Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Mar-2024 7:49:55

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: 01-Dec-2010 13:16:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Jautājums pēc būtības. Ir ienākuši pāris faili, kas rakstot pārpīķoti, radies jūtams clipping troksnis zemo frekvenču galā. Vajadzētu pēc iespējas saremontēt līdz max. klausāmam variantam. Protams ir pilns tīkls ar visādu pluginu un softu reklāmrakstiem (piemēram Waves X-click, crack un kas zin kas vēl???), bet vēlos tomēr pajautāt par reālās dzīves pieredzi kādam šeit, pirms pētīt maksas softu. Gan jau kāds no šeit klātesošajiem ir saskāries ar šādu problēmu, atradis kādu sev pieņemamu risinājumu, no visa pieejamā. Steigas te nekādas, bet faili ir nepārrakstāmi, un jāiztiek ar to, kas ir. Audio materiāls visādi citādi ir 320 kb/s MP3, daļa VBR, bet tas jau nav īpaši nozīmīgi. Faili ir pārāk daudz un pārāk gari lai tur ar roku remontētu katru pīķi, interesē kaut kāds +/- automātisks risinājums, ieteicams arī ar pāris grozāmiem puļķiem, lai būtu vismaz daļēja kontrole pār procesu. Tā pat man ir pieejami daži standarta un ne tik standarta VST pluginu EQ, Kompresori, un efekti, un pietiekami audio editori + zināma sajēga no procesa, līdz ar to no kādas ķēdītes uzkarināšanas arī nebaidos. Varam atvērt tēmu...

Ak jā, runa te ir par nelieliem clip'iem, kādu 1 - 3 db pāršauts rakstot labākajā gadījumā (minējums), ne tādiem kur signāls būtu galīgi beigts. Šitos noņemot principā uz ausi jūtami bojājumi citi materiālam nav.

Pagaidām labākais ar ko esmu darbojies - Steinberga DeClicker - normāls verķis principā, tikai diezgan rūpīgi jāiet pāri visam trekam, mainot treshold katram fragmentam individuāli. Žēl, ka šis pats nerēķina atbilstošus iestatījumus. Bet kopumā šķiet diezgan saudzīgs pret audio materiālu, protams pie zema treshold jūtami griež ārā daudz.

p.s. lūdzu izlaižam tēmu, ka neko labot jau nevar, neierakstīto signālu neuzbūvēšu atpakaļ utt. Neesmu nokāpis no koka vakar, visu to es zinu. Te problēmas būtība ir panākt iespējami labāko variantu noņemot no basa krakšķi un pēc iespējas nesabojājot augstākas frekvences.


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2010 14:39:36 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Esmu pāres reizes saskāries, bet ne ar sevis rakstīto materiālu. Vislabākos rezultātus dabūju, "pārzīmējot ar roku" (pencil tool) wavelabā waveformu. Bet arī ne ar pirmo piegājienu. Uzzimē - paklausies, uzzīmē - paklausies.


Top
   
PostPosted: 01-Dec-2010 14:57:49 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Tevis minētais paņēmiens šķiet, ka arī ir vis ieteicamākais, jo tas absolūti neatstāj sekas uz nebojāto materiāla daļu. Vienīgi man tādā gadījumā nāktos pārzīmēt diezgan daudz un pavadīt daudz laika pie kastes. Atsevišķos failos faktiski katrs otrais kick ir bojāts, kopējais materiāls ap 2 stundām.

Pagaidām esmu mēģinājis strādāt ar DeClicker, pēc sekojošas shēmas:
1) visam failam pāri saudzīgi ar tādu treshold, kas novāc tikai mazākos clipus.
2) piedziedājumiem, kulminācijām pēc tam pāri katram ar saviem iestatījumiem pēc vajadzības uz ausi
3) individuāliem kickiem un trokšņiem (pāris sekundes desmitdaļas) ar jau tādu treshold, kas jūtami čakarē skaņu, bet padara ausij tomēr patīkamāku rezultātu.

Kopā šādi kādas minūtes 20 uz 4minūšu treku aiziet. Kvalitātes zudums ir jūtams, pēc 1. piegājiena faktikis necik, pēc otrā jau sākās ~?~, un trešais jau cērt ausīs, bet ar mierinājumu, ka bija trakāk pirms tam.

vēl šis tas jāpamēģina.


Top
   
PostPosted: 05-Jan-2011 3:32:46 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Jan-2011 3:30:20
Posts: 1
Piedošanu ka tik velu, bet ja nu kādam noder. Izotope RX ir labs variants cik zinu, pats neesmu reāli mēģinājis, bet internetā rekomendēts.


Top
   
PostPosted: 27-Jan-2011 11:56:18 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Šito būs jāapskata. Pašlaik jau esmu izārstējis visu materiālu, bet vienalga, paldies par ideju. Izotope produkti, cik lietoti, nav likuši vilties - labi nostrādāts softs. Varbūt šis ar...


Top
   
PostPosted: 03-Dec-2016 15:15:48 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 03-Dec-2016 15:08:17
Posts: 1
Izotope RX ir ļoti labs iesaku visiem! :!:


Top
   
PostPosted: 15-Aug-2022 10:57:04 
Offline
reģistrēts - Mikseris.LV forumā
reģistrēts - Mikseris.LV forumā

Joined: 15-Aug-2022 10:50:50
Posts: 1
Sveiki,

vai jums izdevās atrisināt problēmu?

_________________
:) .


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited