Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 28-Mar-2024 14:18:07

All times are UTC+02:00




Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Aicinājums
PostPosted: 06-Apr-2011 8:02:51 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Aicinājums – UZSAUKUMS visiem, kam ir kāds sintiņš mājās – SĀCIET JAUNUS TOPIKUS šajā rubrikā 'Sintezatori' (zem sadaļas 'PRO tehnikas forums'), veltītus šiem saviem sintiem! - pat ja jums pašam vēl nav ko teikt par tiem – gan jau pieteiksies arī citi domu biedri - attiecīgā sinta īpašnieki, un topiks piepildīsies ar vērtīgu informāciju – noderīgu gan pašam, gan citiem! :) Nekautrējieties! :oops:
Galvenais – lai tik būtu interese! :) Un jums vēl – topika pirmatklājēja gods! :lol:
Latvijā to sintu nemaz nav tik daudz, tādēļ domāju, ka nebūs liela nelaime, ja radniecīgajiem (salāgojamiem) sintiem katram būs savs topiks – tātad:
KATRAM SINTAM – SAVS TOPIKS !
Ar salāgojamiem es domāju tos, kuriem "pači" (tembri, Voices, Programms, Sounds, utml.. – katrai firmai savi termini..) ir savstarpēji samaināmi – pārsvarā gan tie laikam būs vienas firmas ražojumi, piem., Yamaha DX7 – visi (mkI un mkII) modeļi, t.sk., arī TX7, TX802, TX816; arī FS1R ir salāgojams ar DX7, bet ne otrādi.. vai, piem., Roland D-5, D-10, D-20, D-110.. (leģendārais D-50 ir salāgojams tikai un vienīgi ar reku (Rack) D-550).. Tāpat Korg X2/X3 un N264/N364..
Quote:
Tomēr jāatzīt, ka "vispasaules revolūciju" Skatuves Performances Sintu Pasaulē radījuši trīs japāņi savstarpējā konkurencē:
Yamaha (DX7), Roland (D-50) un Korg (M1).. :)
...
Šis lieliskais trijnieks, kas ir populārs visā pasaulē (un arī Latvijā!), noteikti būtu pelnījis, lai šeit 'Sintezatoros' aizsāktu par tiem atsevišķus topikus!
Man pašam gan nekā no šiem "oriģināliem" (mkI) vai to moduļiem nav.. – ir tikai vēlākie sekotāji.. Tādēļ lūdzu visus, kam vēl ir saglabājušies šie "grandi" vai vismaz atmiņas par tiem, aizsākt attiecīgus topikus par tiem.
Krupis (sasparojies :D )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 09-Apr-2011 22:36:29 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Mja, nu man drosi vien ir iemesls apsvert uztaisit sadalas Triton/M3 un Virus - butu man tik tas runajamais :) nezinu no kura galai lai sak... varbut, ja kadam ir kadi jautajumi, tad tos var uzdot atbilstosos jaunos topikos.


Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 10-Apr-2011 8:32:25 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Mja, nu man drosi vien ir iemesls apsvert uztaisit sadalas Triton/M3 un Virus - butu man tik tas runajamais :) nezinu no kura galai lai sak... varbut, ja kadam ir kadi jautajumi, tad tos var uzdot atbilstosos jaunos topikos.

Tad tikai – uz priekšu, gjvti! – Tu esi mani pareizi sapratis! :D
Tev tikai ir jāaizsāk šie topiki (nezināju, Triton un M3 ir savietojami) :
Korg Triton / M3
access Virus TI

Man pašam gan no tā visa nekā nav, tādēļ nevarēšu iesaistīties sarunās par tiem (ja nu vienīgi uzdošu kādus, iespējams - pavisam dumjus jautājumus.. :lol: ), taču man būtu interesanti paklausīties runas par tiem – īpaši interesē Virus TI.. :)
Tā kā abi šie stroķi (M3 un VTI) šobrīd ir Tavas Studijas pamatā – savdabīga "sintu esence" (aizņem maz vietas, bet piedāvā lielas iespējas), līdz kurai Tu esi nonācis savas praktiskās darbības rezultātā, tad droši vien Tu tos esi "izkodis" visos virzienos, un droši vien proti no tiem dabūt ārā pat to, kas to radītājiem pat sapņos nav rādījies.. :lol: – es to saku pavisam nopietni: ja rīcībā ir tikai daži stroķi un ir attiecīga interese, tad no tiem arī tiek spiesta ārā visa sula! – zinu pēc sevis, kad savulaik manā rīcībā bija tikai Yamaha DX21 (un vēl daži štrumiņi).. domāju, ka toreiz labi ar tiem pastrādāju.. – laikam tādēļ būs man tagad jāatklāj topiks 'Yamaha DX21'.. :D
Tādēļ, gjtvi, saņemies un :oops: nekautrējies! :lol: Lai Tev ir tas gods atklāt topikus par saviem stroķiem! – kaut vai iesākumā ieraksti, ka , lūk, Tev pieder šis stroķis un varbūt pat ieliec tā bildi – ar to arī iesākumam pietiktu, lai vēlāk pa visiem kopā piepildītu šo topiku ar inf-u.. :)
.. bet par to "runājamo", kura Tev it kā nav.. Domāju, ka tas būs kā veču barā stāstot anekdotes, vajag tik vienam iesākt, kad jau aiziet – pat pa veselām tēmām.. Vajag tikai sākt! :D
Krupis (uzmundrinātājs)

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 10-Apr-2011 21:59:45 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
nezināju, Triton un M3 ir savietojami)
Isteniba tie nemaz un nekada veida NAV savietojami! Kaut ari programmas un samplu bibliotekas tiem ir viena tipa failos, vienigais ar ko tie var apmainities ir SMF jeb standarta midi fails :) Es tos mineju kopa tapec, ka, ja ir izkosts viens, tad otrs ir loti lidzigs pec savas strukturas un uzbuves. Es vienkarsi neesmu parliecinats, ka butu jega taisit atseviskus topikus katram sinta modelim, kas LV ir labi ja paris eksemplaros, bet Triton serija ir gana populara lai butu pelnijusi atsevisku sadalu. Ko par to saka GTC - labak atseviski vai kopa?


Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 11-Apr-2011 5:04:51 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
Isteniba tie {Triton un M3} nemaz un nekada veida NAV savietojami! Kaut ari programmas un samplu bibliotekas tiem ir viena tipa failos, vienigais ar ko tie var apmainities ir SMF jeb standarta midi fails :) Es tos mineju kopa tapec, ka, ja ir izkosts viens, tad otrs ir loti lidzigs pec savas strukturas un uzbuves. Es vienkarsi neesmu parliecinats, ka butu jega taisit atseviskus topikus katram sinta modelim, kas LV ir labi ja paris eksemplaros, bet Triton serija ir gana populara lai butu pelnijusi atsevisku sadalu. Ko par to saka GTC - labak atseviski vai kopa?

Nu re, kļūdījos ar nepārbaudītu inf-u.. :oops: Noslinkoju..
Tad tas ir tieši tāpat, kā ar manu Korg N364 (ir man tāds! ) – lai gan tas lieto "pačiem" tos pašus Korga failus *.pcg(Programm, Combi, Globe – Korg paču programmēšanas attiecīgie režīmi), tomēr tas nav savietojams ar nākamajiem sekotājiem – Trinity, Triton, Karma.. Arī Korg N1 vairs nesaprot N364/264 *.pcg failus.. Arī X5 nav savietojams ar iepriekš minētajiem..
Tie Korgi – WorkStationi (ar iebūvētu sekvenseri) lieto *.sng (songu) failus, kas bieži vien starp citiem Korgiem arī nav savietojami.. Korgs – tā ir sava, visai noslēgta pasaule.. – Korgs paredzējis *.sng failiem piesaisīt arī speciālus – šiem songiem paredzētus paču failus (*.pcg) – sintā tie tiek ielādēti kopā un arī glabāti kopā. Tik pat kā: katram songam – savi pači!..
*.pcg faili ir īpatnēji faili, jo satur ļoti plašu inf-u. Tādēļ arī tik viegli rodas šī nesavietojamība starp dažādiem Korga stroķiem..

N364/264 ir savietojami tikai un vienīgi ar X3/2, kas it kā ir no pavisam citas sērijas.. – jā, tiem patiešām nebūtu vērts taisīt atsevišķus topikus, bet tiem citiem gan! – kaut vai tā paša vienkāršā iemesla dēļ, lai apmainītos "pačiem".. Tomēr paču sakarā jārēķinās ar 2 ekstremāliem gadījumiem:
1) uztaisi paci – nu baigi labo!, nu kā nevienam!.. un tad domā, kur to tagad grūst?, kur pielietot?..
2) uztaisi paci - speciāli kādam gabalam, kur tas patiešām forši iederas. Bet pats par sevi – nekas īpašs..
Tādēļ, ja nu reiz mēs te sāksim izlikt publiskai apskatei savus pačus, tad noteikti tiem klāt būtu vajadzīgi arī kādi komentāri..

Tomēr tik gluži raiti manam N364 negāja ar SMF atskaņošanu – dabūju taisīt korekcijas bungu kanālos.. – Korg pēc noklusējuma bungām lieto 10. MIDI kanālu. Yamaha tādā ziņā ir elastīgāka..

Bet M3 taču ir pilnīgi cits stroķis nekā M1!..
Vai tikai M3 netiek saukts – mazaisOasys?.. Korgs vispār "putrojas", jaukdams savus stroķus pa visām paša radītajām sērijām.. - http://en.wikipedia.org/wiki/Korg_M1 – tur zemāk ir mazs rakstiņš..
http://en.wikipedia.org/wiki/Korg

Krupis (tagad met mieru – jāskrien uz darbu! )

_________________
Krupis ir derīgs!


Last edited by Krupis on 11-Apr-2011 21:27:31, edited 3 times in total.

Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 11-Apr-2011 15:45:56 
Offline
Moderators
Moderators
User avatar

Joined: 30-Dec-2004 16:49:53
Posts: 883
Location: Liepāja, Latvija
Quote:
Quote:
nezināju, Triton un M3 ir savietojami)
Isteniba tie nemaz un nekada veida NAV savietojami! Kaut ari programmas un samplu bibliotekas tiem ir viena tipa failos, vienigais ar ko tie var apmainities ir SMF jeb standarta midi fails :) Es tos mineju kopa tapec, ka, ja ir izkosts viens, tad otrs ir loti lidzigs pec savas strukturas un uzbuves. Es vienkarsi neesmu parliecinats, ka butu jega taisit atseviskus topikus katram sinta modelim, kas LV ir labi ja paris eksemplaros, bet Triton serija ir gana populara lai butu pelnijusi atsevisku sadalu. Ko par to saka GTC - labak atseviski vai kopa?
[/size]Tad jau, noteikti atsevišķi.

G.

_________________
http://www.draugiem.lv/wavefrontmotion/
http://www.rabar.lv/


Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 11-Apr-2011 18:48:53 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā

Joined: 02-Nov-2005 4:28:33
Posts: 1107
Location: Latvija
Quote:
Quote:
Isteniba tie {Triton un M3} nemaz un nekada veida NAV savietojami! Kaut ari programmas un samplu bibliotekas tiem ir viena tipa failos, vienigais ar ko tie var apmainities ir SMF jeb standarta midi fails :) Es tos mineju kopa tapec, ka, ja ir izkosts viens, tad otrs ir loti lidzigs pec savas strukturas un uzbuves. Es vienkarsi neesmu parliecinats, ka butu jega taisit atseviskus topikus katram sinta modelim, kas LV ir labi ja paris eksemplaros, bet Triton serija ir gana populara lai butu pelnijusi atsevisku sadalu. Ko par to saka GTC - labak atseviski vai kopa?

Nu re, kļūdījos ar nepārbaudītu inf-u.. :oops: Noslinkoju..
Tad tas ir tieši tāpat, kā ar manu Korg N364 (ir man tāds! ) – lai gan tas lieto "pačiem" tos pašus Korga failus *.pcg(Programm, Combi, Globe – Korg paču programmēšanas attiecīgie režīmi), tomēr tas nav savietojams ar nākamajiem sekotājiem – Trinity, Triton, Karma.. Arī Korg N1 vairs nesaprot N364/264 *.pcg failus.. Arī X5 nav savietojams ar iepriekš minētajiem..
Tie Korgi – WorkStationi (ar iebūvētu sekvenseri) lieto *.sng (songu) failus, kas bieži vien starp citiem Korgiem arī nav savietojami.. Korgs – tā ir sava, visai noslēgta pasaule.. – Korgs paredzējis *.sng failiem piesaisīt arī speciālus – šiem songiem paredzētus paču failus (*.pcg) – sintā tie tiek ielādēti kopā un arī glabāti kopā. Tik pat kā: katram songam – savi pači!..
*.pcg faili ir īpatnēji faili, jo satur ļoti plašu inf-u. Tādēļ arī tik viegli rodas šī nesavietojamība starp dažādiem Korga stroķiem..

N364/264 ir savietojami tikai un vienīgi ar X3/2, kas it kā ir no pavisam citas sērijas.. – jā, tiem patiešām nebūtu vērts taisīt atsevišķus topikus, bet tiem citiem gan! – kaut vai tā paša vienkāršā iemesla dēļ, lai apmainītos "pačiem".. Tomēr paču sakarā jārēķinās ar 2 ekstremāliem gadījumiem:
1) uztaisi paci – nu baigi labo!, nu kā nevienam!.. un tad domā, kur to tagad grūst?, kur pielietot?..
2) uztaisi paci - speciāli kādam gabalam, kur tas patiešām forši iederas. Bet pats par sevi – nekas īpašs..
Tādēļ, ja nu reiz mēs te sāksim izlikt publiskai paskatei savus pačus, tad noteikti tiem klāt būtu vajadzīgi arī kādi komentāri..

Tomēr tik gluži raiti manam N364 negāja ar SMF atskaņošanu – dabūju taisīt korekcijas bungu kanālos.. – Korg pēc noklusējuma bungām lieto 10. MIDI kanālu. Yamaha tādā ziņā ir elastīgāka..

Bet M3 taču ir pilnīgi cits stroķis nekā M1!..
Vai tikai M3 netiek saukts – mazaisOasys?.. Korgs vispār "putrojas", jaukdams savus stroķus pa visām paša radītajām sērijām.. - http://en.wikipedia.org/wiki/Korg_M1 – tur zemāk ir mazs rakstiņš..
http://en.wikipedia.org/wiki/Korg

Krupis (tagad met mieru – jāskrien uz darbu! )
isteniba cik esu cakarejies ar syntiem, tad ir loti vienkarsi song failu korgs un tt nesaprot nevar atvert nevar atskanjoit jo nav vienkarsi attiecigas bankas ieladetas, tamdelj ir atseviski stminjas modulji ko var iebakstit un uz vinjiem ieladet noteiktas bankas par $$ un tad tas songs skanes kaa bij paredzets un netikai, vins pat atversies (nolasisies). varbut ka es kludos, bet ar rolandiem XP50 XP60 XP80 tiesi tada problema pastav.

tu vari pat panjemt vienu xp60 uztaisit songu, iemest diskete uz cita xp60 kuram bus citas bankas ieladetas vins vienkarsi neskanes. tad sakas tembru parlasishana izmantojot jau gatavo midi un tt.

iz pieredzes tiesa senas :)

_________________
http://www.aheadx.lv

http://www.soundclick.com/spacesinvader
http://www.soundclick.com/aheadx
http://dj-kramars.draugiem.lv
http://spacesinvader.draugiem.lv


Top
   
 Post subject: Re: Aicinājums
PostPosted: 13-Apr-2011 22:10:21 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Quote:
isteniba cik esu cakarejies ar syntiem, tad ir loti vienkarsi song failu korgs un tt nesaprot nevar atvert nevar atskanjoit jo nav vienkarsi attiecigas bankas ieladetas, tamdelj ir atseviski stminjas modulji ko var iebakstit un uz vinjiem ieladet noteiktas bankas par $$ un tad tas songs skanes kaa bij paredzets un netikai, vins pat atversies (nolasisies). varbut ka es kludos, bet ar rolandiem XP50 XP60 XP80 tiesi tada problema pastav.
tu vari pat panjemt vienu xp60 uztaisit songu, iemest diskete uz cita xp60 kuram bus citas bankas ieladetas vins vienkarsi neskanes. tad sakas tembru parlasishana izmantojot jau gatavo midi un tt.
iz pieredzes tiesa senas :)

Tātad >Roland WS tā situācija ir līdzīga kā >Korg WS – ar iespēju piesaistīt songiem konkrētus pačus.. Korgiem gan tā situācija nav tik radikāla, lai gan tāpat ir paredzēts glabāt kopā songu failus *.sng kopā ar atbilstošo paču failiem *.pcg (bankas).. – vienkārši paši songu faili satur atbilstošo paču adreses atmiņā – tādēļ nebūs tā, kā Rolandam, ka neskanēs vispār.. – skanēs, bet ar citiem tembriem: tiem, kas ir atbilstošajā adresē..
Vienīgie gadījumi, kad mans X3 neskanēja ar N364 pačiem – kad bija samplu neatbilstība: >N364 ir krietni vairāk samplu nekā >X3, bet toties >X3 ir iespēja ar kārtridžiem papildināt samplus.. N364 ir slēgta sistēma – iztiek tikai ar saviem iekšējiem sampliem
Man gan ar Roland WS-iem nav nekādas pieredzes, tādēļ nevaru te neko komentēt.. Pirms laba laika palaidu garām iespēju iegādāties XP80.. – biju ļoti trūcīgs..
Visiem šiem ROMpleriem ļoti svarīga lieta ir samplu kvalitāte, tādēļ tos nevar pirkt kā sintus, tikai paskatoties to tehniskos datus un iespējas – rompleri ir jādzird!.. (vispār jau arī sinti ir jādzird, bet pamatā jau visiem sinuss, trīsstūris, zāģis, meandrs, impulss skan vienādi.. :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited