Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 13:16:12

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Korg M3 diskusija
PostPosted: 14-Apr-2011 22:42:26 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Nu tad īsumā par Korg M3

- 16 kanālu /part/ romplers + sampleris ar Karma algoritmiem (tehniskās specifikācijas Korg mājaslapā) - un sekvenceru. Karma nevar nodrošināt pilnas ritma pavadījuma funkcijas kādas parasti nodrošina Arranger tipa sintezatori, bet var papildināt dzīvo izpildījumu un atsevišķos gadījumos arī nodrošināt pietiekamu pavadījumu!
- pieejams kā modulis, 61, 73 un 88 taustiņu versijā. Modulis ir vienāds visām versijām, bet nav savietojams ar 19" statni /rack/. Moduļa versijai nav kursorsviras (joystick), skārienjūtīgās joslas (ribbon) un divu parametru pārslēgšanas pogu, toties atsevišķa atbilstoša midi klaviatūra var nodrošināt dažas papildus midi vadības priekšrocības (pieslēdzama pie midi in). Oriģinālā klaviatūra pieslēdzama pie moduļa ar īpašu vadu, kas nav midi savietojams.
- pieejams ari integrējams papildus virtuāli analogās sintēzes modulis - EXB Radias, kas ir Radias rack versija, bez bungu PCM viļņu datiem /sempliem/, arpedžiatora un efektiem (Radias programmas izmanto M3 EDS efektus)

Te citā foruma diskusijā bija jautājumi par savietojamību - ne skaņu bibliotēkas, ne programmas, kaut ari to parametri ir ļoti līdzīgi, nav savietojamas ne ar Triton sēriju, ne arī ar Oasys, no kura M3 ir atvasināts. Iemesls tam ir atšķirīgie sintēzes algoritmi Triton tas ir HI (hyper integrated), M3 tas ir EDS (enchanced definition synthesis), kas atvasināts no Oasys HD-1 (high definition) un satur kompresētus skaņu datus. HD-1 ir tie nekompresēti un paši algoritmi nodrošina maksimālu sintezēto skaņas viļņu zobainības izlīdzināšanu arī sintezējot augsto reģistru skaņas /aliasing free/.

Te mans subjektīvs vērtējums:

+ viss vienā - rompleris/sampleris - atbalsta arī .sf bibliotēkas; ir multisamplu atbalsts katrai programmai divi viļņu avoti /oscilator/ un katram no tiem iespējama dinamiska pārslēgšana starp četriem sampleim atkarībā no midi nots stipruma /velocity switching/, bet vienlaikus var skanēt tikai divi sampli katram viļņu avotam; un divi filtri paralēlā, secīgā vai neatkarīgā slēgumā; kā arī papildus virtuāli analogā sintēze (līdz četrām programmām vienlaikus, katra ar diviem viļņu ģeneratoriem /oscilator/, kam iespējams arī izmantot ienākošo signālu, un ar plašām modulāciju iespējām - līdz trīs 16 soļu modulāciju sekvenceriem katrai). Gan EDS gan Radias programmām ir standarta trīs apliecējlīknes /envelopes/ un divi zemfrekvences modulatori katrai.
+ katrai programmai ir definējams savs bungu/ritma pavadījums /drumtrack/ - lieliski noder improvizācijai un treniņiem
+ Korg raksturīgais skanējums, bet var iegūt arī Korgam netipiski agresīvas skaņas (jo īpaši lietojot EXB Radias) - labi palīdz Drive parametrs - līdzīgs overdrive un ir modulējams :)
+ plašas modulāciju iespējas (iespējams summēt un apvienot dažādus modulāciju avotus)
+ katram no 16 kanāliem ir 3 joslu EQ (vidējai var mainīt frekvenci) + ļoti elastīga 5 ievietojamo /insert/ efektu sistēma + 2 globālie efekti (send/return) + master efekts. Ievietojamos efektus var dalīt grupās un virknēt pēc patikas. Jebkuru kanālu var nosūtīt uz jebkuru no ievietojamajiem efektiem.
+ plašas signālu maršrutēšanas iespējas izmantojot efektīvu iekšējo kanālu /buses/ sistēmu
+ kombināciju režīmā katrai programmai (izņemot Radias) iespējamas definēt plūstošas zonas robežas uz klaviatūras (fade in/out)
+ Karma nodrošina arpedžijas un citus modulējamus midi efektus, ka arī ritma pavadījumu (līdz četriem efektu ģeneratoriem vienlaikus) Karma parametri tiek saglabāti programmā vai kombinācijā atšķirībā no Triton, kam arpedžiatora uzstādījumiem ir atsevišķs globālais reģistrs
+ daudz brīvu vietu lietotāja paša veidotām programmām un kombinācijām
+ salīdzinoši ērta programmēšana ar skārienjūtīgo ekrānu, bet vēl ērtāka ar PC/MAC redaktoru (lietojams atsevišķi vai VST versijā)

- ierobežots RAM apjoms
- nav iespējams atskaņot iepriekš ierakstītus skaņas failus sinhroni ar dzīvo izpildījumu savādāk, kā no operatīvās atmiņas RAM (līdz ~6min stereo ar standarta 64MB atmiņu un līdz ~20 minūtēm ar 256MB atmiņas moduli) un tikai sekvencera režīmā (no USB atmiņas spēlē tikai vienu atsevišķu failu un tikai multimedia režīmā), turklāt, šķiet, neatbalsta tempa sinhronizāciju /timestretch/
- nevar ierakstīt dzīvo izpildījumu caur ārējo mikseri vai efektu moduli (veidojas atgriezeniskā saite /feedback loop/)
- tradicionāli Korg, kombinācijā netiek saglabātas programmas, bet tikai atsauces uz tām, līdz ar to nopietni mainot programmu jaunai kombinācijai to nepieciešams vispirms nokopēt brīvā vietā, lai nesabojātu kādu citu esošu kombināciju, kas arī izmanto modificējamo programmu, tiesa arī kombinācijā ir plašas iespējas mainīt skaņas parametrus līdz samplu līmenim, bet modulācijas slēgumus gan nevar mainīt kombināciju režīmā
- lai nesabojātu citas programmas vai kombinācijas, bungu/ritma programmu labošanai jāpārslēdzas uz globālo režīmu, jāveic labojumi un jāsaglabā kā jauna bungu programma, kas pēc tam no jauna jāielasa programmā vai kombinācijā
- Karma arpedžijas un rifus iespējams tikai modificēt, bet ne programmēt. To programmēšanai jāpērk papildus datorprogramma. Karma, atšķirībā no kolosālā Triton arpedžiatora, pārsvarā piemērota skaņas animācijai un efektiem, nevis vienkāršiem ritmiem (mans subjektīvs viedoklis)
- Karma moduļus nevar darbināt no iebūvētā sekvencera, bet gan tikai no klaviatūras vai ārēja midi avota
- Ritma cilpas /RPPR - patterns/ pieejamas tikai sekvencera režīmā, bet sekvences/dziesmas iespējams saglabāt tikai uz arēja USB datu nesēja, ritma cilpām nez kāpēc nav vizuālā redaktora, tās jāievieto kompozīcijā /timeline/, jāizlabo un tad jāievada atpakaļ ritma cilpu reģistrā (katrai kompozīcijai savs).
- EDS modulācijas nav pieejamas vienotā modulāciju tabulā /matrix/, bet ir izmētātas dažādās parametru sadaļās - nepārskatāmi, Radias programmām ir pārskatāma modulāciju tabula

kaut ka tā :)
gj


Top
   
 Post subject: Re: Korg M3 diskusija
PostPosted: 17-Apr-2011 10:19:44 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Nu gan viens te ir pieburtojis!.. :lol:
Jā, gjvti, tas ir tieši tas, ko cerēju par šo tēmu ieraudzīt! – Krupis taisa reveransu.. :D
Te viss ir kā nākas: īss sinta raksturojums un paša iespaidi par to – [+] un [-] (lai vai cik mīļš būtu kāds sintiņš, tomēr mīnusiņus tam vienmēr var atrast..).. Un tas patiešām arī ir īsumā – ar domu, ka to vēl varēs papildināt.. :) Guvu labu inf-u, ne tikai par konkrēto M3, bet par sintiem vispār. Paldies! :)
Un tā – Korg M3. Man pašam gan nav šis stroķis – rompler-/sampler-sints - darbstacija (WorkStation) – tādēļ mazliet paložņāju pa iNetu, skatot vēl papildus inf-u par to. Tomēr man radās daži jautājumi par to.
Pirmais, kas iekrita acīs, ir dizains http://www.korg.com/product.aspx?pd=280 – ļoti gaišā krāsā, ar atsevišķi izdalītu vadības bloku (tas laikam arī tas modulis, kas visām KBD versijām ir vienāds..), kam vidū ir liels krāsains skārienjūtīgs displejs (LCD).
? – Cik ērts lietošanā ir šis displejs? – Tu jau gan minēji, ka ērts.. Vai tas ir labi saskatāms no dažādiem skata leņķiem?
Manā arsenālā vienīgais sints ar skārienjutīgu ekrānu (monohromu) ir Roland V-Synth, bet tam virtuālās pogas uz displeja dublējas ar reālām pogām uz ģīmja (laikam ar domu – dubults neplīst!, vai arī tiek dotas izvēles tiesības vadībai – kā kuram ērtāk..)
Quote:
...
- pieejams kā modulis, 61, 73 un 88 taustiņu versijā. Modulis ir vienāds visām versijām, bet nav savietojams ar 19" statni /rack/. Moduļa versijai nav kursorsviras (joystick), skārienjūtīgās joslas (ribbon) un divu parametru pārslēgšanas pogu, toties atsevišķa atbilstoša midi klaviatūra var nodrošināt dažas papildus midi vadības priekšrocības (pieslēdzama pie midi in). Oriģinālā klaviatūra pieslēdzama pie moduļa ar īpašu vadu, kas nav midi savietojams.
...

? – nesapratu, vai KBD (Keyboard) versijām tas "modulis" (engine) ir , nu tā - "pieķibināts" klāt pie atbilstošā KBD ar spec.kabeli - tātad arī atvienojams? Un vai tādā gadījumā vadības bloka leņķis attiecībā pret KBD ir maināms? - līdzīgi kā MiniMoog..
Mans papildinājums: moduļa# saucas M3-M un ir noformēts taisnstūrveida kastē – laikam lietojams tikai kā desktop variants, jo tā platums stipri pārsniedz 19", lai liktu statnī.. http://www.sweetwater.com/store/detail/M3-Module
Quote:

+ daudz brīvu vietu lietotāja paša veidotām programmām un kombinācijām
...
- ierobežots RAM apjoms

? – Vai te nav kāda pretruna? Vai paču datiem (Korg-s tos sauc par programmām) un sempliem ir paredzētas dažādas RAM vai arī kopīga RAM dažādiem datiem?

Quote:

- nevar ierakstīt dzīvo izpildījumu caur ārējo mikseri vai efektu moduli (veidojas atgriezeniskā saite /feedback loop/)

Ja pareizi sapratu, tad >M3 ir arī Audio rekordera funkcija – tas darbojas gan ar MIDI, gan Audio..
Tādas atgriezeniskās saites var rasties, ja signāls kaut kādā veidā nonāk no izejas ieejā..
Quote:

- Ritma cilpas /RPPR - patterns/ pieejamas tikai sekvencera režīmā, bet sekvences/dziesmas iespējams saglabāt tikai uz arēja USB datu nesēja, ritma cilpām nez kāpēc nav vizuālā redaktora, tās jāievieto kompozīcijā /timeline/, jāizlabo un tad jāievada atpakaļ ritma cilpu reģistrā (katrai kompozīcijai savs).

Arī manam N364 (atšķirībā no X3) ir šī fīča RPPR (Realtime Pattern Play and Record) - katram KBD taustiņam tiek piešķirts savs paterns..

iNetā vienā forumā bija teikts, ka M3 ir hard-sints, bet OASYSsoft-sints.. Man jau šķiet, ka tie abi ir soft-sinti, kas noformēti korpusā.. Līdzīgi kā Roland V-Synth, Waldorf Q.. Arī visi Nord-i (Clavia)..

Kārtējā Korga nekonsekvence un sēriju sajaukums: M3-M un M3R – tie ir pilnīgi atšķirīgi - pat nesalīdzināmi - stroķi!.. M3R ir apcirpts M1 reks! un tam nav nekā kopīga ar M3!..

?gjvti, kura no visām M3 versijām ir Tev pašam? (šķiet, ka M3-61..)
? - Vai Tavam M3 ir veikti arī kādi apgreidi?

Tas nu pagaidām viss.. Mans secinājums:
M3 ir īsts monstrs – īpašs sints – darbstacija, kas nevis šķeļ hard- un softsintus, bet tos vieno – M3 un kompis lieliski papildina viens otru. :)
M3 iespēju ziņā ir visai līdzīgs GEM Equinox, kas arī ir rompler/sempler-sints – darbstacija.. Man tāds ir! – tādēļ ar laiku taps tam veltīts topiks.. :)

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Korg M3 diskusija
PostPosted: 18-Apr-2011 20:07:54 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Pirmais, kas iekrita acīs, ir dizains – ļoti gaišā krāsā, ar atsevišķi izdalītu vadības bloku (tas laikam arī tas modulis, kas visām KBD versijām ir vienāds..), kam vidū ir liels krāsains skārienjūtīgs displejs (LCD). ?– Cik ērts lietošanā ir šis displejs? – Tu jau gan minēji, ka ērts.. Vai tas ir labi saskatāms no dažādiem skata leņķiem?
Jā, tas ir modulis, kas pieejams atsevišķi vai komplektā ar vienu no klaviatūrām. Dizains ir glīts, bet jāsaka, ka matētais alumīnijs ir lieliska putekļu un netīrumu krātuve, turklāt netīrumus ir visai grūti dabūt ārā, kā arī uz matētās virsmas lieliski izceļas skrāpējumi - tā kā es to apkārt nenēsāju - man problēmu ar to nav. Oasys displejs, protams, ir ērtāks dēļ sava lieluma, jo funkciju ir daudz :) M3 LCD pamatīgi maina krāsas atkarībā no skatu leņķa, bet visumā tas ir labi salasāms. Kaut arī katrai izvēlnei ir sava taustiņu kombinācija ātrai piekļuvei, tomēr konkrētā parametra izmaiņai tas vispirms ir jāaktivizē no ekrāna un tad to var mainīt lietojot hardware kontrolierus. LCD manam oriģinālajam pazaudēja kalibrāciju laiku pa laikam un pārdevējs man bojāto apmainīja - tagad viss kārtībā. Bez LCD viņš ir vadāms tikai ar datora redaktoru.
Quote:
nesapratu, vai KBD (Keyboard) versijām tas "modulis" (engine) ir , nu tā - "pieķibināts" klāt pie atbilstošā KBD ar spec.kabeli - tātad arī atvienojams? Un vai tādā gadījumā vadības bloka leņķis attiecībā pret KBD ir maināms? - līdzīgi kā MiniMoog..
Jā un Jā
Quote:
+ daudz brīvu vietu lietotāja paša veidotām programmām un kombinācijām
- ierobežots RAM apjoms
? – Vai te nav kāda pretruna? Vai paču datiem (Korg-s tos sauc par programmām) un sempliem ir paredzētas dažādas RAM vai arī kopīga RAM dažādiem datiem?
Nē nav pretruna, programmas, sampli un visa programmatūra glabājas iekšējā SD kartē, ko, starp citu, var nomainīt ar ietilpīgāku (ražotājs tādas darbības, protams, neatbalsta), bet aktīvās programmas sampli tiek ielasīti operatīvajā atmiņā, kuras apjoms ir mazs, ja ņem vērā, ka arī sekvencera audio, ja tāds tiek lietots, ir jāielasa RAM un tāpat, ja ir vēlēšanās būvēt uz saviem sempleim balstītas programmas, to saturs arī vispirms ir jāielasa RAM. Klavieru bibliotēka vien jau aizņem labu daļu no atmiņas. Turklāt ar daudz vietas programmām es domāju daudz brīvu adrešu programmu un, jo īpaši, kombināciju bankās, ko nevar teikt par lētākajām Korg sintu versijām.
Quote:
- nevar ierakstīt dzīvo izpildījumu caur ārējo mikseri vai efektu moduli (veidojas atgriezeniskā saite /feedback loop/)....
Ja pareizi sapratu, tad M3 ir arī Audio rekordera funkcija – tas darbojas gan ar MIDI, gan Audio..
Tādas atgriezeniskās saites var rasties, ja signāls kaut kādā veidā nonāk no izejas ieejā..
Jā, audio ieraksta funkcija ir, bet gauži apdalīta - var ierakstīt samplus no ārēja avota, lai izveidotu savu programmu, kā arī savu dzīvo izpildījumu, bet nevar veikt M3 ģenerēto skaņu miksēšanu, piemēram ar balsi, ārpus M3 rezultātu ierakstot M3. Iekšēji var gatavu kompozīciju pārkonvertēt no midi uz audio, tikai visa miksēšana ar ārējiem avotiem jāveic pašā M3.
Quote:
iNetā vienā forumā bija teikts, ka M3 ir hard-sints, bet OASYSsoft-sints.. Man jau šķiet, ka tie abi ir soft-sinti, kas noformēti korpusā.. Līdzīgi kā Roland V-Synth, Waldorf Q.. Arī visi Nord-i (Clavia)..
Būtībā visi digitālie sinti ir softiski - visiem ir tāds vai savādāks procesors, kas izpilda komandas. Vecajiem modeļiem varbūt nav centrālā procesora un katrai funkcijai ir atsevišķs modulis ar savu kodu dzelžu līmenī; jaunajiem ir centrālais procesors, kas veic visu aritmētiku, un saņem/nodod infu no/uz I/O moduļiem. Gan M3 gan Oasys ir centrālais procis. M3 - ir ARM-veidīgais procis, Oasys bija P4, Kronosam ir Atom DualCore - abiem pēdējiem ir pamatīgi modificēts Linux OS, ja nekļūdos. M3, man šķiet, ir savs OS.
Quote:
Kārtējā Korga nekonsekvence un sēriju sajaukums: M3-M un M3R – tie ir pilnīgi atšķirīgi - pat nesalīdzināmi - stroķi!.. M3R ir apcirpts M1 reks! un tam nav nekā kopīga ar M3!.
Jā, tas ir mazliet juceklīgi.
Quote:
?gjvti, kura no visām M3 versijām ir Tev pašam? (šķiet, ka M3-61..)
? - Vai Tavam M3 ir veikti arī kādi apgreidi?
Es iztieku ar M3-M + 37 Remote SL vietas trūkuma dēļ, bet vispār jāsaka, ka 61 versija ir minimums, ar ko ir iespējams normāli darboties. Kā upgreids man ir Radias. Tā kā darbošanās ar sampleri mani neaizrauj, tad RAM palielināšana, kas ir otra loģiskākā uzlabošanas iespēja, man nav aktuāla. FireWire paplašinājuma modulis vienkārši ir joks Korg izpildījumā, jo cik esmu lasījis, tur ir visai acīmredzamas problēmas ar skaņas aizturi (latency).
Quote:
M3 iespēju ziņā ir visai līdzīgs GEM Equinox, kas arī ir rompler/sempler-sints – darbstacija.. Man tāds ir! – tādēļ ar laiku taps tam veltīts topiks.. :)
Nu tad gaidām līdzīgu aprakstu par Equinox un V-Synth ;) Uz Equinox es ari vienu brīdi lūkojos - tieši interesantas šķita viņa midi groove funkcijas. Būtu interesanta arī diskusija par V-Synth vs V-Synth GT/XT. Katrā ziņā Korg es izvēlējos, jo man patīk Korg skanējums - tas ir primārais. Interesanti, ka Tu tik daudz sarakstīji par D-20 un PSR-ku. Man abi šeit Tevis pieminētie sinti šķiet daudz interesantāki :)


Top
   
 Post subject: Re: Korg M3 diskusija
PostPosted: 19-Apr-2011 12:46:28 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Paldies par atsaucību un atbildēm. Par to moduli jautāju tāpēc, ka pēc bildēm iNetā nevarēju saprast, vai M3 KBD# ir kā viens vesels, vai arī tas ir M3-M + īpašā M3 KBD... Vēl līdz šim dzīvu M3 neesmu redzējis.. Tāpēc Paldies, ka paskaidroji! :)
Quote:
...
Dizains ir glīts, bet jāsaka, ka matētais alumīnijs ir lieliska putekļu un netīrumu krātuve, turklāt netīrumus ir visai grūti dabūt ārā, kā arī uz matētās virsmas lieliski izceļas skrāpējumi - tā kā es to apkārt nenēsāju - man problēmu ar to nav. Oasys displejs, protams, ir ērtāks dēļ sava lieluma, jo funkciju ir daudz :) M3 LCD pamatīgi maina krāsas atkarībā no skatu leņķa, bet visumā tas ir labi salasāms.
...

Te jau runa var sākt virzīties par tūninga jautājumiem, bet tas, protams, ir gaumes jautājums.. Piem., varētu Tavu gaišo, matēto M3 nolakot (korpusu – iepriekš to pilnīgi izjaucot..), pie reizes varētu arī tam pamainīt toni – kādu tik sirds vēlas, vai arī uz ģīmja veikt kādu zonējumu, lai vieglāk orientēties..).. Lakotu virsmu būtu vieglāk tīrīt.. :)
Arī manam V-Syth LCD, kas ir monohroms, atkarībā no skata leņķa mainās tonis – no tāda kā lillīga uz visām pusēm.., pie tam tas mainās arī no kontrasta, kas ir regulējams. Tā kā displejs attēlo ir dažādas intensitātes attēlus, tad veidojas tāds kā pseudo color LCD.. Diemžēl, lai precīzāk to raksturotu, man tas (V-Synth) būtu jāizrok no sintu kaudzes, kur tas pašlaik iekrauts.. Ir pagājuši 2 gadi, kopš pēdējo reizi ar to paspēlējos..
Quote:
...
..programmas, sampli un visa programmatūra glabājas iekšējā SD kartē, ko, starp citu, var nomainīt ar ietilpīgāku (ražotājs tādas darbības, protams, neatbalsta), bet aktīvās programmas sampli tiek ielasīti operatīvajā atmiņā, kuras apjoms ir mazs, ja ņem vērā, ka arī sekvencera audio, ja tāds tiek lietots, ir jāielasa RAM un tāpat, ja ir vēlēšanās būvēt uz saviem sempleim balstītas programmas, to saturs arī vispirms ir jāielasa RAM. Klavieru bibliotēka vien jau aizņem labu daļu no atmiņas. Turklāt ar daudz vietas programmām es domāju daudz brīvu adrešu programmu un, jo īpaši, kombināciju bankās, ko nevar teikt par lētākajām Korg sintu versijām.

Tātad Tavs M3 ir pavisam moderns aparāts – nav nekādu problēmu ar atmiņu, t.sk. arī ar atmiņas (RAM) barošanu, kas ir aktuāla vecajiem sintiem – visu atmiņu uztur SD karte, kas ēst neprasa! :D
Es vēl līdz šim nezinu, kā īsti tās Flash atmiņas darbojas un cik ilgi tās spēj saglabāt datus..
Visi mani sintiņi, lai arī digitāli, tomēr ir visai "antīki".. – ar visai lielām "apgreidošanas" potencēm!.. :lol:
Quote:

Es iztieku ar M3-M + 37 Remote SL vietas trūkuma dēļ, bet vispār jāsaka, ka 61 versija ir minimums, ar ko ir iespējams normāli darboties. Kā upgreids man ir Radias. Tā kā darbošanās ar sampleri mani neaizrauj, tad RAM palielināšana, kas ir otra loģiskākā uzlabošanas iespēja, man nav aktuāla. FireWire paplašinājuma modulis vienkārši ir joks Korg izpildījumā, jo cik esmu lasījis, tur ir visai acīmredzamas problēmas ar skaņas aizturi (latency).

Skaidrības labad gan priekš sevis gan arī citiem paskaidrošu, ka runa ir par novation ReMote 37 SL - 37t MIDI-KBD:
http://www.novationmusic.com/products/m ... remote_sl/
Vispār jau te tā vien prasās, lai arī priekš MIDI-KBD tiktu izveidots kāds atsevišķs topiks, kur mēs varētu apmainīties pieredzē un ieteikt, kam tādas klavas vēl nav, uz ko vērst uzmanību.. :)
Te vienā forumā izvēršas interesanta polemika par šo tēmu:..vs.. http://www.gearslutz.com/board/rap-hip- ... hoose.html
Kā redzu, ReMote SL ir diezgan bagāts ar kloķiem – pat džojstiks tam ir un X-Y TouchPad!
? – Vai šis džojstiks var pilnībā aizvietot oriģinālo M3-KBD Joystick? Un kā sadarbojas M3-M ar ReMote SL TouchPad

Zinu, ka FireWire – gan kā opcija, gan arī iebūvēts visiem 88t KBD# – ir >Yamaha Motif visiem modeļiem.. Nezinu gan, cik tas ir veiksmīgs..

Skaņas aizture latency skaņas apstrādes procesoros ir tā lieta, kas manī rada bažas.. Var jau būt, ka tagadējie datori to spēj izdarīt tik ātri, ka to pat nemana..
Pirms gadiem 15 man bija izdevība pamēģināt vienu soft-sintu – tā bija kaut kāda Roland programmiņa, kas imitēja vai visus sintēžu veidus, pie tam tos savstarpēji kombinējot.. Tas viss bija uz Celeron–433MHz kompja (tolaik visai moderns).. Bet latence bija turpat vai 1 sekunde pēc taustiņa nospiesšanas!..

Lai gan manā arsenālā ir vairāki sampleri, bet ar tiem vēl neesmu darbojies – tie visi vēl gaida, līdz tiks izcelti saulītē.. :D
Quote:

Nu tad gaidām līdzīgu aprakstu par Equinox un V-Synth ;) Uz Equinox es ari vienu brīdi lūkojos - tieši interesantas šķita viņa midi groove funkcijas. Būtu interesanta arī diskusija par V-Synth vs V-Synth GT/XT. Katrā ziņā Korg es izvēlējos, jo man patīk Korg skanējums - tas ir primārais. Interesanti, ka Tu tik daudz sarakstīji par D-20 un PSR-ku. Man abi šeit Tevis pieminētie sinti šķiet daudz interesantāki :)

Vēl neesmu gatavs, lai par tiem – V-Synth un Equinox – runātu.. Bet topikus gan varētu atklāt – gan jau ar laiku tos pa visiem piepildīsim!.. :D
Par Korg skanējumu piekrītu – kā viens teica, reklamējot sludinājumos uz pārdošanu savu Korg-u:
Korgs arī Āfrikā ir Korgs! :lol:
Man gan ir tikai N364 – vienu brīdi bija arī X3, ko biju sagādājis agrāk – tā, ka man bija iespēja patestēt tos abus vienlaicīgi => īsumā: N364 ietver sevī visu to, kas ir X3 un vēl vairākas fīčas, un turklāt vēl dubultīgu polifoniju!
Tādēļ arī pārdevu X3 (tas ir vienīgais sints, ko esmu pārdevis..), bet solīdi – par Ls40,- lētāk, nekā to nopirku + 10 disketes ar pačiem un songiem no N364 (nokopēju) – tie abi ir savietojami! Vēl uztaisīju arī manuālu – izprintēju no iNeta..
Vispār varētu aizsākt arī topiku par Korg N264/364 un X2/3 un tad vienā postā paņemt tos abus priekšā ..vs..
Ir jau arī >X3 daži (subjektīvi) [+] pret N364: labāka klaviatūra –nezinu, vai tā ir tāda tendence, bet bieži vien vecākiem sintiem klaviere ir labāka nekā to pēctečiem .. >X3 ir Yamahas kontaktūra, bet >N364 – "paštaisīta".. :lol: Un arī X3 dizains man patīk labāk – cienīgi melns.. :) Droši vien ar laiku "uztjūningošu" savu N364 pēc savas patikas.. Tur arī prasās vēl dažas LED režīmu indikācijai..

Un arī par savu PSR-ku Fredi (PSR-740) runājot, tā vien prasās, lai arī tam (visiem PSR!) tiktu veltīts atsevišķs topiks, jo tur arī visādi knifi, par ko plaši netiek runāts.. :)
Pārejot no PSR uz Equinox, teikšu, ka visi autentisktie stroķi (klavieres u.c. taustiņštrumi, ģitāras, akordeoni, pūšamie..) uz mana PSR-740 skan labāk (dabiskāk) nekā uz Ekvinokša.. Ekvinoksis ir tendēts uz citiem tembriem – sintētiskiem! Bet par to – GEM Equinox veltītā topikā (turpinājums sekos) ! :)

gjvti, Tevi arī gaida vēl viena atklāšana – topiks access Virus TI.. :D

Bet vispār, šis taču ir Korg M3 topiks!!! – tādēļ nedariet kā Krupis! – nepiesārņojiet topiku!.. :lol:
Bet viss taču ir saistīts.. :)

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Korg M3 diskusija
PostPosted: 20-Apr-2011 10:41:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Tātad Tavs M3 ir pavisam moderns aparāts – nav nekādu problēmu ar atmiņu, t.sk. arī ar atmiņas (RAM) barošanu, kas ir aktuāla vecajiem sintiem – visu atmiņu uztur SD karte, kas ēst neprasa! :D

Baterija jau ir ari M3, vismaz kalendara nodrosinasanai. SD karte datus glaba bez papildus barosanas - ierobezots ir datu parrakstisanas daudzums - pec ~10K ieraksta/dzesanas cikliem datu glabasanas iespejas ieverojami degradejas. SSD diskiem ir slepta particija bojato sektoru aizvietosanai. SD kartem - diez vai.
Quote:
Skaidrības labad gan priekš sevis gan arī citiem paskaidrošu, ka runa ir par novation ReMote 37 SL - 37t MIDI-KBD:
http://www.novationmusic.com/products/m ... remote_sl/
Vispār jau te tā vien prasās, lai arī priekš MIDI-KBD tiktu izveidots kāds atsevišķs topiks, kur mēs varētu apmainīties pieredzē un ieteikt, kam tādas klavas vēl nav, uz ko vērst uzmanību.. :)
....
Kā redzu, ReMote SL ir diezgan bagāts ar kloķiem – pat džojstiks tam ir un X-Y TouchPad!
? – Vai šis džojstiks var pilnībā aizvietot oriģinālo M3-KBD Joystick? Un kā sadarbojas M3-M ar ReMote SL TouchPad
ReMote SL manuprat ir laba klaviatura ar saviem + un - , tiesa man pie tas bija japierod :)
Par to (un par midi kontrolieriem) tiesam varetu taisit atsevisku diskusiju.
ReMote SL dzoistiks nav gluzi analogs M3 klaviaturas dzoistikam. M3 XY skarienjutiga ekrana rezims ir klaviaturas dzoistika analogs. ReMote SL dzoistiks ir vienkarsi tas pats Pitch+Mod wheel ka tas ir ierasts ari Edirol klaviaturam. ReMote SL touchpad ir M3 klaviaturas skarienjutigas joslas /ribbon/ aizvietotajs 2 dimensiju plakne, bet ar ierobezojumu sutit ar M3 savietojamus sysex zinojumus - tatad ne visam programmam tas darbosies tapat ka klaviaturas skarienjutiga josla, bet tikai tam, kas ieprogrammetas reaget CC 16


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited