoties un aizsākt topiku 'Korg WaveStation' - būs Tev inf-a un galu galā būs arī pats stroķis! :)

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 12-Apr-2011 16:21:56 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Citāts no Krupja teiktā 2011.IV 6. viewtopic.php?f=3&t=4848&p=33385&sid=5d ... 550#p33385
Quote:
...
Tas ir apmēram kā autosportā: kur ir gan meistari-piloti, gan meistari-mehāniķi.. (pirmie gan slavenāki par otrajiem..)
Līdzīgi bija pašu sintu pirmsākumos, kad koncertā uz skatuves stāvēja Īsts Analogais Modulārais sints, bet to "apkalpoja" divi:
viens ņēmās pa klaviatūru (tam parasti bija arī kāda muzikālā izglītība),
bet otrs - t.s."programmists"(ar kādu inženiera-elektroniķa izglītību), lai gan sinti tad vēl nebija programmējami – apkāries ar vadiem un kabeļiem, skraidīja ap šo Modulāro, sprauzdams štekerus un grozīdams moduļu kloķus.. :D
Studijās strādājot to visu varēja apvienot viens cilvēks, pie tam ierakstīt visu skaņu plati ar vienu vienīgu mono-sintu..
...
Te būs skaniska ilustrācija vienam šādam modulārā sinta tandēmam. Tas gan ir studijas ieraksts un izdots skaņu platē:
Andrew Kazdin & Thomas Z.Shepard un Moog Modular. 1971.gads. Pārlikums no simfoniskā orķestra partitūras.. Te jums būs viss - gan analogā sinta plašā skaņu krāsu palete, gan vinils (ar visiem sprakšķiem..).. :lol: tiesa gan, nu jau saciparots..
http://www.youtube.com/watch?v=QNWhMKIWxSY
Krupis (melomāns)

P.S. Atvainojos, ka ieliku to šeit.. Bet neatradu citu - piemērotāku sadaļu.. (Mūzikas veidotāju sadaļā neatradu piemērotu rubriku.. – par šādas rubrikas trūkumu tiku jau iepriekš teicis..) Galu galā tomēr šeit viss attiecas uz sintiem! :D

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 27-Sep-2011 17:52:54 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Bija sai garajaa episkajaa diskusijaa kaut kur pieminets Hartmann Neuron - Soundcloud tagad ir pieejamas paris demonstracijas


Top
   
PostPosted: 28-Sep-2011 1:59:50 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Paldies par linku uz DEMO. Man Neuron vienmēr ir licies pārāk arhajisks un sarežģīts sints. Noklausījos visus 40 DEMO klipus, un teikšu, pat ļoti patika! Ja pamatīgi piestrādā pie sounddizaina, ausīmdzirdot, var panākt samērā patīkamus padus un ambienttekstūru.

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
PostPosted: 28-Sep-2011 21:03:09 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Par arhajismu nenemos spriest - neesmu tik loti iedzilinajies, bet sarezgits gan. Musdienaas visa tehnika tik atri noveco - Korg Kronos ari ir pavecs Atom procesors laikaa, kad jau pat telefonos ir divkodolu un tulit solas but 4-kodolu procesori - galvenais jau saja pasakuma ir algoritmi. Vispar visas generativas strukturas, kur modulacijas module citas modulacijas dazados laikos un veidos, beigu beigas ir sarezgitas. Konkretie ambientie piemeri man ari skiet patikami, jo ipasi viens tur uz beigam bija tads melodiskaks. Lidz sim neviena tik veiksmiga Neuron demonstracija nebija gadijusies. Tiesa neta bija ari viens VST plugins, kas bija specializets tiesi uz sadu ambientu skanju stukturu iegusanu vienkarsotaa/automatizetaa veidaa. Es pat apsveru pirkt vai nepirk - beigas izdomaju, ka man ir interesanti tiesi tas skanju programmesanas process no neka lidz kaut kadam rezultatam. Tads automatizets viss easy gatavs risinajums varbut vienigi noder fona generesanai kadaam makslas performancem ar ko es nenodarbojos. Un galu gala bija ari softins, kurs ljava daudzkart paleninat skanu, ka no jebkuras pop dziesmas vareja iegut lidzigu ambientu no kura pec tam atliek tik izgriezt vajadzigas vietas :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 192 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited