Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 23:50:13

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 192 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13 Next
Author Message
PostPosted: 16-Feb-2010 11:44:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Quote:
.....Disks buus. Pietam, dubultnieks. ....kaa arii esmu saacis saprast un iemiiljot teicienu "less is more" (to gan nevaru attiecinaat uz sintinjiem :D). ....p.p.s. sintinji ir kaa pastmarkas. Dazhreiz silda vienkaarsha apzinja, ka man tie pieder :)
.....
Nu baigie malaci, lai veicas! Gaidisim rezultatus, citadi iznemot Standarta diskus pedeja laika neka cita isti no lv razojumiem nav tada par ko es butu ar mieru naudu maksat.
===
Less is more - nu ja, tas ir apmeram tikpat divains teiciens ka "never say never" :D Man ari briziem skiet, ka labak mazak, bet tad atkal tas pariet un gribas masivu orkestralu skanejumu pa visam frekvencem - viss ir atkarigs no noskanojuma un vajadzibas. Pedejo divu menesu laika, vispar pat nav bijusi iespeja isti kompi ieslegt, kur nu vel kaut ko pie taustiniem pagrabinat - tas ir ta kaa turet bada un pec tam loti gribas - the more is more :roll:
===
Par to sintinu kolekcionesanu ir sapigs jautajums (viens no vel paris hardware minusiem) - vajag vietu, kur tos novietot. Funkciju zina es domaju, ka varetu atrast kadus 7-10 modelus, kas noklaj 99% vajadzibas. Ta ka ar kadam 10 'pastmarkam' man pilnigi pietiktu - galu gala jaunakie modeli tiri labi spej emulet vecako skanas, ka tas atskiribas ir tikai sikas nianses, kas man ir tikpat maznozimigas ka atskiribas vadu tesos. Paslaik mani divi reali lietojamie hardwari noklaj kadus 50-70% vajadzibu un nekas ipasi daudz vairs nav nepieciesams, ja nu vienigi kaut kas ritmiem, ka ari kas salidzinosi eksotisks ka Tavs Fizmo vai kaut kas no modularajiem varetu but interesants. Pats interesantakais, ka darbojoties ar hardware tiri labi funkcione sis teiciens less is more un skiet, ka viss ir baigi feini, bet ko lidz tu piesedies pie kompja sekvencera, kas tev lauj slanos kramet nezin ko, ta tas 'less' atri aizvietojas ar 'more' :)
No otras puses realu rezultatu ar hardwari panakt ir grutak, jo stradajot ar softu, tu katru reizi precizi ielade visus settingus un vari turpinat no tas vietas, kur esi apstajies, bet stradajot ar hardwari ir ta ka, ja vienaa putienaa tas viss kopskats nav bijis uzbuvets, tad pec tam otrreiz to reproducet un nokert sajutu vairs nav tik vienkarsi - tas ir vel viens iemesls kapec es veidojot savu setupu loti pardomaju ka pec iespejas minimizet hardware resursus, jo kad to ir daudz, tad atcereties, kur kas ka bija saslegts ir stipri pagruti (vismaz man) :)
Es hw saaku vaakt koliidz nomainiiju dziivesvietu. Ir savs kabinets :). Bet nu arii - tas nav bezizmeera, taapeec es peerku reka versijas.
Soft vs hard. Manaa npadsmit ilgajaa pieredzee ir shaadas atzinjas:

1. Ja izveeletajaa zhanraa dominee bass, tad viennoziimiigi vajag reaalu analogo. Neekstreemos settingos softs veel tur liidzi, bet tadas lietas kaa filtra pashrezoneeshanaas, filtra overdrive (ja taada ir vispaar sintinjam), kaa arii tieshaam superaatrus aplieceejus (Envelope) neviens softs veel nav emuleejis pietiekoshi labi.

2. Man ar hw patiik straadaat labaak. Rezultaats naak ilgaak, jaa, bet tam ir pozitiivs efekts. Tas disciplinee. Kaut kas izdodas kaa iecereets, kaut kas nee, bet tu vismaz nepavadi visu vakaru brouzeedams miljons vst presetus.

3. Ja ir paarlieciiba straadaat tikai ar legaalajiem softiem, tad resale value tiem ir tuvu 0. Atshkjiriibaa no pareizi izveeleeta hw...Tas ne tikai maz kriitas cenaa, bet dazhos gadiijumos pat pieaug. Kaa rezultaataa, ja nu peekshnji iisais ar pikji vai veel trakaak, muziceeshanai gribas pielikt punktu, tad sameeraa bezsaapiigi var to visu nogruust angljiem, itaaljiem vai franchiem (naskaakie geara pirceeji ebajaa. Tas jau no manas pieredzes.)


Top
   
PostPosted: 18-Mar-2010 11:58:59 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Gribēju iečekot jūtjūpā kaut ko par Roland PG-1000 kontrolieri, kā rezultātā atradu šo video :D

PG-1000


Top
   
PostPosted: 07-Apr-2010 7:52:07 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Re kur meginajumi salidzinat analogo skanu ar digitalo un hardware vs software :) - man jau konkretaja piemera vislabak tik vsti skana, bet isti korekts tomer sads salidzinajums ari nav. Butu interesanti, ja sadi taptu salidzinats plasaks lidzvertigaku riku klasts. Varbut kads ir ko lidzigu uzgajis?


Top
   
PostPosted: 07-Apr-2010 9:38:04 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Re kur meginajumi salidzinat analogo skanu ar digitalo un hardware vs software :) - man jau konkretaja piemera vislabak tik vsti skana, bet isti korekts tomer sads salidzinajums ari nav. Butu interesanti, ja sadi taptu salidzinats plasaks lidzvertigaku riku klasts. Varbut kads ir ko lidzigu uzgajis?
O, mana mīļākā tēma :)

Nu no šāda piemēra neko izjēgt nevar. Kompresēts materiāls, turklāt, salīdzināti ir rimi nopērkamie Green Smith ar antonovkām. "Mīkstais" Polysix ar "cietimīksto" AN1X un tad vēl ne vairs īsti tīrs analogais (VCO vietā DCO) JX3P...
Manas viedās atziņas, kuras jau esmu šeit deklarējis, un kuras, manuprāt, pretendē uz vērā ņemamu objektivitāti :D (tālāk haotiski)

1. Vistuvāk īstam analogajam (ar VCO, ne DCO) skan FXpansion Dcam Synthsquad: Strobe. Kā otrais varētu būt U-he Ace.
2. Lietas, kuras vēl neviens softiskais nespēj pavilkt - ir ADSR apliecēji. Softiskajiem tie ir par lēnu. Praksē tas izpaužas, ka tev ar tiem ir grūti izrullēt super snappy kicku, piemēram. Vai da jebkuras perkusijas.
3. Nākamā lieta ir filtri. Dažiem mīkstajiem tie ir ok, pat ļoti, bet situācija sāk palikt daudz sūdīgāka, ja filtrs tiek kruķīts ekstremālās robežās, piemēram, cutoff gandrīz nost, resonance augšā. Vēl neesmu redzējis nevienu mīksto, kas pie šādiem settingiem, pirmkārt, skanētu punchy, otrkārt, tās NElinearitātes, ko izdod filtrs šādos settingos, vēl nav uzmodelētas. Tāpat arī tāda štelle kā filtra overdrive, atkarībā no tā, cik tu to "nogruzī" ar OSC (amplitāuda). Analogajam tur ir visādi (atkarībā no filtra dizaina), mīkstajiem nekā...

Arvienvārdsakot - mīkstie ir ok, ja tos nodarbina "standarta" settingos (nu tur klasiskas stīgas, kaut kāds arp patchs u.t.t.), kolīdz gribas kaut ko vairāk, tā sāk palikt problemātiskāk.

Tīri subjektīvi - ja samiksē vsti skaņu, tad tā ir +/- forša un nopulēta, samiksē vecu analogo - škiet ka tā brīžiem lec ārā, kļūst nekontrolējama, bet tas piedod tādu kā dzīvīgumu (3D???). Frekvenču, fāzu nestabilitātes etc... Nu reāli to var dzirdēt DM "SOTU" albumā.
Īstenībā diplomdarba vērta tēma un varētu rakstīt un rakstīt. Žēl ka nav akadēmiskās izglītības šajā lietā, droši, kad varētu paspīdēt ar dif.vienādojumiem :).

o.

EDIT1. p.s. Pašreklāma. IMO pat šajā piemērā (uzēnmts ar DV kameru, kompresēts) var dzirdēt kā rūc īsts analogais ar īstiem VCO.


Last edited by overflow on 07-Apr-2010 19:51:54, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 07-Apr-2010 17:51:22 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Forsi, paldies Tev par komentaru! Tie softi, kurus mineji, tiesam skan labi (futureretro ari :) ), varbut kardeiz ari ieviesisu, kadu no tiem vst. Paslaik man prioritate ir darbs ar midi - kaut ka neesmu pasacis lipinat pa vienam instrumentam - varbut tapec, ka nav isti bijis kur (darbs ar kompi man skiet apgrutinoss vel jo vairak, tapec, ka ikdienu pa 120% pavadu pie kompja). Butu jaunaja korg sos recorderi midi sinhronizacijai (ja strada ar step sequencing un arpeggiatoriem, tad bez sinhronizacijas nekas labs nesanak), tad varetu to lietu attistit ari tada virziena. Nekas, naks laiks naks padoms :)


Top
   
PostPosted: 09-Apr-2010 15:25:46 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Onkas DEDZINA :)

Mazliet frīkains video :)


Top
   
PostPosted: 09-Apr-2010 15:55:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
whoa - tas nu gan ir labais atradums!
you made my day :)


Top
   
PostPosted: 13-Apr-2010 11:51:02 
Offline
Mikseris.LV power user

Joined: 07-Nov-2005 11:48:20
Posts: 680
Oldskuuls, yeah! Man te kolēģis ieminējās, ka laikā kad elektroniskā mūzika sākās, šāds sets izskatījās kā "cilvēki no tālas nākotnes", tagad kā "cilvēki no pagātnes". Tas gan nemazina nenieka no mūzikas kvalitātes.

_________________
Million watts of music power, in a speed of light from Astra, ehh...


Top
   
PostPosted: 16-Apr-2010 14:58:33 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 26-Feb-2005 19:30:36
Posts: 171
nezinu vai šis gadījumā jau nav ''iepostēts'' šai forumā, tāpēc jau iepriekš atvainojos par repost :D

Part 1
Part 2

_________________
.......So fire a warning shot first. If that does not work..... Well that is what the rest of the clip is for.


Top
   
PostPosted: 19-Apr-2010 9:23:55 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Mazliet uzjautrinosi :) , bet man patika - interesants projekts, Paldies!


Top
   
PostPosted: 25-Aug-2010 16:42:40 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Lūk ŠO es saucu par studiju :) Īstenībā laba intervija, it sevišķi uz beigām. Tipa, Vinsam patīk taisīt skaņas uz veciem analogajiem, jo tiem nav atmiņas, respektīvi, tu taisi it kā no nekā un, cerams, ka uztaisi ko tādu, kas nekad pirms tam nav bijis dzirdēts.


Top
   
PostPosted: 26-Aug-2010 7:52:19 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
mazliet atgadina muzeju, bet izskatas tomer, ka visu var darbinat :) - laikam vecajaa vairs nepietika vietas. Analogie vai neanalogie, bet par to taisisanu no neka - forumos biezi vien var uzjautrinaties par lugumiem pec palidzibas, jo vajagot konkretu tembru un seko liknks uz youtube :) Man jau gan ari pasam skiet, ka visa ta sals tiesi ir taja, ka interesanti ir pasam atrast un uzmeklet, vai izdomat kaut ko, ja vien nav macibu uzdevums uztaisit precizu kaut ka reprodukciju. Bija tagad tikko vien interesants Max4Live projekts ar sintezatoru, kuru var iestatit ta, ka nekad nedabusi otreiz tiesi to pasu skanejumu, tiesa Korg M3 karami ari ir iebuvets randomizers, kuru var iestatit random rezima, kas atkarto nianses un random rezima, kad katru reizi var dabut citu niansi.


Top
   
PostPosted: 26-Aug-2010 8:18:35 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Vecā arī bija laba, jā. Cik noprotu, tad viņš apprecējās un pārcēlās uz US.

p.s. pirms pāris nedēļām ebay nogrūdu vienu savu sintiņu un pircējs bija no UK vārdā Andy Bell :). Es šim jautāju, vai tu gadījumā neesi THE Andy Bell...atbildi nesaņēmu, kas vedina domāt, ka mans ex Waldorfs tiks pielietots kādā no viņa (u) dziesmām :)


Top
   
PostPosted: 08-Sep-2010 9:08:28 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Interesants tests - analog vs virtual analog
http://www.youtube.com/watch?v=3BmDxfq_ ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=e3KU7YLN ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=05gb9uRF ... r_embedded
Man jau ta skiet pikselu dzenasana. Tapat ka vadu testaa laboratorija pie ddff :)
Bet seit atskitibas tomer ir iespejams identificet :) Cits jautajums - kas
nosaka sis atskiribas. Idejiski abiem virtual analog vajadzetu but vienadiem,
bet ta nav gan - izskatas ka ir daudz veidu ka skanejumu padartit atskirigu
pat pie pamata oscilatoriem.


Top
   
PostPosted: 04-Feb-2011 2:36:19 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
O.T. - sintOrgāns - čipofons 8 bitu maniakiem :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=m1pchpDD ... r_embedded


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 192 posts ]  Go to page Previous 19 10 11 12 13 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited