Mikseris.LV [mūzikas portāls]

Mikseris.LV Forums
It is currently 27-Jul-2021 7:48:33

All times are UTC+02:00
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: M I D I
PostPosted: 09-Apr-2011 14:13:44 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Aizsāku šo topiku 'MIDI' šajā 'Sintu' sadaļā, jo tagad jau (gandrīz vienmēr) sinti un MIDI iet roku rokā :D
Domāju, ka tagad nevienam vairs nevajag skaidrot, ko nozīmē MIDI (Musical Instrument Digital Interfase) un kur sintam atrodas MIDI ligzdas.. :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_In ... _Interface

Iecerēts šo topiku veidot kā informējoši praktisku.

Tādēļ, lai "uzkurinātu" forumiešus, sākšu ar jautājumu:
Vai kāds ir mēģinājis eksperimentēt tieši ar pašiem MIDI kodiem?.. – ko dara sints, ja tiek pamainīti tā vadības MIDI kodi?
Kā zināms, katram MIDI-sintam katram parametram ir noteikts gan savs kods, gan vērtības, kādas var pieņemt konkrētie parametri.. Kas notiek, ja sintā ielaiž nedefinētu kodu vai arī parametru vērtības ir ārpus noteiktajām?.. Šeit gan jāatceras, ka gluži "uz dullo" to nevar darīt, jo MIDI kodos pastāv t.s. kontrolsumma, kas izslēdz kļūdas MIDI darbībā..

Šādi jautājumi man radās, pavērojot, kā uzvedas sints, kam nosēdusies RAM barošanas bača – Internal tembri tad ir "nobrukuši", bet displejs (LCD - ar 5x7 punktu zīmēm) rāda interesantas lietas – visādus hieroglīfus un citas zīmes.. Interesanti tas, ka šajā gadījumā sinti, kuri prot tembru nosaukumus "rakstīt" tikai ar lielajiem burtiem (majuskuļiem), šajā situācijā ir spējīgi parādīt arī mazos burtus (minuskuļus).. Tas lika man domāt, ka pašos sintu displejos ir iebūvēti zīmju ģeneratori, kas vadās no MIDI – "pačekojot" inf-u iNetā, izrādās, ka patiešām tā ir! :) Kaut vai šeit:
http://www.8051projects.info/lcd4.asp

Tad lūk, mani eksperimenti ar sintu "rakstības" uzlabošanu bija veiksmīgi :D Man izdevās čomam, kam ir DX7(mkI) un kas pats "raksta" tikai ar lielajiem burtiem, no sava DX7s(mkII), kas "raksta" gan ar lielajiem, gan mazajiem burtiem, pa e-pastu veiksmīgi pārsūtīt "pačus", kuru nosaukumā bija ne tikai mazie burti, bet arī citas zīmes, ko paši sinti nemaz neprot "rakstīt"..
Šiem eksperimentiem izmantoju programmu Bome's SendSX 1.30 http://www.bome.com/products/sendsx – tā ir vienkārša programmiņa, kas neuzdod liekus jautājumus un pat Krupim saprotama (MidiOx man vēl ir par sarežģītu..).. :lol: Tur gan nācās pastrādāt arī ar kalkulatoru heksadecimālā sistēmā – katra kodu izmaiņa prasa kontrolsummas korekciju..
Tā ir laba iespēja piešķirt saviem paštaisītajiem tembriem nosaukumos dažādas zīmes, kas var būt arī kā jūsu "firmas" zīme.. :) Ja kādam ir vajadzīgs, varu pa e-pastu atsūtīt šo prog-u Bome's SendSX – rakstiet uz [pm] !
Krupis (MIDI fans)

_________________
Krupis ir derīgs!


Last edited by Krupis on 10-Apr-2011 21:13:16, edited 4 times in total.

Top
   
 Post subject: Re: M I D I
PostPosted: 09-Apr-2011 22:27:19 
Offline
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
3 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 08-Aug-2008 11:45:25
Posts: 388
Quote:
Šiem eksperimentiem izmantoju programmu Bome's SendSX – tā ir vienkārša programmiņa, kas neuzdod liekus jautājumus un pat Krupim saprotama (MidiOx man vēl ir par sarežģītu..)
Paldies, Bomes SendSX nezinaju, bet vispar jau sysex komunikacija ir iebuveta liela dala DAW - Sonara un drosi vien ari Cubase un Logic. Live diemzel joprojam ir nozelojams iznemums :( Tas protams ir aktuali vecajiem sintiem, jo jaunajiem jau praktiski visiem nak lidzi management softi, kas nodrosina pilnu komunikaciju ar kompi un tad vienigais sysex pielietojums ir realtime vadiba/parametru parslegsana dzivaja. Savukart MidiOx, vai Midi Yoke ka tas saucas agrak, primara funkcija, cik man ir nacies saskarties, ir virtualais midi patch bays windows midi ierobezojumu apiesanai, lai nodrosinatu vienlaikus savstarpeju midi komunikaciju starp vairakiem softiem un I/O - katra zina nekam citam es to neesmu lietojis :) Tas bija ipasi aktuali pirms ReWire ieviesanas.
Lai vai ka, ar nedokumentetu sysex zinojumu sutisanu es butu piesardzigs aizrauties - normali iekartai tadus navajadzetu nemt preti, bet, ja ta nem, tad man skiet varetu but visas iespejas kaut ko nograut epromos vai samainit kadas factory konfiguracijas, kas sacakare iekartu vai kadu tas funkcionalitati. Tiesa, neesmu programmesanas specialists - varbut, kads so manu piesardzibu bus gatavs apstridet :)


Top
   
 Post subject: Re: M I D I
PostPosted: 10-Apr-2011 20:55:30 
Offline
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
1 līmenī - Mikseris.LV forumā
User avatar

Joined: 26-Feb-2011 16:51:38
Posts: 58
Location: LV: Ozolnieki - Rīga / esmu pārziemojis! :)
Paldies, gjvti! Priekš manis tā ir noderīga inf-a – šo to man pat tagad jāizskata padziļināti, jāmeklē papildus infa, jo soft-lietas man vēl svešas..
Pieņemu to, kā "veca vīra" padomus.. :D
Jā, patiešām Tavi norādījumi par piesardzību šajās lietās arī ir īsti vietā – vēl jo vairāk, ka arī es neesmu programmists..
Gluži jau "uz dullo" es tur neiejaucos – tikai uz kodiem, kas nosaka "Voice Name"..
Jā, Tev taisnība - viss manis teiktais attiecas uz vecajiem sintiem.. Droši vien tagad soft-sinti/ veco "hārdu" emulācijas ļauj rakstīt paču nosaukumos visādas zīmes..

Par Bome's SendSX. Šajā prog-ā ir 2 logi:'MIDI In' un 'MIDI Out', kuros teksta veidā tiek ierakstīti (vai iesūtīti) MIDI kodi – šī prog-a vienlīdz labi operē gan ar *.syx, gan *.txt failiem, ar kuriem pierakstīti MIDI kodi.. :)
Šajos logos šos MIDI kodus var ērti editēt kā teksta failus (nekādi lieki jautājumi netiek uzdoti un viss tiek pieņemts tā, it kā tā tam jābūt..) un arī pārsūtīt kā teksta failus..
Šo prog-u es izmantoju, gan, lai kompī saglabātu sintu "pačus", gan arī, lai caur e-pastu ar kādu apmainītos "pačiem"..
Vienkāršāk jau laikam nemaz nevar! :lol:

Krupis (pateicīgs par padomiem :) )

_________________
Krupis ir derīgs!


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+02:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited