Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 20-Apr-2024 10:31:51

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page 1 2 3 Next
Author Message
PostPosted: 10-Jan-2005 21:53:13 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Kas nosaka, pie kāda stila pieder viens vai otrs skaņdarbs.
Piemēram, mūzika, kas ir radīta ar datoru: ja tajā ir izmantots VST instruments, kas atdarina smagā roka ģitāras skaņu, vai tādā gadījumā, šis skaņdarbs ir pieskaitāms pie "Heavy Metal"? Nu droši vien, ka nē.
Vai arī, ja no Propellerhead Orchestral Sound Bank (kā zināms, to ir ierakstījis reāls, dzīvs orķestris) izveido "it kā" klasisku skaņdarbu, vai to tad var pieskaitīt pie "Classical"? Laikam arī nē.
Vai jebkura mūzika, kas tiek radīta ar datoru ir un paliek tikai dator-, vai kompjūter-mūzika?
Kā tur īsti ir :?:

P.S. Es neesmu liels mūzikas teorijas speciālists.


Last edited by Indicative on 17-Jan-2005 17:39:22, edited 9 times in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2005 10:50:23 
Huh...tipa shis te man atgaadina anjuku

Pirceejs (Pi), Paardeveejs (Pr)

Pi: Sakiet luudzu, shii te ir teeja vai kafija?
Pr: Kas? Juus tieshaam neatshkjirat?
Pi: Nee...
Pr: Tieshaam neatshkjirat??? :shock:
Pi: Nu teicu tachu... :?
Pr: Nu tad kaada jums starpiiba??? :lol:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2005 13:12:06 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Jāā! :roll:
Nav jau tā, ka es neatšķirtu mūzikas stilus. Te runa ir par smalkām detaļām. Piemēram, kad beidzās "trance", un kurā momentā sākas "techno". Kad beidzas R'n'B un sākas D'n'B. Kad beidzās "pop" un sākas "dance", utt. Kur ir tā robeža?
Es piemēram to nezinu.
Labi. Vispār jautājums ir sekojošs: vai mūzika, kas uztaisīta ar datoru ir tikai kompjūtermūzika?
Ja es uztaisu ar datoru kaut ko "trance" stilā, tad tas ir "trance", jeb "computer music" ?
Ja es uztaisu "trance" ar reāliem dzelžiem (aparātiem), tad protams, ka tas ir trance.
U. tml.


Last edited by Indicative on 15-Jan-2005 20:13:25, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2005 16:34:37 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Uz kompjuutera taisiitaa buus elektroniskaa muuzika un viss. Veel ir dziivaa - taada kuru dziivi cilveeki iespeelee studijaa. Bet skaneejuma zinjaa tur taadas starpiibas manupraat nav ( shis nav vispaariigs apgalvojums) - starpiiba izcelsmee (komps arii ir muuzikas instruments). To visu Trance utt novirzienu daliishana un man nekad nav raustiijis kaadaa stilaa ir skanjdarbs, Ir vienkaarshi - skan labi (labs), skan slikti (shvaks). Tie novirzieni manupraat dod tikai nojausmu kaada ir gabala baaze. Taa teikt ir tev stiprs bass un aatras bungas - tu esi dabuujis Drum'n'bass. Shitajos stilos parasti, domaaju ka, dala kritikji balstoties uz citu zinaamu gabalu elementiem, kas paraadaas kaadaa dziesmaa - x stilā ar y novirzienu vai elementiem. Ja buusi dzirdeejis kaadus 90 % no kaada stila muzona tad zinaasi kas shim stilam raksturiigs. Ar vaardiem to neuzrakstiisi - tad naaksies te ievietot 20 MB PDF failu ar kaudzi linkiem uz speciaali izgrieztiem dziesmu fragmentiem (skanjas formaataa). Tas buutu galiigi stulbi.
Vieniigi par "POP". POP - populaaraa muuzika, jeb muuzika kura tiek taisiita lai guutu popularitaati un tai liidzi arii naudu pirmajaa plaanaa - taa teikt bezstila muzons (man pasham riebjas un paskaidrosu kaadeelj) - ja kaads muzona stils kljuust populaars un tas nav pop (kaa piemeeram peedeejaa laikaa Hip-Hop)(pats klausos faktiski tikai Hip-Hop) - tad automaatiski visos pop hiitos paraadaas neprofesionaali un lameriski ierepoti fragmenti, un peec tam rodas taadas lazhas kaa "NFS U2" utt. bet taa jau cita teema. Vieniem vaardiem sakot - manupraat POP nav stils - ja riitaa "Metalica" dabuus rekordaalas topu poziicijas ar kaadu savu gabalu tad visa popshnju industrija saaks razot dziesmas ar "Metalicas" akordiem ieksaa, ai b..n, taa jau ir noticis.
Atklaati sakot viss shis ir galiigs sviesc, vieniigi jaapiebilst ka shis ir faktiski mans personiigais viedoklis (cik nu labi to vareeju pierakstiit), esmu subjekts un mans viedoklis nevar buut objektiivs. Un luudzu aizvainotos POP fanaatus un Hip-Hop niideejus nedrukaat man uzbraucienus, bet uzmest aci topika nosaukumam augsaa - rakstiet pa teemu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2005 17:45:48 
Offline
ADMIN
ADMIN
User avatar

Joined: 01-Nov-2002 22:57:19
Posts: 163
[quote="overflow"][/quote]


Tieshaam nezinaashana nav noziegums it seviskji ja ir veelme uzzinaat un saprast.

Nenjem galvaa negaatiivo un turpini jautaat.

_________________
Maris Mezroze
----------------------
http://www.mikseris.lv/


Top
   
PostPosted: 11-Jan-2005 23:57:51 
indiactive prot izcelties ar ''labiem'' jautaajumiem..
nez mosh naakamais buus:'' vai klaviatuura ir tas pats kas sintezators..''

Nav svariigi ar ko tu ''taisi'' muuziku( vispaar tas vaards ''taisi''-skan ka tasiiit kluci tualete, muuzika rada, veido..), bet ka taa skan..
tu domaa ka visi superpopseri izmanto dziivos instrumentus??
taada gadiijumaa 99% pasaules muusdienu trasha kas skan EHR, capital, tiri piri ir elektroniskaaa muuzika..?
popmuuzika manupraat vispaar nav maaksla, muzika>>tas ir produkts..
tas ir ta pat kaa nopirkt tulaletes papiiru naakamajaam 5 dienaam>>nopeerc superduper Britnii Dzastin skuuterleik!!!

Vispaar biku offtopic:(((
nu bet tas taa..


Top
   
PostPosted: 12-Jan-2005 0:01:22 
un veel>>kaada noziime stiliem, ja suudiigs var buut hiphopa gabals, ko taisiijis piididiiiiii, vai ja kaads uztaisiijis fantastisku techno,u.t.t....
Neklausies stilaaa!!
klausies muzikaaa un sajuti to!!!


Top
   
PostPosted: 12-Jan-2005 0:14:57 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Nee, nu stilu zinaat arii noder - kaut vai ieejot muuzikas veikalaa, lai zinaatu pie kura plauktinja stuureet. Vieniigi pagaidaam pie mums lielaakajaa daljaa veikalu ir taada lazha, ka paardeveeji neko nezin praatiigu shajaa jomaa, un ir taadi visnotalj izsmeljoshi nosaukumi plauktiem kaa Rock, Dance, Pop un viss, tur arii nekaadas zinaashanas nedos labumu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13-Jan-2005 22:37:23 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
Stilu nosaka skanjdarba uzbuve, pielietojamas skanjas un vokals.
_____________
Ka skan viens vai otrs stils (substils) vari iechekot -> http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html (sheit ir elektroniska muzika)
_____________

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
PostPosted: 14-Jan-2005 10:43:54 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 10-Nov-2004 13:35:27
Posts: 166
Quote:
Piemēram, mūzika, kas ir radīta ar datoru: ja tajā ir izmantots VST instruments, kas atdarina smagā roka ģitāras skaņu, vai tādā gadījumā, šis skaņdarbs ir pieskaitāms pie "Heavy Metal"? Nu droši vien, ka nē.
Vai arī, ja no Propellerhead Orchestral Sound Bank izveido visnotaļ klasisku skaņdarbu (sonāti, simfoniju), vai to tad var pieskaitīt pie "Classical"? Laikam arī nē.
Varbūt jebkura, it kā "stila" mūzika, kas tiek radīta ar datoru ir un paliek tikai dator-, vai kompjūter-mūzika?
Nu ko lai saka, manu praat klausiitaajam ir galiigi vienalga, uz ko tu to muuziku buuvee, sintinja, datora, vai seedi pie noshu lapas un dungo melodiju, klausiitaajam galvenais ir tas, ka taa skan labi, vinjam galiigi vienalga, vai tu to taisiiji dienu, gadu vai minuuti.


Top
   
PostPosted: 14-Jan-2005 22:44:14 
Quote:
Quote:
Piemēram, mūzika, kas ir radīta ar datoru: ja tajā ir izmantots VST instruments, kas atdarina smagā roka ģitāras skaņu, vai tādā gadījumā, šis skaņdarbs ir pieskaitāms pie "Heavy Metal"? Nu droši vien, ka nē.
Vai arī, ja no Propellerhead Orchestral Sound Bank izveido visnotaļ klasisku skaņdarbu (sonāti, simfoniju), vai to tad var pieskaitīt pie "Classical"? Laikam arī nē.
Varbūt jebkura, it kā "stila" mūzika, kas tiek radīta ar datoru ir un paliek tikai dator-, vai kompjūter-mūzika?
Nu ko lai saka, manu praat klausiitaajam ir galiigi vienalga, uz ko tu to muuziku buuvee, sintinja, datora, vai seedi pie noshu lapas un dungo melodiju, klausiitaajam galvenais ir tas, ka taa skan labi, vinjam galiigi vienalga, vai tu to taisiiji dienu, gadu vai minuuti.
Klausītājam varbūt ir vienalga, bet vai radītājam?


Top
   
PostPosted: 14-Jan-2005 23:31:08 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Quote:

Klausītājam varbūt ir vienalga, bet vai radītājam?
Manupraat muzons ir galvenokaart radiits klausiitaajam. Var jau arii protams radiit pac prieksh sevis, ja tas sagaadaa prieku, bet nezinu cik ilgi tas piedurs, ja nevienu skanjdarbu nebuus neviens cits dzirdeejis. Pats vieniigi prieksh sevis var mieriigi dungot taas dziesmas galvaa, tad nav veerts tik daudz njemties.
Un peec manaam domaam ir pilniigi vienalga uz kaa tas muzons tiek taisiits. Svariigi ir tas, cik labi, kvalitatiivi utt. tas muzons ir saveidots. Un ja maakslinieks ir labs, vinjsh pats sev atrod piemeerotaako veidu kaa dabuut to gatavu. Vienkaarshs piemeers - Ja zini kas ir taa sauktais "BeatBox" stils. Atrodi kaadu gabalu no piemeeram Rahzel.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15-Jan-2005 20:25:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Nu bet protams, ka, ja nu man likten's lems izlaist savu CD, tad es tā otrā pusē, vai anotācijā nerakstīšu par VST instumentiem, pluginiem, reverbiem, filtriem utt. :D


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18-Jan-2005 9:46:36 
ak dies.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 05-Apr-2005 22:45:53 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Jā !!!
Ar laiku visas lietas top skaidrākas un saprotamākas. Man prieks par to :)
Arī par tiem mūzikas stiliem. Bet galvenais, ka rodās kaut kas jauns vai arī, ja kaut kas vecs tiek atdzīvināts un uzlabots jaunā kvalitātē. Un ja vēl ar to (mūzikas valodu) izdodas kādam kaut ko pateikt, tad nu vienkārši lieliski :idea:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page 1 2 3 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited