Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 29-Mar-2024 1:51:34

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
 Post subject: Selenium skandas
PostPosted: 08-Nov-2009 0:39:47 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 04-Apr-2005 16:14:19
Posts: 62
Location: Riga
Sveiciens visiem!

Taa kaa ļaunais zaglis nozaga vienu manu ekskluzīvo RRR 12" skandu, nekas cits neatliek kā būvēt jaunu pāri :)

Zinu, jau zinu ka selenium nav pati labākā izivēle, bet ierobežoto finanšu un pastiprinātāja jaudas dēļ tika iegādātas šādas komponentes.

Selenium 12PW3-SLF 12" Driver
Image
http://www.parts-express.com/pdf/264-334.pdf

Selenium D220Ti-8 1" Titanium Horn Driver
Image
http://www.parts-express.com/pdf/264-270s.pdf

Selenium HM25-25 1" Exponential Horn 90x60
Image

Tad nu tradicionālais jautājums zinošai publikai :)
Kādu dalījuma frekvenci labāk izvēlēties krosoveram, 1k600 pirms woofera bedres vai 3k uz woofera pīķi?

Paldies!


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 08-Nov-2009 4:06:08 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 14-Feb-2005 3:01:18
Posts: 815
Location: Latvija, Gulbene
es noteikti izvēlētos 3K , jo diezvai tas tvīterīts pie 1,6K būs ilgdzīvotājs . Un arī mazāka skāde balsij , pie 1.6K būs pietiekoši daudz iespēju ka tieši šajā vietā kāds gribēs uzdziedāt un beigās tā balstiņa neizskanēs , toties ar 3K , nu es sev tādu sievu negribētu :)

lai veicās .


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 08-Nov-2009 13:17:02 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Ir tikai viens variants kaa to noskaidrot - uzliec to HF driveri uz taa horna, nomeeri ar kaadu 500 Hz HPF filtru uz horna H/V ass, un tad attieciigi +/-45' H un +/-30' V. Tur, kur ieguusi -6 dB horna galeejos punktos, buus jaaliek krossovers. Peec tam iesaku samonteet kasti, piesleegt aareejo elektronisko x-overu, lai noskaidrotu filtru kaartas, kas vislabaak dos summeeshanos un tikai tad buuveet pasiivo filtru. Ietaupiisi gan laiku, gan nebuut ne leetaas komponentes. Shie saka, ka buutu jaalieto 2. kaartas filtrs, taatad buus jamaina polaritaate HF driverim attieciibaa pret LF. Tomeer te nestreb karstu - iesaakumaa ar elektronisko.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 8:31:05 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
Puuks.
tu esi crazy :) :) :). Nee, es saprotu, ka varbuut tavos pasaacienos neviens iipashi neklausaas, kas tur skan, BET. Par 3K kroseeshanu. Nu nespeelee tie draiveri liidz 3K.
1. virziendarbiiba jau lien aaraa uz 1,5K, uz 2K kautkaadas rezonanses lazhas, nu a 3K piikjis, reekjini, tev vajadzees VISMAZ 3sho kaartu ja ne veel papildus rezhektorus, kas sadaardzina filtru, lai novaaktu to peak.
2. intermodulaacija . kas un kaapeec- sheit - http://en.wikipedia.org/wiki/Intermodulation_distortion
un
http://en.wikipedia.org/wiki/Amplitude_modulation
iisumaa-- parasti censhas nodaliit basu / midbasu no vidiem, taalaako atspeeleejamo diapazonu ( liidz ar ko meklee jeedziigaaku pischiku )
Runaajot par selenium dt220 pischikiem. Man ir bijushi 210tie, kas peec darbiibas ir ljoooti liidziigi, taapat ir meeriiti 220tie.
Varu pateikt, ka B52 15'' +1'' kastee, kur ir 220taa B52 analogs, filtrs ir gauzhaam vienkaarshss- pirmaa kaarta midbasam, pirmaa kaarta ( uz kaadiem 10K ) pischikam. Protams, tas variants ir garaam, bet ---- Te es paraadiishu, kaada izskatiijaas mana filtra sheema , ar SALABOTU pischika liikni un reaalo kroseejumu ~ 1,7K.
http://content7-foto.inbox.lv/albums762 ... i-hm25.jpg
shis gan ir galeeejiibas variants, ar ideju, ka tiek aizvaakti dazhaada veida peak, un liikne ierakstaas +-2dB .
ir veeleeshanaas iespringt uz shaadu sheemu ?
Patiesiibaa jau ar shaadu komplektu NAV tik traki. Tas midbass ir vaajsh, jaudas tam maz, da a arii juutiiba vinjam izskataas ir nekaada. Liidz ar ko pischiku sanaaks dzeest ne pa jokam zemee , kas automaataa palielina taa droshiibu pret izdegshanu :) varu teikt uzreiz, ka pischiks shajaa setupaa buus labaaks nekaa midbass. Midbasam X-max 1,25mm --njuu, pie noraadiitaas jaudas, man domaat, to kasti zem 100-120Hz nemaz nedriikst laist, tev laikam taa nebuus proba, jo ir tie lielie rupori... :)
NJa...nu .....ciinies...
tikai pateikshu ka korekts pasiivais filtrs tev maksaas tikpat cik pischiks, turklaat lai taa kaste arii peec kautkaa skaneetu, vajag arii bik pameeriities. man te atkal viens cits arii taisa 15+1'' uz 210to seleniumu baazes , 2 dienas reguleeja elementus, kameer sadabuuja , lai draiveri krosa zonaa pusliidz summeejas.
Elektronisks X-overs ko iesaka DDFF ir labi, bet probleema ir taa, ka taadam diezvai buus iespeeja noraadiit visu pasiivo elementu parametrus , kas manaami pabojaas reaalo situaaciju ( kautkur ne pa teemu atkal aizgireziis faazi prom ) . Es parasti shaadus risinaajumus, it iipashi, ja jaakrosee hornveidiigie, kuriem izstarotaaja attaaluma attieciibas saakas kautkur kaartu AIZ midbasa ( kas attieciibaa pret faazi jaanjem veeraa ) , meeru uz vietas ar mikji, piekorigjeejot elementus.
Jautaajums, vai uz shaadaam leetaam komponeneteem ir veerts iespringt ... ( B52 variants )
PSS- man kautkur meetaajas liiknes gan 210 , gan 220 seleniumiem, varu gan uzreiz pateikt, ka taa liikne uz hm25 nebuut neizskataas TIK taisna un lineaara, kaa razhotaajs to noraadiijis savaa specenee, tb- pashaam augshinjaam peedeejai oktaavai taapat ir -3-5dB , deelj kam to filtru biku jaasarezhgjii, jaapietjuunee.
Nju tas taa iisumaa :)
PSSSS---Einaar--- un jaameera ir nevis pischiks ar hornu pret asi, jo peec logjikas tak virziendarbiiba uz zemaakaam F kljuust tieshi labaaka, nevis otraadi... ?:) vinjam tak nebuus 3 joslas, pischikam LPF tak neliks ( kur tie -6 vareetu iestaaties ) Tur driizaak midbass buutu jaameera, bet kaada jeega meeriit, ja liikne jau ir webaa, un tur viss ir skaidri redzams ? :) Man jau liekas ka krosu primaari ir jaaizveelas no komponenshu elektriskajaam iespeejaam un midbasa taalaako iespeejamo diapazona izveerteeshanu. Peec tam var skatiities, cik smuki josla paarklaajas pa malaam.
Jo ja otrajaa gadiijumaa pa malaam skanees ne paaraak OK, tad pirmajaa gadiijumaa vidi buus vnk nekaadi, ej kur gribi pret asi, vai malaa, buus Ntie nokautie HF driveri, kuriem, par laimi, pa 10Ls latvijaa var spoli iepirkt, un arii mainjas process ir vienkaarshss ......


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 13:00:38 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Nu kevins ielaadeeja, jau redzu kaa Puuks stiepj visu to kaudzi uz KUK zaljo kasti :]
Principaa jau ar tiem filtriem nav tik traki, peaking filtri, maksimums 1, ir sastopami labi ja 5% gadiijumos. Parasti saliek x-overus un paarejo kompensee ar summas EQ kaa vienu veselu. Shai tumbai, kaa jebkurai citai, buutu vajadziigs HPF prieksh 12" (sho var arii nelikt, ja ir skaidri zinaams, ka buus elektronisks krossovers starp subiem un shiem skalruniem) un LPF (obligaats). HF driverim vajadziigs tikai ar HPF. Merijumi nost no asiim definee kaadu diapazonu horns speej kontroleet (-6 dB pie galeejiem horna punktiem) - buutiibaa horns ir negatiivs shelving filtrs. Virziendarbiiba izteiktaaka ir augstaakaam freq., zemaakaam taa var buut arii 360'. Augstaakaa freq. kur HF driverim nebuus atskiriibu starp ass/neass merijumiem ir jaaliek par x-overa punktu.
Ar elektroniskajiem x-overiem ir vienkaarshi - tas ir leetakais veids, kaa simuleet filtru darbiibu. Princips ir 100% ekvivalents analogajam filtram. Vieniigais, kas naak klaat ir latency, bet par tik taa ir konstanta visaa joslaa, tad nav ar to probleemu. Kad ir zinama filtra kaarta un freq., nav nekaadu probleemu radiit atbilstoshu analogo x-overu.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 13:36:16 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
par to asi , 360 deg un -6 man laikam ir skaidrs, kaa TU to domaaji, bet tas tachu ir tikai viens aspekts no virziendarbiibas viedoklja. A ja uz taam F ir meemaakais thd jau pie 1w ? ja tas ir tuvu drivera Fs ?? manupraat shaadaa sheemaa/ komponentees ir jaaveertee biku savaadaak. Jaataisa, nevis lai butu pareizi, bet gan lai buutu droshi ... manupraat...
turklaat par filtriem --nu nebuus taa modeleeshana preciiza . Ja aktiivs x-overs tev korekti nogriezh atsleepeejamo diapazonu, tad pasiivs filtrs peec savas buutiibas ir nelineaars attieciibaa pret driveri, jo driverim Z joslaa nav konstants. Liidz ar ko taa prognozeetaa liikne var buut pat par nu ja ne par 180, tad par 50-90 gradiem savaadaaka, toch .... :(
Tu runaa par latenceem ( jautaajums -- kuraam tieshi ) -- bet tu panjem paarveert taas ms uz graadiem pie konkreetaam F, krosa zonaa 1 1,5 2 3K. taas jau atshkjiras 3 reizes...
man personiigi patiik taisiit taadas kastes, kuras var staipiit apkaart un nedomaat, vai pretii buus aparaats, uz kura var ieregulet kautkaadu konkreetu F prieksh EQ ar kautkaadu konkreetu Q. , it iipashi, ja kaadam jaadod / jaa-aizdod
Un veel--- shitie seleniumi titaani ir taadi......nu taadi ....subjektiivi man nepatika...taa metaaliskaa skanja tomeer lien aaraa, tur 3-8K jaadzen lejaa, 12-20K jaacelj augshaa, un labaak jau to pasiivi izdariit korekti , savaadaak kaadam piesleedzot to kasti bez EQ, var paarnjemt nezheeliigs izmisums....

Un veel par filtriem. Ir taada lieta kaa Kondensatori, kuriem meeedz atshkjirties nominaali. Tos noteikti jaapaarmeera, savaadaak vispaaar nav jeegas iespringt. Tai pashaa laikaa vajag spoli, spolei paredzamu mH, taatad meeriitaaju vajag.
Un veel jau mees nemaz nezinam, vai puukam ir kautkaada tehnika, ar ko savu gara darbu sameeriit.
Bet kaa jau teicu, B52 shaadaa konfigaa dara taa - 1 spole LPF, viens kondinjsh HPF. Viss. :) :) :)


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 16:19:05 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 04-Apr-2005 16:14:19
Posts: 62
Location: Riga
Mjaa, nu Juus jau te mani galiigi sagruzijaat, tieshaam jau sagribeejaas izmest tos wooferus :)

Ieshu uztaisiit kastes un tad meegjinaashu paeksperimenteet ar krosoveriem.

Pagaidaam neatmetu domu krosoverus taisiit pasham, jo ir testeris ar ko sameeriit induktivitaati un kapacitaati, vieniigi mikrofons skaljuma meeriishanai gan buus jaasarunaa...


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 16:25:08 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Te Tev nav pashvaldiibas policija. Tev ir vajadziigs FFT analizators. HW vai SW lai paliek Tavaa zinjaa.

ddff
Quote:
vieniigi mikrofons skaljuma meeriishanai gan buus jaasarunaa...


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 16:26:46 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 04-Apr-2005 16:14:19
Posts: 62
Location: Riga
Nu to arii biju domaajis, paldies ddff par precizeejumu :)


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 16:55:19 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Quote:
par to asi , 360 deg un -6 man laikam ir skaidrs, kaa TU to domaaji, bet tas tachu ir tikai viens aspekts no virziendarbiibas viedoklja. A ja uz taam F ir meemaakais thd jau pie 1w ? ja tas ir tuvu drivera Fs ?? manupraat shaadaa sheemaa/ komponentees ir jaaveertee biku savaadaak. Jaataisa, nevis lai butu pareizi, bet gan lai buutu droshi ... manupraat...
Par horna direktivitaati - tas ir vieniigais, ko mees varam njemt veeraa un ietekmeet, paarejais viss daraas ar biibeli un ezoteeriku :] Kas attiecas uz HF drivera nespeeju atskanot kaadu freq. joslu- tad ir jaamaina vai nu horns, jeb driveris. Ja tumba tiek buuveeta, tad tikai taapeec lai taa buutu labaaka, neticu ka to ir jeega dariit lai uztaisiitu kaarteejo B52 - to noteikti leetaak ir nopirkt.
Quote:
turklaat par filtriem --nu nebuus taa modeleeshana preciiza . Ja aktiivs x-overs tev korekti nogriezh atsleepeejamo diapazonu, tad pasiivs filtrs peec savas buutiibas ir nelineaars attieciibaa pret driveri, jo driverim Z joslaa nav konstants. Liidz ar ko taa prognozeetaa liikne var buut pat par nu ja ne par 180, tad par 50-90 gradiem savaadaaka, toch .... :(

Shis ir eksperimenta veerts - pameeriishu kaadu filtru ar un bez drivera. Pienjemu, ka deviaacijas buus, tomeer atceros no Meyer seminaara teezi par +/- 0.5 dB.
Quote:
Tu runaa par latenceem ( jautaajums -- kuraam tieshi ) -- bet tu panjem paarveert taas ms uz graadiem pie konkreetaam F, krosa zonaa 1 1,5 2 3K. taas jau atshkjiras 3 reizes...

Latence jau nav group delay - taa ir konstanta pie visaam freq. Izpildot FFT meerijumus vienkaarshi to piesummee attaluma konstantei.
Quote:
man personiigi patiik taisiit taadas kastes, kuras var staipiit apkaart un nedomaat, vai pretii buus aparaats, uz kura var ieregulet kautkaadu konkreetu F prieksh EQ ar kautkaadu konkreetu Q. , it iipashi, ja kaadam jaadod / jaa-aizdod
Un veel--- shitie seleniumi titaani ir taadi......nu taadi ....subjektiivi man nepatika...taa metaaliskaa skanja tomeer lien aaraa, tur 3-8K jaadzen lejaa, 12-20K jaacelj augshaa, un labaak jau to pasiivi izdariit korekti , savaadaak kaadam piesleedzot to kasti bez EQ, var paarnjemt nezheeliigs izmisums....

Pareizi - bet to var izdariit tikai ar labaam komponenteem - t.i. skalruniem. Ja komponentes ir zheeliigas, tad leetak var sanaakt uzbuuveet aktiivo tumbu ar visu iebuuveeto DSP, nekaa kompenseet visu ar pasiiviem filtriem.
Quote:
Un veel par filtriem. Ir taada lieta kaa Kondensatori, kuriem meeedz atshkjirties nominaali. Tos noteikti jaapaarmeera, savaadaak vispaaar nav jeegas iespringt. Tai pashaa laikaa vajag spoli, spolei paredzamu mH, taatad meeriitaaju vajag.
Un veel jau mees nemaz nezinam, vai puukam ir kautkaada tehnika, ar ko savu gara darbu sameeriit.


Jaa, sheit aizies lielaakaa naudinja, var pasuutiit +/- 1% komponentes, katalogi muusdienaas labi, tikai jaasaglabaa smaids pie reekina sanjemsanas. Droshiibas peec var paarmeeriit, bet man nav bijushas iipashi lielas deviaacijas liidz shim. Kaadam kondensatoram var naakties pielikt paraleeli/virknee kaadu citu kompensaacijai sliktaakajaa gadiijumaa. Principaa ar vidusmeera testeri var pietikt. Galvenais shajaa staastaa ir analizators un generators- tad visi celi valjaa.
Quote:
Bet kaa jau teicu, B52 shaadaa konfigaa dara taa - 1 spole LPF, viens kondinjsh HPF. Viss. :) :) :)
Es ceru, ka pie mums ar laiku ieviesiis iznjeemumu naaves soda likumaa un tos, kas tirgo B52 varees apsuudzeet genociidaa. Uz shitaas tumbas fona Behringer ir vienkaarshi ideaals izstraadaajums.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 20:01:00 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
DDFF, tu protams piedod, ka es tev lieku rakstiit ntaaakos palagus :)
Driikst zinaat , kaapeec tu netaisi neko virss 100Hz ??:)
Pastaastiishu vienu elementaaru piemeeru.
tev ir midbass, kas staav poziicijaa 0cm uz panelja.
tev ir pischiks, kura HORNA MUTE staav poziicijaa 0cm uz panelja.
Hornam ir garums 17cm. Tas noziimee, ka uz 2K pischiks jau atpaliek veselu periodu, 360 graadus :(, attieciibaa pret midbasu. Ja kroseejam uz 1,5K, tad sanaak, ka pischikam faaze atshkjiras par 270deg. Ideaalaa gadiijumaa, shiis, 90,180,270 gradu atshkjiriibas tu vari kompenseet ar filtru kaartu izveeli ( kas peec buutiibas jau ir nepareizi, jo kaartai peec buutiibas buutu primari jaakalpo driveru aizsardziibai, dazhaadu lazhu / kroplju novaakshanai. ) te savukaart sanaak, ka naakas piemekleet pareizo kaartu, lai traapiitu uz faazes.
Te piemeeram ir piemeers taads- RCF razho hornus pischikiem, vinjiem arii ir horni saviem linearray midiem, kas diivaini, bet sakriit ar pischiku 1'' horna garumu, tie visi ir mazajaam seeerijaam 8cm gari ( nevis 12,5 ; 16,2 ; 18cm ) , taatad nodroshina diezgan paredzamu pischika / mida faazes korektumu pie preciizas X-over izpildes.
Un tad atkariibaa no shii sanaak taa. Ja tev horna garums ir saliidzinaams / identisks krosa frekvences vilnja garumam ( pusvilnim, ceturdalj, utt ) , tad teoreetiski to delay var korekti sareekjinaat un njemt veeraa. Bet ja ir izveele par kautkaadu hornu, un par kautkaadu frekvenci, tad varu garanteet, ka 90% gadiijumu buus taada, ka prognozeetais filtrs no reaalaa atshkjirsies par kaartu, tas ir, nerunaajot tikai par filtru, bet par filtru AR hornu.
Stulbaakais ir tas, ka ar pasiivajiem filtriem tu to delay deelj izstarotaaja novietojuma nevari pavilkt uz priekshu vai atpakalj :(
Puuks, sooore, negribeeju tevi sagruziiit, bet nu ---rakstu par filtriem kaa to saprotu, pac esu tam cauri gaajis :( Prieksh tam jau ir aktiivaa kroseeshana :)
Mja.....
Zheel tikai , ka Puuks jau iepircis to wooferi. tas 1,25mm x-max man galiigi nepatiik. Bija man kaadu laiku atpakalj wooferi uz 1,5mm , bija uz 2,5mm , nu nevareeja vinjus vairaak pa 50-70W korekti razhotaaja noraadiitajaa diapazonaa lietot. Uz jaudaam paari pa 100W naacaas pat griezt krosu liidz 180Hz lai nebuutu kroplju .....taada nu ir taa probleema ar mazo gaajienu wooferiem.....
aaa, un veel jau ir fishka, ka midbasam frekvences ap 2-3K veidojas difuzora centraa ( kur ir kalpaks ), tas noziimee, ka reaali taas F ir iegremdeetas 5-7cm atkariibaa no konkreeta drivera. To arii iespeejams ka buutu jaanjem veeraa, ja grib korekti sareekjinaat faazes / attaalumus. To visu arii vareetu njemt un peetiit un paarmeeriit un ......... ehh ..........
PSSS- shaubos, vai kaads low end shtanceetaajs sho visu njem veeraa....


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 22:41:01 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Man jau nav te ko sleept, labpraat uzrakstiishu, lai kaadam nav jaasaak viss no saakuma :]
Es platjoslas AS nebuuveeju taapeec, ka nav man taadas naudas - videeja izmeera tumbinja peec mana reekina sanaak starp 1000 un 1500 Ls, neskaitot prototipa izmaksas, pateereto darba laiku un materiaalus. Peec tam razhoshana, ja netiek lietoti CNC darba galdi, ir padaarga, bet ne paarmeeriigi. Nelaime ir taa, ka B&C un PD skalrunus (kas buutiibaa ir vieniigie deriigie manaam aplikaacijaam) visi lielie razhotaaji peerk ar -50% no List cenas, man taadu atlaidi neviens nedod. Un ja pareekina piemeeram kas buutu, ja es gribeetu uztaisiit ekvivalentu kaadai no Next kasteem, man buutu jaavar sagaadaat visu, atskaitot skalrunus, par ~100 EUR. Nav tas reaali. Ja veel tajaa tumbaa ir karinaashanas dzelzhi, tad vispaar kosmoss - viens ir tos nopirkt un instaleet, bet otrs dabuut TUV sertifikaaciju, lai to tumbu driiksteetu pacelt no zemes.
Es principaa zinu teoriju un varu uzbuuveet tumbu, bet es to nevaru atlauties. Par LF vs HF alignment delay - tieshi ar filtru kaartaam tiek panaakta summeeshanaas, 180' ar polaritaati, paarejais, ja veel kas pietruukst, ar filtriem (kad izmanto LR, ieguustam 90' uz katru 2-nd). Kas attiecas uz filtra kaarta vs energija - shokeejoshs fakts, ka ar voltmetru meerot izejas spriegumus un mainot filtra kaartas izmainjas praktiski nav pamanaamas, liidz ar ko skalrunu aizsardziibai no jaudas viedokla kaartai nav noziimes.
Line array reti kad izmanto pasiivos filtrus, liidz ar ko ir diezgan vienalga kaads tur sanaak dabiigais alignment.

Man ir darbaa Meyer design book pdf versija, kur shis viss ir ilustratiivi aprakstiits, lai nebuutu gari jaaraksta- riit uzcelshu uz savas tech bibliotekas. Par sisteemu reguleeshanu es taisu arii savu dokumentu (ar visaam faazes un magnituudes liikneem), ko raadiit kaadaa no naakoshajiem sound tech seminaariem, laikam jau tuvaakais Madonaa 2010. gada pavasarii. Ja pabeigshu aatraak, tad uzcelshu uz taas pashas bibliotekas.

ddff


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 10-Nov-2009 23:11:10 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 21-Jun-2006 23:51:42
Posts: 398
Quote:
shokeejoshs fakts, ka ar voltmetru meerot izejas spriegumus un mainot filtra kaartas izmainjas praktiski nav pamanaamas, liidz ar ko skalrunu aizsardziibai no jaudas viedokla kaartai nav noziimes.
.

ddff
Te gan kautkas neriimeejas kopaa . ja uz skaljrunja / pischika Fs traapa kaut wats, paaris wati, skanja vnk ir d-aaa. Liidz ar ko augstaaka kaarta te pilniigi nepiecieshama. ekur paaris varianti no viena dzeka, kas man arii taisa 15+1''', pischiks seleniums 210. Ekur shitaa bilde- pirmaa kaarta Image
te savukaart treshaa kaarta
Image
Nu, shiis ir reaali nomeeriitas liiknes laikaa, akustiskas, ne elektriskas. Ja oktaavu zem krosa zonas nodzeestais liimenis ar kaartu atshkjiras, tad arii pievadaamaa jauda, domaajams, mainaas, vai ne ? :D
Te piemeeram var reaali paskatiit, kaadai buutu jaabuut Puuka darba atskaitei par padariito --
Image


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 11-Nov-2009 12:18:55 
Offline
Mikseris.LV power user
User avatar

Joined: 10-Sep-2004 14:13:42
Posts: 1247
Tatad - lai mums buutu vieglaak saprast kas ir kas, esmu uzceelis Meyer graamatu uz savas tehniskaas bibliotekas. Sho dokumentu ir 2000 gadaa veidojis Mauricio Ramírez (El Magu)- visu cieņu viņam, prieksh Meyer Sound Mexico School. Uz muusu apgrauzto topiku attiecas pirmaas 3 daljas, no 11/11 pieveduma.

Ir labi, ka lielas kompaanijas iegulda liidzeklus, lai celtu vispaareejo liimeni - es biju dzirdejis gadijumu kad muuzikas veikalaa paardevees ar polaritates checkeri secinaaja, ka HF driveri raada negative, un "saremonteeja" visas tumbas, kas bija pieejamas.

ddff

P.S. veelaak izlikshu arii visu RANE biblioteku - daudz ljoti veertiigas tech. articles tur ir.


Top
   
 Post subject: Re: Selenium skandas
PostPosted: 26-Nov-2009 0:05:05 
Offline
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
2 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 04-Apr-2005 16:14:19
Posts: 62
Location: Riga
Taatad process jau diezgan strauji tuvojas nobeigumam :)
Bildes var apskatīt šeit

Filtrus tomēr izlēmu taisīt ar dalījumu uz 1.7k.
Skan pat labāk nekā biju cerējis :) taču būs jāpiesakās uz kādu mērijumu lai noskaidrotu kas man beigās būs sanācis, jo pagaidām neesmu nopircis analizatoru :)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited