Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 13:05:29

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 11-Jan-2006 23:37:06 
Par tiem 2iem cietajiem... Darbaa ar muuziku diviem cietajiem galvenaa noziime ir tam, ka softs atrodas uz viena, bet dati ar ko darbojies uz otra diska. Aatrums un taa... Neatceros kur, bet kad nodarbojos ar atbilzhu mekleeshanu tieshu uz shaadu pashu jautaajumu, vairaakums ar skanju straadaajosho atzina, ka shobriid darbam ar skanju labaaks ir AMD (vismaz Athlon).


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Jan-2006 0:40:27 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 28-Feb-2005 1:05:24
Posts: 463
Location: Seda & Pitalova
Quote:
Darbaa ar muuziku diviem cietajiem galvenaa noziime ir tam, ka softs atrodas uz viena, bet dati ar ko darbojies uz otra diska.
Tā tradicionāli tiešām ir pieņemts. Atseviškajam audio HD mazākas defragmentācijas problēmas, drusku darbības ātrums pieaug (it īpaši ar lieliem audio failiem ņemoties) utt.
Savukārt no drošibas viedokļa tas pats vien sanāk, kā ar 1 HD; tāpēc sanāk ka bekapiem vēl trešais HD vajadzīgs.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Jan-2006 1:21:46 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Karoče tas RAID tips ideālais ar 4 diskiem laikam ka jālaiž secen būs, vells, tur izrādās ka speciāla karte ir šai lietai kas ap 300 Ls griežas. Shite buus tas tirgotaaju variants , vajag atrast duraku . Varu kluudiities bet liekas kad uz doto momentu lielaakaa dalja maatesplates atbalsta to raida buushanu gan uz PATA gan uz SATA HDD . Un tie 300 ls noteikti nav jaateeree . Atradis kam prasiit paliidziibu , bodniekam aiz letes . Konsulteejies ar cilveekiem kas to PC liek kopaa :!: :!:

Un to HDD daliit uz partiijijaam vajag noteikti , jo nav ko tajaa sisteemas daljaa taisiit arhiivu un arii manus dokumentus tur glabaat . Prieksh taa jau tiek radiita taa D:\Arhivs

:arrow: 64bit AMD ljoti pat laba lieta , pashlaik tieshi pie taada atrodos , pagaidaam manam dzelzim ir ielicis tikai viens PC kureejais ir bijis manaas rokaas un tas bija P4 3600 apgriezieniem , paziistams puisis nopirka bumbinjas dzenaat , vieniigi vinjsh izlika 600 LS pret maniem 300 LS .

AMD varbuut nerekjina ar taadiem apgriezieniem kaa P4 , toties visu paareejo vinjsh dara iespaidiigi aatraak , domaaju sazinaas ar dzelzhiem kas atrodas shamajam apkaart , HDD , RAM , LAN , PCI Extra , u.t.t . seviskji jau ja chipsets ir uz nForce4 . un biezhaak izraadas kad tieshi tas ir svariigaak par tiem uzpuustajiem 3000 apgriezieniem .


Last edited by Kosmoss on 12-Jan-2006 1:34:57, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Jan-2006 1:29:04 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Neiegāju jau īsti veikalā un nepajautāju. Ir jau ilggadēji zināmi tie veči kas man šo piedāvāja, nu ja var lētāk ta ir cita lieta, vienīgi nav man radiniekos IT ģēniju. Līdz šim šī kompānija man ir devusi labus piedāvājumus, visiem jau gribas pelnīt protams. Un vēl jau arī nekas nav paņemts, ko vēl beigās izlobīs redzēs.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12-Jan-2006 2:35:23 
Quote:
:arrow: 64bit AMD ljoti pat laba lieta , pashlaik tieshi pie taada atrodos , pagaidaam manam dzelzim ir ielicis tikai viens PC kureejais ir bijis manaas rokaas un tas bija P4 3600 apgriezieniem , paziistams puisis nopirka bumbinjas dzenaat , vieniigi vinjsh izlika 600 LS pret maniem 300 LS .
tikai neaizmirsiisim, kas jebkursh shaads "ieliek" veerteejums buus absoluuti subjektiivs un atkariigs no desmitiem/simtiem dazhadu apstaklju. viens no butiskaakajiem sheit ir arii "katram savs kazhoks tuvaaks" arguments ;) arii tas ka AMD ir "leets", vairs nu galigi neatbilst patiesiibai. dazhs labs top gala AMD cenaa pat briizhiem apsteidz liidziigu Inteli.

_jebkura_ siteema/platforma veicot kautkadu konkretu funkciju buus atraaka par kadu citu, veicot n+1 funkciju atkal buus atraaks konkurents un ta bezgaligi. isi sakot, pilnigi visas taas "fishkas" ko reklamee ka kada CPU un/vai platformas trumpjus kaukados apstakljos sevi parada. un tas slaveetais 64bit, ir tieshi taads pats "papagalilju" skaitishans gaajien kaa mega/gigahercu cipari. jo ka jau tu pats Igor mineji sisteemai jaabut sabalanseetai, un ari parejiem komponewntiem jaaspej "tureet liidzi"

tapec ari mineju ka svarigu faktu, ka ljooti velams _pasham_ spet tomer noorienteeties visu to siikumu guuzmaa, lai spetu izprast, vai tiesham shii fishka X, spees manaa aplikacijaa Y, dot pieaugumu par 50% paar konkurentu Z. un jau mineju tas parsvars reti parsniedz 10% absolutos skaitljos (tikai konkretam parametram)

bet parak par to visu saspringt arii nav jegas. atceramies, ka perkot taadu disposable stuff-u ka PC dzelzhi, jau pirkshanas briidii sisteema ir neglabjami novecojusi ;) vienkarshi zinam ko gribam panaakt un to daram ;)
pareejam Igora tektajam principaa piekriitu.


Neckas, nu lai tev veicas shajaa visaa neskaidriibu juuklii ;)


Top
   
 Post subject: fyi
PostPosted: 13-Jan-2006 2:04:03 
Nākamā Cubases un Nuendo versija būs kompilēta arī priekš 64 bitu procesoriem.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 26-Jan-2006 12:23:32 
par dzelzjiem runaajot-> ja veelies reaalu atdevi no kastes vajag labu maatesplati un ramu nevis lielumaa bet peec parametriem, jo cik saprotu skanjas karte tev ir saliidzinoshi normaalaa liimenii-> procesors shajaa gadiijumaa nespeelee tik lielu lomu, bet ne jau tik mazu, ka vari atstaat esosho->

par procesoriem-> Intel razjotie prochi ir pielaagoti un atstraadaati kaadai konkreetais lietai-> vai taa buutu speele, smags softs vai kaut kas viens ko dators dara/ savukaart AMD priekshrociiba, ka tie speej aatraak darboties ar vairaakaam lietaam paraleeli(t.s. maajas dators: internets, playeris ++++)
atshkjiriiba starp Celeron un Pentium ir vieniigi keshatminjaa, jaunaakiem celeron modeljiem arii jau naak 1 mb, tachu tie laikam veel ieksh to LV nebija dabuujami veel pirms kaada laika, taapeec ja veelies darba zirgu njem jebkuru P4 uz socket 775. Maatesplatei iesaku pieveerst vislielaako uzmanibu, jo reaali tas pac procis var darboties liidz pat 30% efektiivaak tikai deelj labas vai sliktas maatenes-> par ramiem tieshi tas pac-> skaties peec rezjotaaja-> maatesplates shobriid labas ir ASUS savukaart video karte shajaa gadiijumaa var buut arii integretaa piemeeram x200 128Mb->kas vairs nav tik sliktas un pilniigi pietiek, RAMus labus razjo lai cik tas diivaini neizklausiitos SUMSUNG, un vajag izveeleeties lai tev atblasta DDR 2 ramus ko var iesleegt dual rezjiimaa(ieteicams 2x512Mb)-> un protams ka korpusu tev vajag kaut kur taa uz 400W un protams ka papildus dzeseeshanas cooleri korpusaa

apmeeeram procis+maatene+ram + korpuss= 300-350Ls-> atkariibaa no taa kur un kaa pasuuti->


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 1:02:41 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
Normaals kompis:

:arrow: maate ASUS K8N4-E Deluxe
:arrow: AMD ATHLON 64 3200+ S754 VENICE BOX
:arrow: Cooler Thermaltake SonicTower CL-P0071
:arrow: GEIL Dual Channel DDR PC3200 1GBx2
:arrow: ATI RX700PRO-VTD256E
:arrow: Seagate 300Gb x 1 Sata HDD
:arrow: Samsung 120 GB x 2 IDE HDD [Raid 0]
:arrow: Sound MAYA 44 MKII
:arrow: Power COLORSie 450 Wat
:arrow: DELL 21 colla

:arrow: cena 8)

viens truukums , neiet Liness .


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 1:28:13 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
Quote:
Normaals kompis:

:arrow: maate ASUS K8N4-E Deluxe
:arrow: AMD ATHLON 64 3200+ S754 VENICE BOX
:arrow: Cooler Thermaltake SonicTower CL-P0071
:arrow: GEIL Dual Channel DDR PC3200 1GBx2
:arrow: ATI RX700PRO-VTD256E
:arrow: Seagate 300Gb x 1 Sata HDD
:arrow: Samsung 120 GB x 2 IDE HDD [Raid 0]
:arrow: Sound MAYA 44 MKII
:arrow: Power COLORSie 450 Wat
:arrow: DELL 21 colla

:arrow: cena 8)


viens truukums , neiet Liness .
kaa nu kursh skataas, es shaadu variantu neuzskatiitu par normaalu kompi. Saaksim ar atminju, kam jaaliek 1Gbx2 ja liek tad x4 ja negrib daudz taapat 512x4. cietais kursh izmanto Samsung? Video nav pratigak ielikt RX800 HDTV, skanja MAYA 44 :) nav jau slikta, vienkaarshi ja kompi ta kompi un ja muzikas taisiishanai tad nu patieshaam nevajadzeetu zheelot ...... Un visbeidzot CPU nu nekad neizietu uz AMD (gameru CPU nevis nopietnai darbiibai)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 4:22:49 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
:arrow: Video nav pratigak ielikt RX800 HDTV , viens siikums shamaa ir tikai divreiz daargaaka .
:arrow: kam jaaliek 1Gbx2 , taads siikums , maate atlauj izmantot triis plaaksniites ramu , manaa gadiijumaa bij izdeviigaak panjemt divas un tieshi duaalo , jo shaamaas tieshaam ir pilniigi vienaadas :wink:
:arrow: cietais kursh izmanto Samsung? , nekaadu probleemu , abi veciishi iet mantojuumaa no maates uz maati jau otro gadu :(
:arrow: Un visbeidzot CPU nu nekad neizietu uz AMD (gameru CPU nevis nopietnai darbiibai) , gaumes lieta , es ar kaadreiz bij Pentium'u fans kameer nepameegjinaaju 64 bitus no AMD + nForce chipsets .
Mans meerkjis nebij nopirkt krutaako dzelzi , patiik taas suuri gruuti pelniitaas naudinjas izteereet sapraatiigi .

Speeles - pats trulaakais ko vareetu dariit ar to PC :twisted: , bet arii taa ir tikai gaumes lieta .


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 7:51:44 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
a kas tyaa par mammu taada = Dual DDR uz 3 slotiem ? . neliela huinja kautkaada, tas ir tas pats, kad agraak tiko paraadiijaas DDR cilveeki njeema mammas,kas uztur gans SDRam gan DDR, tobish itkaa tehnologjija jauna bet iespeejas un aatrums vecais ;)

P.S. nu labi tas viss tikai paarunas, jo Kompis taa ir patieshaam individuaala lieta, es pret vinju attiecos, kaa pret Sievieti :) man patiik ka vinsh mani klausa un negljuko un skrien, nu dara to ko gribu :) . Zhel ka Sievu nevar uzrikteet taadu kaa Kompis :D


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 14:31:52 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Es gan priecājos par to ka neattiecos pret sievietēm kā kompi un otrādi. Bet nu tas tā, nekad nav simpatizējusi šī tehnika, bet darbarīkam arī nav jāpatīk.

Pagaidām vēl jo projām domāju un runājos un patiesībā lielākā daļa no šīs diskusijas šo to atstājusi pārdomām. Vēl ir laiks. It īpaši tagad kad izpildījās nu pat kā vecais labais teiciens - "Kā velnu piemin tā velns klāt" un re, parunājām par cietajiem un man noutbuks ir tagad servisā jo 40 Gb vienkārši izbeidzās. Sagremošu to un atkal atgriezīšos pie šīs mūžīgās tēmas.

Pasakat kāds RAID lietotājs vai tas mūzikai patiešām ir neatsverams pasākums. Vienkāršī padiskutēju ar IT vīriem par šo un nonācām pie slēdziena galu galā ka ja Liek to lietu tad tas izskatītos apm. šādi:

2x 40 Gb (mirrorā) + 2 x 120 GB (mirrorā) un klāt speciāla plate kas strādā ar to RAID padarīšanu, nu sorry ja nerunāju kā hakeris. iegūstu 40 progām + 120 Gb failiem lietošanai, abi dublējas, tas variants ja viens mirst lai otrs paliek un var dabūt ārā failus. Nokonstatējām ka mātene kas atbalsta šitos normāli itkā to lietu nenesīs arī ja atbalsta to pasākumu, ar speciālu karti esot labāk dēļ ....., tālāk visus sīkumus nesapratu un bija gari lai drukātu, bet neuztrauc. BET JA NU tagad izdomā padarīt visu to sistēmu arī ātrāku tad cietie diski šie ir vēl divas reizes vairāk un arī tas RAID kontroleris vajadzīgs krutāks (vienkāršoti par saviem 300 Ls nauda klāt). Tātad vai man tas ātrums kaut ko dos? Vai dos tik daudz ka vērts maksāt kaudzi naudas klāt. Un tīri no praktiskas lietošanas un ieteicams no mūzikas viedokļa, jo to ka tas kompis tad ir serveris to zinu. Ciparus un teorētisku tekstu izrakt nav problēmu, bet vai kāds var pateikt ka tiešām tas RAID ar palielinātu ātrumu ir pats labākais kas viņam dzīvē gadījies.

Par cik tā lieta ievilkās dēļ noutbuka nāves tad principā pavilkšu to gumiju vēl ilgāk. Un to pirmo tipa RAID (drošo)( ar vienādu failu pierakstu uz abiem diskiem) likšu stabili, par cik nu mirst tie lopi man vis apkārt. Kontroleri speciālu arī, gari jāļerkst bet pēc pāris cigaretēm bijām nonākuši pie slēdziena ka tā ir labāk. Kas attiecas uz cietajiem diskiem tad man te price/performance ne gluži aktuāls ir, kamēr ir vērts vēl maksāt. Tagad noutbuks atsvaidzināja atmiņu bik.

Rezumā - vai labs cietais ir jūtami lēnāks nekā tādi paši cietie caur RAID tieši mūzikas štellēm?

Atkārtoju ka nekam citam kompis netiks lietots, arī tīkla nebūs un nebūs ne antivīrusa, ne kādas citas lažas kas nokauj performanci.

Nu lūk kā te sadzejoju. Neesmu nekāds PC magnāts tādēļ atvainojos par dažādu terminu putrošanu.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 15:49:22 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
par cietajiem ja runaa, tad muuzikas veidoshanaa, jebkuraa gadiijumaa saskarsies ar to ka dziivo apstraadaajot vai laadeejot kanaalus, piemeeram tas ir aktuaali no taa cik biezhi un aatri tev ir vajadziigs tos failus ielaadeet un saglabaat, jo redz, piemeeram kad es veicu to saucamo mastereeshanu tad es apstraadaa vienlaiciigi kaadus ~10 ~15 kanaalus, kuru kopsvars ir ~ 1~2 Gb , operatiivaa man ir 512 taatad automaatiski ~1.5 Gb man lasaas no HDD, rekjinot matemaatiski iznaak aptuveni kanaalu skaits x 2,5 mb/s , taatad ja 10 kanaali tad HDD jaanodroshina 25Mb/s.
Par atsevisku kontrolieri :) mans domaat taa ir naudas izmeshana, lai nedirsh, ka mamma sliktaak par atsevisku kontrolieri darbojas. otrs kas buutu , ja njem kaa backup tad iisteniibaa muuzikas Serversisteema ir ljoti vienkaarsha, staav tev atseviski HDD bloks, kuraa ir ~ 10 nu cik grib tik liek HDD, kuriem ir savs kontrolieris (external) caur FireWire vai citu piesleegumu , taaka kompa iekshienee praktiski vispaar pietiek ar 20Gb aatrdarbiibai (sisteemas).

Secinaajums: Raid aatrdarbiiba vienmeer buus aatraaka par ~50-70% un SATAII buus veel divtik aatraaks (ir nevis buus) dubleeshana neatnjemama sastaavdalja bez taas nu nekaadi. un HDD raid aatrumam tev pasham jaazin kas tam kompim jaapavelk, Normaalaam mammaam parasti ir 4 Sata konectori un Raid0 un Raid1 massivs, kas ljauj tev cietos vienlaiciigi sasleegt kaa aatrumam taa arii dubleeshanai, un straadaa tiiri normaali.

nu laikam baigi gari sastaastiiju. Ja kaadam ir savaadaaks viedoklis, sakiet, un veel, ja gribi normaalu darbiibu, tad HDD pasi arii ir jaaizveelas normaali piemeeram WD74 raid0+raid1 = 4 x 100Ls ups bet aatrums u droshiiba un apjoms 158Gb


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 16:24:35 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 05-Oct-2004 7:34:47
Posts: 1284
Location: Rīga
Par tiem 10 - 15 kanāliem noteikti domā mixdownu.

Ar tiem kontroleriem priekš cietajiem ir liela problēma cik noprotu vados. Un ja dzen vairākus cietos caur vienu vadu tad zaudē to ātrumu. Tu iesaki likt uz firewire cietos? Nu tas izskatās kā visa tā RAID izvarošana.

Bet jautājums patiešām paliek neatbildēts. Man līdz šim ir bijuši kapitāli lēni cietie diski. Bet vēl jo projām situācija ir tāda ka procesors liek manīt par sevi pirmais. Man vienkārši interesē vai vērts izmest tur papildus ātrdarbībai tādas summas. Vai tas vispār ko nopietnu dos?


Last edited by NeckaSypash on 28-Jan-2006 16:37:13, edited 1 time in total.

Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28-Jan-2006 16:31:16 
un ko tad juus ar tiem saviem superdatoriem dariet?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited