Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 19-Mar-2024 11:23:40

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 22-Jan-2018 15:13:18 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Jun-2006 12:02:50
Posts: 56
Mērķis - vienkāršas ambient & electronic & epic mūzikas ievadīšana datorā savam priekam. Izmantoju Reaper DAW un dažādus bezmaksas VST sintezatorus.

Agrāk bija Emu XBoard 49, bet uzdāvināju radiniecei, kas vēlējās apgūt mūziku mazliet profesionālākā līmenī nekā es. Turklāt, man 49 pilna izmēra taustiņi šķita par lielu - aizņēma pārāk daudz vietas uz galda, tāpēc nav diez ko ērti, ja jāvelk laukā klaviatūra katru reizi, kad rodas iedvesma.

Man ir nelielas rokas un pirksti un patīk spēlēt ar viegliem pieskārieniem, nebungojot, tāpēc Xboard pilna izmēra taustiņi nešķita pietiekoši ērti - gribējās kaut ko mazāku, ar īsāku "gājienu", lai var spēlēt pavisam mierīgi, "sapņaini", jo muzikālās iedvesmas visvairāk rodas vakaros, pirms gulētiešanas :D

Skatos uz variantiem:

Akai LPK25
M-Audio Keystation Mini 32 MK2
Alesis V mini
Korg Microkey 25
M-Audio Axiom Air Mini 32
Alesis V25
Akai MPK Mini MK2
Arturia MiniLab


Pagaidām tikai par Korg Microkey 25 esmu dzirdējis pozitīvas atsauksmes tādā ziņā, ka ir subjektīvi kvalitatīvi un ērti taustiņi, salīdzinot ar citiem variantiem. Pārējiem gan ir daudz papildus funkciju - "bungu pogas" jeb pedi, dažādi regulatori, ko var piesiet MIDI efektiem utt. - tas viss man pārsvarā nav svarīgs, kaut gan kas zina, varbūt nākotnē noderētu.

Diemžēl nevaru uz vietas kaut kur aizbraukt un aptaustīt. Tāpēc būšu pateicīgs, ja kāds, kas ir personīgi paguvis aptaustīt šos mini 25 taustiņu aparātus, padalīsies ar pieredzi un kritiku.


Top
   
PostPosted: 31-Jan-2018 18:41:27 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 15-Oct-2008 21:48:09
Posts: 28
Mana mīļākā lielā klava ir korg x5d...un mazā man ir arturia keystep. Keystep kaut kā atbilst manām sajūtām par viegli spēlējamo, ātrām improvizācijām derīgo x5d klavu, kaut kā tā. Ja no tā var izdarīt secinājumus... Bez tam keystep rada normāla instrumenta sajūtu nevis rotaļlietas. Funkcijas kas papildus ir derīgas. Labāk jau tomēr veicī kaut kur aptaustīt...


Top
   
PostPosted: 05-Feb-2018 17:09:20 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 07-Jun-2006 12:02:50
Posts: 56
Paldies, tagad arī pats sliecos uz Arturia Keystep vai Minilab MK2 - abiem it kā esot vienādi taustiņi, taču Minilab neesot aftertouch. Par aftertouch mazliet žēl taču Keystep sanāktu pārmaksāt par liekām iespējām, kas vairāk piemērotas spēlēšanai "dzīvajā" (sekvenseris, MIDI porti) un laikam nedaudz pietrūktu iespēju DAW kontrolei (pogas). Tāpēc visticamāk palikšu pie Minilab MK2.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited