Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 20:41:17

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 Next
Author Message
PostPosted: 19-Apr-2005 11:54:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 10-Nov-2004 13:35:27
Posts: 166
Daudziem varbuut shis jautaajums liksies smikliigs :oops: , bet es tieshaam to taa iisti nezinu, ziunu, ka jaaliek compresori un equalaizeri uz master, bet vai tas ir viss un kaa maasteringu vislabaak veikt...
Jau ieprieksh paldies :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Apr-2005 13:40:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 10-Nov-2004 13:35:27
Posts: 166
Visi gudri par maasteringu runaa(...maasterings nekaads..., ...vajag nomaastereet...), bet tieshaam man neviens nevar (kaa ne iisti zinaataajam) pateikt kas tas iisti ir... :(, to ka tas ir vajadziigs skanjas uzlaboshanai es zinu, bet kaa to iisti dariit, ar progaam, uz master kanaalu likt kompresorus, ekvalaizerus, vel ko?

P.S.
Tieshaam neviens no 35, kas sho ir lasiijis to nezin ??? :?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Apr-2005 15:15:17 
blin liec visu peec kaartas :D :D galvenais ja skan labi tad beidz 4akareeties :D es lieku kopresoru eq compresoru reverbu un delayu un limiteru :!:
vispaar man shadi topiki besii :twisted: :twisted: masterings


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Apr-2005 15:21:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Huh, tu prasi nodefinēt nenodefinējamo. Tie kas zin KĀ TO darīt, tie klusē. Piemēram, man ir savs know-how, bet negribas dalīties firmas noslēpumā :) Teikšu atklāti, roka albumu es nevarētu nomasterēt, tikai elektroniku. Gribu uzsvērt, ka svarīgāks par masteringu ir miksings, jo ja tu sūdīgi samiksēsi gabalu neviens masteringa guru tev nepaliidzees. Kolīdz man pie masteringa ar ekvalaizeri būs jāgriež +- 4-5 decibeli, tā var teikt čau, gabals ir sūdīgi samiksēts. Kas ir svarīgsa pie masteringa - ausis un monitori un labs references materiāls. Ja tev ir ausis, bet nav monitoru, tad uzskati ka nomasterēt gabalu būs ļoti grūti, jo tas, ko tu dzirdi īstenībā nav nemaz taisnība. Tāpēc iepērc labus monitorus, uzliec labu references materiālu un klausies un salīdzini. Un kruķī savu gabalu ar ekvalaizeri. Ak jā, un neaizmirsti par Gugli.

o.
p.s. ak jā, par tiem 5-6 db...tas ir daļēji tāpēc, ka pagaidām visu VST un DX pluginu algoritmi nav pietiekoši labi pie šādām ekstrēmām ekvalaizera kustībām. Cita lieta, ja tev ir labs analogais ekvalaizers, piemēram kāds Drawmer 1961, TL Audio vai vēl labāk Pultec :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Apr-2005 15:33:47 
Quote:
blin liec visu peec kaartas :D :D galvenais ja skan labi tad beidz 4akareeties :D es lieku kopresoru eq compresoru reverbu un delayu un limiteru :!:
vispaar man shadi topiki besii :twisted: :twisted: masterings

He he....visu peec kaartas- domaa ko runaa :) Reverb un delay pie masteringa? Smejies? :oops:

Tiesaam Googlee pajautaat ir vieglaak kaa forumaa, taapeec arii to izmantosim :wink:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Apr-2005 15:54:12 
tipa var jau kraameet viskautko un njemties - vieniigais nevajag aizmirst, ka galvenaa pamatdoma masteringam ir panaakt, lai skanjdarbs labi izklausiitos uz jebkuras audio sisteemas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20-Apr-2005 20:16:00 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 08-May-2004 22:56:34
Posts: 1218
Location: Latvia, Riga-Jūrmala
Nu piemeram varat palasit sho te (Baltic Optical Disk) info:

ENG: http://www.bod.lt/eng/gamybos.html
RUS: http://www.bod.lt/rus/gamybos.html
-
-
Vispar daudz cilveki JAUC lietas ka SAVESHANA (сведение) un mastering.
-
Parsvara par ko runa ir vot ta lieta saveshana. nu vel par premasteringu varetu nosaukt, bet ne savadak.
-----------------
-------------------

_________________
DA WHITE | DENNIS BALTFIRE | HARDSYNTHERZ official website: http://www.synthesiscrew.com


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 21-Apr-2005 8:12:26 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Nezinu gan kā krievi sauc šo procesu (terminu "savešana" dzirdu pirmo reizi :D ) , bet visa angliski runājošā komūna ar vārdu "mastering" parasti apzīmē jau samiksēta stereo faila fināla apstrādi. Apstrāde sevī var ietvert ekvalaizeri, kompresoru/daudzjoslu kompresoru, stereo lauka paplašināšanu, dažādus "uzlabotājus", limiteri un dithering. Ir angļu valodā ļoti nedaudzas grāmatas (autors Paul White, nosaukumu precīzi neatceros), kuru nosaukumā ir ietverts vārds "mastering" un saturā ir aprakstīts process kuru es minēju sākumā plus tas (ļoti īsi), kas ir rakstīts www.bod.lt zem termina "mastering". Bet kā jau minēju vairumā gadījumu ar vārdu "mastering" tiek saprasts tikai jau samkisēta gabala novešana līdz gala kondīcijai.

o.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 21-Apr-2005 9:05:43 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
saveshana ir vairaak meksikaanju seriaaliem piederiiga lieta. Svedenije var tik vienkaarshi nosaukta par miksu vai mixdown (gadiijumaa, ja daudzcelju ieraksts tiek nomikseets par 2-kanaalu). Respektiivi liimenju balanss starp instrumentiem un individuaalaas EQ/dyn/FX lietas tiem. Masterings parasti tiek saprasts kaa gatavaa maateriaala liimenjoshana- dyn/AGC, parasti ar multibandu kompresoriem, EQ ljoti minimaals. Dziivajaa muuzikaa ir pienjemts uzskatiit (un pamatoti), ka katrs papildus skanjas apstraades process bojaa saakotneejo skaneejumu. Es tam pilniibaa pievienojos.

ddff

Quote:
Nu piemeram varat palasit sho te (Baltic Optical Disk) info:

ENG: http://www.bod.lt/eng/gamybos.html
RUS: http://www.bod.lt/rus/gamybos.html
-
-
Vispar daudz cilveki JAUC lietas ka SAVESHANA (сведение) un mastering.
-
Parsvara par ko runa ir vot ta lieta saveshana. nu vel par premasteringu varetu nosaukt, bet ne savadak.
-----------------
-------------------


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 21-Apr-2005 9:13:51 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Nu ja - tā ir. Rupji vēl var teikt, ka miksēša - krāmēšanās ap individuāliem instrumentiem un viena stereo (vai 5.1) materiāla mixdouns, masterēšana - krāmēšanās ap tikko iegūto stereo treku.

o.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22-Apr-2005 10:47:25 
Tāpēc jau arī "tie, kas var atļauties" (pārsvarā importa zemēs), dažkārt rakstās un miksē 1 studijā, bet māsters ir pilnīgi citā, ar citu operatoru/režisoru!

Masterings... Māksla! :) Interesanti būtu mums savā starpā apmainīties ar savu darbu fragmentiņiem un "pamāsterēt". Vnk intereses pēc būtu labi redzēt katra pieeju :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25-Apr-2005 18:37:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 25-Nov-2004 21:38:33
Posts: 280
Location: Rīga
Ir vēl viena lieta, kas attiecas uz masteringu un varbūt "profesionāļiem" liksies smieklīga. Un tā ir: cik tad daudz man tas kloķis ir jāpagriež, lai dabūtu vajadzīgo toni, skaļumu un effektu ... saprotams, ka ir jāklausās un jāregulē, lai labi skanētu, bet kur mums ir jāapstājas, lai mēs nesagrozītu tos kloķus par daudz. Viena lieta ir, ja mums pašiem viss tas patīk un liekas, ka labi izklausās, bet "profesionāļi" turpretim teiks, ka nemaz tik labi nav: tur ir vajadzīgs tas un tur atkal kaut kas cits ... ?!?

P.S. Es lasīju vienā intervijā, ko ir teicis ARMIN VAN BUUREN: "... Always make music with your heart. Don't listen to others, but pick some good elements out of their advice" http://trance.nu/v3/interview_show.php?id=4 (sk. to, kas rakstīts zem viņa foto, labajā pusē)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25-Apr-2005 22:43:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Quote:
cik tad daudz man tas kloķis ir jāpagriež, lai dabūtu vajadzīgo toni, skaļumu un effektu ...
Nu tonjus un efektus krukjii kaa pasham liekas un patiik. Buus kaadu laicinju krukjiiti tad mosh arii uzkjersi kaa tas labi skan ne tikai savaa bet arii citu ausiis.

Skaljumu tev uzraadiis softs uz kaa straadaa - buus virs 0db, spiidees viss sarkanaas kraasaas.

Taa no malas skatoties.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 26-Apr-2005 12:35:19 
nu ta jau ir ka tie vst eq suudiigi skan it sevishti tas kas ir nuendo
+-2,3db nevairaak tad ir chau
masterings ir maksla japanak vienmerigs skanas spiediens visaa spektraa
ka to dara tas atkariigs no piejamaas tehnikas


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 26-Apr-2005 13:38:08 
Paaris vaardos: saprot ar skanjas/kompoziicijas apstraadi. Skaljuma liimenju/tembru/kompresijas korekcija gatavai kompoziicijai (pre-mastering).
Veelaak, gala maasterings. Sevii ietver visu ieprieksheejo + kaadus nu konkreetaa gadiijumaa tu izmanto skanjas efektus, piemeeram - stereo expand + final kompresija un maximizeeshana.
Peedeejais tiek izveikts vadoties jau arii kautvai peec taa uz kaada neseeja shis konkreetais audio celinsh tiks ierakstiits. Ja uz vinila, tad piemeeram zemajaam freq joslaam jaabuut mono.
utt.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited