Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 15:05:12

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Roland D-20
PostPosted: 07-Apr-2011 12:22:30 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Roland D-20. Ar šo aizsāku individuālo topiku sēriju konkrētiem sintiem – kā bijām norunājuši. Visi, kam ir ko teikt šajā sakarībā – par D-20 un tam radniecīgiem štrumiņiem – D-5; D-10; D-110; D-20, laipni lūgti pievienoties! :)
(leģendārais D-50 un tā reks D-550, lai arī pēc būtības ir līdzīgs, tomēr ir cits stroķis un nav salāgojams ar iepriekš minētajiem – par kopīgo un atšķirīgo mēs vēl parunāsim :) )
Tā ir tikai sagadīšanās, ka konkrēti ar šo sintu (D-20) sāku šo topiku sēriju rubrikā 'Sintezatori' – vienkārši nupat patrāpījās iNetā viens saits par šo tēmu:
http://www.avtandil.narod.ru/d20.html
Bet tiem, kas vēl ( vai vairs) neprot krieviski, tas pats – angliski:
http://www.avtandil.narod.ru/d20e.html
Iepriekš minētais saits ir ievērības cienīgs gan ar pašu bagātīgo inf-u, gan ar "prezentācijas" veidu (man to vēl ir jāmācās! )
Konkrēti – tur ir ne tikai D-20 audio demo, bet arī D-20 soft-programmators: programmas gan uz paša oriģināla – "dinozaura" Atari ST bāzes, gan arī šo progu emulatori priekš Windows.. Un daudz kas vēl cits! :D

Tātad – arī man ir D-20 un ir arī D-110 (D-10 rack#) – vairs neatceros, kurš no tiem pirmais atrada ceļu pie manis.. :)
Doma bija tāda – ar abiem šiem aparātiem (D-20 un D-110) panākt kaut ko līdzīgu 32-balsīgam D-50.. :D
(toreiz man vēl nebija D-50.. Arī tagad vēl nav, bet man tagad ir virtuālais D-50 – kārtridža VC-1 veidā uz Roland V-Synth bāzes, bet tā jau būs cita tēma – citā topikā.. :D )
Tad nu ar to arī šoreiz beigšu – mērķis bija tikai aizsākt šo topiku sēriju, veltītu kādam konkrētam sintam..
Tā kā šis topiks ir editējams, tad jebkurā brīdī varu to papildināt un liekos "ūdeņus" izdzēst.. Tādēļ arī tagad atļaušos šajā vietā likt pagaidu punktu. :D
(turpinājums sekos)
Krupis (D-20 un D-110 īpašnieks un draugs :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 08-Apr-2011 1:55:43 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Starp citu, pirms dažām dienām eBay centos ''nobidot'' D-110. Cena likās pavisam smieklīga, bet pēdējās sekundēs, mani tomēr ''pārbidoja'' (pārsolīja cenu) kāds naskāks klaviatūras klabinātājs, ... vai varbūt to darīja kāds ''softs'' (ir par tādiem dzirdēts, bet par tiem diskutējam citās sadaļās! :wink: )
Interese par D-110 radās, noskatoties šo video. Tad attiecīgi palasīta info šeit, šeit un šeit, kā arī noklausīti daudz demo, nospriedu, ka ''rack'' versiju (D-110) varētu iekļaut savā ''wish'' sintu sarakstā, gan ne tā aukšdaļā, bet nu tomēr.

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 08-Apr-2011 8:51:11 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 25-Feb-2005 12:53:43
Posts: 642
Arī man sen sen atpakaļ ir bijis D20. Mani pat māc aizdomas, ka es, pirms gadiem 10 to esmu krupim nogrūdis :) Neko daudz neatceros no tā, bet man viņš šķita boring. Nopirku vnk., jo gribējās "īstu" sintiņu, un tai brīdī neko citu nevarēju dabūt par pieņemamām naudām. :)


Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 08-Apr-2011 11:11:05 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Starp citu, pirms dažām dienām eBay centos ''nobidot'' D-110. Cena likās pavisam smieklīga, bet pēdējās sekundēs, mani tomēr ''pārbidoja'' (pārsolīja cenu) kāds naskāks klaviatūras klabinātājs, ... vai varbūt to darīja kāds ''softs'' (ir par tādiem dzirdēts, bet par tiem diskutējam citās sadaļās! :wink: )
Mazs OffPost (tāpēc dzēšams).. Arī manā arsenālā lielākā daļa stroķu ir nākusi no eBay – pats gan nebidoju, to manā vietā pēc mana pasūtījuma dara mans čoms Rīgā (pats esmu no laukiem) – abiem labi: man tiek prece, viņam ceļas reitings, bet visa pamatā – savstarpēja uzticēšanās..
Jā, tur (pašā eBay-ā) patiešām ir tāda lieta, kā 'automātiskā "bidošana"' – tiek uzdota max solīšanas robeža līdz kurai tiks solīts, un izsoles solis, ar kādu tiek pārsolīts iepriekšējais "bideris".. Ja paskatāmies izsoles gaitu (See history), tur ir arī iespēja parādīt slēpto solīšanu (Show automatic bids) – tad tur viegli var atšifrēt, kurš "bideris lieto "automātu".. Tas ir lietojams tādā gadījumā, ja pats tajā brīdī, kad izsole beidzas (un tā var beigties jebkurā dienā, jebkurā diennakts stundā), nevar būt tur klāt.. Mans ieteikums šajā gadījumā – max izsoles robežu nenorādīt kādās apaļās naudiņās, bet "kantainās" un ar dažiem centiem aiz komata.. Bieži gadās, ka konkurents arī ir uzdevis līdzīgu max summu, tad šie centi ir tie, kas ļauj vinnēt izsolē :D
Protams, vislabāk, ja pats var reālā laikā sekot izsoles gaitai – tad tieši pēdējās sekundēs arī viss notiek, mans čoms tā arī dara.. :)
Quote:
Interese par D-110 radās, noskatoties šo video.
Tiku redzējis šo klipu par D-10 demolēšanu jau pirms vairākiem gadiem – tas manī radīja tikai un vienīgi sašutumu!.. Nekad neatbalstīšu šādas "performances". Tāpat arī šo – vecā labā 'hammondiņa' mocīšanu http://www.youtube.com/watch?v=TTrbIvKd ... re=related
Visu cieņu D-10 korpusa izturībai! Esmu pārliecināts - ja arī tam D-10 bija kāds defekts, tad tomēr tas bija LABOJAMS! – un šis D-10 varēja vēl ilgi dzīvot! Esmu labojis arī D-50 un zinu Roland stroķu vājās vietas un hroniskās kaites.. :D
Quote:
Tad attiecīgi palasīta info šeit, šeit un šeit, kā arī noklausīti daudz demo, nospriedu, ka ''rack'' versiju (D-110) varētu iekļaut savā ''wish'' sintu sarakstā, gan ne tā aukšdaļā, bet nu tomēr.
G.
:D Tā kā D-110 ir Tavu "Wish"-sintu sarakstā, tad arī Tev būs interesanti palasīt, kas laika gaitā par to tiks šeit sarakstīts..
Tas tomēr neaizņem daudz vietas – tikai 1U-rack.. Pie tam, atšķirībā no KBD# D-10, D-110 ir ar 6 Audio Out ! Tā, ka pie izdevības D-110 ir reālas iespējas papildināt arī Tavu arsenālu.. :)

_________________
Krupis ir derīgs!


Last edited by Krupis on 09-Apr-2011 16:19:09, edited 2 times in total.

Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 08-Apr-2011 11:38:01 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Arī man sen sen atpakaļ ir bijis D20. Mani pat māc aizdomas, ka es, pirms gadiem 10 to esmu krupim nogrūdis :) Neko daudz neatceros no tā, bet man viņš šķita boring. Nopirku vnk., jo gribējās "īstu" sintiņu, un tai brīdī neko citu nevarēju dabūt par pieņemamām naudām. :)
:lol: Tas gan būs bijis kāds cits "krupis", kam savu D-20 būsi pirms gadiem 10 nogrūdis.. Man D-20 ir visai nesen – kādus 3-4 gadus.. Var jau būt sagadījies, ka man tagad ir Tavs vecais D-20, bet tad tas ir nācis caur starpniekiem – būtu jāsalīdzina sērijas Nr.. :lol:
:lol: nesapratu, vai "boring" (tulkoju - apnicīgs, garlaicīgs) bija tas "krupis" vai Tavs D-20.. :lol:
Var jau būt, ja viss ir "izkosts", tas kļūst "boring"..

Vispār, overflow, Tavs posts deva vielu pārdomām! – vajadzētu man ņemt un sakārtot sava arsenāla "buhgaltēriju" un "history" : – kādi stroķi, kad un par kādām naudiņām, kādā stāvoklī (lielākā daļa par lētākām naudiņām ir bijuši ar defektiem), no kā (iepriekšējais īpašnieks - vismaz vārds).. Arī paša stroķa pases dati, piem., sērijas Nr.. Kādi "apgreidi" tam veikti.. utt, utml..
Paldies!
Krupis (sāks pētīt savu sintu "radu rakstus".. :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 08-Apr-2011 11:51:01 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Quote:
:D Tā kā D-110 ir Tavu "Wish"-sintu sarakstā, tad arī Tev būs interesanti palasīt, kas laika gaitā par to tiks šeit sarakstīts..
Tas tomēr neaizņem daudz vietas – tikai 1U-rack.. Pie tam, atšķirībā no KBD# D-10, D-110 ir ar 6 Audio Out ! Tā, ka pie izdevības D-110 ir reālas iespējas papildināt arī Tavu arsenālu
Principā, par cik D-110 izcelsme ir no D-50, tam ir 1U ''rack case'' un 6 izejas, bija arī noteicošie faktori, kāpēc tas tika iekļauts manā ''wish'' listē.

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 08-Apr-2011 13:10:19 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Principā, par cik D-110 izcelsme ir no D-50, tam ir 1U ''rack case'' un 6 izejas, bija arī noteicošie faktori, kāpēc tas tika iekļauts manā ''wish'' listē.G.
>D-50 ir savs reks: 2U - D-550.. Jā, lietas būtība (sintēze) pamatā ir tā pati..
Lai gan Rolands pats šo sintēzi ir nosaucis 'LAS' – Linear Arithmetic Synthesis, tomēr īsti nesaprotu, kur tur ir tā "linearitāte", un kur – "aritmētika".. :) (cita lieta – Yamahas FM sintēze – tur ir skaidrs, kāpēc "Frequency Modulation"..)
"Aritmētika" varētu būt tajā apstāklī, ka signāli tiek summēti (miksēti) un reizināti (Ring Modulation) un vēl tāda "fīča" - signālu "stiķēšana": skaņas sākumam viens signāls, izskaņai – cits..
Vēl jo vairāk nesaprotams, kāpēc Roland savu D-70 nosaucis par "Super LAS"?.. – tas taču ir pavisam cits stroķis!
(Tāpat nesaprotams, kāpēc Roland saviem rompleriem Juno-D un Juno-G licis "Juno" vārdu.. Juno sērija taču sākotnēji bija pavisam cita.. Fantāzijas trūkums trūkums, piešķirot nosaukums?..)
Vispār jau Roland ir nadzīgs piešķirt šos "super" titulus saviem izstrādājumiem: Super JX (JX-10 un MKS-70), Super JD (JD-990), Super JV (JV-1080), Super Jupiter (MKS-80).. Laikam jau tas ir mārketinga "triks"..

Tomēr jāatzīt, ka "vispasaules revolūciju" Skatuves Performances Sintu Pasaulē radījuši trīs japāņi savstarpējā konkurencē:
Yamaha (DX7), Roland (D-50) un Korg (M1).. :)
Katram no tiem ir arī savi moduļi:
= DX7 > TX7 (tas gan ir īpatnējas formas desktop-modulis, BEZ editēšanas iespējām!.. Paredzēts darbam tandēmā ar pašu "oriģinālu" – DX7: pačus no DX7 > TX7 pārsūta caur MIDI)
= D-50 > D-550 (2U rack modulis; bez joystick, kas ir "oriģinālam")
= M1 > M1R (tam ir viss, kas ir "oriģinālam" M1, pat iebūvētais 8-ceļu sekvencers!)

Šis lieliskais trijnieks, kas ir populārs visā pasaulē (un arī Latvijā!), noteikti būtu pelnījis, lai šeit 'Sintezatoros' aizsāktu par tiem atsevišķus topikus!
Man pašam gan nekā no šiem "oriģināliem" (mkI) vai to moduļiem nav.. – ir tikai vēlākie sekotāji.. Tādēļ lūdzu visus, kam vēl ir saglabājušies šie "grandi" vai vismaz atmiņas par tiem, aizsākt attiecīgus topikus par tiem.
viewtopic.php?f=56&t=6156

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Roland D-20
PostPosted: 09-Apr-2011 21:58:15 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
...Tomēr jāatzīt, ka "vispasaules revolūciju" Skatuves Performances Sintu Pasaulē radījuši trīs japāņi savstarpējā konkurencē:
Yamaha (DX7), Roland (D-50) un Korg (M1).. :)
Katram no tiem ir arī savi moduļi:
= DX7 > TX7 (tas gan ir īpatnējas formas desktop-modulis, BEZ editēšanas iespējām!.. Paredzēts darbam tandēmā ar pašu "oriģinālu" – DX7: pačus no DX7 > TX7 pārsūta caur MIDI)
= D-50 > D-550 (2U rack modulis; bez joystick, kas ir "oriģinālam")
= M1 > M1R (tam ir viss, kas ir "oriģinālam" M1, pat iebūvētais 8-ceļu sekvencers!)

Šis lieliskais trijnieks, kas ir populārs visā pasaulē (un arī Latvijā!), noteikti būtu pelnījis, lai šeit 'Sintezatoros' aizsāktu par tiem atsevišķus topikus!
Nezinu tik labi par D50, bet M1 jau ir mazliet no cita plaukta neka DX7 manuprat. M1 es pirms gadiem 10-15 megijanu nomedit, bet laikam tiem piedavajumiem, kas bija sasniedzami fiziski, cena bija par lielu un tad tika iegadats SY-55 diezgan bediga stavokli, lai vairak izmantotu ka midi klavieri ar aftertouch - tapec jaunu topiku par to nesaksu laikam. M1 man ir softiskaja versija - ja kadam ir iedvesma sakt atsevisku diskusiju par M1, tad virtualo varbut piekomentesu tur.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited