Aizsāku šo topiku 'MIDI' šajā 'Sintu' sadaļā, jo tagad jau (gandrīz vienmēr) sinti un MIDI iet roku rokā
Domāju, ka tagad nevienam vairs nevajag skaidrot, ko nozīmē MIDI (Musical Instrument Digital Interfase) un kur sintam atrodas MIDI ligzdas..
http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_In ... _Interface
Iecerēts šo topiku veidot kā informējoši praktisku.
Tādēļ, lai "uzkurinātu" forumiešus, sākšu ar jautājumu:
Vai kāds ir mēģinājis eksperimentēt tieši ar pašiem MIDI kodiem?.. – ko dara sints, ja tiek pamainīti tā vadības MIDI kodi?
Kā zināms, katram MIDI-sintam katram parametram ir noteikts gan savs kods, gan vērtības, kādas var pieņemt konkrētie parametri.. Kas notiek, ja sintā ielaiž nedefinētu kodu vai arī parametru vērtības ir ārpus noteiktajām?.. Šeit gan jāatceras, ka gluži "uz dullo" to nevar darīt, jo MIDI kodos pastāv t.s. kontrolsumma, kas izslēdz kļūdas MIDI darbībā..
Šādi jautājumi man radās, pavērojot, kā uzvedas sints, kam nosēdusies RAM barošanas bača – Internal tembri tad ir "nobrukuši", bet displejs (LCD - ar 5x7 punktu zīmēm) rāda interesantas lietas – visādus hieroglīfus un citas zīmes.. Interesanti tas, ka šajā gadījumā sinti, kuri prot tembru nosaukumus "rakstīt" tikai ar lielajiem burtiem (majuskuļiem), šajā situācijā ir spējīgi parādīt arī mazos burtus (minuskuļus).. Tas lika man domāt, ka pašos sintu displejos ir iebūvēti zīmju ģeneratori, kas vadās no MIDI – "pačekojot" inf-u iNetā, izrādās, ka patiešām tā ir!
Kaut vai šeit:
http://www.8051projects.info/lcd4.asp
Tad lūk, mani eksperimenti ar sintu "rakstības" uzlabošanu bija veiksmīgi
Man izdevās čomam, kam ir DX7(mkI) un kas pats "raksta" tikai ar lielajiem burtiem, no sava DX7s(mkII), kas "raksta" gan ar lielajiem, gan mazajiem burtiem, pa e-pastu veiksmīgi pārsūtīt "pačus", kuru nosaukumā bija ne tikai mazie burti, bet arī citas zīmes, ko paši sinti nemaz neprot "rakstīt"..
Šiem eksperimentiem izmantoju programmu
Bome's SendSX 1.30 http://www.bome.com/products/sendsx – tā ir vienkārša programmiņa, kas neuzdod liekus jautājumus un pat Krupim saprotama (MidiOx man vēl ir par sarežģītu..)..
Tur gan nācās pastrādāt arī ar kalkulatoru heksadecimālā sistēmā – katra kodu izmaiņa prasa kontrolsummas korekciju..
Tā ir laba iespēja piešķirt saviem paštaisītajiem tembriem nosaukumos dažādas zīmes, kas var būt arī kā jūsu "firmas" zīme..
Ja kādam ir vajadzīgs, varu pa e-pastu atsūtīt šo prog-u Bome's SendSX – rakstiet uz [pm] !
Krupis (MIDI fans)