Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 12:25:12

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kaadu DAW izveeleties
PostPosted: 27-Jan-2013 17:50:18 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Synthopia aptauja par labaako DAW rezultaati
http://www.synthtopia.com/content/2012/ ... 2012-poll/
...interesanti tie rezultaati, jo Bitwig studio sanjemis veselas 60 balsis - Ableton Live klons, kurs joprojaam nav ticis taalaak par limiteetu beta versiju :)

Seit mazliet nopietnaak - DAW un midi signaala stabilitaate
http://www.synthtopia.com/content/2012/ ... e-jitters/
redzams, ka Logic nemaz nav tik labs darbam ar midi.


Top
   
PostPosted: 28-Jan-2013 4:06:51 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Retorisks jautājums, uz kuru nav iespējams viennozīmīgi atbildēt! Katram ir jāpastrādā kādu noteiktu laiku ar vairākiem DAW, lai saprastu kas pašam ir labāks, ērtāks, piemērotāks.
Pesonīgi manas muzikālās darbības ar datora palīdzību un programatūru, saistas tieši ar Fruity Loops 3 un Cool Edit, kuri ar laiku ir pārtapuši par FL Studio un Adobe Audition. Ir pamēģināti Sony Acid, Sound Forge, Roland Cakewalk, Magix Samplitude, Propellerhead Reason, Steinberg Cubase, un iespējams vēl kaut kas pa vidu ir bijis. Lielāko daļu pieredzi muzikālajā darbībā ar datoru, esmu smēlies, iepazīstot FL Studio, vēlāk, saskaroties jau ar nopietnāku līmeni muzikālajā sfērā, sāku mēģināt iepazīt Cubase, kurš man tā īsti nemaz nepatika, pat ļoti! Meklējot sev piemērotu DAW, uzgāju Cockos REAPER 3.6, pamēģināju, iepatikās. Kādu laiku pastrādāju ar to, sāku apzināties ka tā būs mana darba vide. Man ļoti fascinēja ka DAW izstrādātāji nemitīgi strādā pie tā izstrādes, un ražo atjauninājumus, teju katru mēnesi, kā arī fakts, ka pēc iepazīšanās perioda 60 dienām, DAW nekādā mērā neierobežo savā funkcionalitātē. Tā arī, jau no 2010 gada vasaras, esmu pilnīgi pārgājis uz REAPER, kā arī esmu iegādājies ''discounted'' licenzi. Komplektā kā audio redaktoru, izmantoju ļoti mazu, bet funkcionālu bezmaksas redaktoru Wavosaur.

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
PostPosted: 02-Feb-2013 20:44:09 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Retorisks jautājums, uz kuru nav iespējams viennozīmīgi atbildēt! Katram ir jāpastrādā kādu noteiktu laiku ar vairākiem DAW, lai saprastu kas pašam ir labāks, ērtāks, piemērotāks.
Nu pilnigi noteikti, katram ir japamegina un jaizvelas sev piemerotaakais risinajums. Mans pirmais DAW ( sekvenceris patiesiba :) ) bija Cubase kadaa 1993...5. gadaa - viena no pirmam versijam, kas ievietojaas mazaja datora disketee. To ieteica viens anglis, kas kaut ko kopa kinostudijaa darija ar Praulinju, paznojot, ka tagad pie vinjiem viss notiek ar datoru :). Pec tam paris gadus darbojos ar Cakewalk, bet man arvien vairak pieriebaas linearais pieraksts un klucisu kraamesana. Tad kaut kad pirms gadiem 5...7 izlasiiju par Ableton. Pameginaju un neka nesapratu. Pec kada laika pameginaju velreiz un atkal neka nesapratu, tad palasiju rokasgraamatu un beidzot viss tapa skaidrs. Tagad man gruuti iedomaties kaut ko citu ka Ableton ta iemesla delj, ka vijam ir neliearais pieraksts un iespeja visu darit dzivaja. Jaa, esmu zinaama meraa zaudejis interesi vispar kaut ko pierakstiit un ierakstiit. Abletona varu uzbuvet projektu, kur no midi klaviatuuras visu skanjdarbu var atskanjot dzivaja - bez neviena ierakstiita midi/audio treka. Ir virtuaalie instrumenti, kas lauj dzivaja manipulet ar bungaam, bet citi virtualie instrumenti genere sintezatoru skanjas. Tas paver iespejas nepartrauktai improvizaacijai. Protams, saada pieeja prasa verienigus datora resursus, kas uzliek zinaamus ierobezojumus, bet datoru sistemas attistaas un skaitljosanas jaudas nemitiigi palielinaas.
Quote:
Tā arī, jau no 2010 gada vasaras, esmu pilnīgi pārgājis uz REAPER, kā arī esmu iegādājies ''discounted'' licenzi. Komplektā kā audio redaktoru, izmantoju ļoti mazu, bet funkcionālu bezmaksas redaktoru Wavosaur.
Skiet, ka Reaper ari esmu kaut kad pameginajis. Vai saakotneeji tas nebija vienigais bezmaksas daw ar VST atbalstu? Tagad izskatas, ka tas ir maksas. Lai gan var jau but, ka bija cits lidzigs, ko es pameginaju ar domu, lai buutu vide, kur testeet dazadus vst. Wavosaur ari ir kaut kad ticis meginaats looti sen, bet paldies par atgadinajumu par taada eksistenci. Abletonaa nav tradicionaalaa wav redaktora, tamdelj sim noluukam lidz sim izmantoju Audacity, kas ir ieguustams ari bezmaksas aplikaciju vietne Protable Apps com, bet wavosaur jaunakaa versija skiet pat interesantaaka.


Top
   
PostPosted: 04-Feb-2013 2:04:33 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Pārgāju no Cakewalk/Sonar uz Ableton salīdzinoši nesen, pirms gada vai pusotra. Pirms tam Cakewalk produkciju lietoju no 90to gadu vidus (pastarpināti pamēģinot arī Logic, Cubase utt). Tagad Sonar lietoju tikai vecu projektu eksportam, un nav ne mazākās vēlēšanās pie tā atgriezties - tieši linearitātes dēļ. Vienīgais Live mīnuss man šķiet daži hardware sintezatoru kontroles trūkumi/ierobežojumi, piemēram nelielas, bet atrisināmas problēmas ar program change nosūtīšanu. Jebkurā gadījumā manā skatījumā Live pārspēj jebkuras tradicionālās DAW ne vien dzīvā izpildījuma, bet arī ideju apstrādes un pat komponešanas nozīmē pateicoties iespējai elastīgi rīkoties ar kompozīcijas daļām pretstatā lineārajai desai.


Top
   
PostPosted: 09-Feb-2013 19:51:34 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Nupat ir izzinjots jaunais SONAR X2, kas principa ari imitee Abletona session view un dazas pamatfunkcijas tam pat ir optimizeetas darbam ar touchscreen, bet mani tas pagaidaam neparliecina atgriezties pie cakewalk, jo Abletona reala laika iespejas skiet paaraakas.

PS
Reaper... tas tomer nebija Reaper, ko es tiku meginajis. Tas bezmaksas riiks ar vst atbalstu bija MuTools un nekas tur nav dizi mainijies - lidz efektiivam DAW tur vel ir talu un nekads bezmaksas isti vairs vinjs ari nav - bez maksas ir tikai funkcionaala demo versija.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited