Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 23:36:02

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
PostPosted: 15-Feb-2006 7:01:58 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
nu iesakshu nelielu taadu , savas darbiibas atklaasmi, kas, ka, kapec, priekskam.

nu pec autora jau zinat, mani sauc Aheadx :)

neliels priekshtats.
Priekshtiem, kas izmanto FL mana versija diezvai palidzes. (un vai vispar kadam palidzes) jo tas ir abstrakts viedoklis muzikas veidosana un apstrade. Katrs to daram pa savam, vienkarshi gribu padalities ar Jums sava darbibas principa, un varbut kads vares ko nozimigaku ieteikt, varbuut vienkarshi daliities savos noslepumos ;)

Ka jau zinams, stradaju ar Cubase, Soundforge, Reason un chupu VSTi . Pat nezinu, ka lai saak :) varbuut no sakuma izstastishu pashus brutalakos panjemienus, ka es to daru, un nakamreiz iedziljinashos sikumos ;) der taada stelle :)

Tatad uz MIDI seqvencera iespeleju melodiju, vai bassu ar attiecigo instrumentu (tadu kadu gribu dzirdet) piemetinasu uzreiz, ka es neveidoju skanjas, tembrus. es apstradaju jau gatavos tembrus, pareizak piereuleju ja kas vajadziigs savaam veelmeem. Tatad seqvenceri iespeleju partijas nu teiksim lai atrak vareetu pastastit paris vardos, sagatavoju midi materialu, kad tas man ir gatavs pielasu tembrus tadus, lai viss kopaa skaneetu normaali (normali ir plass jeedziens jo katram taa tembru izveele un normals skaneejums ir personiiga lieta).taatad kad man viss midi materials un tembru izveele ir pabeigta, rendereju visus kanalus (pat ja vienam trekam ir vairaki instrumenti, rendereeju katru instrumentu atseviski) 24/48 (jo skanjas karte labaku kvalitati neuztur un HDD arii :cry: ) kad visi kanali ir izrakstiiti (un vinji sanak daudz) aizmirsu pateikt arii ritmpartijai es katru instrumentu rakstu atseviski ara nevis visu drumparty viena treka. taatad turpinam, kad visi kanali ir izrakstiiti (tie ir ljoti daudz videeji ~ 20 stereo treki) es vinjus izskatu caur Soundforge , ko skatiit tas ir juusu pashu viedoklis, ko Juus varat redzeet un dzirdeet, es primaaraais paarklausos visus trakus , vcai vinjiem nav kaads kropliits iemeties (jo ja ir perebors jau melna darba to izlabot vairs nav iespeejams) ja kaadam trekam traapaas, ko nevar izlabot, rakstu no jauna. attiiru visus trokshnjus nogriezhu nevajadziigos galus. pielaboju liimenjus lai nav viena treka kaads izcilnis (tripers) , kad visi kanali ir apstradati, tad ladeju ieksha Cubase un saakaas visgarlaiciigaakais darbs, papriekshu primaarais skaljums (kas strada ar cubase zin kur vinju regulet, tas nav uz miksera, bet katra treka atseviski) kad man plus minus vis ir izreguleets, saakaas graiziishanaas un izvietojums (uz Cubase ir viegli pievilkt visas vajadzigas vietinjas pat ja viens deley atbals skan biki par velu vai atru vinju var nobidit) taatad neatstaju uz multitrack nevienas vietas, kur nav skanja. tad kad vis ir tur kur gribeejaas, eju uz mikseri un tad saakaas veel garlaiciigaaks darbs, tembru pieskanjosana izskanjoshana, efectu pievienoshana, panoramas izveide (telpiskums) un tt (ko vien sirds velas) taatad vis ir savaas vietas vis skan superiigi, taisu mixdown 24/48 (arhivacijai) 16/44 plashai lietoshanai (internets un tt.) nu un tad finals Uz Soundforge pielieku punktu savam skanjdarbam (parklausoties ja izradas kada vietaa kroplis, eju atpakalj uz Cubase un visus trekus mixeri nobidu -2dB (parasti pie mixdown censhos uztaisit bez gala compresora, -3dB lai 100% buutu drosh ka nebus kroplu) nu taatad finishaa uz Soundforge pielieku punktu savam kompozicijaam. es censhos uz Cubase visus tembrus izregulet taa lai nevajadzeetu man Soundforge daudz cakareeties ar EQ un liidzarto man paarsvaraa finishaa ir tikai darbs ar DINAMICU (compresiju) bet arii to necensos paarlaadeet (jebkura skanja, kas tiek parmerigi saspiesta izveido pretiigu kropli kursh nebij paredzeets pie kompoziicijas veidoshanas) nu taa luuk triis vaardos par savu darbu ar muuziku :)

P.S. Labprat dzirdeetu arii citu darbonju veidus, un motivacijas, kas kaapeec, par ko. ja kaadam ir kas konkreets pavaicaajams vaicaajiet, peec iespeeju robezhas meegjinaashu atbildeet. ;)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Feb-2006 16:22:51 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 01-Feb-2006 18:47:37
Posts: 273
Hmmm, visbiežāk, vispirms uztaisu tādu labu basu, bieži vien tādu dziļu, ka tas frekvecēs ir tikai zemajos hercos... Tad tam tiek pielikta kāda melodija, kas attiecīgi "apsprausta" ar delay un dažādiem stereo efektiem - tā skan mazliet augstākos hercos lai "neēdās" ar basu un ritmu, kas ir parasti no vidējiem līdz augstākiem herciem...

Bieži vien jau pēc melodijas ir skaidrs kādu ritmu taisīšu - jāpiemin, ritmu es nekad netaisu pirmo, jo tad vienkārši nevar nekādu melodiju izdomāt, vai atkal jāķēpājas... Ritmam parasti lieku tādu "neasu" kick, bet arī ne pārāk mīkstu vai basīgu, snare parasti man ir vairāki - viens skan ar telpisku efektu, tad otrs ir pa vidu starp pirmo un otro (klusais), un tad ir galvenais... Un pēdējā laikā sāku aizrauties ar to, ka dažas ritmu daļas (dažādi bongo, conga, hi-hat utt...) skan dažādās pusēs, tas ir liels darbs, kamēr tos pabeidz, par to kaut kad vēlāk, kad būs vairāk laika...

Tad seko fons, parasti kāds pad vai saw, diezgan klusu, bet pietiekoši, lai vienveidīga melodija skanētu dažādi...

Pēc tam visu iepriekšminēto atkārtoju vēlreiz, lai būtu daudzveidīgāk (pārtraukumi, iestarpinātas citas melodijas)...

Tad beigās apstrādāju, izlaboju pāris sīkumus, pagriežu šo/to skaļāk, ritmam pa vidu ielieku dažādus dziļus sitienus ar lielu telpisko efektu, utt... Pastrādāju ar Equalizer... Pārtaisu par mp3, un tad apstrādāju Cool Edit - ritmu pataisu spēcīgāku, ja tas nepieciešams...

_________________
http://www.findsounds.com - ja vajadzīgi sempli - kliedzieni, sirēnas utt... ;) http://www.moviesoundscentral.com/ - vienmēr noderīga tēlu muldēšana no filmām...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Feb-2006 17:47:32 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
2 tie topiki saradās šādi, nu es te savu variantu ieklāstīšu.

1) Izbrīvēju vakarā vismaz 4 brīvas stundas, citādi nav vērts vispār ņemties man.
2) Rauju vaļā dažādas skaņu bankas, un sāku uz klaviatūras brīvi improvizēt kamēr tiek panākts normāls meldiņš. Parasti prasa laiku un jo sarežģītāks tas viss jo vairāk tomēr finišā tas izskatās savādāk nekā izdungots galvā bija. Pa vidam tiek pierakstītas dažādas tēmas uz tādas aizvēsturiskas mantas kā nošu papīrs ar tādu mantu kā zīmulis lai nepazaudētu visā tajā procesā mazus smukus izdomātus fragmentiņus.
3) Vienlaicīgi ar 2. punktu tiek grozīti, iestatīti visi sintezatoru utt regulējamie parametri kas nu tur kuram. Sagatavots rakstīšanai ar pilnīgu kontrolēšanu no MIDI klavas.
4) Tagad Lieli sīkumi ko nestāstu nevienam.
5) Ieslēdzu metronomu, izvēlos vajadzīgo tempu ņemot vērā zināmas normas atkarībā no tā kas tur galā vispār paredzēts (kā būs ar vokālu).
6) Record + Play un aiziet. Spēlē iekšā melodiju, pēc tam pa virsu regulē olainē sinth iestatījumus arī no klavieres.
7) Pārejas, pauzes, visādi brīnumi top šeit.
8 ) Sakomponēts - saregulē aptuvenus celiņu skaļumus, samet pa EQ kur prasās ja prasās, piekoriģē švakās vietas. Korekcijas ar peles palīdzību kur prasās. Pāris atskaņošanas. Eju pēc tējas. Cigarete. Racks uz otru pusi un viss tiek sagatavots Rewire. Gala "Save as" ar citu nosaukumu. Tālāk uz miksu.
9) Salieku visus celiņus miksam, - izlaidīšu te daļu -. Sāku darboties ap mixu, FX, visādiem šitiem. Klausīšanās. Koriģēšana. Cigarete. Klausīšanās. Ik pa brīdim atslodze uz desmit minūtēm iemetot aci TV vai paklausoties kas pa logu darās, lai ausis nevīst. Klausīšanās. Koriģēšana un tāds cikls kamēr nogurstu vai sāk likties ka ir ok.

1. Dienas beigas obligāti. Save visu un miers.

10) Izbrīvēju vēl vienu vakaru - turpinu mixu - ja sanāk izdzenu stereo.

2. dienas beigas. Save un miers.

11) 3.vakars - kaut kas iz tēmas ar kompresoriem, EQ, un visiem šitiem nodeldētajiem, daži sauc mastering. Nepatīkamākā daļa.

12) gala rezultāts instrumentāls - burn CD un izsūta pa visādiem adresātiem mailos. Pašam viens CD paklausīt visur kur rodas izdevība vai atskaņot vajadzīgajām ausīm.

Tagad laba pauze kamēr tauta domā tekstu utt. Atsūta teksta piemērus, sadomā kopējos, atgriežos pie pamatmateriāla un pārtaisu ja vajag struktūru priekš piedziedājumiem, FX visādiem utt.

Vokāls izdomāts, sagroza miķus un dod vaļā. Tālāk vesela čakara impērija. Mix. Atkal tie nelaimīgie kompresori. CD. RipMP3 low quality un visiem kam vajag. Pāris dienu laikā rodas atziņas kas ir šķērsām tur un ko nākamajā vajag darīt savādāk. Tad arī nākamais garadarbs top. Izveidots arhīvs CD at šo projektu, temp failu izdzēšana.

p.s. ļoti strikti cenšos ievērot mix un tā saucamā master ja to tā var saukt pašlaik veikšanu vakaros kad nav stiprs nogurums u.c., kā arī nav ilglaicīgi klausīts tas gabals lai arī ausis dzird ko vajag, pie tam ar atpūtas pauzēm.

tam vai pirmais komponējas bass, melodija, bungas vai kas nav absolūti manā gadījumā nekādas nozīmes. Pirmais top tas kas izdomāts interesants. Lielākoties arī top tikai bungu vai synth partija, un stāv nedēļām vai mēnešiem kamēr tiek pielikta klāt kādam citam štrumentam. Lielākā daļa darbu nekad nav redzējuši dienas gaismu un nekad arī to neredzēs un nav tam arī paredzēti. Pārīts sastrādāti kaut cik ir tikuši arī pielietoti kā demo ieraksts, un pavadījums deju priekšnesumam publiski pagaidām. Vēl gana daudz jāmācās.

Tas tiktālu par 100% paškompozīcijām. Ir cita daļa ar pilnīgi instrumentālu mūziku un pusinstrumentāliem ierakstiem. Ar tiem darīšana bik vairāk sanākusi līdz šim. Kā arī pāris kopprojekti kas arī dzīvajā ir padragāti vienu mirkli.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Feb-2006 18:50:41 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
:) beidzot kas intresants un daudzveidigs paradas musu topikos ;)
Prieks, ka esat tik atsaucigi un ar prieku dalaties sava pieredzee, varbuut tas paliidzees arii kaadam, kas tikko saak ar sho prieku aizrauties.

ribeeju taa arpus temas pavaicaat (varbuut vienkaarshi pateikt) ka ir taada ficha, es izmantoju dazhadus instrumentus (VTi) bet gala rezultaataa, lai vai kaadu synthu njemtu tembru izveele vienmeer ir liidziiga, kaa to motiveet, varbuut ir kas iesakams shaja lieta.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Jun-2006 11:57:12 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Jun-2006 12:02:50
Posts: 56
Par tiem tembriem laikam - tas varbūt psiholoģiski tā, katram ir sava individuāla izpratne par to, kā jāizklausās labai mūzikai. tas ir kā papildus elements tam, ko var nosaukt par savu stilu - ir gabali, kur jau no dažām notīm un kopējā skanējuma var atpazīt autoru. Tā teikt - ārpus sevis neizlēksi :lol: Un tas jau ir interesanti.
Bet varbūt vienkārši - akustikas īpatnību dēļ tiek slāpētas kādas noteiktas frekvences, tāpēc rodas vēlme tās pacelt. Varētu paeksperimentēt, nomainot telpu un akustiku un paklausoties to gabalu vēlreiz - vai atkal gribas tembru tāpat regulēt?

Par manu "jaunrades" procesu:
to daru tāpat, hobija pēc pagaidām, izlādējoties no stresa
vispirms ieskrien galvā kāda lipīga virkne. lai neaizmirstu, iedungoju...mobilā telefona Balss ierakstos.
ja tai brīdī esmu aizņemts, nokopēju iedungoto arhīvā kompī un atstāju nobriešanai.
kad uznāk iedvesma, ķeros klāt. SONARā atveru PianoRoll (ai, kauns - notis nepazīstu!!) un ieklecerēju to motīvu ar peli iekšā.
piemetu kādu fona pad un paklausos, kāda ir kopējā noskaņa - popsīga, roķīga, skumja, priecīga, tehniska... un atkarībā no tā sāku ložņāt pa semplu bibliotēku piemeklējot sintim instrumentu. Ja nav - smagi noelšos un ķeros pie Adobe Audition un SoundFont Editora un mēģinu pieregulēt kādu fontu, lai izklausās piemērots. Ja būs vokāls paredzēts, tad ir man tāds fonts uzcepts, kas dzied manā balsī - nāaaaa. Lai zinātu, kā izklausisies vokāls, kur to likt un kur nē.
Salasu daudzmaz visus galvenos instrumentus.
Piemetu kādus papildus instrumentus - lai atdzīvinātu, lai vietām būtu kāds pārsetigumiņa efektiņš.
Tad sāku sadali pa stereokanāliem un skaļumu regulēšanu - kas kurā pusē aptuveni atradīsies.
Palaižu MIDI trekus atpakaļ caur vSampler uz audio trekiem SONARā un paeksperimentēju ar audio efektiem.
Un tad katru treku mixēju uz wav.
Atveru AdobeAudition un ielādēju visus trekus. Pābaudu, vai nav kādi kropļi.
Un sāku čakaru ar efektiem utml. Ja vajag, ierakstu arī vokālu turpat ar AA. Rakstu ne visu, bet vaiākas reizes vienu pantiņu, tad izvēlos labāko un tā visus gabalus.
Salepēju vokālu kopā, pieregulēju šo to.
Pielieku papildus efektus, kuriem vajag maiņu laikā - ja kāds instruments pārvietojas vai "skraida caur galvu" utml.
Un regulēju visu kopā pirms mixa.
Pāris dienas lieku mierā, Tad paklausos ar svaigāku ausi..un secinu, ka ir galīgi garām :o Šo to labju SONARā, atkal uz vaw un atkal regulēju. Un tā līdz kādam daudzmaz loģiskam galam (ja godīgi - pagaidām vēl neesmu ticis līdz pilnīgai apmierinātībai - pašvaka tehnika un zināšanas).
Būs laikam vēl jāpakrāj money priekš jaudīgāka kompja un skandām. Un jāpakrīt uz nerviem Miksera foruma tautai ar noobiskiem jautājumiem :lol:


Top
   
PostPosted: 08-Oct-2008 12:30:38 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 01-Oct-2008 8:22:09
Posts: 9
Location: Līvāni
Tiktiesham ljoti interesanti bija so visu palasiit, tachu es sevi neuzskatu par nekaadu baigo masteru, lai rakstiitu kaa es to daru..
Tachu no jums esmu iemaacijies sho to jaunu. :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited