Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 15:04:58

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 192 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13 Next
Author Message
 Post subject: Re:
PostPosted: 06-Mar-2011 15:13:40 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
ja es nopirktu casio kas visos veikalos par mani varetu njirgaties vai tomer tik traki nebuutu ??
Arī man ir CASIO un es ar to pat lepojos! :)
Un tie ir ĪSTI sinti, kas man ir – CZ-1 (CZ-sērijas flagmanis!) un VZ-10M (VZ-sērijas flagmaņa VZ-1 uzlabota Rack-versija; diemžēl CZ sērijai nav Rack#). (Man pat šķiet, ka savulaik "Pērkonam" (Jurim Kulakovam) arī bija kāds no šīs saimes..)
Abi šie sinti pārstāv unikālās Casio patentētās sintēzes, kuras vairs netiek izmantotas nevienā citā sintā:
CZ-1 – Phase Distortion (PD) sintēze.
VZ-1 / VZ-10M – interactive Phase Distortion (iPD) sintēze.
Raksturīgās iezīmes – tiem tāpat kā Yamahas DX/TX-sērijas FM sintiem nav filtra, taču skanējums (īpaši CZ) ļoti tuvs analogo subtraktīvo sintu skaņai :)
Tomēr šie sinti (CZ un VZ) nav savstarpēji salāgojami – cik vienam no tiem (CZ) ir vienkārša un efektīga programmēšana (vēl vienkāršāku nemaz nezinu!), tik otram (VZ) tā ir sarežģīta un lielu pacietību prasoša..
VZ-10M programmēšanu varētu pielīdzināt Yamahas FS1R programmēšanai, kas arī nav vienkārša..
Toties – Kādas iespējas!!! :)
Ja kāds vēl nepazīst šos sintus – "pačekojiet" iNetā! Varbūt arī sakārosies.. :D
Žēl, ka CASIO ir atteicies no sintu ražosanas. Arī Yamaha vairs neražo FS1R (tie ir salāgojami ar DX7 !) – ļoti sarežģītās programmēšanas dēļ. Bija izstrādāta pat versija FS2R – tas pats FS1R, bet ar USB, lai var programmēt caur kompi, bet.. tā arī dienas gaismu neieraudzīja.. :(
Bet tie izstrādājumi, ko Casio tagad ražo, un ar kuriem ir pilni veikali, NAV nekādi sintezatori, bet gan - kā CASIO tos sauc (palasiet manuāli/instrukciju) – CASIOTONE ! – tas ir romplers ar iebūvētu autoakompanementu un MIDI recorderu + DSP + iebūvēti skaļruņi..
Yamaha līdzīgus izstrādājumus no PSR-sērijas sauc par PORTATONE (nevis sintezatoriem)..
Tādēļ – cienīsim sintiņus un nedēvēsim par tiem tos, kas nemaz nav sintezatori..

Vēl tieši runājot par tēmu. Izvēloties sintiņus, gandrīz vai pietiek ar to tehniskajiem datiem (specifikāciju), bet, izvēloties romplerus, tie IR JĀDZIRD!
Man pašam arī ir viens tāds – Yamaha PSR-740 (nekad nebūtu domājis, ka kādreiz man arī "čimčidrilka" būs!..).
Nopirku to pirms 4 gadiem, par lētu naudu to piedāvāja - par Ls 125,- ! (Pārdevējam bija vēl glaunāks verķis – PSR-3000..)
Lai arī mans PSR-740 ir no plastmasas, pat KBD (KeyBoarD - klaviatūra) visa (pat atsperes! ) ir no plastmasas..
Bet toties kā tas SKAN !!! Tas nu ir kļuvis par vienu no maniem mīļākajiem štrumiņiem :)
Tik mīļš, ka pat devu tam vārdu Fredis.. :)
Par Fredi varētu daudz stāstīt :) Bet tam tad būtu jāatvēl atsevišķs topiks :)
Fredi izmantoju kā etalonu, testējot citus romplerus.. :)

Krupis (ciena dažādus "štrumiņus")

P.S. Fredis ir pavisam nopietns - profesionāls stroķis! Nosaukt viņu par "čimčidrilku" būtu smags apvainojums.. :D

_________________
Krupis ir derīgs!


Last edited by Krupis on 14-Mar-2011 23:33:39, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 07-Mar-2011 11:09:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Nu jaa, Casio izkalkuleja, ka nopietna tehnika nav isti bizness un nofokusejas uz rotallietu tirdzniecibu. Skiet, ka Korg ir nonacis lidzigaa pardomu periodaa, ja nebutu prezentets Kronos, tad pavisam noteikti ta varetu teikt. Lai gan, ka es saprotu, Kronos ari drizak ir tads parejas periods - reanimets Oasys par draudzigakam naudinjam - turpinam slaukt to pasu veco govi, kamer nav jaunu ideju/finansu resursu to realizesanai.
PSR-kas.... mja ko lai saka :) :D :lol:
Man bija (un vel stav plaukta, jo nav kur iespraust - patiesiba nejutu ari lielu vajadzibu) Yamaha 1000XG PCI karte. Tipa skaitaas nopietns XG sintezators. Tomer pec padarbosanas ar kvalitativiem softsintikiem un nopietnakiem hardware instrumentiem, jasecina, ka XG, uz ko butiba balstas ari PSR, ka skanas sinteze ir visai plakana busana. Jaa, ir efekti, ir filtri, frekvences ari ir pilnaa spektraa - bet isti nav tur dzivibas. Nupat pilns tirgus ir piestukets ar jauniem virtual-analogajiem no Novation, Roland, Avid u.c. Kaut ari vairuma to skanejums no virtualajam prezentacijam neskiet kaut kads uber - manuprat jebkurs no siem butu galvas tiesu paraks par PSR-kam skanas sintezes zinja un ari cenas zina konkuretspejigaks. Viss protams atkarigs no pielietojuma - ja lauku muzikantam vajag autoaccompaniment paternus un nav kapeikas prieks pro arrangera, tad ir psr-kas, jo visi sie virtualanalogi un analogi ir lietojami skanu papildinasanai live un rakstot studija uz kompja - kaazas ar tiem nenospelesi :)


Top
   
PostPosted: 10-Mar-2011 7:27:01 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Nu jaa, Casio izkalkuleja...
Man bija (un vel stav plaukta, jo nav kur iespraust - patiesiba nejutu ari lielu vajadzibu) Yamaha 1000XG PCI karte. Tipa skaitaas nopietns XG sintezators. Tomer pec padarbosanas ar kvalitativiem softsintikiem un nopietnakiem hardware instrumentiem, jasecina, ka XG, uz ko butiba balstas ari PSR, ka skanas sinteze ir visai plakana busana. Jaa, ir efekti, ir filtri, frekvences ari ir pilnaa spektraa - bet isti nav tur dzivibas. Nupat pilns tirgus ir piestukets ar jauniem virtual-analogajiem no Novation, Roland, Avid u.c. ... manuprat jebkurs no siem butu galvas tiesu paraks par PSR-kam skanas sintezes zinja un ari cenas zina konkuretspejigaks. Viss protams atkarigs no pielietojuma - ja lauku muzikantam vajag autoaccompaniment paternus un nav kapeikas prieks pro arrangera, tad ir psr-kas, jo visi sie virtualanalogi un analogi ir lietojami skanu papildinasanai live un rakstot studija uz kompja - kaazas ar tiem nenospelesi :)
Jā, kopumā piekrītu visam iepriekš teiktajam – ar zemtekstu "Katram podiņam - savs vāciņš!" :D
Labi teikts: "Casio izkalkulēja..." Patiešām tā vien liekas, ka Casio kalkulatori tagad populārāki par Casio mūzikas instrumentiem..
Lai gan Casio digitālās klavieres pēc manām domām (vismaz dizaina ziņā.. :) ) ir līmenī..
Bet kas ir latviešu tautas instruments?..
Nu jau sen tā vairs nav kokle vai stabule.., bet gan Yamaha PSR-... (tālākie cipari – atkarībā no rocības.. :))
Ar to tagad tiek spēlēts ne tikai rasolballēs un kāzās, bet arī bērēs.. (ar kompja studiju bēres nenospēlēsi..)
Populārs ir arī Korg Pa-..., mazāk populārs – Roland EM-...

Tomēr jāatzīt, ka Casio ACMP (autoaccompanement) vienkāršotā akordu veidošanas sistēma ir ērtāka nekā Yamahai (laikam nopatentēta! :)) Patents liedz arī Yamahai to izmantot..
Bet >Casio nav sava tembru banku standarta – Casio izmanto to pašu GM (General MIDI) vai GM2 un + kaut ko no paša īpašajiem tembriem. Ar Korgu ir tā pat..
Vienīgi Yamahai ir savs standarts – XG, un Rolandam –GS.. Tie ir stipri uzlaboti un paplašināti GM standarti, ko izmanto darbojoties ar SMF (Standart MIDI Files) – tātad pielieto rompleros.. un radniecīgajos Wave Table sintos..
Es (cik man nācies dzirdēt) uzskatu, ka Yamahas XG ir pārāks par Rolanda GS.. Šis pārākums parādās, ar Rolandu atskaņojot XG, un ar Yamahu – GS.. Bet tas ir specifisks lauciņš, ko (nu jau jāsaka – kādreiz) popularizēja vietne MusicBox.lv, kur entuziasti varēja izlikt citu vērtējumam gan savus, gan citur "nokačātus" MIDI failus.. Bet, lai tos atskaņotu pēc iespējas "autentiskāk" ir vajadzīgi šie standarti..
Apetīte rodas ēdot! :D Yamaha SW1000XG – savulaik tā bija kronis visam! – kāds no Yamaha MU-sērijas (modeli neatceros) rompler-toņģeneratoriem, noformēts kā datora PCI-slota skaņu karte..
Man pašam bija (un ir vēl tagad pagultē kopā ar visu Pentium-3 kompi) Yamaha SW60GX, kas darbojās uz arhaiskajiem ISA-slotiem (tāpēc arī – Pentium-3, kam vienlaicīgi bija gan ISA-, gan PCI-sloti). Ieinstalēju pat divas SW60XG, lai dubultotu polifoniju, bet nācās arī pameklēt programmiņu, kas palīdz Windows XP ierauzīt ISA-slotus – normāls Wxp ar tik veciem slotiem vairs nedarbojas..
Taču kad palaidu SW60XG, biju ļoti sajūsmināts – skanējums, salīdzinot ar kompī iebūvēto 'Microsoft GS Wavetable SW Synth' bija galvas tiesu (ja ne vairāk) pārāks!
Arī tagad, lietojot laptopu, atskaņojot SMF, izmantoju Software: Yamaha XG WDM SoftSynthesizer un Roland VSC.
Esmu sajūsmināts par XG, bet tam par iemeslu varētu būt arī tas, ka.. neko labāku es vēl neesmu dzirdējis.. :D
Patīk, kā iesemplēti akustiskie stroķi un man tie pat šķiet pietiekami dzīvi – protams, ka daudz kas šeit ir atkarīgs arī no izpildījuma - spēles prasmes.. Tomēr.. ir gadījies dzirdēt Software Guitar-Lab. Jā, tur patiešām ir grūti atšķirt no īstas gičas!
Un protams, Sinti! – īstie sinti, gan Hardware, gan Software. Lai arī manam PSR-740 ir arī forši sintu tembri, tomēr īstu sintu tas nekad neaizvietos, kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tam nav Portamento, nemaz nerunājot par parametru maiņas iespējām.. Toties tam ir daudzas citas fīčas un izmantošanas iespējas! – t.sk. 5 (pieci!) DSP un Vocal Harmonizer..
Tāpēc es nenicinu nevienu štrumiņu, bet pieturos pie principa:
Slikts ir tas muzikants, kas neprot noslēpt sava instrumenta trūkumus! :D

Viss plūst, viss mainās.. Tomēr ik pa laikam mēs atgriežamies pie saknēm – pie pirmsākumiem.. To varētu teikt arī par veco, labo sintu renesansi.. Tie atgriežas gan kā Hardware – tiek vilkti ārā no pažobelēm (jo tos sen kā vairs neražo), gan arī tie atdzimst kā datorsimulācijas – Software sintos.. Bet katram savs – gan lietošanas ērtības, gan iespējas.. :)
Krupis (priecīgs par dažādām iespējām, bet.. par gaumi nestrīdas.. :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Last edited by Krupis on 17-Mar-2011 4:24:06, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 11-Mar-2011 10:20:02 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
hm, pieburtots diezgan daudz :)

Par XG vs GS varu piekrist - man ari domat, ka XG ir paraks par GS, bet vienalga jebkura standartizacija nozime ierobezojumus, lai varetu saskanjot parametrus. Ierobezojumi ir OK, kamer mes gribam izklausities tapat ka tas tur paraugs. Kad notiek jaunrade, tad jebkuri ierobezojumi un standarti ir bremzejoss faktors.

SW1000XG ir MU80/90/100/128 PCI versija ar AWM sintezi. Ja nekludos, uz AWM sintezi ir balstits ari Motif flagmanis. Gadu gaitaa tas ir noslipets un pieslipets lidz nelabumam un, cik nacies dzirdet, stigu un pusamo instrumentu samplu programmas tur ir augstaa limeni. Te mes nonakam pie vajadzibam. Ja muzikaa nav vajadzigas sintetiskas (weird) skanjas, un ta ir balstita uz tradicionalo akustisko instrumentu skanjam, tad ari nav lielas jegas meklet kaut ko arpus standarta, bet tad man jasaka, ka ta ari tada lapisanas vien ir, jo beigaas tas tik un ta izklausaas stiivi - lai iegutu dzivu skanejumu, tik vai ta labaks rezultats bus spelejot un rakstot to akustiku dzivaja. Lidz ar to es personigi neredzu lielu jegu buvet muziku uz sampletiem akustiskiem instrumentiem - tie butu attaisnojami tikai kaa papildinajums mikslii, kur domine sintetiskas skanjas. Cits pielietojums ir modelejosai sintezei, kur akustiskie instrumenti tiek modeleti un ir iespejams modelet ari nepieradinatus to skanejumus - tas tehnologijas ir attistijusas diezgan laba limeni - bet tas atkal ir pietiekami sarezgiti, dargi un specifiski.

Ak ja, principa jau ari sampletas skanjas var izmantot diezgan kreativi, ja vien instruments nodrosina pietiekamas iespejas veikt manipulacijas ar pasiem sampliem. Nesen ka taisni neta bija motivejosi-rosinoss pasakums, kur vareja radosi izpausties izmantojot piedavatos samplus :) pietiekami izaicinosi, lai es ari pameginatu ko no tiem var izspiest Abletona - laika gan man tam isti nebija un tada sesu stundu parotalasanas vien sanaca.


Top
   
PostPosted: 12-Mar-2011 9:18:08 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
hm, pieburtots diezgan daudz :)

Par XG vs GS varu piekrist - man ari domat, ka XG ir paraks par GS, bet vienalga jebkura standartizacija nozime ierobezojumus, lai varetu saskanjot parametrus. Ierobezojumi ir OK, kamer mes gribam izklausities tapat ka tas tur paraugs. Kad notiek jaunrade, tad jebkuri ierobezojumi un standarti ir bremzejoss faktors.
...
:D Pilnīgi iekrītu!
Tomēr šajā gadījumā šī "standartizācija" attiecas tikai uz SMF atskaņošanu (tas ir pavisam cits lauciņš, ar savu domu biedru pulciņu) – lai rezultāts būtu pēc iespējas tuvāks autora iecerei.
Un tas attiecas tikai uz pašu semplu numerāciju un secīgu izkārtojumu romplera paču (tembru) bankā + dažādu efektu (arī "standartižētu") iespējas.. Katrai firmai šie attiecīgie tembri skanēs citādāk – kam labāk, kam varbūt ne tik labi vai ticami..
Tas uzskatāmi redzams kaut vai tajā pašā GM, kur ne tikai dažādu firmu, bet pat vienas firmas modeļu skanējuma atšķirības pat "ezim" ir jūtamas..
Jā, Yamahas rompleri darbojas uz AWM un viss Tevis tālāk teiktais ir tiesa..
Bet izpildītājam "bez robežām" ir arī vajadzīgs stroķis "bez robežām"! :D
Un tas ir SINTS – ĪSTS sints! :)
Starp citu, arī visas manipulācijas ar sintu tagad ir iespējams MIDI kodu veidā ( katram sinta kloķim vai pogai ir savs kods) ierakstīt reālā laikā sekvencerā – MIDI rekorderā. Atskaņojot atbrīvosies rokas citai "pogošanai".. :D
Tāpat MIDI var izmantot arī apgaismošanā – gaismas ķermeņu vadībai..
Ne velti MIDI izmanto arī robotu tehnikā..
Bija viena tāda grāmatiņa krievu valodā: "MIDI – jazyk bogov".. :D

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 13-Mar-2011 8:42:14 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
\oo/, aptuveni 2 gadi mediiju Ensoniq FIZMO. Neticu veel tagad, bet esmu kljuvis par vienu no ~ 550 laimigajiem, kam ir shis verkjis. Bija viens trakais, kas to paardeva :shock:
Keyboard versijas pasaulee ir ap 500, reka ~50.
P.S. Fizmo ir ENSONIQ firmas peedeejais produkts pirms to aprija EMU un tuuliit peec tam fukkin Creative Labs. P.P.S. Starp citu, Ensoniq viens no dibinaataajiem bija tas pats chalis, kas Amigaas iebuuveeja SID.
P.P.P.S Iisteniibaa, ja runaajam par digitaalajiem sintezatoriem, tad Ensoniq ir mans favoriits. Un ne velti- vinji ir bijushi innovatiivi visu laiku. Kaadreiz, ja buus vieta :), tad ASR-10 buus mans. Iespeejams, veel shis tas no agriinajiem, ar digitaalajaam waveformaam un analogo filtru.

Image
Wāā!!! Viens no maniem Sapņu Sintiem!!!
Neesmu skaudīgs!, bet.. :D (tas bija joks)
Man patiešām prieks, ka Tev ir šis stroķis – domāju, ka esi Vienīgais FIZMO Īpašnieks Latvijā ! Apsveicu Tevi!
Ar to Tu dari bagātāku visu Valsti! – jo bagātāks būs katrs Valsts pilsonis (ne tikai daži), tad bagātāka būs arī pati Valsts!
Tāpēc nesaprotu, kāpēc tagad ir uzlikta TĀĀDA muita amerikāņu precēm! - EU taču FIZMO neražo un arī paši amerikāņi diemžēl arī vairs ne.. :(
Mans Sapnis – FIZMO Rack# (5U rack-mount). Cenšos gādāt (ja iespējams) rekus – aizņem mazāk vietas :)
Man jau tagad ir 11 KBD, moduļus (rekus) neesmu skaitījis.. :D

Paldies, overflow, par šo īso Ensoniq vēstures apskatu! Arī Ensoniq Mirage (kaut arī tikai 8 biti) tomēr radīja apvērsumu performances stroķu pasaulē!
Šobrīd no Ensoniq man ir tikai viens stroķis – 1U modulis SQ-R+.
Gribētos arī vēl SQ-80 .. :) Tam vēl ir analogie filtri un KBD ar polifonisko AT (AfterTouch) – visai reta "fīča"! - gribētu ar to paeksperimentēt.. :)
FIZMO jau ir visā pilnībā digitāls. Arī manā arsenālā šobrīd visi sinti ir digitāli.. Sevi es mierinu ar domu, ka ar laiku pats uztaisīšu kādu klasisko (konvencionālo) analogo subtraktīvo sintu (baigi gudri skan! :D ) Tas varētu būt modulārais vai pusmodulārais.. Man ir pazīstami džeki, kas arī ar to vēl nodarbojas.. Bet tas ir tomēr padārgs prieks..
Krupis (priekš digitālās tehnikas ir par dumju – iejaucos tikai shēmu analogajās daļās; digitālo tehniku es tikai ekspluatēju un eksperimentēju ar to.. :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 14-Mar-2011 1:23:49 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Nekad neesmu sapratis, kas tad tam FIZMO (izņemot realtime kontroles) skaitās "tik" īpašs, kas to atšķir, piemēram, no VFX vai TS-10, kas mūsdienās maksā 5-10 reizes lētāk. Varbūt varat mani apgaismot?


Top
   
PostPosted: 14-Mar-2011 9:42:14 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Nav bijusi saskarsme ne ar TS, ne VFX. Kā saprotu, tad skaitās tādi kā vecākie brāļi. Fizmo liels pluss ir tā efekti, kas praktiski ir Ensoniq DP4 efektu modulis. Nevienā no citiem sintiņiem (varbūt vienīgi JD-990) neesmu dzirdējis tik kvalitatīvus efektus. Un te es nedomāju tikai plikus dilejus vai reverbu...
Nākamais pluss realtime kontrole.
Bez tam, Fizmo ir 2 paaudzes transwave "dvižoks", kas dzīvē izpaužas, sekojoši...tu gribi uztaisīt "sweep through transwaves" (latviski pat nezinu kā pareizi uzrakstīt). TS, ASR sērijām tas varēja beigties ar klikšķiem, sprakšķiem, tad Fizmo gadījumā viss ir tīri un skaisti.
Nu un tad vēl daži sīkumi.
Jā, un efektu bloks var tikt lietots ienākošajam audio.
Un ja nekļūdos, tad Fizmo vienīgajam (no VFX, TS) ir rezonējošais filtrs! Digitālais, bet skan ļoooooti labi. Un, manuprāt, tas liels +.


Top
   
PostPosted: 14-Mar-2011 9:48:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Mans Sapnis – FIZMO Rack# (5U rack-mount). Cenšos gādāt (ja iespējams) rekus – aizņem mazāk vietas :) Man jau tagad ir 11 KBD, moduļus (rekus) neesmu skaitījis.. :D
Kā teikt - "dream on" :) Reku esot ap 50 vienībām pasaulē :).
Jupiter-6/8 vai MKS-80 nav? Vairāk gan interesē pēdējais.

o.


Top
   
PostPosted: 14-Mar-2011 23:27:02 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Kā teikt - "dream on" :) Reku esot ap 50 vienībām pasaulē :).
Jupiter-6/8 vai MKS-80 nav? Vairāk gan interesē pēdējais.
o.
Jā, FIZMO reks patiešām ir liels retums. Ja radīsies iespēja (un būs naudiņa), būs jāņem kas ir - arī KBD#..
Kā esi apmierināts ar savu guvumu? FIZMO ir ļoti specifisks sints – es pat teiktu "ar intuitīvu" vadību.. Ne vienmēr ir paredzams, kas ar skaņu notiks, pagriežot kādu kloķīti.. :) Tāds "intuitīvs" ir arī Hartmann Neuron .. :D
Diemžēl nav man nekā no Tevis minētajiem Jupiter -6/8 un MKS-80..
Visi mani sinti ir digitāli..
Viens džeks pārdeva MKS-70 (JX-10 rack#), bet es uz sitienu nevarēju paņemt, un tā tas tika pārdots atpakaļ uz Rietumiem, no kurienes arī tika nopirkts.. (esot pārāk sarežģīta programmēšana.. – man gan tur nekas īpaši sarežģīts nelikās..)
JD-990 gan man ir.

_________________
Krupis ir derīgs!


Last edited by Krupis on 17-Mar-2011 4:25:32, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 15-Mar-2011 23:22:33 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Nu jau gan diskusija ievirzijusies tematiski - no psr-ku skanju unifikacijas lidz Fizmo un Neuron neatkartojamajiem eksperimentiem :) ... jauki un interesanti. Man gan jaatzist, ka esmu sasniedzis tadu optimizacijas limeni gan no telpas (akuts vietas trukums), gan no workflowa viedokla, ka lielako dalu savu skanisko interesu noklaj mani 2 sinti un paslaik aktualaka problema ir ka to visu ierakstit ko no viniem var izspiest. Pagaidam man redzesloka nav nonacis neviens parliecinoss portativs risinajums ar midi sinhronizaciju ( ja kads kaut ko var ieteikt - padod zinju :) ) - kompi meklet iedvesmas bridi ir diezgan neefektivi, bet M3 nalauj resamplet caur areju avotu (veidojas nenoversams feedback - sistemanalizes gluks)
Atgriezoties pie sintiem - sarezgitas/pusmodularas/modularas skanju sintezes problema ir ta ka 2x vienu un to pasu skanejumu iegut ir visai problematiski. Nesen skatiju interviju ar Trent Reznor par vina darbu pie oskarotaa soundtreka un si analogas sintu pasaules aksioma tur tika ipasi uzsverta - izledzam/parprogrammejam sistemu un skanejums ir zudis forever. Ar Radias un Virus gan tas nav tik ekstremi bet ari tos var saprogrammet pietiekosi dzilji, lai otreiz reanimet precizu skanejumu man butu javeic pardabiski trenninji - tur jau ir ta sals :) ... un Midi isteniba seit nav liels paligs - ta ir sintu saura vieta, jo midi ir ierobezots plusmas apjoms un ari standarta parametri ar 128 gradacijam ir loti limitejosi piemeram filtram - tas ari liela mera veido atskiribu starp analogo un standarta digitalo pasauli. Krupis mums bundzinieks - loti labi nemsim vera ;) - es piem. biju neizpratne kapec korg wavedrum nav midi - atbilde ir - da tapec ka midi tehniski nevar reproducet to, ko var uzgeneret no analoga inputa.


Top
   
PostPosted: 17-Mar-2011 6:26:22 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Man gan jaatzist, ka esmu sasniedzis tadu optimizacijas limeni gan no telpas (akuts vietas trukums), gan no workflowa viedokla, ka lielako dalu savu skanisko interesu noklaj mani 2 sinti un paslaik aktualaka problema ir ka to visu ierakstit ko no viniem var izspiest.
Jā, vietas trūkums ir daudzu mājas studiju galvenā problēma.. Arī man līdz šim tā bija – vēl tagad visi mani sinti stāv "sabērti" vienā istabas kaktā.. Taču tagad ģimenes konsīlijs man ir piešķīris atsevišķu istabu,kur ierīkot studiju! :)
Tikai jātaisa remonts. Maijā iešu atvaļinājumā – tad arī viss notiks! :D
gjgj, kuri ir tie 2 sinti, kas "noklāj lielāko daļu Tavu skanisko interešu"? Viens tātad ir M3 (Korg), bet otrs?..
Mana studijas koncepcija ir cita – vairāk tehniska nekā muzikāla – aptvert pēc iespējas plašākus sintēžu veidus – vieta tagad tam būs :D
Protams, skaniski tie sinti var arī nedaudz pārklāties – interesanti ir ar vienu sintēzi panākt citas sintēzes raksturīgo skanējumu.. Kolhozu laikā mūsu ansamblim bija Yamaha DX21, ar kuru mēģinājām panākt Roland D-50 (kura mums nebija, un kurš tajā laikā skaitījās tāds kā "kulta sints") skanējumu.. Panākumi neizpalika! :D Man vēl tagad tabulu veidā ir saglabājušies pierakstīti šie paču dati – varu padalīties, ja kādam ir vēl saglabājies DX21.. :) Pirms tam gan, pētot DX21 sakarības, visai nopietni tika pastrādāts ar spektra analizatoru..
Es arī esmu tendēts no saviem sintiem "izspiest visu sulu" - un arī tā pati problēma: kā to visu ierakstīt, saglabāt..
Quote:
Pagaidam man redzesloka nav nonacis neviens parliecinoss portativs risinajums ar midi sinhronizaciju ( ja kads kaut ko var ieteikt - padod zinju :) ) - kompi meklet iedvesmas bridi ir diezgan neefektivi, bet M3 nalauj resamplet caur areju avotu (veidojas nenoversams feedback - sistemanalizes gluks)
Kad sākšu praktiski darboties, varbūt varēšu ko ieteikt.. Tagad interesē, kā tieši caur MIDI ir sajūgti abi Tavi sinti un kompis? Vai ir vēl kāda MIDI-iekārta? Vai MIDI sinhronizācijai izmanto MIDI Clock? Vai kompis nav pastāvīgi sajūgts ar Taviem sintiem?
Quote:
Atgriezoties pie sintiem - sarezgitas/pusmodularas/modularas skanju sintezes problema ir ta ka 2x vienu un to pasu skanejumu iegut ir visai problematiski. Nesen skatiju interviju ar Trent Reznor par vina darbu pie oskarotaa soundtreka un si analogas sintu pasaules aksioma tur tika ipasi uzsverta - izledzam/parprogrammejam sistemu un skanejums ir zudis forever. Ar Radias un Virus gan tas nav tik ekstremi bet ari tos var saprogrammet pietiekosi dzilji, lai otreiz reanimet precizu skanejumu man butu javeic pardabiski trenninji - tur jau ir ta sals :) ... un Midi isteniba seit nav liels paligs - ta ir sintu saura vieta, jo midi ir ierobezots plusmas apjoms un ari standarta parametri ar 128 gradacijam ir loti limitejosi piemeram filtram - tas ari liela mera veido atskiribu starp analogo un standarta digitalo pasauli.
Jā, pilnīgi piekrītu – prasās vēl starpvērtības starp MIDI noteiktajām vērtībām.. Bet tas tad jau būs cits standarts – ne vairs MIDI (8 biti).. Tas ir nākotnes jautājums, kas pastāv jau tagad.. Mazs mierinājums: izmantojot kontūrģeneratoru (EG - Envelope Generator), tur parametru vērtības, ejot caur apliecošās lauzuma punktiem (MIDI parametri), iziet arī caur starpvērtībām.. :)
Man gan vēl ir ko kost ar to pašu MIDI – neesmu to vēl pilnībā izsmēlis :D
Quote:
Krupis mums bundzinieks - loti labi nemsim vera ;) - es piem. biju neizpratne kapec korg wavedrum nav midi - atbilde ir - da tapec ka midi tehniski nevar reproducet to, ko var uzgeneret no analoga inputa.
:D Precizēju: izbijis buņģieris! – ex-... Arī visām citām manām aktivitātēm (apskaņošana, izgaismošana) jāliek priekšā prefikss EX-... :( Sen kā vairs neesmu apritē.. Tas viss bija ļoti sen, un arī tehnika tagad ir mainījusies.. Mēs daudz ko dabūjām taisīt paši, tagad visu (vai gandrīz visu) var nopirkt jau gatavu veikalā..
Paldies, gjgj, ka devi vielu pārdomām! – par tādu Korg Wavedrum es pat neko nezināju! "Pačekoju" iNetā – tas izrādās, ir Korga atbilde Rolandam uz viņa Handsonic..
Jā, patiešām – Wavedrum ir bez MID! (Handsonic ir ar MIDI) Wavedrum vispār ir pavisam noslēgta sistēma – bez semplu papildināšanas iespējām un bez ārējas vadības iespējām.. Kāpēc?!.. Laikam jau tā arī būs kā Tu saki – MIDI vērtību gradācijas ir par rupju tik smalkam instrumentam :D
Tātad vienīgās pielietojuma iespējas tam ir – reālā laika performance un skaņas ieraksts..
Bet skan gan – iespaidīgi! Un spēles paņēmieni arī – universāli: gan ar rokām, gan slotiņām, gan kokiem.. Ar kokiem spēlējot gan jāuzmanās, ka nesasit vadības kloķus (daudz gan to nav! ) un displeju!.. :D
Drošāk gan būtu, ja vadība būtu atsevišķi..
Pašai elektronikai jābūt triecienizturīgai!
Krupis (priecīgs uzzināt ko jaunu :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
PostPosted: 17-Mar-2011 9:02:00 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Palietoju kādu pusgadu Korg WD, pēc tam nopārdevu tālāk. Visu, kas man interesēja - iesamplēju. Priekš manis tur par daudz bija visādu orientālo skaņu, par maz sintētisko.


Top
   
PostPosted: 18-Mar-2011 2:58:11 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Varbūt kādam ir Wavestation lietošanas pieredze?


Top
   
PostPosted: 18-Mar-2011 21:48:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Taču tagad ģimenes konsīlijs man ir piešķīris atsevišķu istabu,kur ierīkot studiju! :)
Tikai jātaisa remonts. Maijā iešu atvaļinājumā – tad arī viss notiks! :D
gjgj, kuri ir tie 2 sinti, kas "noklāj lielāko daļu Tavu skanisko interešu"? Viens tātad ir M3 (Korg), bet otrs?..
Labs optimisms un labi ka ir ko apgut :) lai veicas katra zinja!
Mani darba zirgi ir M3 ar radias karti un Virus Ti, tad jau ir vel ari sadi tadi vraki - SY55 ko atdevu siciem iznicinasanai un X50 kas butiba ir vel vairak apgraizits Triton LE - kraj putekljus :) ... nu varbut ne tik traki, bet lielu vajadzibu pec ta nejutu, tads backup variants, ja nu savajagas 61 taustinju (patiesiba pietrukst loti 61/73). Pagaidam vietas taupisanas noluka iztieku ar 37.
Quote:
Mana studijas koncepcija ir cita – vairāk tehniska nekā muzikāla – aptvert pēc iespējas plašākus sintēžu veidus – vieta tagad tam būs :D
Protams, skaniski tie sinti var arī nedaudz pārklāties – interesanti ir ar vienu sintēzi panākt citas sintēzes raksturīgo skanējumu..
Nu ja, man tie antikvarie risinajumi parak neuzruna, bet jaa, ir protams paris interesanti sintezatori, kurus es labprat apcamditu :) Butiba jau neko daudz skanjas sintezes jomaa laikam izgudrot jaunu nevar: analogais, virtuali analogais, FM sinteze, sample based, modelejosa sinteze (virtual accoustic, string modeling utt), granularaa sinteze ...kas vel?... parejais laikam ir variacijas par temu. Vienigais kam tad ir nozime ir implementacija, cik labi algoritmi, filtri un kadas ir modulacijas iespejas, efekti. Protams, mes nonakam pie ta, ka kaut ari vairakas iekartas var but piedava vairakus sintezes veidus, katrai viens veids ir tas, kas izdevies vislabak, bet nu tad es izvelos tadu iekartu, kas man sniedz to, kas man ir visvairak vajadzigs un parejo paturu prata virtuali :)
Quote:
Kad sākšu praktiski darboties, varbūt varēšu ko ieteikt.. Tagad interesē, kā tieši caur MIDI ir sajūgti abi Tavi sinti un kompis? Vai ir vēl kāda MIDI-iekārta? Vai MIDI sinhronizācijai izmanto MIDI Clock? Vai kompis nav pastāvīgi sajūgts ar Taviem sintiem?
Oij :D :) ... man ir sarezgita sistema - viens midi dalitajs/summetajs, viens programmejams midi dalitajs/summetajs/filtrs, vel midi filtrs un vel paris dalitaji, kas viss rezultata dod to, ka varu ar jebkuru no midi klaviaturam darbinat jebkuru no sintezatoriem atseviski vai paraleli vai krusteniski un parslegsana notiek ar vienu pogas spiedienu, turklat sistema ir atverta un pie master clock var piesinhronizeties gan seqvenceris gan kompis (abletonam gan tas nepatik but par slave), gan vel kada areja iekarta.
Quote:
Jā, pilnīgi piekrītu – prasās vēl starpvērtības starp MIDI noteiktajām vērtībām.. Bet tas tad jau būs cits standarts – ne vairs MIDI (8 biti).. Tas ir nākotnes jautājums, kas pastāv jau tagad.. Mazs mierinājums: izmantojot kontūrģeneratoru (EG - Envelope Generator), tur parametru vērtības, ejot caur apliecošās lauzuma punktiem (MIDI parametri), iziet arī caur starpvērtībām.. :)
Nu it ka jau ar dinamisko sysex teoretiski var iegut 256 gradacijas (neesmu gan redzejis, ka tas kaut kur tiktu lietots) M3 specifikacijaa laikam Karmai ir paris parametri, kur ir vairak ka 128. Var kombinet MSB un LSB, bet tas protams nav ne erti ne seviski reali. Sintezatoriem parasti tiek pielietoti dazadi smoothing algoritmi. It ka briest HD Midi standarts (high definition), bet man ir aizdomas, ka drizak ieviesisies OSC, kam gan ari ir savi trukumi un problemas ar latenci, ka es saprotu.
Quote:
Tātad vienīgās pielietojuma iespējas tam ir – reālā laika performance un skaņas ieraksts..
Quote:
Palietoju kādu pusgadu Korg WD, pēc tam nopārdevu tālāk. Visu, kas man interesēja - iesamplēju. Priekš manis tur par daudz bija visādu orientālo skaņu, par maz sintētisko.
Tiesi ta - dzivais izpildijums un studijas ieraksts. It ka jaunajam wavedrum ir limitetaa versija tiesi ar orientalu ievirzi, bet nu ja, industrial perkusijas laikam tur nav parak daudz - tunetas perkusijas jau laikam pec butibas ir ar orientalu ievirzi :) Es gan nezinu vai ir liela jega samplet to wavedrum jo, skanejums tik butiski mainas atkariba no ta ar ko un ka tiek uzsists, ka visu to gammu tik un ta iesamplet nevar un ari tad kads ir vajadzigs sampleris ar kadu apjomigu multisamplu atbalstu un dazadiem parslegsanas algoritmiem starp tiem.
Quote:
Varbūt kādam ir Wavestation lietošanas pieredze?
Kaut kad tiku uzinstalejis virtualo wavestation izmeginasanai - tagad ari nav japerk viss legacy collection, bet var nopirkt par letakam naudinam tiesi to kas interese. Vispar jau patika, interesanta rotaljlieta. Var buvet savas sekvences, bet programmesana ari software versijaa ir pietiekami sarezgita - tad es varu iedomaties, ka hardware ir ists pain in the ass :) Manaa gadijumaa M3 Karma ari lauj izmantot waveseqencing tehnologiju ne tik advanceta veida, un lai pats varetu taisit savas wavesekvences tur vel vajag Karma softu - tas man pagaidam skiet par sarezgitu/laikietilpigu. Wavesequencing parasti nav primaraa balss uz kuru tiek buveta kada kompozicija lidz ar to var ari pieciest limitetu variantu :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 192 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited