Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 29-Mar-2024 1:48:58

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 13-May-2005 15:27:40 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
californication ir labs ieraksts nezinu kuraa vietaa tur ir dzirdams dig clip
bet ta irrealitaate jo ieraksts ir skalaaks jo labaaks visi jaunie ieraksti kas
tagad tiek rakstiti ir tadi rms ~-6db un skan dinamiski
Kas tavā izpratnē ir "dinamiski"?
o.

Klippings ir gandrīz katrā dziesmā. Un tas nav tikai "Californaction". Daudziem pēdējā laikā izdotiem albumiem. Paņem, nocapturē uz wav un paskaties. Kaut gan RHCP gadījumā tas pat ir ar ausi dzirdams.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-May-2005 15:45:02 
nu paklausies at the drive in jaunaakos ierakstus nu kauch vai mtv
jauna skola


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-May-2005 15:57:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
nu paklausies at the drive in jaunaakos ierakstus nu kauch vai mtv
jauna skola
NP, bet kas man jāklausās - "at", "at the", "drive in"... :D Tipa, būtu pieturzīmes būtu vieglāk. MTV kā teikt, thanks God, man nav. Piekrītu, ka deju mūzikā var kompresēt/limitēt līdz slikti paliek, bet pārējā mūzikā - nē. Un cilvēki atgriezīsies pie dinamikas - agrāk vai vēlāk. Tas ir 100%. Ir pat producentu apvienības no sērijas "mēs par dinamiku".

p.s. tā arī neuzrakstīji, kas tavā izpratnē ir "dinamika". Tas nav "skaļi" vai "kačoks" vai "kolbasņiks". Rupji - tā ir starpība starp klusāko un skaļāko vietu. Mūsdienās producētai mūzikai tādas vienkārši nav - viss ir vienādā skaļumā jeb ir ļoti šaurs dinamiskais diapozons. Palabo kāds, ja kļūdos.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14-May-2005 20:51:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Par masteringu (krievu val.):


http://www.soundcoder.com/mastering/mas ... hed?page=2
http://www.randomsound.ru/cgi-bin/artic ... cgi?art=13
http://www.cjcity.ru/news/content/statya_129.php
http://www.show-master.ru/archive/19/55.shtml
http://www.ukrmusic.net/index.php?optio ... view&id=37
http://www.625-net.ru/archive/z0599/protools.htm
http://www.videoton.ru/Articles/home_mastering.html
http://relaxdance.narod.ru/T-RackS24.htm
http://djfam.ru/other/ozone/

Šajā lapā ir daudz noderīgas INFO priekš mums visiem :)
http://websound.ru/

------------------------------------------------------------------------------


Last edited by Indicative on 17-Jun-2005 20:55:10, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-May-2005 22:57:02 
Overflow: Zini, man ir viena versija par to, kapec shodien muzika visas skanjas skan vienadi skalji, t.i., kapec tadu produce. Ja paskatas apkart, tagad skalrunjus var iebazt ieksha praktiski jebkura device, nav vairs tikai situaciju, kad majas ir audiosistemas, uz kuram cilveki klausas (bauda) muziku. Tapec, lai tas produkts butu kaut cik dzirdams uz jebkuras "kastes", taisa shauru diapazonu. Tas viss nav nekas cits kaa globalizacijas procesu sekas, galvenais, lai skan, baudit - nav laika! A to cilveku, kam pietiek, tikai lai skan, ir visvairak, kuri attiecigi visvairak ari perk un nes pelnju ierakstu kompanijam. Tikai mans viedoklis


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-May-2005 7:51:13 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Quote:
Overflow: Zini, man ir viena versija par to, kapec shodien muzika visas skanjas skan vienadi skalji, t.i., kapec tadu produce. Ja paskatas apkart, tagad skalrunjus var iebazt ieksha praktiski jebkura device, nav vairs tikai situaciju, kad majas ir audiosistemas, uz kuram cilveki klausas (bauda) muziku. Tapec, lai tas produkts butu kaut cik dzirdams uz jebkuras "kastes", taisa shauru diapazonu. Tas viss nav nekas cits kaa globalizacijas procesu sekas, galvenais, lai skan, baudit - nav laika! A to cilveku, kam pietiek, tikai lai skan, ir visvairak, kuri attiecigi visvairak ari perk un nes pelnju ierakstu kompanijam. Tikai mans viedoklis
Man šķiet, ka tu runā par "frekvenču diapazonu" nevis dinamiku. Nu tur home hi-fi 80-16kHz, mp3 pleijers 120-12kHz u.t.t. Respektīvi, ja dod rādžiņam, tad paceļ kaut kur pie 100Hz, jo visi car audio/mazie bumboksiņi u.t.t. zemāk neņem, savukārt albuma versijām nogriež/paceļ citas frekvences, lai cilvēki ar hi-fi var normālāk klausīties u.t.t. "Dinamikai" (vai kā latviski pareizi saka - nezinu) ir "skaļums" (precīzi latviski nepateikšu, jo no RTU radiofaķa savā laikā notinos uz perespektīvākām fakultātēm :) ). Tipa iet bassbočka - BUM bum bum bum BUM bum bum BUM. Klausoties šo ir jūtams zināms "dzīvīgums". Pieslēdzam kopresoru un/vai limiteru un mēs dabūjam BUM BUM BUM BUM BUM BUM. Pirmajā variantā, ja tev kaut kas nepatīk un šķiet ka pa klusu, tad pagriez vienkārši volume pogu pulksteņa rādītāja virzienā. Protams, nedrīkst būt arī tā, ka tu nedzirdi kaut kādu klusu instrumentu un tu griez skaļāk, bet tad jau skaļākā vieta tev plēš bungādiņas. Jāmāk ir atrast vidusceļš.

o.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25-May-2005 15:03:09 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 20-Aug-2004 13:38:14
Posts: 132
Location: Ventspils
Man skaņdarba beigu apstrādē patīk kā darbojās
Steinberg Loudness Maximizer modulis - kopējais akustiskais skanējums, ko tas ieregulē parasti ir OK!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25-May-2005 18:13:38 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Ziniet varbuut kad mani vaardi kaadam liksies stulbums bet biju aizgaajis uz simfoniskaa orkestra koncertu :roll: un nekaa nevareeju saprast kaapeec :shock: tas dirigjents negribeeja pagriest skaljaak bungu partiju :evil: , redz kautkaads tur Chaikovskis taa esot uzrakstiiji to skanjradbu :cry: , es nesaprashanaa :twisted: , kaapeec nevareeja atdot to maastereeshanaa :idea: :?: :?: :?:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25-May-2005 20:27:18 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
:arrow: Un tomeer nav man miers , nekaa nevaru saprast kaapeec gudrie maastereetaaji radio versijaam griezh nost to bassa galu un kaapeec radio peectam to apakshas galu skruuvee atpakalj cik vien atljauj tembru bloks :?: Taa starp citu ir dziives iisteniiba, es sprotu bizness ir bizness un maastereeshana maksaa naudu un lai izdotu gabalu Latvijaa maastereet vajag pie kaadiem konkreetiem vechiem tikai izdeveejam deriigiem , bet kur tad paliek tas nabaga autors kas varbuut gadiem ir gaajis liidz tam savam skanjdarbam, radiijis shamo taadu kaa tikai vinjsh uzkata kad shamajam buutu jaaskan :?: :?: :?: Protams ja shamajam indiviidam ir dzirde un vinjsh maak tos skaljumus sakaartot
Un tad tu cilveeks nopeerc vaikalaa to ierakstu , jo redz vakar tu esi bijis koncertaa un tev meemi ir paticis kaads no tiem skanjdarbiem un tad tu savu jauno kompaktdisku liec savaa maajas HI_FI un izraadaas jaa tur ir taada pati dziesma bet taa nav TAA, un tad tu saproti kad shitais ir peedeejais kompakdisks ko tu esi pircis. Jo uz sienas jau arii visaadus vaardus raksta :roll: bet vai to var lietot taa kaa tu to izlasiito esi sapratis P....A :evil:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 26-May-2005 0:36:23 
dirjigents aka maasteringa veiceejas orkestrim. man patiik kaa skan :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2005 16:50:09 
Quote:
tipa var jau kraameet viskautko un njemties - vieniigais nevajag aizmirst, ka galvenaa pamatdoma masteringam ir panaakt, lai skanjdarbs labi izklausiitos uz jebkuras audio sisteemas

Pilnīgas muļķības. Masteringa mērķis ir panākt, lai gabals izklausītos VĒLAMI uz tam atskaņošanai paredzētās aparatūras. Piem. radio edit versijas tiek skaņas kvalitātes ziņā pamatīgi apgraizītas, lai izklausītos uz visādiem radioaparātiem pieņemami, līdz ar to dišukos laist nav jēgas, daži Dj ņem radioeditus (ja citi nav) un remāsterē dzīvajā ar W veida ekvalaizera metodi :) Savukārt Club Editi tiek taisīti, lai izmazgātu pastiprinātājiem iekšas, uz visādiem mēsliem tie neskan nemaz. Piem. gabals Protectors of bass, vai Imperiale.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2005 16:53:40 
Quote:
:arrow: Un tomeer nav man miers , nekaa nevaru saprast kaapeec gudrie maastereetaaji radio versijaam griezh nost to bassa galu un kaapeec radio peectam to apakshas galu skruuvee atpakalj cik vien atljauj tembru bloks :?:
Rādžiņi šancē ar Mp3 PRo vai Oggiem, līdz ar to pamatīgi novedot visu CD māsteringu uz Nē. Pēc tam basi tiek griezti atpakaļ, protams no nekurienes, jo sen jau palikuši Mp3 dekodera atkritumkastē zaudējot peak off sustainus, kurus mēs (cilvēki) itkā :) nespējam saklausīt. Tādēļ bass tiek pasmelts no tuvākajām frekvencēm, kas ir ar pamatīgām rezonansēm un pīķiem bagātas. Tas arī viss!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2005 17:00:03 
Māsterings principā ir lieta, ko veic cilvēks ar pareizām ausīm uz pareizas aparatūras pareizā telpā ar gatavu samiksētu materiālu, lai savāktu Dinamikas, Instrumentu izkārtojumu frekvenču diapazonā, stereo panorāmu, izkārtojumu telpā utt. t.i. visu, kas liek gabalam izklausīties dzīvam (arī elektronikai) uz dažādiem atskaņošanas verķiem, skatoties kam gabals paredzēts. Turklāt masterings iekļauj instrumentu amplitūdas un spektra aranžēšanu, lai muzikālās tēmas nelien viena otrai virsū, ar vēlmi sačakarēt kopējo muzikālo plūsmu un domu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2005 17:13:34 
Quote:
Masterings... Māksla! :) Interesanti būtu mums savā starpā apmainīties ar savu darbu fragmentiņiem un "pamāsterēt". Vnk intereses pēc būtu labi redzēt katra pieeju :)
Pilnībā atbalstu, ja kādam ir labs gabals, dodiet šurp, pastīsimies, kas sanāks. Sūtat uz: dave_anders@metaleks.lv , ja būs daudz un labi, atradīšu, kur iepublicēt Pirms/Pēc variantus downloadiem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 08-Aug-2005 11:23:51 
njaa piekriitu, ka dinamika ir ljoti svariiga, jo ja taa nav gabals izklausaas nedziivs vai paaraak ''karsts'' tas ir liidziigi kaa speeleet taustinju bez velocity.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited